Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.476.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim comfort larda fallow me home özelliğinin olmadığını sanıyordum ama VARMIŞ. Çok sevindim bu işe, lazım oluyor çünkü bana. Arabayı stop ettikten sonra uzunları yakacakmış gibi sinyal kolu kendinize 1 kere çek bırak yapınca normal farlar yanıyor. Arkalarda yanıyor. Arabayı kitledikten 30 sn sonra da sönüyor.

Ben yok diye biliyordum ama varmış. Paylaşayım dedim, sizde bir deneyin var mı yok mu sizlerde merak ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

/// PEUGEOT 308 ///

Bugün bayiye gittim arabayı sormak için. Gördüm senin arabayı dedim demek buymuş. En kısa zamanda arabana kavuşman dileğiyle, tekrar geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

bizim comfort larda fallow me home özelliğinin olmadığını sanıyordum ama VARMIŞ. Çok sevindim bu işe, lazım oluyor çünkü bana. Arabayı stop ettikten sonra uzunları yakacakmış gibi sinyal kolu kendinize 1 kere çek bırak yapınca normal farlar yanıyor. Arkalarda yanıyor. Arabayı kitledikten 30 sn sonra da sönüyor.

Ben yok diye biliyordum ama varmış. Paylaşayım dedim, sizde bir deneyin var mı yok mu sizlerde merak ettim.

erinmedim garaja indim şimdi. denedim ve evet oluyor
    çok saol , baya işime yarayacak. aslında daha önce de denemiştim ama kolu sonuna dek çektiğim için olmamıştı . kol çok az sanki sellektör yapıyormuş gibi çekmek lazımmış.

• kar lastigi çok önemli ve gerekli bu havalarda..stormatme,aracın sis farlarıyla başka bir araç kimligine bürünmüş iyi ki taktın şu sisleri..otmotvmhndsi,dostum deneyecegim dedigini vardır heraldehele bir bitsin araba.
  • ali34,saol dostum en kısa zamanda biter inş.sende aracı ilk defa bu halde görmüş oldun kısmet diyelim
  • quote:

ali34,saol dostum en kısa zamanda biter inş.sende aracı ilk defa bu halde görmüş oldun kısmet diyelim

Araba yapılsın buluşmada güzel halini de görürüz Ama bir şey dikkatimi çekti. O kadar büyük darbe almış ama yine de yan çıtadaki beyaz boya atmamış. Ben daha dayanıksız olur gibi düşünüyordum. Yaptırdığımda pişman olmayacağım demek ki

• peugeotun pazarlama taktiğini anlayabilmiş olan varmı acaba:
    araçta olan özellikleri bile yokmuş diye satıyorlar. aracın broşürlerine baktığın zaman follow me home comfortta yok. ama halihazırda var.
    mesela 200 ytl lik sis farını bi kutuya koyup 450 ytl ye satıyorlar. bi ara 170 ytl lik cruise control premiumda 600 ytl ye opsiyon olarak sunuluyordu...
    en kızdığım nokta ise yani hangi çağda yaşıyoruz radyo-cd ye bi mp3 özelliği eklemek bu kadarmı zor ve pahalı bişey halen opsiyon olarak sunuyor. bence en baz versiyonda bile mp3 çalar olması lazımdı.
    tüm bunlardan aracımı sevmediğim anlamı çıkarmayın lütfen. 308 imi severek kullanıyorum ama işte bi türlü bu pazarlama mantığını çözemiyorum.
  • inş çabuk biter kısa zamanda buluşuruz.çıta olayına gelince hiç dikkat etmedim o şokla hatta dogru düzgün hasarada bakmadım bu fotoyu e5 ten aracı görüp giden bir dostum çekmiş o yolladı.foto bile çekememiştim.ki o darbe 30 40 km civarı oldu araba davlumbaza sürtme dışında yürüdü servise kadar
  • quote:

inş çabuk biter kısa zamanda buluşuruz.çıta olayına gelince hiç dikkat etmedim o şokla hatta dogru düzgün hasarada bakmadım bu fotoyu e5 ten aracı görüp giden bir dostum çekmiş o yolladı.foto bile çekememiştim.ki o darbe 30 40 km civarı oldu araba davlumbaza sürtme dışında yürüdü servise kadar

Bozma moralini beterin beteri var.Ne zaman servisten çıkıyor?
  • quote:

bizim comfort larda fallow me home özelliğinin olmadığını sanıyordum ama VARMIŞ. Çok sevindim bu işe, lazım oluyor çünkü bana. Arabayı stop ettikten sonra uzunları yakacakmış gibi sinyal kolu kendinize 1 kere çek bırak yapınca normal farlar yanıyor. Arkalarda yanıyor. Arabayı kitledikten 30 sn sonra da sönüyor.

Kilit açıldıktan sonra da yansaymış süper olacakmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

quote:

kilidi açmadan önce kumandanın kilitleme butonuna basınca 10-15 sn kadar parkları iç aydınlatmaları ve 4 lüleri yakıyor o da baya işe yarıyor karanlıkta.

• quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

quote:

kilidi açmadan önce kumandanın kilitleme butonuna basınca 10-15 sn kadar parkları iç aydınlatmaları ve 4 lüleri yakıyor o da baya işe yarıyor karanlıkta.

Evet çok işe yarıyor.Çoğu zaman alışveriş merkezinde hangi numarada bıraktığımı unutuyorum.Kilitleme butonuna basıp otoparkın tavanını baştan aşağı süzüyorum.Sarı ışık nereye yansıyorsa aracımı öyle buluyorum.

Birde bizim araçların kumanda mesafesi de uzun..Benim rekorum 30 metre

• rouge34,10 gün sonra falan cıkacak moralimi bozmuyorum ancak üzülüyor insan.sonucta araba bu olur böyle şeyler trafikte demeli.
    bu özelligide keşfetmiş oldu dh 308 grubuınsmuh, pazarlama taktiklerini biraz yanlış yürütüyor türkiye de.iyi olan satış grafikleri cok daha yüksek olabilirdi yoksa...dedigin gibi arabayı sevip sevmemekle alakası yok bu konunun.
  • quote:

rouge34,10 gün sonra falan cıkacak moralimi bozmuyorum ancak üzülüyor insan.sonucta araba bu olur böyle şeyler trafikte demeli.
    bu özelligide keşfetmiş oldu dh 308 grubuınsmuh, pazarlama taktiklerini biraz yanlış yürütüyor türkiye de.iyi olan satış grafikleri cok daha yüksek olabilirdi yoksa...dedigin gibi arabayı sevip sevmemekle alakası yok bu konunun.

bazende bazı modelleri ön plana çıkarmaya çalışıyorlar mesela manuel comforta esp paketini eklettiğiniz zaman auto6r ile arasında 500 ytl fark kalıyor ki resimlerde gördüğüm kadarıyla auto 6r lerde kadran ve dikiz aynaları gibi birtakım daha artılar var. 2009 da artık 5 vites manuelde gelmeyecek sanırım. avrupada artık manueller 6 vites olarak satılıyor. sw de olduğu gibi.

• Kışın özellikle belirtildiği gibi 7 C ve altında kar lastiği gerçekten şart, özellikle Ankara gibi karasal bir iklimde çok daha gerekli
    Aslında ben jant taktığımda Orjinal Sac jantları söküp bunlara kışlık takıp kışın kullanırım düşüncesindeydim. Ama şu an hem sac jantları satmayı düşünüyorum hem de kışlık takamayacak durumdayım. Bende koydum bagaja zincirimi, lastiklerde iyi durumda istanbul ve izmitte sıkıntı yaşamıyorum zaten daima otoban ve anayollarda kullanıyorum.
    otmotvmhndsi
    Michelin Pilot Primacy 4 Mevsim lastiği değil, Yağmur ve kuru zemin özelliğine sahip lastiktir. Lastik Satıcıları abi bu dişli 4 mevsim kullanırsın bak bunun olukları şöyle diyip bir çok lastiği 4 mevsim diye satıyor. Şu anda büyük markalardan 4 Mevsim olarak sadece Goodyear lastik üretiyor.
    4 Mevsim lastiği yerine kış lastiği öneririm. Düşünüldüğünde yıllarca kullanılacağı için maaliyeti de çok düşük... Biz Astramızda önlerde 2 adet kullanıyoruz yeterli oluyor ama 4 tane taktırmak her zaman daha güvenlidir.

Önerebileceğim Kış Lastikleri
    Goodyear UltraGrip 7 veya 7+
    Goodyear UltraGrip Performance
    Michelin Pilot Alpin
    Michelin Primacy Alpin

• antep ne güzel ya ben burda buzlanma diye bir şey hatırlamıyorum hiçkar lastiği filan da kullanmaz kimse zatendolayısıyla bu tarz sıkıntılardan çok uzak yaşıyoruz burada.bugün 6-7 dereceye kdr düştü hava sıcaklığı ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

quote:

rouge34,10 gün sonra falan cıkacak moralimi bozmuyorum ancak üzülüyor insan.sonucta araba bu olur böyle şeyler trafikte demeli.

bazende bazı modelleri ön plana çıkarmaya çalışıyorlar mesela manuel comforta esp paketini eklettiğiniz zaman auto6r ile arasında 500 ytl fark kalıyor ki resimlerde gördüğüm kadarıyla auto 6r lerde kadran ve dikiz aynaları gibi birtakım daha artılar var. 2009 da artık 5 vites manuelde gelmeyecek sanırım. avrupada artık manueller 6 vites olarak satılıyor. sw de olduğu gibi.

Manuel vitesi satıştan kaldırmayacaklarını düşünüyorum. Her zaman manuel tercih edenler olackatır. Auto6R da göstergeler Beyaz Zemine sahip ve orta üst ışıklandırmada emniyet ikaz uyarısı var.

Manuel 6 İleri Vitesli 308 lerin teknik özelliklerini inceledim ama olsa bile sanırım 5 ileriyi tercih ederdim. Fransada her iki şanzımanla da satılıyor. Bilgiler Türkiye de ki verilerle pek uyuşmuyor ama alttaki bilgileri Peugeot Fransa sitesinden aldım. Bilgiler şöyle;

1.6 HDI 110Hp 5 İleri
    0-100 Km/h 11.3 Sn
    Maksimum Hız: 191 Km/h
    Yakıt Tüketimi
    Şehir içi : 5.9 Lt
    Şehir Dışı: 3.8 Lt
    CO2 Salınımı :120g/km

1.6 HDI 110Hp 6 İleri
    0-100 Km/h 11.4 Sn
    Maksimum Hız: 190 Km/h
    Yakıt Tüketimi
    Şehir içi : 6.6 Lt
    Şehir Dışı: 4.2 Lt
    CO2 Salınımı :134g/km

• ömer dediğin gibi verilerde bi gariplik var daha doğrusu uçurum var. sencede 6 vitesin daHA az yakması gerekmezmi?
  • 6 vitesin amacı, yüksek hızlarda düşük yakıt sarfiyatıdır. Bu veriler doğruysa 6 vitesin bir avantajı kalmadığı gibi dezavantajı oluyor.
  • ömerin verdiği değerler şimdi baktım 6 vites sw ye ait fark buradan kaynaklanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.