Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayabrt

Arkadaşlar 2013 model sportium var bende 3 ay önce baskı volant bilya değişimi yaptım vites değişimlerinde sanki kırt diye bir ses geliyor alttan sizce bu normal mi gidişinde ve herhangi bir şeyinde sıkıntı yok.. bu ses ve aracın her yerinden tıkırtı gelmesi dışında.. çok sert bir araç ..
    bende de 2013 sportium var. vites geçişlerinde sorun yok. ama sert olduğu konusuna katılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar 4 5 ay önce bir 308 aldık sorun yok araç beklediğimden iyi çıktı fakat Bir sorum olacak bu 2011 308 lerde stepne kaç inç oluyor? Bendekinden 14 çıktı. Lastik patladı takamayınca fark ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_ir

selamlar 4 5 ay önce bir 308 aldık sorun yok araç beklediğimden iyi çıktı fakat Bir sorum olacak bu 2011 308 lerde stepne kaç inç oluyor? Bendekinden 14 çıktı. Lastik patladı takamayınca fark ettim
    benim 2012 308in stepnesi de üzerindekilerle aynı. 16 inç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

benim 2012 308in stepnesi de üzerindekilerle aynı. 16 inç.

Alıntıları Göster
    Bilgi için teşekkür ederim. Lastikçiye stepne sordum buna 15 vereyim dedi 16 olmaz üzerindekinden 1 küçük alınır filan dedi. Bu bilgi doğrumu bilmiyorum. Daha önceki araçlarımda hiç başıma böyle bir şey gelmedi bende hiç açıpta lastik kaç inç diye bakmadım. Şimdi ne yapsam???
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_ir

Bilgi için teşekkür ederim. Lastikçiye stepne sordum buna 15 vereyim dedi 16 olmaz üzerindekinden 1 küçük alınır filan dedi. Bu bilgi doğrumu bilmiyorum. Daha önceki araçlarımda hiç başıma böyle bir şey gelmedi bende hiç açıpta lastik kaç inç diye bakmadım. Şimdi ne yapsam???

Alıntıları Göster
    stepne küçük olur diye bir kural yok. stepnenin amacı, esas lastiği tamir ettirip taktırana kadar idare etmektir. jant çapı olarak küçük de olur büyük de ama lastik çevresi aynı olmalıdır.

• Arkadaşlar bu aracın 1.5 130 bg 8 eat otomatik olanı gelecek mi?
  • Merhaba arkadaşlar. 2009 model 1.6 hdi auto 6r dizel 308 aracım var. Yakıt tüketimi bana çok fazla gibi geliyor. Ortalama 8.4 lt. Çok yokuşlu biyerde oturuyorum ama yine de fazla gibi. Sizce normal mi. Sizin yakıt tüketimi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür0640

Merhaba arkadaşlar. 2009 model 1.6 hdi auto 6r dizel 308 aracım var. Yakıt tüketimi bana çok fazla gibi geliyor. Ortalama 8.4 lt. Çok yokuşlu biyerde oturuyorum ama yine de fazla gibi. Sizce normal mi. Sizin yakıt tüketimi nedir?
    benim ortalama 6 lt. ama yokuşta araçlar gerçekten inanılmaz yakıyor. ben bazen yokuş çıkarken anlık tüketime bakıyorum. 13 - 15 lt leri görüyorum. bu nedenle sanki normal gibi geliyor sizin tüketim. daha düz bir güzergahta verileri sıfırlayarak bir test yapın isterseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür0640

Merhaba arkadaşlar. 2009 model 1.6 hdi auto 6r dizel 308 aracım var. Yakıt tüketimi bana çok fazla gibi geliyor. Ortalama 8.4 lt. Çok yokuşlu biyerde oturuyorum ama yine de fazla gibi. Sizce normal mi. Sizin yakıt tüketimi nedir?
    hyundai i30'lar kadar yakmış. Bu tüketim fazla. 7 yi geçmemesi lazım. benim araç manuel. 6 lt şehir içi.
  • Arkadaşlar 308 modelinde T7-T8 kasalarda ESP standarmı ? donanıma yıla göre değişiyormu ? Teşekkürler
  • özgür0640 Ö kullanıcısına yanıt
    bende yokuşlu yerde yaşıyorum 8.4 normal sadece orada kulanıyorsanız.
    arada bir 10-15 km lik sabit düz yol yapsanız 6,5 lara düşer.
    eğer uzun yolda da yakıt fazla ise enjektörlere baktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

bende yokuşlu yerde yaşıyorum 8.4 normal sadece orada kulanıyorsanız.
    arada bir 10-15 km lik sabit düz yol yapsanız 6,5 lara düşer.
    eğer uzun yolda da yakıt fazla ise enjektörlere baktırın.
    Sağ tarafa audi ablem yapmışsın slmlar

• özgürkuaför kullanıcısına yanıt
    aleyküm selam.
    308 i sattım ama gönlüm 308 de :)
  • quote:

aleyküm selam.
    güzel araba hacı abi..

şunun güzelliğine baksana

/// PEUGEOT 308 ///

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 1 Mart 2019; 14:18:36 >
  • quote:

aleyküm selam.
    Valla ben bi satabilsem hemen dalacam 😂😂

• ABS/ESP her ikisi de aynı anda yanıyor ve uyarı veriyordu. Usta, fren müşüründen dedi ve değiştirdi. Birkaç 100 m. ilerleyince hemen gelen uyarıdan kurtuldum ama şimdi de kafasına göre bazen 2-3 günde 1 defa, bazen 7-8 gün hiç hata almadan ilerliyorum. Aracı durdurup çalıştırınca bir daha uzun bir süre olmuyor. Anlamadım gitti. Böyle bir durum yaşayan var mı ?
  • arkadaşlar merhaba;
    ikinci el peugeot 308 almayı düşünüyorum.bütçem 45-47 arası ama kafam çok karışık otomatik almak istiyorum fakat şimdiye kadar tork konvektörlü şanzıman kullandım auto6r şanzıman gözümü korkutuyor eşim alışabilir mi diye düşünüyorum. ikinci el olacağı için kötü kullanılmışsa yüksek masraf masraf çıkarır mı.
    Birde bu partikül filtresi olayı okudum iyice çorba oldu kafam.Kullanıcıların fikirlerine ihtiyacım var bu rakamlara hangi paketi alabilirim yada almalıyım. euro4,euro5 hangisi daha avantajlı. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  • hknozt16 H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam.
    dpf euro 5 yani 112 bg liklerde var.
    110 bg lik euro 4 motor alırsanız dpf derdi yok.

masraf olarak km sine göre baskı balata volant değişir 2,5-3 liraya araba sıfır gibi olur,satan arkadaşa sorarsınız ne zaman değiştirdiğini,aracı test ederkende bakarsınız.
    120 binde triger değişir 1000 tl civarı tutar o masrafada bakın.
    enjektör bakımı 1000 tl civarı tutar,onlarada baktırın.

aracın masrafıyla fiyatı uyuyorsa alırsınız.
    araç hem pahalı hemde masraflı ise almayın.

otomatik olarak 1.6 hdi auto6r 308 satıp 1.6 tam otomatik yani tork konventörlü a3 aldım.
    vites geçişleri hissetirmiyor ama arada dağlar kadar fark yok.
    başta biraz 1 den 2 ye geçerken yadırgarsınız onada zamanla alışırsınız.
    eşinizde sürebilir,benim aracı hanımda kullanıyor,308 ide güzelce sürüyordu,şimdikinide.

tork konventörlü aracınız ne marka,motor nedir?
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    bilgiler için çok teşekkürler.
    Şu an kullandığım araç 1,6 benzinli lpg li flunce tek sıkıntım 4 ileri tam otomatik olduğu için uzun yolda ve rampada hantal kalması.
  • hknozt16 H kullanıcısına yanıt
    yakıt olarak lpg ile aynı yakar hemen hemen ama 308 e geçince performansına hayran kalacaksınız.
  • 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.