Şimdi Ara

Peugeot 307 Pencere otomatiği bozuldu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
20.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de aynı sorun oldu kronik bir arıza demekki anahtarci bir arkadaşta sardırma deinilen bir işlem uygulattım şuan Allah nazardan saklasın gayet ii durumda 50 ytl veridm
  • dostum sardirma islemini biraz acar misin? tabiki sorun bende de mevcut.
  • KAPIYI SÖKÜP ORDAKİ TTELİN YENİSİNİ TAKIP MOTORA SARDIRIYOLAR İYİ BİR ANAHTARCI RAHAT YAPAR BEN YAPTIRDIM ŞUAN HİÇ BİR SORUN YOK NAZAR DEĞMESİN 50 TL ALIYOLAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

KAPIYI SÖKÜP ORDAKİ TTELİN YENİSİNİ TAKIP MOTORA SARDIRIYOLAR İYİ BİR ANAHTARCI RAHAT YAPAR BEN YAPTIRDIM ŞUAN HİÇ BİR SORUN YOK NAZAR DEĞMESİN 50 TL ALIYOLAR

evet nazarı ben değirdim sanırım gene bozuldu otomatik elimle çkerek zor kapattım camı ama yaptırdık sardırdık falan 3 ayda bozuldu olmaz ki
  • bu sorun camlar sadece yarım açıkken kapatmak istediginde oluyordur normal açıp kapatmada bir sorun olmuyor. Daha önce bir kaç kez karşılaştım bu sorunla ve sorunun kaynagı maalesef cam motorlarından kaynaklanıyor. Ama siz daha önce cam fitillerinin içlerine silikon sprey sıkarak camın herhangi bir sıkışmaya maruz kalmamasını saglayın çünkü biliyorsunuzdur camlarda sıkışma önleyici var yani herhangi bir sıkışma durumunda sıkışma önleyici devreye girerek camın açılmasını saglıyor böylece hem camın kırılması hemde motorun aşırı yuklemnmesini önlüyor neyse fazla teknik konulara girmeyeyim. :)
  • Arkadasım aynı sorun benim cam otomatiğimde de meydana geldi. Aracım 2006 model 1.6 HDI Comfort 307. Arıza meydana geldiğinde aracım halen garanti kapsamında idi. Adana yetkili peugeot servisi cam otomatiği motorunda sorun olduğunu söyleyerek gerekli işlemleri yaptı şu anda bir sorun yok. Belirtmek isterim ki aracım daki hatalar nedeni ile bugüne kadar garantiden toplam 7.500 TL yanı eski para ile yedi buçuk milyar liralık parçası değişti. Benim bundan sonraki araç tercihim kesinlik ile peugeot olmayacaktır.
  • Konununz üzerinden bayağı geçmiş ama sormak istediğim bir soru var. 2004 Model Peu 307 xt aracım var. Camlar açık ve aracı kilitlediğimde camlar otomatik olarak kapanmıyor. Bu normal mi? yoksa bir sorun mudur? Bilgisi olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavituna

Konununz üzerinden bayağı geçmiş ama sormak istediğim bir soru var. 2004 Model Peu 307 xt aracım var. Camlar açık ve aracı kilitlediğimde camlar otomatik olarak kapanmıyor. Bu normal mi? yoksa bir sorun mudur? Bilgisi olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden

Kapatma tuşunu basili tuttuğunda camlar otomatik kapanması lazım kapanmiyosa bı sorun var demektir
  • aracın içerisinden cam düğmeleri normal olarak bastığımda kapanıyor, anahtar üzerinden kapıları kilitlediğimde camlar açıksa otomatik kapanmıyor. Anahtar orjinal olmayabilir bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavituna

aracın içerisinden cam düğmeleri normal olarak bastığımda kapanıyor, anahtar üzerinden kapıları kilitlediğimde camlar açıksa otomatik kapanmıyor. Anahtar orjinal olmayabilir bu arada.

anahtarla kapatmak ıstersenız senkron etmenız gerekır.. aksesuar moduna alıp cam tusuna kapatmada 5sn cıvarı bası kalması gerekır, aynı sekılde acmada da uygulucaksınız duzelmesı gerekır bundan sonra.. sole bısıde denıyebılırsınız.. anahtarla kapatın kapıları bıraz bekleyın kapatırken 3-4sn kadar
  • forum başlığı çok eski ama benim gibi hala problemi devam edenlere tavsiye edebilecieğim bazı şeyler var..ben sanayiye gittim orda sol kapı kumandasını eleman çıkardı temiz bir kuru bezle iyice sildi..sonra tekrar taktı sorun ortadan kalktı..bütün camları kontrol etmeye başladım fakat bir müddet sonra eski haline döndü diyebilirim..şöför tarafındaki cam açmak istediğimde kapanıyor kapatmak istediğimde açılıyor deli oluyorum..bazen hiç kumanda etmiyor bazende 1 keresinde oluyor..en güzeli komple sol taraftaki kumandayı değiştirmek olacak..şimdi internetten fiyatlara bakıyorum 100 lira civarında sanırım..
  • besyo_bora B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru...sorun temizlikten ibare :-)
  • 2006 premium 307'imde yaklaşık 8ay önce bu sorun baş gösterdi. Sol iki cam ana kumandadan yani şöför mahalinden kumanda ederken kaldırmaya bassam da iniyordu ve kapanmıyordu. Fakat arka sol kapı üstündeki düğmeden hiç bir sorun olmaksızın arka calışıyor. Kumandadan da kaldırdığımda hiç bir camda sorun yoktu. Dediğim gibi yaklaşık 8 aydır söküp temizleyerek falan idare ettim ve artık temizlemek işe yaramayınca pejomarketten muadil kumanda grubu sipariş ettim 80₺'ye. Orjinali 230 yada 270₺ olması lazım tam hatırlamıyorum. Fazla uzattım, ürünü taktığımda 1-2 gün sorun olmadı fakat şuan yine aynı sorunlar baş gösteriyor fakat bu sefer sadece arka sol camda, yanlışlıkla şöför mahalinden açtığın zaman kesinlikle kapanmıyor. Ya diğer kumandayı söke taka kabloları soketleri yıprattım yada muadil almakla hata ettim. Fakat genel bi kanıksama var sorun cam motorları diye, ben kesinlikle cam motorlarından olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa sol arka cam kendi düğmesinden hiçbir sıkıntı olmaksızın çalışmazdı veya kumandadan camlar kapanmazdı. Çözümü veya önerisi olan varsa bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde sol arka cam iniyor ve bidaha kalkmiyor ne sofor tarafindan ne kendi dugmesinden ancak kumandaya basili tuttugumda 4 camla beraber kapaniyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var 2005 307 xt. ön yolcu camına soför tarafındaki kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde açarken açılıyor kaparken yine açılmaya devam ediyor. bi türlü kapatamadım.bu hadise yaşanırken ön yolcu kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde doğru çalılşıyordu bazen o da düzgün çalışmıyor. anlamadım gitti... yeni cam anahtar takımı sipariş verdim bakalım takıp deneyeceğim. var mı önerisi olan başına gelipde düzelten kimse ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakmakmehmet2001

aynı sorun bende de var 2005 307 xt. ön yolcu camına soför tarafındaki kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde açarken açılıyor kaparken yine açılmaya devam ediyor. bi türlü kapatamadım.bu hadise yaşanırken ön yolcu kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde doğru çalılşıyordu bazen o da düzgün çalışmıyor. anlamadım gitti... yeni cam anahtar takımı sipariş verdim bakalım takıp deneyeceğim. var mı önerisi olan başına gelipde düzelten kimse ?

arkadaşlar
    http://www.peugeotparca.com/peugeot-307-cam-acma-dugmesi-6554-kt-urun1012.html

linkdeki parçayı değiştirdim sorunum düzeldi arkadaşlar. şoför tarafındaki cam anahtar gurubunu komple yenisini alıp değiştirdim yan sanayi ile sıkıntı yok

• quote:

quote:

aynı sorun bende de var 2005 307 xt. ön yolcu camına soför tarafındaki kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde açarken açılıyor kaparken yine açılmaya devam ediyor. bi türlü kapatamadım.bu hadise yaşanırken ön yolcu kapı cam anahtarından müdahale ettiğimde doğru çalılşıyordu bazen o da düzgün çalışmıyor. anlamadım gitti... yeni cam anahtar takımı sipariş verdim bakalım takıp deneyeceğim. var mı önerisi olan başına gelipde düzelten kimse ?

arkadaşlar
    http://www.peugeotparca.com/peugeot-307-cam-acma-dugmesi-6554-kt-urun1012.html

linkdeki parçayı değiştirdim sorunum düzeldi arkadaşlar. şoför tarafındaki cam anahtar gurubunu komple yenisini alıp değiştirdim yan sanayi ile sıkıntı yok

Alıntıları Göster
    benim de 2012 model 308 in sol ön camı tek tuşla açılıp kapanmıyor. diğer 3 camda sorun yok. acaba ben de sol ön cam kumanda grubu alsam, sorun düzelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: iquique

benim de 2012 model 308 in sol ön camı tek tuşla açılıp kapanmıyor. diğer 3 camda sorun yok. acaba ben de sol ön cam kumanda grubu alsam, sorun düzelir mi?

Alıntıları Göster
    evet hocam, ön sol kapının cam açma kapama tuş takımı grubunu komple değiştirmeniz lazım.
  • tarih olarak geç bir cevap olacak ama sorun çözümü için yardımcı olacaktır. 206 peugeot 1.4 hdı aracımda aynı sorun oluştu. sol sürücü cam çalışmıyor sağ tarafta herhangi bir sorun yok. merakımdan sol camın iç kapı döşemesini soktum ve olumsuz bir durum varmı diye baktım . cam motoruna giden fişin içini temizledim yerine taktım sorun çözüldü. :) hiçde masraf olmadı . sanayiye götürmeden önce bi deneyin derim . güvenli sürüşler
  • Ulan 10 yıl geçmiş ama Peugeot hala aynı sıkıntıları barındırıyor demekki. 208 de de benzer cam kriko sorunu var kronik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.