Şimdi Ara

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.020
Cevap
35
Favori
532.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya korkutma beni aracı aldım memlekete gittim geldim bugün tam bir hafta oldu daha yerinden kımıldamadı araba yani öyle çok arabaya binen biri değilim neden öyle dedin onuda açıklarsan sevinirim ne gibi sorunlar çıkarabilir...
  • SabitSalınım kullanıcısına yanıt
    Bişey daha sormak istiyorum bir deneme yapayım dedim biraz bastım fakat araba son viteste 4 bin deviri geçmiyor otomatik aracım neden yapar bunu?
  • Sabah ise gelirken aracta fan sesi ve titreme vardi ozellikle kirmizi isikta beklerken fan sesini duydum araba titreme ve vuruntu yapiyordu.bir kac km sonra stop lambasi yandi sonmedi acil durdum. Fan calisiyordu ama hararet dusuk. Sonra is yerine varsim bu sekilde 1 km gittim. Marsa basmadan kontagi cevirince dahi fan titretiyordu arabayi. Ariza ne olabilir fikri olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bomba4 kullanıcısına yanıt
    Klima açıksa eğer 2. fan devreye girer ve araç az da olsa titreme ve ses yapar.. Ancak arabayı çok titreteceğini düşünmüyorum. sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.
  • Fan motoru ve beyninde sorun cikti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wyloa kullanıcısına yanıt
    depodaki benzin yeterli gelmiyor. ya benzin deponu çeyrekten aşağıya düşürmeyeceksin yada yokuş aşağıya yani arabanın ön tarafı aşağıya bakacak şekilde koyacaksın bir kere benim başıma da geldi. depo kapağımın teli koptuğu için açılmadı. benzin alamamıştım. gaz düğmesine basılı tutarak çalıştırdım. sonra depo kapağını kırıp benzin aldım. depodaki benzinin yetersiz olmasından yapıyor.
  • Selam arkadaşlar....
    lütfen bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum....
    ben de 95 model 1.8 xr 306 var. benim kronik sorunum var. araç rolantide stop ediyor. ancak herzaman değil özellikle sıkışık trafikte beni deli ediyor. sırf bu yüzden arabayı satacağım. bir de araba kerkinme veya sekme diye tabir edeceğim bir şey yapıyor. ben bodrum da yaşıyorum burada maalesef bu arabadan anlayan usta bulamadım belkide vardır ben bulamadım. stop etmeyi ve sekme yi her zaman yapmıyor ama. benzin de aynı şeyi yapıyor. rolanti ayar valfinden dir diyor tamirciler ucuz bir parçada değil bildiğim kadarıyla 300 tl civarında. başka bir şeyden ise sorun boşu boşuna masraf etmek istemiyorum.
    benim sorun nedir usta ve bilgili arkadşlardan acil cevap bekliyorum sırf buyüzden arabayı satacağım.

herkese sorunsuz araçlar dilerim.
    herkesin bayramı mübarek olsun...
     :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı ::

• Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldığım 2001 model 306 xr'da2 küçük sorun gözlemledim.

Bunlardan birincisi arabayla sağa dönüş yaptıktan sonra gazı kesiyor ve ayağım gazda olduyu için düz yola çıkınca kendini ileri atıyor.

ikincisi ise hız göstergem çalışmıyor ama 50 veya 60 km üstüne çıkınca sorunsuz şekilde çalışmaya başlıyor.

Bu konularla alakalı bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklemekteyim.

bu arada aracım 1.6 benzinlidir ve lpg yoktur.
  • bilgili arkadaşlar nerelerdesiniz......
    lütfen bilenler görüşlerini söylesin....
  • 6-7 ay önce sağ aks'ta boşluk vardı. Orjinal aks almaktansa tornacı'da tamir ettirmeyi önerdiler.. Tornacı orjinal parça gibi olacağını söyledi. 5 yıl garanti verdi. (Sözlü olarak) Ancak son yolculukta aks tekrar eskisi gibi sallamaya başladı.. Para bulunca tekrar aynı tornacıya gidip söyleyeceğim bakalım.. Yakıttan tasarruf yapmak için 2500 deviri fazla geçmiyorum. Hatta acelem yoksa ve trafik rahatsa 2000 devirlerde tutuyorum. Devirsiz kullanmaktan yapar mı acaba?

@mokko hız göstergesi daha önce 2 kere başıma geldi.. Normal hızda giderken bir baktım hız göstermiyor. Sağa çekip stop edip tekrar çalıştırmayı düşünürken tam ayağımı gazdan çektim baktım ibre tekrar yükseldi... Önemli bir sorun mu bilmiyorum..
  • 2001 Peugeot 306 Sedan Komple Müzik Tesisatı Resimli Montaj işlemleri :

By_FurkanAy .. ;)

Devamı Linkte :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151568478761711.1073741827.315462191710&type=1

http://www.youtube.com/watch?v=oUVnuwb9ajI

Kullanılan Komponent ve Cihazlar :

Pioneer Deh X3550UI Mixtrax teyp
    Pioneer Ts-6995s 100 RMS 600 w 6x9 oval takım
    Soundstream Tarantula Serisi SC-6T 80 RMS 16 cm Mid Takımı
    Teacline 505 5 kanal Stereo+Mono Amfi
    Cadence Flash Serisi 300 RMS Kabinli Woofer
    4 GAUGE Kablo Seti
    Çift RCA Kablo+Çatal Y kablolar

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: :: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı ::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_FurkanAy -- 24 Ağustos 2013; 14:54:23 >

• acil yardım arkadaşlar ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-otomatik-klimali-fuul-otomatik-temiz-135508619/detay

araç bu , fiyatı uygun geldi fakat 1.8 motor otomatik şanzuman gözümü korkuttu , lpg olmasına rağmen işin içine oto.şanz. girince acaba oluyorum . hoş çokta anlamam ama neyse .

sizce araç nasıl , bu modelde kullanan arkadaşlar yada bilenler , yakıt sarfiyatı , parça fiyatları ve bulunulurluk nasıl , almaya değer mi , yakıt canımıza okur mu , sık arıza verir mi , bi yardımcı olun lütfen .

• SabitSalınım kullanıcısına yanıt
    Sen bunu neye dayanarak söyluyorsun bilmiyorum ama ben 4 sene ve 72.000 km boyunca 306 1.8 16V Atiker Fast kullanıyorum ve son derece memnunum. lpg ile aracımın neler yapabildiğine çok kişi şahit...

Benim lpg sistemleri ve montajı üzerine nacizane tecrübem mevcuttur, yazılarımı çok kişi bilir ve okumuştur. Eminim ki sen memnun değilsen ya aracında yada lpg sisteminde sıkıntı vardır. Piyasada lpg ile düzgün çalışan bir sürü 306 var ve bunların bir kısmı da arkadaşlarım. Yakın süre önce bir arkadaşımıza kendi aracımın aynısından aldık ve direkt lpg sistemini taktırdık. şuanda kendiside çok memnun. Beni bulmak isteyenler veya güvenilir lpg sistemi montajı arayanlar imzamdaki linkten ulaşabilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeCoLi -- 3 Eylül 2013; 10:24:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

acil yardım arkadaşlar ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-otomatik-klimali-fuul-otomatik-temiz-135508619/detay

araç bu , fiyatı uygun geldi fakat 1.8 motor otomatik şanzuman gözümü korkuttu , lpg olmasına rağmen işin içine oto.şanz. girince acaba oluyorum . hoş çokta anlamam ama neyse .

sizce araç nasıl , bu modelde kullanan arkadaşlar yada bilenler , yakıt sarfiyatı , parça fiyatları ve bulunulurluk nasıl , almaya değer mi , yakıt canımıza okur mu , sık arıza verir mi , bi yardımcı olun lütfen .

mumkun mertebe 8 supaplı 1.8 motordan ve beraberınde gelen eski tip otomaik şanzumandan uzak durmanı tavsıye edıyorum. istanbuldaysan bır nebze tercıh edılebılır olsada ıstanbul dısındaysan uzak dur derım...

cunku motor eskı tıp ve ustasını bulmak cok zor. sanzumanda keza oyle... 16v olan 1.8 motor daha problemsızdır. ama 1.8 otomatıklerın hepsı 8V lıdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: CeCoLi

quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

acil yardım arkadaşlar ;

mumkun mertebe 8 supaplı 1.8 motordan ve beraberınde gelen eski tip otomaik şanzumandan uzak durmanı tavsıye edıyorum. istanbuldaysan bır nebze tercıh edılebılır olsada ıstanbul dısındaysan uzak dur derım...

cunku motor eskı tıp ve ustasını bulmak cok zor. sanzumanda keza oyle... 16v olan 1.8 motor daha problemsızdır. ama 1.8 otomatıklerın hepsı 8V lıdır...

teşekkür ederim bilgilendirme için , açıkçası görünüm çok hoştu ama oto.şanz beni huylandırmıştı , söylediklerinizde hislerimde yanılmadığımı gösterdi :)

• quote:

Sen bunu neye dayanarak söyluyorsun bilmiyorum ama ben 4 sene ve 72.000 km boyunca 306 1.8 16V Atiker Fast kullanıyorum ve son derece memnunum. lpg ile aracımın neler yapabildiğine çok kişi şahit...

Benim lpg sistemleri ve montajı üzerine nacizane tecrübem mevcuttur, yazılarımı çok kişi bilir ve okumuştur. Eminim ki sen memnun değilsen ya aracında yada lpg sisteminde sıkıntı vardır. Piyasada lpg ile düzgün çalışan bir sürü 306 var ve bunların bir kısmı da arkadaşlarım. Yakın süre önce bir arkadaşımıza kendi aracımın aynısından aldık ve direkt lpg sistemini taktırdık. şuanda kendiside çok memnun. Beni bulmak isteyenler veya güvenilir lpg sistemi montajı arayanlar imzamdaki linkten ulaşabilirler...

Arabamın 1.8 8v olmasına dayanarak konuşuyorum. Bizzat takmayı reddeden LPG ciler dahi var bu araca. Seninki 16v olduğu için farkında değilsin sorunun.

• LPG ile çalışan ve adam akıllı çalışmayan pejolar arasında da hangisinin daha fazla olduğunu ikimiz de biliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

quote:

Arabamın 1.8 8v olmasına dayanarak konuşuyorum. Bizzat takmayı reddeden LPG ciler dahi var bu araca. Seninki 16v olduğu için farkında değilsin sorunun.

Ben böyle değişken konularda pek iddia etmem. Montajdan montaja ayardan ayara fark oluşuyor. Kimi usta montajı ıyı yaparken ayarını beceremıyor, kimisi montajınıda beceremıyor. Bazıları yazılımı bile doğru duzgun bılmıyorlar. Ben genel olarak motorun bir sıkıntısı olduğunu dusunmuyorum. 1.8 8V motorlar full grup püstkürtme sistemiyle çalıştığından dolayı her marka kitle düzgün çalışmayabiliyor. Senin aracındaki kit nedir ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

quote:

Ben böyle değişken konularda pek iddia etmem. Montajdan montaja ayardan ayara fark oluşuyor. Kimi usta montajı ıyı yaparken ayarını beceremıyor, kimisi montajınıda beceremıyor. Bazıları yazılımı bile doğru duzgun bılmıyorlar. Ben genel olarak motorun bir sıkıntısı olduğunu dusunmuyorum. 1.8 8V motorlar full grup püstkürtme sistemiyle çalıştığından dolayı her marka kitle düzgün çalışmayabiliyor. Senin aracındaki kit nedir ?

Benim aracımda lpg yok. Benzinle dahi düzgün çalışmayan bir arabaya lpg cinin dahi garanti vermediği bir sistemi taktıracak kadar cesur davranamadım.Geneli için bişey diyemem. Ama 306 modeli kesinlikle sorunlu bir model peugeot nun. Bir 306 sahibi olarak hiç kimseye tavsiye etmem.

• Öyle yada böyle tıkanan ve arabayı kışın ısıtmayan kalorifer peteği tıkanmasını herkes bilir mesela. Bunu bilenler yada eninde sonunda bilecek olanlar araştırsınlar bu radyatörün yerinden kaç günde takılıp söküldüğünü :)
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.