Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
637.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kar lastiği var olmazmı yoksa hiç gidemeyiz bu biraz hafif olmasından kaynaklanıyor. Ağırlık dengesi falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu arada ortalama düşmüyor diyen arkadaşlar nasıl kullnaıyor araçları? ortalama hızı nedir? ben kısa mesafe kullanınca düşmüyor. ama uzun mesafelerde kullanınca düşüyor yine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SafaSahbaz

Kar lastiği var olmazmı yoksa hiç gidemeyiz bu biraz hafif olmasından kaynaklanıyor. Ağırlık dengesi falan

dostum hafiflikle alakası yok inan ki. ağırlık merkezi vs.. vs.. de çok alakalı değil buz üzerinde..
    ben tonlarca ağırlıktaki kamyonları bu üstünde 2 kişi ittiğimizi hatırlarım.. keza yolcu otobüsleri de öyle.. parmağınla itiyorsun..

x5 gördüm kar lastiği yok kayıp duruyor du seneler önce..
  • gökhan0180 G kullanıcısına yanıt
    aslında şu var bu araç b segmenti değil B+ segmenti, yani fiesta ve 208le kıyaslamamak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

aslında şu var bu araç b segmenti değil B+ segmenti, yani fiesta ve 208le kıyaslamamak gerekir.

İşte bundan dolayı bazı özelliklerin olması gerekirdi ama çalmışlar maalesef

• Aslinda linea, accent blue sinifindan. Onlar hangi sınıftaysa

• Çala çala bitirememisler. Bide sag on koltuk kemer ikazini calmislar. Pes. Fiesta da var. Bizzat biliyorum linea dada var.
    Bu on park sensor bilgisi ni goremedim kılavuzda. Gören vardi galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Kar lastiği var olmazmı yoksa hiç gidemeyiz bu biraz hafif olmasından kaynaklanıyor. Ağırlık dengesi falan

dostum hafiflikle alakası yok inan ki. ağırlık merkezi vs.. vs.. de çok alakalı değil buz üzerinde..
    ben tonlarca ağırlıktaki kamyonları bu üstünde 2 kişi ittiğimizi hatırlarım.. keza yolcu otobüsleri de öyle.. parmağınla itiyorsun..

Valla bi yanlış var ama bundan önceki aracım Yeni kasa civicti bukadar kayma yapmazdı.Lastiklerimde kışlık sorun falan yok.Az önce eve geldim.Yokuşun ortasından itibaren esp cayır cayır Aynı yokuşu 50kere civicle çıktım böyle bi sorun yaşamadım. ve civicte berbat bi araba bana göre

• quote:

quote:

quote:

Valla bi yanlış var ama bundan önceki aracım Yeni kasa civicti bukadar kayma yapmazdı.Lastiklerimde kışlık sorun falan yok.Az önce eve geldim.Yokuşun ortasından itibaren esp cayır cayır Aynı yokuşu 50kere civicle çıktım böyle bi sorun yaşamadım. ve civicte berbat bi araba bana göre

Hocam sizinki lastikten olabilir. Geçen kış Sivas'ta sıkıntı yaşamadım. Yıldızeli-Sivas arasında kar küreyiciyi sollayıp basıp gittim. Kayseri Beştepeler'de de sıkıntı yaşamadım. Yollar çok kötüydü ama lastikler yeniydi Lastiklerim Continental TS850.

• quote:

Çala çala bitirememisler. Bide sag on koltuk kemer ikazini calmislar. Pes. Fiesta da var. Bizzat biliyorum linea dada var.

Hocam emniyet kemeri ikazının diğer koltuklarda olmamasından ve arka koltuklarda boyun desteği olmamasından dolayı araç 3 yıldızda kaldı N-cap'ta Kılavuzda ön ve arkasında çizgiler olan (arka park sensörünün ekrandaki görüntüsü gibi) araç resmi var. Ama onu alarm olarak belirtmişler. O da opsiyonel. Acaba onu ön park sensörü olarak mı düşündü arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 28 Aralık 2015; 3:16:35 >
  • Valla şöyle söyleyeyim adını vs şuan hatırlamıyorum ama civic le aynı lastikler yeni zaten daha
    Yakın bi zamanda satabilirim arabayı belki bi subaru Forester fikri var aklımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgtlpmp -- 28 Aralık 2015; 6:10:36 >
  • quote:

quote:

quote:

dostum inan bana araba ile alakası yok.. 301 i çok sevdiğimden söylemiyorum, ama bende hyundai admire vardı bende, bilirsin belki, herçi o araç 1200 kiloydu. kar lastiği ile çıkmadığım dere tepe yoktu..

belki senin civic in lastikleri, belki bu seneki hava koşulları aynı olmayabilir. inan bana, kar lastiğini taktın mı, buz hariç çıkılmayacak yok yok.. ama, buz için garanti vermek çok zor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Çala çala bitirememisler. Bide sag on koltuk kemer ikazini calmislar. Pes. Fiesta da var. Bizzat biliyorum linea dada var.

Hocam emniyet kemeri ikazının diğer koltuklarda olmamasından ve arka koltuklarda boyun desteği olmamasından dolayı araç 3 yıldızda kaldı N-cap'ta Kılavuzda ön ve arkasında çizgiler olan (arka park sensörünün ekrandaki görüntüsü gibi) araç resmi var. Ama onu alarm olarak belirtmişler. O da opsiyonel. Acaba onu ön park sensörü olarak mı düşündü arkadaşlar?

valla bu basit sebeplerden 3 yıldız aldıysa ayıp diyorum 301 i yapanlara..
    kaldıki madem yok, neden klavuzda var yazıyor? işte bunun bir bedeli olmalı..

bu arada dün ben otobanda 120 felan bastım hiç bir şekilde anormal bir rüzgar sesi yoktu.. özellkle cam açıp kapadım o hızda farkı görmek için, rüzgar sesi olmadığına karar verdim.. senin kapı lastiklerinin değişmesi gerekiyor gibi geldi bana..

• Valla hayırlısı olsun dicem artık yapıcak bişey yok zaten fazla durmaz araba bende :D Mondeodan sonra bi dikiş tutmadı. 2010 mondeo selective vardı. 10 numara arabayı satmaz olaydım. Satıp 2013 civic aldım araba hiç gitmiyor. Acayip derecede içeri ses alıyordu. Ankaradan Bartına gittim. Bi kutu ağrı kesici bitirdim diyebilirim. Civicin tek güzel yani kliması aşırı derecede güzel ve direksiyonu çok hafiftir. 301 deki sevmediğim şeyler araba geç ısınıyor. Arka koltuğun altından hava geliyor kapılardanda hava geliyor. Şanzıman daki sesler gıcık bi durum bide ses sistemi :D onun dışında muadillerinden çok iyi ama bilseydim Citroën versiyonunu alırdım o daha bi hoş. Linea clio vs hiçbirzaman bana yetişemediler :)

• quote:

Valla hayırlısı olsun dicem artık yapıcak bişey yok zaten fazla durmaz araba bende :D Mondeodan sonra bi dikiş tutmadı. 2010 mondeo selective vardı. 10 numara arabayı satmaz olaydım. Satıp 2013 civic aldım araba hiç gitmiyor. Acayip derecede içeri ses alıyordu. Ankaradan Bartına gittim. Bi kutu ağrı kesici bitirdim diyebilirim. Civicin tek güzel yani kliması aşırı derecede güzel ve direksiyonu çok hafiftir. 301 deki sevmediğim şeyler araba geç ısınıyor. Arka koltuğun altından hava geliyor kapılardanda hava geliyor. Şanzıman daki sesler gıcık bi durum bide ses sistemi :D onun dışında muadillerinden çok iyi ama bilseydim Citroën versiyonunu alırdım o daha bi hoş. Linea clio vs hiçbirzaman bana yetişemediler :)

yok bea dostum.. citiroen de aynı.. farkı yok.. alan memnun değil.. bu arabanın sadece bagajı büyük. birde az yakıo ciddi ciddi..

diğer taraftan benimkinde rüzgar sesi yok valla.. o konuda şanslıyım demek ki..

ama sana tavsiem, ceed i dene.. memnun kalırsın..

• arkadaşlar bugün eski arabamın kar lastiklerini taktım 301 e. 205-55.16. gayet güzel durdu.. tabi 1 cm yükseldi araç

yalnız bende hastalık, sadece önlere kar lastiği takıyorum.. şimdi önler farklı arkalar farklı boyut oldu. bakim karda nolacak..

bu arada benim lastiklerde snoways. ama ses felan yapmadı. .sadece yavaşlarken biraz bi uğultusu var o da normal..
    birde ilginç olan, direksiyon yumuşadı.. nedenini çözemedim.. daha da sertleşmesi lazımdı.. malım taban 1 cm kalınlaştı vs..
    belkide elektronik modül, lastik ağırlaştığı zaman daha fazla yumuşama sinyali yolluyor direksiyona? bilemedim tabi.. tamamen kafamdan attığım bişi şu anda..

• quote:

quote:

quote:

bu arada dün ben otobanda 120 felan bastım hiç bir şekilde anormal bir rüzgar sesi yoktu.. özellkle cam açıp kapadım o hızda farkı görmek için, rüzgar sesi olmadığına karar verdim.. senin kapı lastiklerinin değişmesi gerekiyor gibi geldi bana..

Hocam ön camların çıtaların olduğu üst kısımda(ön kapı ile arka kapı arasındaki siyah çıtalar) bir boşluk var. Cam fitilinin o kısmından alıyormuş. Silikon sıksak 110-120'ye kadar ses yapmaz ama sonra gene rüzgar sesi gelecek çözümü yok diyip işlem yapmadılar. Dalga geçer gibiler. 70-80 nere 110-20 nere? Diğer ses için uygun bir zamanda bırakın dediler. O zaman tekrar söyleyeceğim. Bir de hızlanırken sağ önden gelen ötme sesi gibi bir ses var. 3bin devir civarı yapıyor. Onu duyamıyorlar nasıl işse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 29 Aralık 2015; 2:35:28 >

• Hocam Civic'teki lastikleri kullanıyorsanız lastikler özelliğini yitirmiş olabilir. Üretim tarihine bakmak lazım. Kış lastiklerinde, bazı lastikler 2-3 sene de özelliğini kaybederken bazı lastikler 5-6 sene özelliğini koruyor.
  • Doğrudur güzel araç olabilir ceed çok detaylı bilmiyorum ama eskiden beyin yazılımı firmasında çalışıyordum.Oraya günde en az 10tane farklı araba gelirdi bolca test ederdik.Ceedi ordan biliyorum.Bir müşterinin ceedi vardı.Adam türkiyedeki en dolu ceed oldugun söylüyordu burda olmayan aksesuarları özellikleri falan herşeyi yurtdışından getirip taktırmış.Gerçektende öyleydi.Arabanın heryerinde bişey vardı.Ancak performansını hiç beğenmemiştim.Orjinal amfi falan taktırdım diyordu.Bütün hoparlörler değişti vs.Genede sesi vasat gelmişti.Açıkcası benden baya bi eksi not alan arabalardan biridir.Şuan düşüncem foresterdan yana çok yakınımda vardı.Arabayı haşat ettiler oyuzden satıp E60 530 aldı ama daha bugun görüştüm.Foresterı sattıgına pişman olmuş e60dan bile daha iyiydi diyor.Dediğimiz foresterda 2005 kasa falan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ön camların çıtaların olduğu üst kısımda(ön kapı ile arka kapı arasındaki siyah çıtalar) bir boşluk var. Cam fitilinin o kısmından alıyormuş. Silikon sıksak 110-120'ye kadar ses yapmaz ama sonra gene rüzgar sesi gelecek çözümü yok diyip işlem yapmadılar. Dalga geçer gibiler. 70-80 nere 110-20 nere? Diğer ses için uygun bir zamanda bırakın dediler. O zaman tekrar söyleyeceğim. Bir de hızlanırken sağ önden gelen ötme sesi gibi bir ses var. 3bin devir civarı yapıyor. Onu duyamıyorlar nasıl işse?

dostum çok şanssızlık seninki.. ama o bence kapı lastiklerinden.. zira bizim şirketin ceo sunda E250 vardı merco..
    adam arka koltukta rüzgarsesinden şikayet etmiş. şoförü servise götürmüş. bişi yok demişler.. o da anahtarı bırakmış, bu merco demiş, eğer bunda bişi yok diyorsanız anahtarı ile araba sizin olsun demiş. bunun üzerine tüm kapı fitillerini değiştirmişler.. araba düzelmiş.. bana şoförün kendi anlatmıştı..
    yani şunu demek istiyorum, merco da bile olabilecek bir sorun bu.. ben kapı fitilleri diye ısrar ediyorum..
    bahsetiğin uğultuda yok bende.. ama tekrar dinlicem.. olsa kesin duyarım.. benim kulaklarda hassastır..

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.