Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
637.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araçlarda orjinal Alarm yokmu arkadaşlar bazı yerlerde alarm olmadığı yazmakta
    Birde usb bellekten muzik dinlenebılıyormu allure modelınde
    Bılgı verırmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueniko79 -- 18 Ağustos 2014; 11:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueniko79

Bu araçlarda orjinal Alarm yokmu arkadaşlar bazı yerlerde alarm olmadığı yazmakta
    Birde usb bellekten muzik dinlenebılıyormu allure modelınde
    Bılgı verırmısınız

Servislerinde orjinal alarm takılıyor fiyatı 600tl civarlarında olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam. Yetkili servis dışındaki herhangi bir yerden alarm taktırırsan araç garanti dışı kalır eğer aracının garantisi varsa bilgin olsun. Ayrıca usb den müzik dinleyebiliyorsun.
  • blueniko79 B kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda fabrika çıkışı alarm bulunmakta

usb den mp3 dinleyebilirsin
  • Bugün aracın 15 bin bakımını yaptırdım.

410 TL + motor koruma 100 TL, toplam 510 TL ödeme yaptım.

Araç dizel allure
  • quote:

Orijinalden alıntı: coundeel

Bugün aracın 15 bin bakımını yaptırdım.

410 TL + motor koruma 100 TL, toplam 510 TL ödeme yaptım.

Araç dizel allure

Motor koruma nedir hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor temizliği aslında da motor koruma yazılmış faturaya.. Motordaki tozu toprağı yağı falan temizlemişler.
  • Arkadaşlar merhaba,

Şirket aracı olarak 301 aldım dün. Fakat yeni aldığımdan ayarını bulamadım bilemiyorum, hayatımda gördüğüm en kötü sürüş pozisyonuna sahip.

Kamyonet sürüyor gibi yukarıda kalıyorum, direksiyon aşağıda kalıp dizlerime vuruyor. Koltuk ayarı kötü, dik pozisyona getirsem sanki sırtıma bir şeyler batıyor, yatırsam olmuyor. Var mı bunun bir ayarı. i20'de daha rahattım, ayrıca kıyaslayınca valla bunun yanında Fiesta bambaşka kalıyor, onda en azından sürüş pozisyonu keyifli.

Tek koltuk ayarı gördüm yanda, var mı başka bir olayı bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar merhaba,

Şirket aracı olarak 301 aldım dün. Fakat yeni aldığımdan ayarını bulamadım bilemiyorum, hayatımda gördüğüm en kötü sürüş pozisyonuna sahip.

Kamyonet sürüyor gibi yukarıda kalıyorum, direksiyon aşağıda kalıp dizlerime vuruyor. Koltuk ayarı kötü, dik pozisyona getirsem sanki sırtıma bir şeyler batıyor, yatırsam olmuyor. Var mı bunun bir ayarı. i20'de daha rahattım, ayrıca kıyaslayınca valla bunun yanında Fiesta bambaşka kalıyor, onda en azından sürüş pozisyonu keyifli.

Direksiyonun sol tarafında yükseklik ayarı mevcut.

Birde koltuk için derinlik ayarı access ve allure paketlerde var

sizin aracınız active mi ?

• Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 301 Allure Dizel

Resimdeki Arac simgesine nasıl geliyoruz o paneli nasıl açıyoruz bilen bir arkadas yardımcı olabılır mı?
    Bendeki 1 bölümünde duruyor değiştiremedim
     PEUGEOT 301-ANA KONU
  • quote:

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 301 Allure Dizel

Resimdeki Arac simgesine nasıl geliyoruz o paneli nasıl açıyoruz bilen bir arkadas yardımcı olabılır mı?
     PEUGEOT 301-ANA KONU

Resim de gösterdiğin araç resmi park sensörünün ekrana yansıması. Aracı geri vitese aldığınız da ekranda belirir ileri vitese aldığınız da kaybolur.

Ard arda 4 çizgi çıkana geri geri gelebilirsiniz ve devamlı uyarı sesi gelene kadar geri geri gelebilirsiniz.

Menü den uyarı sesini ve park yardımını ayrı ayrı kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

quote:

PEUGEOT 301-ANA KONU

Resim de gösterdiğin araç resmi park sensörünün ekrana yansıması. Aracı geri vitese aldığınız da ekranda belirir ileri vitese aldığınız da kaybolur.

Ard arda 4 çizgi çıkana geri geri gelebilirsiniz ve devamlı uyarı sesi gelene kadar geri geri gelebilirsiniz.

Yok dostum onu sormuyorum
    Bende mesela sürekli solda Araba resmi - 1 - 2 duruyorya o menuye nerden geciş yapılıyor bende sürekli 1 de yakıt tuketımını gosteren yerde bırde bunun kalan yakıtla kac km felan yapabılecegınızı solıyen ekran olması gerekmekte o kısımlara nerden nasıl ulaşıyoruz

• quote:

PEUGEOT 301-ANA KONU

Bu resimdeki ekran arkadaşın dediği gibi geri viteste çıkan ekran.

Senin dediğine gelecek olursak solda selektorun orada bir tane daha uzantısı var.
    Hız sabitleyici ve hız limitinin olduğu çubuk. Onun en ucundaki yuvarlak tuşa basarsan ekran değişir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

PEUGEOT 301-ANA KONU

Bu resimdeki ekran arkadaşın dediği gibi geri viteste çıkan ekran.

Senin dediğine gelecek olursak solda selektorun orada bir tane daha uzantısı var.
    Hız sabitleyici ve hız limitinin olduğu çubuk. Onun en ucundaki yuvarlak tuşa basarsan ekran değişir

Benim hatırladığım silecek kolunun ucunda o düğme hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler Temmuz ayın da,1 haftalığına araba kiralamak gerekti ve ben de 301 kiralamıştım(arabayı merak ediyordum çünkü)

Depo kırmızı ışık uyarısın da idi! 100 Liralık Mazot aldım;toplam 500KM yol yaptık(genel de Klima açık idi+Araçta da 4 kişi+40/50Kg da bagaj vardı)döndüğümüzde
    yakıt işareti 1 kademe kalmıştı ve sanırım daha 50/60 veya biraz daha fazla da gidebilirdi;ben aynı parkuru,başka araçlar ile de yaptığım için,301 bana çok ciddi
    tasarruflu geldi ve yalnış hesaplamıyorsam,uzun yol da 1300/1400KM yapar bu araba????

Araç 1,6 motor ama diğer donanım v.s özelliklerini bilmiyorum bakmadım bile

1,6 motor araca ciddi bir güç veriyor,yol tutuşu da çok iyi,"bu araç tutulmadı" deniyor ama mantıklı bir açıklamasını da okuyamadım henüz! nedne tutulmamış!

Bana iç donanımı biraz basit/fakir hatta kalitesiz geldi(özellikle ön konsol bölümü) zira araç 50 kağın da üstün de satılıyor ama bana göre bu kalite o para hiç etmez!

Ve son olarak bazı hız durumlarım;ben normla de en ekonomik yakış için uzun yolda hiç 90KM yi geçmem!! abuk subuk zorlamalar veya atraksiyonlar yapmam!
    kısaca aracı nazik sürerim,yakıt olarka da hangi araca binsem,oldukça tasarruflu kullanırım,90/100Km de düzgün asfalt yolda içeriye pek ses almıyor geldi bana
    ama kızım ve damadım,bayapı ses veriyor içeriye dediler(100Km de)

Bir ara sürat olarak biraz yükleneyim dedim;bomboş ve geniş bir yol da 120/140 güzel geçiliyor,150/160 da oldukça iyi geldi bana,ancak 165/170 de araba altımdan
    kaçar gibi oldu,belliki benden bu kadar dedi araç en son 180 e çıktım ama araç resmen altımdan kaçtı!

>160KM de ok
    >165/170Km oldumu,araç sapıtıyor! bir diğer tesbitim ise şu oldu 160Km de sorun yokken 165/162 gibi oldumu direksiyon çok ciddi sarsıyor,adeta elinizde kaçar gibi oluyor
    sürat tekrar 160 oldumu bu titreme ve kaçma gibi hareket kesiliyor! 170/180 de ise müthiş titredi ve hakimiyet de azalıyor,korktum doğrusu 160KM den sonra araç,"yemiyor"
    bazı şeyleri ayrıca içeriye ses alma ve ses v.s zaten 120/130 da epeyi artıyor

Bagaj çok büyük+iç mekan oldukça rahat-geniş hele hele 206/207/208 ler hiç mukayese bile edilmez! ama bana göre "bu paranın" malı değil bu araba,benden en fazla 40 kağıt
    çalışır bu arabaya Peugeot gördüğüm kadarıyla yakıt işinde çok çok iyi aklımda kalan en gerçekçi şey bu oldu

Ancak birileri biliyorsa bu 301 denen meret nedne tutulmamış bir açıklasın yaw,yoksa bu damı efsane

rot balans ayarı dağılmış bir arabaya binmişsin sen 190 son hız yaptım dediğin gibi direksiyonda sapıtma altından kaçma olayı yok. bastığında gittiği gibi kısa mesafede duran bir araç. beş para etmez boş linea bile 45 milyar olmuş sen 1,6 dizel arabaya 47 kaat çok diyorsun hemde full donanım. 1,3 eşek arabası linea ile kıyaslarsak 100 km de 1,6 olmasına rağmen 2 lt az yakıyor 301. ordan amorti edersin zaten bi süre sonra. ayrıca bursada servis bakımı 380 tl, 510 tl veren elemana acıdım. motor korumadan kasıt karter koruma takıldıysa 510 iyi ama öteki türlü yazık günah.

• quote:

quote:

quote:

PEUGEOT 301-ANA KONU

Bende mesela sürekli solda Araba resmi - 1 - 2 duruyorya o menuye nerden geciş yapılıyor bende sürekli 1 de yakıt tuketımını gosteren yerde bırde bunun kalan yakıtla kac km felan yapabılecegınızı solıyen ekran olması gerekmekte o kısımlara nerden nasıl ulaşıyoruz

Silecek kolunun uç tarafında bulunan düğmeye birer kere basarak değiştirebilirsiniz.

1 ve 2 konumunda silecek kolunun ucunda ki tuşa uzun basarak ta sıfırlayabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

PEUGEOT 301-ANA KONU

Silecek kolunun uç tarafında bulunan düğmeye birer kere basarak değiştirebilirsiniz.

1 ve 2 konumunda silecek kolunun ucunda ki tuşa uzun basarak ta sıfırlayabilirsiniz.

Tskler dediğiniz gibi uyguladım menuye geciş sagladım

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    Ankaradaki bütün yetkili bayilerden fiyat aldım, gittiğim yer en uygun fiyatı verdi ve 380-400 arası tutar demişti. 410 TL tuttu. 500'e kadar fiyat veren yetkili servis vardı. Normal bakımı bu fiyat üzerinden değerlendirirseniz acınacak bir durum yok.

Aracımı yapım aşamasında olan oldukça tozlu, ziftli yollarda bir miktar kullanmak zorunda kaldığım için motor temizliğinin de yaptırılmasını kabul ettim. He 20 30 aşağı falan da yapılır belki ama araştırdığım kadarıyla (kendi imkanlarınızla yapmadığınız sürece) fiyatta çok büyük oynamalar olmuyor.

Eleman tabiri de hiç hoşuma gitmedi. @EuroAsia
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar merhaba,

Direksiyonun sol tarafında yükseklik ayarı mevcut.

Birde koltuk için derinlik ayarı access ve allure paketlerde var

sizin aracınız active mi ?

En boşu, sanırım yok dediğinize göre.

• Arkadaşlar

Kumandayla arabayı kilitlediğimizde camlarında kapanmasını sağlıyacak ucuz yollu bir sistem varmı yaptıran varmı bölesi birşey bilgi verirse memnun olurum
  • quote:

Arkadaşlar

Kumandayla arabayı kilitlediğimizde camlarında kapanmasını sağlıyacak ucuz yollu bir sistem varmı yaptıran varmı bölesi birşey bilgi verirse memnun olurum

Eğer varsa bende yaptırmak isterim.
    Unutkan biri değilim ama ufak dalgınlık sonucu büyük dert açabilir bu eksiklik insana

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.