Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (253. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mazot filtresini eurorepar aldım yağ filtresini falan Bosch marka aldım. 4 litre yetiyor onunda hepsini koymayacaksın. 3.75 litre civarında koyacaksın hepsini koyunca fazla geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barislr117 kullanıcısına yanıt
    Bakımlarını aksatmadan düzenli yaparsanız, hiö bir sorun yaşamazsınız, uzun yolda rüzgarlı havalarda 130 km hızı geçerseniz yolda gezdiğini hissedersiniz bu arada dizel mi benzinli mi onu yazmamışsınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mbahadir20 kullanıcısına yanıt

1.6 hdı. henüz o hızları görmediğim için sadece rüzgar sesi dışında bir sorun yaşamıyorum.🤭

• barislr117 kullanıcısına yanıt
    N11.com da kapı fitili var, B tipi ikili ince fitil var. Onlardan 2 adet 5 metre alın, kapıları açın ön kapının oradan sütundan başlayın, yek pare olarak arka kapının marşbileye kadar gelin, her iki taraftan da yapıştırın, ses bayağı bayağı azalıyor, bizzat yaptım, tavsiye ederim

• Resim de çizdiğim yerden anlarsınız
     PEUGEOT 301-ANA KONU

çok teşekkürler.uygulamaya çalışayım.bir sorum daha var.ön camda fitil göremedim.normalde de yok mu, benim araçta mı yok acaba?

• 2020 1.5 hdi yakıt ışığı yanınca ne kadar götürür km olarak deneyen var mı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2018 Model 1.6 dizel 301 sahibiyim. Usb okuyucusun da bir sorun yaşıyorum, en ufak bir sarsıntıda veya el frenini indirirken usb devreden çıkıyor ve direk radyoya geçiyor. Ek olarak da usb bellkteki şarkıların yarısını okumuyor, farklı usb bellekleri denedim ve aynı sorunlar devam etti. Aranızda bu tarz sorun yaşayan olduysa ve çözüm hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

• darkeagle66 D kullanıcısına yanıt
    Direksiyondaki ya da teyp üstündeki MODE tuşunuzun pedi vs bozuksa sarsıntıda tuşa basıyor gibi algılayarak usb modundan da çıkıyor olabilir, yaptırırken o detayı da atlamayın.

• Selamlar.

Bu sıralar bir araba almaya karar verdim.Bütcem 150-200 arası ve kredi ile alacağımdan dolayı maksimum 8 yaşına kadar alabiliyorum.

Bu fiyat bandında 301ler gözüme çarptı.

Fakat km ve hasarlara göre fiyat çok oynuyor.

Bu konuda beni yönlerdirebilir misiniz.

Teşekkür ederim

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    1-Mümkünse benzinli alın derim, performans kaygınız yok ise (çünkü daha düşük km ve daha yüksek bir model almak mümkün olur)
    2- Mümkün mertebe bakımları düzenli yapılmış, şirket ve veya galeri arabası olmazsa, sahibinden birinden bulursanız, kafanızda daha az soru işareti olur.
    3- Lütfen ekspere de götürün ve detaylı baktırın almadan, yazık bir sürü para çekilecek taksit ödenecek, sonradan üzülmemek için bu aşamayı atlamayın derim.

• iyi günler arkadaşlar. 2018 peguot 301 1.6 Hdi Active almak istiyorum fakat aklimda sadece bir soru kaldi. Bu araçta yokus kalkiş desteği var mi ? cevaplarsaniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pessimistic06 -- 1 Mayıs 2022; 3:0:47 >
  • 2014 model 301 aldik abime arac biraz hor kullanilmiş gibi ama güzel yinede adblue mudur nedir varmi bu araclar da varsa kaç bin km ekleniyor.? Ayrica bakim araliği 10k sanirim ikinci el aldigimiz için yağ ve su konusun da fazla konulmuş servis düşünüyorum yorumlariniz neler acaba bilgilendirirseniz sevinirim.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Bizde 2013 dizel vardı onda yoktu adblue. Makyajlı kasalarda adblue işi başlamış olabilir. Normalde yetkili servisinde yağ bakımı 15.000km de yapılmakta. Servis konusunda fazla konulmuş derken ne demek istediniz anlayamadım?

2014 değil 2013 modelmiş bugun ögrendim yeri var sistemi borulari filan geciyor expertizin dedigine göre satici ise 2013 yilindan beri bende şuana kadar koymadim demiş.motor Yaği ise fazla koymuş sanirim yrm lt fazla ögrendigim dogrultusunda 2013 yok ise bundada yok ozaman söylediginiz iyi oldu tşk edrm

Fazla konulan motor yağı her zaman sıkıntıdır. Bu araçlar 3.5lt yağ alır, yağ filtresi için de 0.25 lt pay verilir. Maximum 3.75 lt koyulur. İkinci el araç aldığımda isterse yağı 1 hafta önce değişmiş bile olsa şahsen güvenmem, gider bakım yaptırırım. İnternetten Shell AP-L 5w30 yağ alın. Filtre seti de(yağ polen hava mazot) sipariş edip bakım yaptırın derim. Al satçı değilseniz :)

Seat toledo aracimda başima gelmişti yrm lit gaxla konuldugu için motor kendini korumaya almişti yolda kalmiştim.Dizelde problem oldugunu biliyorum,yağ konusunda shell veya motul aldiricM gibi ama flitre konusunda flitre marketindenmi alsam kararsiz kaldim.İki çeşit yağ flitresi mevcut ayrica iç temizleme katkisi alsam mi bilemedim.

• Filtremarketim.com dan ister mann filter isterseniz filtron marka alabilirsiniz. Kendim oradan alıyorum. Shell de de AP-L serisi peugeot citroen için uygun sertifikasyon a sahip, bizzat bu şekilde bakım yaptırıyorum. Öneririm.

Yağ konusunda shell ve motulcuyum zaten flitre marketimde flitrom mazot flitresi daha uygun gibi geliyor iki markada güvenilir pişman edermi.?

Şu an aracımda filtron marka yağ hava ve polen filtresi var. Fiat egea aracımız var onda da kullanıyoruz, hiç pişman olmadık, filtron zaten mann filter markasıdır.

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.