Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    test gayet normal bence, hiç birimiz 65km hızla ani manevra yapmıyoruz öyle değil mi? yapsak bile araç aşırı savrulmadı, ayrıca manevra sırasında gaza basmaya devam ediyor mu bunu bilmiyoruz.

aracın ilk sahibiyim 80.000km ye yaklaştım. bir çok an yaşadım aracı sorunsuz bir şekilde kurtardım, bunun sebebi benim araçtan istediğim tepkiyi vermesi ve ona göre müdahale etmem, çok fazla da bir şey beklemiyorum tabi ki sonuçta bir alman aracı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 13 Ocak 2016; 10:43:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

test gayet normal bence, hiç birimiz 65km hızla ani manevra yapmıyoruz öyle değil mi? yapsak bile araç aşırı savrulmadı, ayrıca manevra sırasında gaza basmaya devam ediyor mu bunu bilmiyoruz.

aracın ilk sahibiyim 80.000km ye yaklaştım. bir çok an yaşadım aracı sorunsuz bir şekilde kurtardım, bunun sebebi benim araçtan istediğim tepkiyi vermesi ve ona göre müdahale etmem, çok fazla da bir şey beklemiyorum tabi ki sonuçta bir alman aracı değil

yeterince güvenli diyorsunuz. Kendinizi güvende hissettiriyor ve 80 bin km boyunca zor durumlarda size gerekli güveni verdi ise sorun yok demektir.
  • HarunHoca kullanıcısına yanıt
    çok şükür ciddi kazalarım olmadı, elimden geldiğince belirli noktalara dikkat ediyorum ama gün olurda suv, tır ya da düz duvara toslarsam hiç bir şansımın olmadığını iyi biliyorum :)
  • quote:

çok şükür ciddi kazalarım olmadı, elimden geldiğince belirli noktalara dikkat ediyorum ama gün olurda suv, tır ya da düz duvara toslarsam hiç bir şansımın olmadığını iyi biliyorum :)

Allah korusun, Allah böyle bir şeyle imtihan etmesin. Umarım güvenlik donanım eksikliğini hiç bir zaman aramayız. 301'leri kendi segmentinde beğeniyorum. Fiyatına göre alınabilecek, kullanılabilecek bir araç olarak görüyorum. 120 km nin üzerine çıkmamaya çalışıyorum. Varsın plastik malzeme kalitesi veya donanımı eksik olsun, aracımdan memnunum sizin gibi. Hatta okumuşsunuzdur, activeden allureye model ve yıl yükseltsem mi diye düşünmüyor değilim.
  • 301 in ESP performansı söz konusuyken şöyle bir örnek anlatayım 2013 de aracı ilk aldığım hafta Ankara güney çevreyolunda ortalama 100 -110 km hızla ilerlerken önüme aniden bir köpek çıktı mesafem 3 metre civarındaydı frene basmamla birlikte ABS devreye girdi (abs yapısı gereği kızaklamadı ve direksiyon kontrolünü kilitlemedi) ve direksiyonu sola kırdım ve o anda aracın arkasını bir kuvvetin toparladığını hissettim soldan bir direnç geliyordu. Araç kontrolden çıkmadı sağ önden hafif köpeğe çarptım sis farım kırıldı tampon çatladı o kadar hasar oldu çok şükür. Demem o ki acı bir tecrübe olsa da ESP gerektiğinde can kurtarır ve hafife alınacak bir esp yapısı yok 301 in. ESP başarısız yada olmasaydı muhtemelen o anda sıfır çizmeye başlar bariyer üzerinden uçabilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

301 in ESP performansı söz konusuyken şöyle bir örnek anlatayım 2013 de aracı ilk aldığım hafta Ankara güney çevreyolunda ortalama 100 -110 km hızla ilerlerken önüme aniden bir köpek çıktı mesafem 3 metre civarındaydı frene basmamla birlikte ABS devreye girdi (abs yapısı gereği kızaklamadı ve direksiyon kontrolünü kilitlemedi) ve direksiyonu sola kırdım ve o anda aracın arkasını bir kuvvetin toparladığını hissettim soldan bir direnç geliyordu. Araç kontrolden çıkmadı sağ önden hafif köpeğe çarptım sis farım kırıldı tampon çatladı o kadar hasar oldu çok şükür. Demem o ki acı bir tecrübe olsa da ESP gerektiğinde can kurtarır ve hafife alınacak bir esp yapısı yok 301 in. ESP başarısız yada olmasaydı muhtemelen o anda sıfır çizmeye başlar bariyer üzerinden uçabilirdim.

Peki yukarıda testteki savrulmayı neye bağlıyorsunuz? Araç savrulmuyor resmen kontrolden çıkıyor. Esp'li araç bunu yapmamalı. Limitlerin üzerinde bir zorlama mı var acaba anlamadım. Hem direksiyonu kırıp hem de gaza basiliyorsa hangi üç harfli araçta bulunsa hikâye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

benim de niyetim vardı 2013 allureden 2015 allureye yükseltmek ancak fiyat aşırı yüksek ve bayide gördüğüm araçta allurede bilgi ekranı yoktu zaten fiyat da caydırıcıydı benim için; 58.000₺
  • quote:

benim de niyetim vardı 2013 allureden 2015 allureye yükseltmek ancak fiyat aşırı yüksek ve bayide gördüğüm araçta allurede bilgi ekranı yoktu zaten fiyat da caydırıcıydı benim için; 58.000₺

Bilgi ekranı yoktu derken??? Bir ara activelerdeki gibi bilgi ekranı bölümünde boşluğun olduğu mu kastediyorsunuz? Geçen gün bayide baktigim allure lerde bilgi ekranı vardı. Ve evet 58 bin muazzam rakam. O fiyata alınmaz.

aynen teybin üstünde boşluk yapmışlar. ama şimdi böyle bir sorun olacağını sanmıyorum, olmasa bile dediğim gibi fiyat yüksek, bütün araçların fiyatı yükseldi.
  • quote:

aynen teybin üstünde boşluk yapmışlar. ama şimdi böyle bir sorun olacağını sanmıyorum, olmasa bile dediğim gibi fiyat yüksek, bütün araçların fiyatı yükseldi.

Ya fiyatı yüksek ya da bizde yeterince para yok. Neticede aman aman beğenilmeyen bir araç bile büyük meblağ. Demekki bir şeyler yanlış gidiyor.

Hocam öncelikle konuşmaları dinlemek gerek hangi şartlardan bahsediyorlar.

orada 2 farklı test var birisi bariz belli esp li diğeri ise esp siz gösteriliyor esp varken içeriden görüntü var esp yokken iç görüntü yok (videonun tamamını izlemedim) . Esp yokken içeride hangi şartlar uygulanıyor bilinmez yardım debriyaj fren gaz artı gaz yada el freni herşey olabilir.
  • quote:

Aralıkta kampanyalı peşin fiyatı Allure'nin 52.000 TL idi. Peugeot bu saçma sapan fiyat politikasından dolayı tutulmuyor bence
  • quote:

orada 2 farklı test var birisi bariz belli esp li diğeri ise esp siz gösteriliyor esp varken içeriden görüntü var esp yokken iç görüntü yok (videonun tamamını izlemedim) . Esp yokken içeride hangi şartlar uygulanıyor bilinmez yardım debriyaj fren gaz artı gaz yada el freni herşey olabilir.

Hocam 65'teki test için ESP kapalı gibi bir ibare var mı?
  • quote:

Hocam bilgi ekranı olmayanlar kesinlikle eski araçlar yani 2015 in ilk araçları ben aracı ekimde aldım benimkinde var hatta satıcı yeni gelenlerde eskiye döndüler dedi bilginiz olsun ayrıca 58000 çok bence araştırılarak 56 ya falan alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Sonuçta o kısımda esp açık ibaresi de yok ama görüntüden anlaşılıyor.
  • quote:

Zaten eğer esp kapalı ise sorun yok.

• quote:

quote:

quote:

Hocam o hızlarda ESP'yi kapasanız da tekrar devreye giriyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam o hızlarda ESP'yi kapasanız da tekrar devreye giriyor.

O zaman kötü. Nasıl oluyor da esp açık olmasına rağmen araç o kadar kötü performans gösteriyor sizce? Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Çok normal gelmedi.

• Hocam normalde olmaması lazım. Ama dikkat ederseniz içeriden görüntü yok. Nasıl başardıysa artık. Yukarıdaki N-cap yorumumu okudunuz mu bilmiyorum ama bu aracın ESP puanı Passat Jetta gibi araçlarla aynı( Hepsi 3 puan almış). Ama aracın sınırları o araçlar gibi değil. ESP bir yere kadar size destek olur. Rahat olun aracın limiti 65 km/h değil.Tecrübeyle sabittir.
  • quote:

Hocam normalde olmaması lazım. Ama dikkat ederseniz içeriden görüntü yok. Nasıl başardıysa artık. Yukarıdaki N-cap yorumumu okudunuz mu bilmiyorum ama bu aracın ESP puanı Passat Jetta gibi araçlarla aynı( Hepsi 3 puan almış). Ama aracın sınırları o araçlar gibi değil. ESP bir yere kadar size destek olur. Rahat olun aracın limiti 65 km/h değil.Tecrübeyle sabittir.

Size bir şey diyeyim mi? 2009 ve 2013 yıllarında son iki sıfır aldığım araç ve son olarak şu an kullanmakta olduğum 301 dahil çok nadirdir abs nin takirdamasina şahit olduğum. Hele esp nin devreye girmesine neden olacak hiç bir durum olmadı desem yalan olmaz. Yani demek istediğim çok yumuşak ve limitleri aşmadan araç kullanırım. Ancak sadece malum benim dikkatli olmam yetmiyor, karşı taraftan ne geleceği hiç belli olmaz. Ongeremedigimiz, tahmin edilemeyen sartlar olduğunda arabaya güvenmek çok önemli. O kritik anda araç doğru tepkiyi vermezse ne anlamı kalır? Dolayısıyla şu an kullandığım 301'in bana ne kadar destek olacağını bilemiyorum. Yine de sevdim bu aracı üzmüyor beni.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.