Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vet147

Merhabalar,
    Bizde bugün şirketimize 301 1.6 hdi active araçlar aldık.
    Bayiden çıkar çıkmaz kış lastiklerini taktırdık ve arabaların hepsi doğal olarak lastşk basınç uyarısı verdi..

Bu uyarıyı söndürmek için tuş göremedim , arabayı aldığımız yerdeki bayiyi aradım , serviste söndürelim dediler..

Hakikaten yok mu bu ü uyarıyı söndürmenin bi yolu?

hayırlı olsun.. olmaz mı.. torpidoyu açınca sağda düğme var. 2 kere basın, kalibre olur..
  • quote:

Merhabalar,
    Bayiden çıkar çıkmaz kış lastiklerini taktırdık ve arabaların hepsi doğal olarak lastşk basınç uyarısı verdi..

Bu uyarıyı söndürmek için tuş göremedim , arabayı aldığımız yerdeki bayiyi aradım , serviste söndürelim dediler..

Yenilerde torpido da yok kılavuzda torpido da resetleme tuşu var yazıyor ama yok bilgi ekranından menüye basıp en sağda araç parametreleri yazıyo sanırım oraya girip lastik basıncınız sıfırlanmış falan gibi bişey yazıyo ordan resetleyebilirsiniz ilk aldığımda bende bulamamıştım tabi bu allure için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökhan0180 -- 6 Ocak 2016; 20:48:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar,

Torpidodaki düğmeden yada yol bilgisayarından sıfırlayabilirsiniz. Ama önce lastik basınçlarını bir kontrol ettirin sonra sıfırlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Merhabalar,

Torpidodaki düğmeden yada yol bilgisayarından sıfırlayabilirsiniz. Ama önce lastik basınçlarını bir kontrol ettirin sonra sıfırlayın

Bencede önce kontrol edin benimkine fabrika 40 hava baamıştı

• ExCaLiBuR58 kullanıcısına yanıt
    Bunu kendimiz yapsak çok maliyetli olmaz amortisörlerde bulunır ama bağlantılar biraz uğraştırabilir birde aşağı inince sanki bagajda eşyalara çarpar gibi duruyor sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhan0180

Bunu kendimiz yapsak çok maliyetli olmaz amortisörlerde bulunır ama bağlantılar biraz uğraştırabilir birde aşağı inince sanki bagajda eşyalara çarpar gibi duruyor sizce?

Bagaj hacmini etkilemez bence. Zaten bagaj kapağının kolları çok aşşağı indiği için o kısma fazla birşey koyamıyorum. 41 cm 100N'luk amortisör lazım. Ama şu delme işleri biraz sıkıntı. En ufak hata da geri dönüşü olmaz
    İçeriden görüntüsüne şuradan bakabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=Aw0evO1j_A8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 6 Ocak 2016; 21:52:22 >

• quote:

quote:

Bagaj hacmini etkilemez bence. Zaten bagaj kapağının kolları çok aşşağı indiği için o kısma fazla birşey koyamıyorum. 41 cm 100N'luk amortisör lazım. Ama şu delme işleri biraz sıkıntı. En ufak hata da geri dönüşü olmaz
    İçeriden görüntüsüne şuradan bakabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=Aw0evO1j_A8

Evet yer kaplamıyor süper delme işini iyi yapmak lazım 1 amortisör sağlıklı olmaz heralde iki tarafında yapmak lazım gibi sanki 15 tatile uğraşı çıktı bize

• gökhan0180 G kullanıcısına yanıt
    Tek taraflı olursa bir süre sonra bagaj kapağının simetrisini bozabilir. Ama aklıma takılan bagaj kapalıyken amortisör kilide kuvvet uygulayacak. İlerde kilide zarar verirse büyük sıkıntı.
  • Teşekkür ederim yarın taşıt tanımalarını taktırmaya gittiğimde bakarım.

@Excalibur , araca biraz cahilimde yol bilgisayarından sadece anlık tüketim , menzil gibi şeylere bakmayı biliyorum :D Yarın oraya da bakayım

@Gökhan bey sanırım allure daki konsoldaki yol bilgisayarı ekranı daha gelişmiş , bizimkinde 90 model bir teyp var active olduğu için
  • quote:

Tek taraflı olursa bir süre sonra bagaj kapağının simetrisini bozabilir. Ama aklıma takılan bagaj kapalıyken amortisör kilide kuvvet uygulayacak. İlerde kilide zarar verirse büyük sıkıntı.

Evet o da var bir amortisör bulup bakmak lazım tam kapalıyken aynı gücü üyguluyormu yoksa biraz açılınca mı güç uyguluyor

• quote:

Bagaj kapağı çok ince ve içi boş denecek kadar hafif olduğu için normalde bile açarken hafif bir titreme yapmakta. Bunu detaylı inceledim bu titreme kapak kollarında (profilde) değil sac aksamda. Bu pistonda bagaj açma koluna takılacağı için tek taraflı da olsa dediğiniz gibi simetriyi bozacak bir durum yok gibi. Pahalı ürünler değil içiniz rahat olsun diye 2 tane takarsanız da birşey olmaz.

Bagaj kapalıyken kilide zarar vermez çünkü cok ciddi kuvvetli piston değil bunlar. İnsanlar piston ucuna yay bile takıyorlar otomatik hızlı açılması için :) Sorun şurada sistem basit bir mekanizma olup bir nevi krank biyel mekanizma mantığı ile çalışacağı için el işçiliği çok önemli pistonun strok boyu iyi ayarlanmalı yoksa piston ölü konumlarda hareket geçerken kasıntıya uğrayabilir bazı parçaları yamultabilir yada bagaj kapağını tam açılmasını yada kapanmasını engelleyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

quote:

Bagaj kapağı çok ince ve içi boş denecek kadar hafif olduğu için normalde bile açarken hafif bir titreme yapmakta. Bunu detaylı inceledim bu titreme kapak kollarında (profilde) değil sac aksamda. Bu pistonda bagaj açma koluna takılacağı için tek taraflı da olsa dediğiniz gibi simetriyi bozacak bir durum yok gibi. Pahalı ürünler değil içiniz rahat olsun diye 2 tane takarsanız da birşey olmaz.

Bagaj kapalıyken kilide zarar vermez çünkü cok ciddi kuvvetli piston değil bunlar. İnsanlar piston ucuna yay bile takıyorlar otomatik hızlı açılması için :) Sorun şurada sistem basit bir mekanizma olup bir nevi krank biyel mekanizma mantığı ile çalışacağı için el işçiliği çok önemli pistonun strok boyu iyi ayarlanmalı yoksa piston ölü konumlarda hareket geçerken kasıntıya uğrayabilir bazı parçaları yamultabilir yada bagaj kapağını tam açılmasını yada kapanmasını engelleyebilir.

En güzeli bir kaç örnek amortisör alıp bagajında içine yatıp boyunu yerini falan ayarlamak biraz yardımla açılınca tam yerini bulmak

• Ah bide farlarımızın içi azcık siyah olaydı

• quote:

Ah bide farlarımızın içi azcık siyah olaydı

Farların içinin siyah olmasını neden istiyorsunuz anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahcerun

quote:

Daha güzel görünmesi için hani karartılmış farlar varya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökhan0180 -- 7 Ocak 2016; 9:14:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bahcerun

quote:

Daha güzel görünmesi için hani karartılmış farlar varya

Tamam, anlamam o işlerden ... Bagaj kapağı amörtisörü, tutamaç gibi daha işlevsel şeyler ilgimi çekiyor öncelikle. Sonrasında krom dekorlar ve sizin dediğiniz diğerleri... kolay gelsin.

• Eyvallah

• 301 araçlar için krom kapı kolu, bagaj çıtası, kapı eşikleri, krom sis farı gibi değişik uygulamalar görüyorum. Hiç yaptıran var mı aramızda, sağlıklı netice alınıyor mu? Yapışkanı bir müddet sonra çıkıyor veya krom kararma yapıyor mu arkadaşlar?
  • 301 aracımı satıyorum burda ilan linki paylaşmak yasak sanırım ilgilenen olursa özelden mesaj atabilir link paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SafaSahbaz

301 aracımı satıyorum burda ilan linki paylaşmak yasak sanırım ilgilenen olursa özelden mesaj atabilir link paylaşırım.

Linkini paylaşmadan aracınız hakkında bilgi verseniz iyi olur. Belki ilgilenen birileri olur.

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.