Şimdi Ara

peugeot 3008 , vw tiguan, honda crv, nissan X trail ford kuga m

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
11.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu araçlar arsında kaldık..sınıf farkı var farkındayım ama hepsinin ortak özelliği hafif! araziye uygun olması ..hepsi dizel ve tiguan hariç diğerleri otomatik vites..donanım olarak, hızlanma ve yakıt olarak sizin de naçizane fikirlerinizi almak isteriz..teşekkürler

• Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum bayi ve iş arkadaşlarıma ait yeni Kuga, makyajlı kasa xtrail ve 3008 araçlarını Yalova - Ankara arasında ( gidiş geli 950 km ) test etme şansım oldu. Araçları her yönden test ettim. günümüzde artık bu sözü edilen markaların hiçbiri kötü araç yapmıyorlar, sizin zevkinize ve beklentinize göre araç seçimi size kalmış. ama incelemek gerekirse;

3008 yakıt yönünden hepsinden çok daha başarılı, teknoloji olarak piyasadaki tüm markalardaki suvlarda bulunan en son teknik ve yazılımsal donanıma sahip, yol tutuşu beklediğimden daha başarılı, otomatik eat şansıman tork konvertörü sayesinde motor ile mükemmel uyumlu, vites geçişleri hissedilmiyor neredeyse.

Xtrail iç döşemesi infinity de kullandığı malzeme kalitesi olup ve işçilik kalitesi en iyi araç, motor 10 hp kadar daha güçlü, tork da aynı şekilde 320 nm ye sahip, daha yüksek ve 7 koltuklu olabiliyor, yenilenmiş otomatik vites daha başarılı, iç hacmi diğerlerinden daha geniş. Ayrıca dünyanın en çok satan Suv aracı, yakıt tüketimi diğerlerinden 1 litre kadar daha fazla, ama araç cüssesi ve işçilik kalitesiyle fark gösteriyor. Şunuda belirtmek gerekli karşılaştırma yaparken Xtrail D segmenti bir araç, 3008 ve kuga C segmenti.

Kugaya gelirsek araç gayet başarılı ama biraz uzun boylu ve kalıplı aileler için biraz dar gelebilir, iç hacmi diğerlerinden daha ufak. Motoru 1.5 olduğu için rakiplerinden biraz daha az torka sahip. Açıkçası fordlarda klasik yol tutuştaki başarılı Z rot sayesinde üstün yol tutuşunu kugada alamadım, araç otobanda virajda 3 kere savruldu, yol tutuş programı sayesinde aracı toparladı ama bence yetersiz. şöför kokpiti dar.Ama ön panjur duruşu amerikan ford çizgilerini veriyor.

Özete gelirsek 2.el pazarı, motorun ve aracın sorunsuzluğu,sağlamlığı, kallavi duruşu ve kalitesi ile segmenti açısından Xtrail açık ara üstün, ama daha sportif dizayn, yüksek teknolojisi ve son yazılımları, yakıt tüketimi derseniz 3008 derim. Bana sorarsanız sen hangisini tercih edersin diye kati suretle Xtrail derim.3008 ve xtrailin full donanımı arasında 10.000 TL fark kalıyor. Herkesin gönlünce araç almasını ve güzel günlerde kullanmasını dilerim.
    genç, dinamik, sportif, havalı, dizel, otomatik isteniyorsa 3008.

ağırbaşlı, konforlu, bagajı 3008 den daha büyük, arka hacmi daha geniş olsun, benzinli olsa da olur, 2. eli de kuvvetli olsun isteniyorsa vw tiguan.

dizel otomatik olsun, 3008 den büyük heybetli olsun isteniyorsa xtrail.
    dizel otomatik olsun, garantisi daha uzun olsun, xtrail den daha sportif olsun, 4x4 te özelliği de olsun, plastikleri sert olsa da olur, konforlu, sessiz olsun isteniyorsa crv.

dizel otomatik, donanımlı daha ucuz olsun isteniyorsa kadjar.

kadjardan daha konforlu olsun isteniyorsa nissan qq.

dizel otomatik olsun, performans önemli değil, donanım önemli ama daha ağırbaşlı olsun isteniyorsa kuga.
  • Ben eğer bu 5 SUV arasında kalsaydım kesinlikle hiç düşünmeden 3008 tercih ederdim.Tasarım olsun iç mekan olsun premium bir araç hissi yaratıyor insanda gerçekten peugeotun en güzel araçlarından biri.

Özellikle kırmızı renk bir 3008 çok dikkat çekici bir araç.
  • Xtrail diyorum ama makyajlı olan
  • Çok seçenek vemrişsiniz :) Hepsi de son dönemde incelediğim araçlar.

Ben 3008'in ciddi hayranıyım. Ama burada paket de etkili. Hangi donanım ve motor seçenkleri ile olacağı mesela.

Eğer aynı donanım paketleri ise %100 3008. 2. sırada ben yeni Tiguan derdim, hayalet gösterge paneli vs. beni mest etti.

3. sırada da Kuga olur. Japonlar bence biraz daha geride bu araçlardan.
  • burki_rock kullanıcısına yanıt
    hocam en üst donanım ve 1.6 dizel olacak..aslında bana kalsa 3008 ama bizde peugeot ya karşı bir ön yargı var, halen kullandığım araç renault megane ..sık sık arıza vermesi bizde fransız araçlara karşı olan ön yargıyı daha da güçlendirdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

hocam en üst donanım ve 1.6 dizel olacak..aslında bana kalsa 3008 ama bizde peugeot ya karşı bir ön yargı var, halen kullandığım araç renault megane ..sık sık arıza vermesi bizde fransız araçlara karşı olan ön yargıyı daha da güçlendirdi..

Anlıyorum. Bence test sürüşü de yapın mutlaka. Benim gönlümde 1 numara 3008. Kokpit ve donanımı çok iyi. Dizel konusunda da iyi bir motor Peugeot.

Ama 2. seçenek olabilir dediğim Tiguan da full donanımda çok güzel seçenekler sunuyor.

Bence bu iki araç için mutlaka test sürüşü yapın hatta kiralayıp 1-2 gün deneyin, içinize sineni alın.
  • Bu fiyatlara Manuel arabaya binilmez, tiguan'ı ele

3008 ve kuga en mantıklı olanlar.

3008 hem iç hem dış olarak en güzeli. Kuga ile donanım fiyat farkı çok değilse 3008, çoksa kuga diyorum
  • Araziye gireceksiniz benzinli kuga.

Donanım ve yakıt önemli ise 3008. 1.2 vergi ve fiyat avantajı ile mantıklı. Ben olsam ona giderim.

7 kişilik araç lazım ise kodiak.

Performans olarak dizel kuga ve Tiguan zayıf kalıyor.
  • makyajlı ise xtrail değilse 3008
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    benzinli düşünmüyoruz hocam..
  • 3008 çok daha güzel ve donanımlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şifon

Ben eğer bu 5 SUV arasında kalsaydım kesinlikle hiç düşünmeden 3008 tercih ederdim.Tasarım olsun iç mekan olsun premium bir araç hissi yaratıyor insanda gerçekten peugeotun en güzel araçlarından biri.

Özellikle kırmızı renk bir 3008 çok dikkat çekici bir araç.

3008 sahibiyim hem de kırmızı renk. İyi araç ama abartmayın.
  • Sormasi ayip xtrail d suv degil mi?3008 E-suv mu da bu kadar sahane oluyor?

I-kokpit kafasi mi yoksa?

Su Cr-v denilen suvu falan da almayin.Cok pahali 2017 si 193bin tl.

Tiguan denilen suv un yanindan bile gecmeyin kuga 3008 veya Xtrail gibi bir secenek varken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 18 Eylül 2017; 20:15:33 >
  • motor şanzıman farkıyla crv diyorum
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    hocam x trailin makyajlısı hoş duruyor ama hızlanması hantal diyorlar...
  • Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    hocam beğenmediğiniz yönleri var mı? yakıtı, ara hızlanması, konforu , donanım ,rahatlığı nasıl?
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Suvdan beklentimiz performans olmamalı hocam eğer öyleyse çıtayı çok daha yükseğe koymalıyız ve o zaman fiyatlar artıyor, ben şahsen 3008 dışında 150 bin seviyesinde araç almam ama crv, xtrail bazı insanlar için daha avantajlı görülebiliyor buna da saygı duymak gerekiyor, makyaj qq ve xtraile biraz ivme kazandırabilir biraz daha heybetli bir araç tabii fiyatıda öyle.
  • suv lar d sinifindan başlar 3008 ve tiguan yerden yükseltilmiş c sınıfı otomobil. xtrail ve crvnin rakibi olamaz... peugeot da yaşlandikça en çok deger kaybeden markalardan biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 18 Eylül 2017; 21:32:39 >
  • azaz06 kullanıcısına yanıt
    otomobil yazarları youtube da soruları cevaplarken 3008 i beğendiklerini söylüyorlar..ama yeni araç olduğu için 2. elde değerini tahmin edemedikleri ,diğer peugeot modellerinden ayrı olduğunu sınıf atladığını söylüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

suv lar d sinifindan başlar 3008 ve tiguan yerden yükseltilmiş c sınıfı otomobil. xtrail ve crvnin rakibi olamaz... peugeot da yaşlandikça en çok deger kaybeden markalardan biridir.

X-trail ve cr-v'de compact

İkiside d sınıfı falan değil. Kendi üreticileri de compact diyor ve tüm dünyada c-suv olarak satılıyor.

Bizde d sınıfı diye satılması tamamen yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Eylül 2017; 21:56:26 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.