Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.407.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende 3008i geçen gün test etme imkanı buldum.cam tavan müthiş olmuş.oldukça sessiz çalışan bir araç..2006 model 407 den sonra bayaa sessız geldı. fazla performans beklentısı ıcıne gırmezsek gayet yeterlı bır arac bence.tasarımı ılk bakısta bıraz değişik ancak alışınca gayet iyi.2006 model 407 kullanıcısı olarak bence pejo kendını hem ıc mekan kalıtesı hem konfor hemde malzeme ve yoltutus yonunden gelıstırmıs.sans bu ya test esnasında ınanılmaz bır yagmur yagıyordu.grıp kontrolu yagmur moduna alıp olabıldıgınce zorladım aracı.hatta sert bı sekılde su bırıkıntılerının ıcınden gectım. yanımdakı arkadas bır ara korktu.:)benı tatmın ettı araç.zaten alıpta dağa cıkasım yok.sınırları bellı bı araç..
    bence alınabılır ancak yenı cıkan bır arac ve farklı bır segment.kronık sorunları ve 2.el değerı henuz bellı değil.birde arac 6R sanzuman .ilk kalkış ve 3.vitese kadar a konumunda arac vıtes gecıslerınde hafıf bır one yıgılma yapıyor.bu hıssedılır derecede bellı olmakta.sordugumda ıse tam otomatık sanzuman olmadıgı teklı volan sıstemı oldugu soylendı.bunun için manuel modda kullanabılırsınız dendı.ozellıkle S modu acık ve manuel modda kalkısta vıtes gecıslerı daha belırgın ve daha ust devırlerde atıyo vıtesler.bu arada navıgasyon sıstemı tr'ye gelmıyormuş yanı katalogtakı resımler yurt dısı ıcınmıs.özel sıparısle belkı alınabılecek bır opsıyonmus.

4X4 lere cıddı paralar verıpte yakıt ve vergı odemektense cip görünümlü (crossover) olarak bu araç limitleri aşılmadığı surece gayet mantıklı bır araç.

sorusu olan arkadaslara elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım..

herkese kazasız sürüşler.

saygılar.

• herkese merhaba,
    iki sorum olacak, cevaplarınız için teşekkürler
    1. 3008 in ses yalıtımı, özellikle yol sesine karşı yalıtımı nasıl. Uzun yolda ve 100 km/h üstü hızlarda sakin sakin müzik dinleyebilir miyim?
    2. aynı sekment olmayabilir ama 3008 ile c4 Picasso kıyası yapabilir misiniz?
    herkese iyi günler ve geceler...
  • Bugün internette farkettim. Satılık araç sayısı bana biraz fazla geldi .

http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=3008&c=97716
  • Arkadaşlar 3008 double din attırmak için uygunmudur kullanan veya bilgisi olan arkadaş varmı teşekkürler
  • genel itibariyle ses yalıtımı gayet iyi 3008in.özellıkle 2006 407 den sonra benzınlı arac gıbı geldı bana hatta.c4 ıcın bırsey dıyemıcem kullanmadım ancak 3008 gayet basarılı geldı bana bu konuda...
  • benimde dikkatimi çekti acaba neden internette özellikle dizel versiyonu biraz fazla olmak üzere 2010 da dahil çok satılık var?acaba arkadaşlardan bu konuda bayi yada satanlardan bilgi alabilen var mı?örnekleme için söylüyorum bende bir süredir crossevr almayı düşünüyorum Qashqai nin dizel 2. el satılık bu kadar fazla değil.bilgisi olan var mı?
  • internette en çok satılık araç Tiguan dır çıktığı günden bu güne her zaman yüzlerce satılık araç vardır..Buna bir anlam yüklemek mantıklı bir davranış olamaz..bu arada sahibinden com da şu anda 70 qasqai var 2.elde..17 adet 3008 var ama 7 tanesi sıfır ve bayilerde 2.el 10 adet.. yani oran 7 ye 1 nasıl olupta buna fazla diyebiliyorsunuz..hiç bakmadan mı yazıyorsunuz bu bilgileri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar17 -- 31 Mart 2010; 22:16:51 >
  • ne yakıyor bu araç kmde.1.6 hdi si
  • NİSSAN QASQAİ FORUMUNDAN ALINTILAR.....

a) ''Benim QQ DCI Visia 2010 Makyajsız..ben bu hafta sonu arabamı ilk kez uzun yolda kullandım. 90-100 giderken iyi de 120 den sonra gecenin sessizliğine müziği de kapatınca baya bi helikoptere binmiş gibi oluyosun. Doğrusu şaşırdım. Yol da biraz tırtıklı bir asfalttı.
    Şu sorularıma şimdi yanıt arıyorum:
    1- Bu sesi (özellikle arka çamurluklardan gelen taş ve asfalt sesini) nasıl kesebiliriz?
    2- Bu konuda Nissan a mail yoluyla veya başka şekilde iletişime geçen var mı?
    3- Makjajlı QQ da bu sorunlar var mı ?
    4- Yok ise Makyajsız QQ sahipleri Nissan ile iletişime toplu halde geçip sorunu çozmeleri için baskı yapabilirmiyiz. Ya da mahkeme v.s. ''

b) '' Ben 48bin TL ye almıştım 2009da (tekna-dizel). Ancak; fiyat/performans da mekanik,fren ve görünüş dışında getirdiği kullanıcı dostu olmayan uygulamalar, sahte multimedia ses sistemi, kullanışsız malzeme cepleri, açılmak istemeyen yolcu koltuk altı çekmece, çirkin koltuk kumaşları, binerken beygire biner gibi ayağınızı atmak zorunda kaldığınız gereksiz yüksek kapı eşikleri, aptal kapı ve bagaj fitilleri (ses ve su alıyor), sanki açılmak istemiyen son derece yavaş yan arka cam otomatikleri, fabrikada kesilememiş ancak kullanıcının kesebildiği malum torpido ve kapı tıkırtıları, Ellerinde kalmış arka amortisörleri önce müşteriye takıp sonra şayet müşteri uyanırsa değiştirmeleri, silerken tavana üst ortadan dokununca çöküp sonra geri gelmesi (halbuki içinde çelik! kuşak da var), bla, bla, bla. Gerçektende aşk bir hayalmiş. ''

c) '' Arkadaşlar bana park sensörü var denilmişti, geri gelirken herhangi bir ses gelmiyor...geri görüş kamerası var diye mi koymadılar, ben mi birşeyi yanlış yapıyorum?(makyajlı tekna pack).Bu gün ilk gece sürüşümü yapınca sinyal ve silecek kollarında ışıklandırma olmamasının eksikliğini hissettim:( Bir de anahtar çok uzun özellikle yazın problem olabilir gibi... internetten bir yer buldum anahtarı istenen model sustalı anahtara çeviriyor, hatta garaj kumandasını da aynı anahtara kopyalabiliyorlar.Sizce bu işem bir sakınca yaratır mı?yaptıran oldu mu merak ettim. ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar17 -- 1 Nisan 2010; 0:55:46 >

• d) '' arkadaşlar benim qasqai üzüm siyahı ve krom ön ızgara ve cam altı çıtaları takmak istiyorum.
    taktıran var mı ? montaj nasıl sağlam mı ? fiyat ? ''

e) '' Geçen Hafta 50.000km de bir qashqai subap yakmış. 2500 TL masraf çıkartmış Ankara servisinde ''

f) '' Benim 2010 QQ makyajsız visia DCI da şoför cam açma düğmesinden elimi çekmeden kapanmıyor. Servise sordum. visia ların hepsi öyle dediler. Bu gerçekten böyle mi? Eğer böyleyse ne yapabiliriz . Bir çözüm var mı....??? ''

g) '' Sanırım makyajlı qq visia ve teknalarda hala aynı mp3çalamayan müzik sistemi var.Pes doğrusu 20bine satılan arabalarda bile mp3 çalar hatta usb girişi var. Makyajsız visia'da şoför kapı camının otomatik olmadığını bilmiyordum ilginç geldi.Teknada var.Çok garip şeylerden kesiyorlar alt versiyon uğruna.Yine pes diyorum birçok ucuz arabada 2hatta 4 cam da tek dokunuşta açılıp kapanıyor.Ayrıca yine birçok araçta kumandadan açık kalmış camlar da kapanıyor. ''

h ) ''benim bir önceki arabam palio idi. onda olan bazı küçük ayrıntılar bile QQ visia da yok. QQ sahibi olmak bir ve kullanmak çok farklı ve özel ama bazan insan eksikliklere şaşırıyor '' vs.vs.vs.vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar17 -- 1 Nisan 2010; 0:53:02 >

• tekoto 58500 gibi son fiyat verdi arkadaşlar..deri ve alarm yok..gerisi full....ancak henuz pazara yenı gırmıs bı arac alınır mı pek tutulmadı gıbı.2.el durumu ne olur 3-5 sene ıcerısınde merak konusu...

sizce ne yapılır..fikirleriniz?
  • baytar tum bunlar doğrudur katılıyorum..test sürüşü yaptım ben qasqai ye iç malzeme kalitesi çok düşük...tavan döşemesini tutup kendinize doğru çekin dikiz aynasının oradan...anlarsınız sağlamlık ve kaliteyi..qasqai olmamış...alınmaz...
  • Arkadaşlar qasqai bana çok basık , tavanı 3008 e göre çok alçak gibi geldi. 3008 in içine oturunca öyle bir basıklık hissetmedim.
  • Duygusal olmaya gerek yok. Qashqai'den daha iyi bir araç olabilir ama 3008 tutulmadı. İnternetteki düşük kilometreli satılık ilanları da bunu doğruluyor. Qashqai ise 2 yıldır bu segmentte lider ve bu yıl yeni kasa ile 7000 adet satış hedefleri var.

http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Yeni_Qashqai_yola_cikti.htm?ArticleID=24917
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Duygusal olmaya gerek yok. Qashqai'den daha iyi bir araç olabilir ama 3008 tutulmadı. İnternetteki düşük kilometreli satılık ilanları da bunu doğruluyor. Qashqai ise 2 yıldır bu segmentte lider ve bu yıl yeni kasa ile 7000 adet satış hedefleri var.

http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Yeni_Qashqai_yola_cikti.htm?ArticleID=24917

Valla benimde çok hedefim var ama nedense hedefler her zaman tutmuyor.

• vincentvega tutup tutmadığına karar vermen için en az qasqainin piyasada kaldığı 5 -6 yıl kadar süre tanıman lazım 3008 e...dci 1.5 renault motoru koyana kadar qasqai yollarda neredeyse yoktu..emin olun 3008 çok daha hızlı ve fazla satılıyor.... emin olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baytar17

vincentvega tutup tutmadığına karar vermen için en az qasqainin piyasada kaldığı 5 -6 yıl kadar süre tanıman lazım 3008 e...dci 1.5 renault motoru koyana kadar qasqai yollarda neredeyse yoktu..emin olun 3008 çok daha hızlı ve fazla satılıyor.... emin olun...

Satışları nereden takip ediyorsunuz? Benim izlediğim kaynaklarda 3008 gözükmüyor:

• bende yaklaşık 10.000 km 3008 kullandım (test filan değil)ve şuan daha çok partner 90hp lik kullanıyorum izlenimlerimi şöyle özetliyeyim ;

öncelikle 3008 e alışmak diye bir kavram evet var. araçta otomatik vitese normal koşullarda kesinlikle müdehale etmenize gerek kalmıyor ve bence yeterince ivme ile hareket edebiliyor. ama müdehale edecekseniz ve yüksek devirde kullanma hızlanma gereksinimiz varsa bunu planlamanız gerekiyor ve kesinlikle size gerekli ivmeyi sunabiliyor. örneğin marmaris dönüşü virajlı yollarda x6 3.5xdriver ile beraber geldik ve arkada kalma vs gibi sorunlarla karşılaşmadım onunla rahatlıkla 140km ye kadarki zaten bunun çok üzerine çıkmam ve gereksiz görüyorum rahatlıkla gidebildi.

araç bana göre verdiğiniz para nazarında kesinlikle sessiz ve güvenli sürüşü var manervralara çok net cevap verebiliyor ve o kadar zorlamam rağmen şuana kadar hiç viraj çizgisinden çıkma eğilimize girmedi ve hiç esp nin devreye girdiğini görmedim. buarada benim araçta 225 45 17 lastikler var ve grip controllü araçlarında benim için gereksiz olduğunu düşünmüştüm alırken sadece otomatik klima yok bu eksiklik ama çokda öenmli değil.

araca binen kişiler herkesinde dediği gibi dışardan daha büyük gözüküyordu içi darmış gibi bir yaklaşım içine giriyor ama onlar kafasında range rover gibi araçlarla mukayeseye girişiyorlar onların etiketi 100.000 euro civarında bunu unutmamak lazım. arka da da iç hacim çok rahat değil ama bence yeterli.

ben müzik sistemini yetersiz gördüm parner de de olduğu gibi, daha kaliteli bir müzk sistemi yapılabilirmiş . bir çok ayar var ama hepsi sesin daha da bozulmasına neden oluyor bir tek önlerde konumlandırılmış tizleri bence çok kaliteli.

yakıt durumu ne fazla ne az

frenleri bence muhteşem özellikle söylüyorum araçta birisi varken sert fren yapmamaya dikkat ediyorum çünkü içerdekiler rahatsız olabiliyor ve arkadan gelen için tehlikeli.

farların aydınlatması çok kaliteli değil ve özellikle yağmurlu havalarda cam silegeçlerinin kapasitesi camdaki suyun tahliyesine yetmeyebiliyor yani bence hem partnerde hemde 3008 de ön tarftaki su tahliyesi ile ilgili gerekli testler yapılmamış. 3008 de özellikle saçma sapan yerlerde göllenme oluyordu.

ön taraftaki gözler bence hertürlü ihtiyacı görecek düzeyde ara konsol muhteşem.

arka koltuklar partnerdeki gibi olsa daha iyi olurmuş partnerin 3 üde bağımsız koltukları çok hoşuma gitti ki ondan partner aldım yoksa beslingoda alabilirdim.

hiz limitörü ve cruise control bence oldukça kullanışlıki hız limiti meselesini daha önce hiç kullanmamıştım çok işer yarıyor.

bu arada arabada eğerki gaza tam köküne kadar basarsanız altta bir switch olduğunu keşfedersiniz o anda duruma göre 1 yada 2 vites alta geçirerek ivmelenmeye yardımcı oluyor. yani ani hızlanma gerekiyorsa gaza tam köküne kadar basın.

şimdilik aklıma gelenler bunlar ama ben özetle şunu diytebilirim cebimde 5 trilyonumda olsa gene bi tane 3008 alır ve gündelik kullanırdım kısaca bence akıllı arabası konforlu güvenli ekonomik bir araç ilgi çeken bir araç

• merhaba arkadaşlar.bende aranıza yeni katıldım.birkaç gün önce beyaz 3008 premuim pack aldık.ilk önce sıfır bakıyorduk ve tercihimiz beyazdı.

sıfırda istanbul, daki bütün galerileri araştırdık.siyah ve diğer renk araçları 58bintl ye bırakıyorlardı ama beyaz ellerinde yoktu hiçbir galerinin.sadece bir galeride vardı o da beyaz olduğu için 60bin tl istiyordu açıkçası bu rant sağlama durumundan hoşlanmadık.

yeni gelen 3008ler arasındada beyaz yoktu ve beyaz mayıs ayında geleceklerin arasında varmış.ve mayıs ayında fiyatların dğişmeme garantisi olmadığı için 2.ele yöneldik ve çok temiz 9000km de bulduk ve aldık. burada bazı arkadaşlar yazmışlar ama dışarıdan yorum yapmışlar.özellikle beyaz ve siyah 3008 e acayip bir talep var.

2010 yılında peugeot 3008 için türkiye kotasını arttırabilir bu gidişle.bir kaç gündür kullanıyorum aracı, gerçekten çok konforlu,huzurlu,malzeme,işçilik çok iyi,dizel olmasına rağmen ses yok,cam tavan çok kullanışlı, auto 6r çok kullanışlı(önceden bu robotize şanzımanların hemen hemen hepsini kullandım en iyisi bu)özellikle spor moduyla çok eğlenceli..motor tatminkar,isteyen chip tunningle 140hp garanti.gerçekten iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum.bu arada ilk kez bir peugeot marka bir araca sahip oldum,çok ön yargılıydım ama içine binince ve test sürüşüyle hepsini sildim.zamanla görüşlerimi yine burada aktaracağım.iiyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.