Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.408.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır dizel. Ben peugeot adı geçince, aklıma otomatik olarak dizel geldiği için karıştırmışım. Dizele göre konuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baytar17

kar modunda bu araç müthiş gidiyor..karda böyle zevkle sürülen başka araç yoktur herhalde.

Sanırım zincir kullanmanıza gerek kalmamıştır?
  • zincir takmadım tabiki...ancak buzlu yolda direksiyonu kırıp 80-90 ile giderken frene basıyorum.araba hem az kayıyor hemde arkasını hızla düzeltiyor.. ancak bu arada pekçok ısık yanıp sönüyor ekranada..(araba kar modunda iken ) tabiki herkes zincirlerle geziyor bu arada ve bana garip garip bakıyorlar ne yapıyor bu adam diye....
  • Herkese Selamlar,

Aracın konforlu ve sessiz olduğu söyleniyor.
    Sizden ricam bu kriterleri golf,passat, cmax, focus gibi araçlarla kıyaslayabilir misiniz.
    Virajlarda yana yatma var mı? bozuk yollarda aractaki sarsılma ya da gelen seslerin miktarı nedir?

cevaplar için şimdiden teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: exgusa

Herkese Selamlar,

Aracın konforlu ve sessiz olduğu söyleniyor.
    Sizden ricam bu kriterleri golf,passat, cmax, focus gibi araçlarla kıyaslayabilir misiniz.
    Virajlarda yana yatma var mı? bozuk yollarda aractaki sarsılma ya da gelen seslerin miktarı nedir?

cevaplar için şimdiden teşekkürler,

Kışın dağa giderim, yazın da 5 m.'lik teknemi çeki demirine bağlar Ankara dan yazlığa götürürüm..Geçtiğimiz hafta Kartalkaya'ya gittim (tabii kış lastikleri takılıydı ve benim aracım da grip control yok..) Buna rağmen, gayet huzurlu bir yolculuk yaşadım..3008'i aldıktan hemen sonra Grand Cherokee mi "artık gerek yok" diyerek satmıştım, yanılmamışım..Kusura bakmayın, golf-passat-focus (golf üm de oldu, focusum da..) bu segmentin araçları olmadığı için kıyaslamayacağım..Özet olarak, Virajlar da en ufak bir yatma yok. C max in de yol tutuşu iyidir ama, minibüs-hatchback arası bir araçtır, o tam bir mpv dir.. 3008 hem mpv, hem de suv özelliklerinden biraz biraz almayı başarabilmiş ve özümsemiş bir araç..sadece dizayn olarak değil, kullanım özellikleriyle de..Tabii, görünüş olarak da bence bir prototip kadar estetik( zevkler ve renkler tartışılmaz ama..) Bu segment araçlara(kompakt mpv-suv) kıyasen mükemmele yakın bir yol tutuşu var.. 225/50/17 lastik/jant kombinasyonun, tatlı sert kurgulanmış süspansiyonla, esp nin rolü de büyük tabii.. Ancak, özellikle ülkemiz yol şartları ve ince yanak lastik, yol bozukluklarını yine tatlı-sert hissettiriyor ama şu an için aracımda en ufak bir tıkırdama, lakırdama yok..Katedilen kilometreler arttıkça göreceğiz..Ama, şu an için, bu fiyata, 18 sene boyunca (tam bu segmentin araçları olmasa da..)iki tane Grand Cherokee kullanmış ve bugüne kadar elinden 58 tane (4tanesi Peugeot) araba gelip geçmiş birisi olarak 3008 için söyleyeceğim tek şey var: Bu sefer olmuş galiba!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverfoxtr -- 29 Ocak 2010; 4:46:40 >

• Premium Pack HDI sahibi arkadaşlar aracın yıllık kaskosu ne kadar?

Syg.
  • Kimse 3008 lerinin kaskosunu yaptırmamış galiba
  • senin ilk defa kasko yaptıran birine bunu sorman lazım..bizimkiler hep başka araçtan aktarma kaskolar o yüzden fiyat verilemez..mesela ben kaskoyu aktardım sadece 13 tl verdim.bu kıstas olamayacağından sessiz kalmıştım..
  • bayii aradım sizin dediğiniz koşullarda yeni yaptıranlar için 2.500 TL civarı olduğunu söyledi.. Teşekkürler.
  • selam herkese.bende 20 gündür 3008 sahibiyim.sormak istedikleriniz cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

Kimse 3008 lerinin kaskosunu yaptırmamış galiba

kaskosunu peşin 1.100 tl ye yaptırdım.
  • 2500 saçma bir rakam..vw toureg in kaskosu bile 1850 tl..aktardığım kaskoya %50 indirimle 550 tl ödemiştim.pek fark etmeden aktarıldığına göre1000-1200 arası mantıklı ve olabilir fiyatlardır.(bu arada ayrıca sigorta eksperiyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar17 -- 5 Şubat 2010; 1:08:48 >
  • Selamlar 3008'ün normal versiyonu 4x2, grip kontrol olan versiyonu ise 4x4 mü oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Selamlar 3008'ün normal versiyonu 4x2, grip kontrol olan versiyonu ise 4x4 mü oluyor?

hayır.. 3008'lerin hepsi önden çekişli (4x2)dir. Grip control, esp+abs'nin farklı program kombinasyonları ile değişik yol şartlarında ( kar, çamur gibi..) yol alabilmesini sağlayan bir özellik.
  • Çok sağolun.

quote:

Orijinalden alıntı: silverfoxtr

quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Selamlar 3008'ün normal versiyonu 4x2, grip kontrol olan versiyonu ise 4x4 mü oluyor?

hayır.. 3008'lerin hepsi önden çekişli (4x2)dir. Grip control, esp+abs'nin farklı program kombinasyonları ile değişik yol şartlarında ( kar, çamur gibi..) yol alabilmesini sağlayan bir özellik.
  • herkese selam..3008 almayı düşünüyorum ama nedir bu milletteki aman peujoysa vazgeç durumları anlamıyorum..kullanan arkadaşlar ne dersiniz..ben sürüş güvenliği olan bir araç istiyorum hatta tiguan baktım alacaktım ama benzinli olduğu için vazgeçtim..
  • bu aracın direksiyonundan radyo cd kontrolu yok mu yav...offf off..bayılacağım artık..bu da gitti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

herkese selam..3008 almayı düşünüyorum ama nedir bu milletteki aman peujoysa vazgeç durumları anlamıyorum..kullanan arkadaşlar ne dersiniz..ben sürüş güvenliği olan bir araç istiyorum hatta tiguan baktım alacaktım ama benzinli olduğu için vazgeçtim..

3008 çarpışma testlerinden 5 yıldız almış bir araç.
  • Eşimde Peugeot 307 var. Yarın kaskosu dolacak diye bugün sigortacıdan fiyat aldı. Mübarek geçen yıldan yüksek fiyat çıkardılar ve eşimin hasarsızlık indirimi olmasına rağmen.

Sebep Peugeot araçların parçaları pahalıymış ve Peugeot kullananlar fazla riskli kullanırmış vs.... Bu türlü bir istatistiki veri ellerinde olduğu için aracın kaskosu yıllar geçse de mübarek düşeceğine artıyor.
  • 3008(ve diğer pego modellerinde sanırım) cd radyo kontrolü direksiyon altındaymış..bir de arkadaşlar hiç dvd player taktırmayı düşündünüz mü 3008 e. ben araştırdım takan firmalar var ve garantiyi de etkilemiyormuş. yani 5008 deki dvd donanımını dıaşrıdan 3008 e ekletebiliyormuşuz..ciddi ciddi düşüğnmeye başladım almayı..hem dizel, hem crossover (spor görünümlü), geniş...daha ne olsun
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.