Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (379. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şundan kullanıyorum. yaklaşık 4 senedir. çok memnunum.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİgittigidiyor
    Tüm Araçlara Uygun Oto Ön Cam Güneşliği Oto Güneş Gözlüğü Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tum-araclara-uygun-oto-on-cam-gunesligi-oto-gunes-gozlugu_pdp_695655081
  • Mart ayı başındaki mesajım:

Ben bugün 2012 1.6 e-hdi için sordum sanayide parçacıya:

debriyaj baskı balata seti takım: 3.600TL

triger seti (devirdaim pompalı): 1.600 TL orijinal pejo (fransız üretim)

triger seti (devirdaim pompalı): 1.200 TL Eurorepar marka

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Mart ayı son haftasındaki mesajım:

Geçen Cumartesi yine aynı parçacıya farklı bir parça fiyatı sormaya gittim. Gitmişken de debriyaj setini tekrar sormak aklıma geldi. Bu sefer volansız set fiyatını sordum, Valeo:1.000,-TL, orijinal PSA 1.600,-TL dedi adam.

Bir de "abi bunların volanlarına kolay kolay bir şey olmaz. onu almana gerek yok" dedi.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

18/06/2022 Cumartesi (bugün) aldığım fiyatlar aynı parçacıdan:

Triger seti : 600TL Eurorepar

Triger seti : 1.100 TL PSA (adam, abi sadece ambalaj ve kutuları farklı, içindeki parçalar birebir aynı dedi)

Devirdaim Pompası : 400TL Pierburg

Debriyaj Seti (Volansız): 2.450TL

Debriyaj Bilyası: 550TL Yan Sanayi 1.000TL PSA (Bugün de bilye işi çıktı, Martta bundan bahsetmemişti. Baskı balata değişince bilyenın da mutlaka değişmesi gerekirmiş yoksa beyin kabul etmezmiş, yeni takılan parçaları da bozarmış vs. vs.)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bu durumda şöyle fiyatlar oluştu 4 ayda:

Debriyaj baskı balata volansız: 3.600 Mart başı / 1.000 Valeo, 1.600PSA Mart sonu / 3.450 PSA (orj bilyeli) 3.000 PSA (bilye orj değil)

Triger Seti devirdaim pompalı : 1.600PSA 1.200 Eurorepar Mart Başı / 1.000 Eurorepar, 1.500 PSA (pompa pierburg marka)

Haftaya cumartesi triger seti değişimi, yıllık bakım ve motor suyu temisliği yapılacak. Debriyaj, yolda kalıncaya kadar devam.

(motor suyunda hiç antifiz yok)

• ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Debriyaj baskı balatanın değişmesi gerektiğine nasıl anladınız hocam. 2016 hdi alarak gruba katıldım. Düşük vites geçişlerinde özellikle yokuş çıkarken geçişi çok hissettiriyor biraz öne yığılıyor araba. Değişmesi gerekir mi bu durumda?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hmobolo H kullanıcısına yanıt

1.si, şimdiye kadar hiç değişmemiş. Ne debriyaj seti ne de triger

2.si, vitesi A'ya alıp freni bırakınca sürükleme denilen kendi kendine yavaşça ileri hareket etme olayında ara sıra taak taak diye ses çıkararak kendini öne atma, fırlatma gibi bir hareket yapıyor(du).

Benim araç 2012 model 1.6 e-hdi. 2018'de satın aldım ikinci el olarak. Aldığımda bu ikinci maddeden çok muzdariptim. Özel serviste bu 4 yıl içinde pc'ye bağlatıp hem şanzıman yazılım güncellemesi hem de alıştırması yaptırdım. Bu aralar fena değil. Çok nadiren fırlatıyor kendini. E, değişim fiyatları da fena değil bu yüzden yolda bırakana kadar kullanmaya devam edeyim diyorum.

Yokuşlarda, inişlerde sıkıntı yok çok şükür.

• Arka cam kauçukları , fitilleri ile ilgili sorun yaşayan oldumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usluco kullanıcısına yanıt

Ben hocam fitillerim ciddi şekilde patlak ve ses yapıyor ...Bugün Muğla’dan fiyat aldım 2 taraf cam krikoları ile birlikte değişmeli dediler 10.550 tl fatura çıktı ...Fabrikasyon arızayı garantiye sokmamaları da ayrı bir olay ...

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

• toyota16 T kullanıcısına yanıt

Motorlar fitillerden ucuz PEUGEOT 208 SAHİPLERİ 

İşçilik desen evlere şenlik, o ne öyle kaporta ayrı döşeme ayrı. Bari malzemeyi yedek parça deposundan getirme ve sökülenleri araç bagajına koyma işçiliği de yazsalardı...

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ cidden enterasan ya nasıl bir malzemeymiş arkadaş mekanik parçadan pahalı dandik bir plastik.Fitiller saolsun 90 dan sonra arabanın içinde fırtına kopuyor

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

• toyota16 T kullanıcısına yanıt

Orası durduk yere kendiliğinden olmaz bence. Hırsız denemiş, zorlamış olabilir.

Araçta süper lock varsa sürekli onu kullanın.

• Bugün yıllık bakım yaptırdım, Triger seti ile Volan kayış seti değişti:

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Zamanla kendiliğinden o hale geldi ... 2015 makyajlı active lerde yoğun olarak bu sorun var hocam ...

• Bu modelin kronik sorunu hocam bu. Zorlama veya hırsızlık girişimi kaynaklı değil. Süper zeki Peugeot malzeme mühendisleri böyle uygun görmüşler. Camın arkasındaki placeholder niteliğinde oraya konan plastik parça yerine orada bir kelebek cam olsaydı YA DA kapıyı ve çerçeveyi o noktada bitirmeyip, fitil ile beraber yarım daire kadar daha uzatarak devam ettirebilselerdi bu fitil yekpare ve elips formunda olacaktı (308'deki gibi) ve bu sorun yüzde 90 oluşmayacaktı. Tam bir tasarım özürü, 50 IQ'ye sahip tasarım ekibinin sonucunda oluşan bir durum. Garanti süresi içerisinde oluştuğunda Peugeot'a maliyeti çok daha fazla üstteki @toyota16 tarafından iletilen onarım proforma görselinde göründüğü üzere. 308 T9'un arka camına baksanız yeter aslında demek istediğimi daha net anlamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Haziran 2022; 23:44:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Triger değişimi sırasında devirdaim pompasını değiştirmediler sizin galiba, değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Değişti, 600₺ kayış ve rulmanlar, 400₺ pompa

Eski pompa biraz da su kaçırmış contasından.

• Araçlarımız eskimeye , masraf çıkartmaya başladı.. Değiştirmeye kalksan uçuk rakamlar ve piyasaya bakıyorsun temiz araç yok.. ya pert kadar hasarlı ya da ağır hasarlı buna rağmen fiyatları da cabası...

Mecburiyetten gerekeni, 3 e 5 e bakmadan yaptırıp temiz temiz binmek en güzeli, diye düşünüyorum..

Herkese kazasız belasız ve de cezasız sürüşler, hayırlı bayramlar dilerim ...

• orucbe kullanıcısına yanıt

İst bostancıda oto sanayide çıkmacıdan ithal orijinal aldım geçen yaz bin liraya. Fiber tavsiye etmem aldım iade ettim çok kötü

• Merhaba arkadaşlar
    2013 model 1.4 ehdi 208 im var. Smeg ekranı güncellemesi yapan var mı varsa nasıl yapabilirim bilgi verebilir misiniz?

• Onurcengiz O kullanıcısına yanıt

Yetkili servis günceller, 3 sene önce 150 liraya yaptırmıştım ben.

• 208 de heel and toe yapabilen var mi? Gaz pedali frenin aşıri uzaginda bir turlu degdiremiyorum ayağımı gaza. Yapabilen var mi merak ettim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -FoundeR- kullanıcısına yanıt

Düz vites mi aracın?

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.