Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tmm tşkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • binek ve ticari otomobillere farklı oranlarda ötv indirimleri uygulanacakmış. 208 almanın tam vakti mi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • plus347 kullanıcısına yanıt
    İndirim şişirilmiş liste fiyatlarına yansıdı. %15 ile nabız yoklanıyor. Neymiş yılbaşına kadarmış. Euro 3 den 6 ya çıkmış 60 lık araba 120 olmuş 10 bin indi diye heyecan yapılmaz. 1600cc 120bin altından ötv almıyoruz diceksin ki araba değerine insin. Bayiler satılacak araçta %5 6 dan fazla indirim yapmaz farkı onlar yiyecek ne zamandır ağlıyorlardı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutimut

Sadece fren hareketleriyle çok rahat bir şekilde park edebilmeniz lazım. Anlattığınız durum kesinlikle anormal. Hemen kontrol ettirin hem sizi sinir hastası eder hem de araç daha da zarar görür.

Ayrıca Smeg ekranın fanının da kontağı kapattıktan sonra saatlerce çalıştığını ilk kez duyuyorum. Araçta bir anormallik olduğu aşikar. Vakit kaybetmeden gösterin derim.
    3 hafta önce yazılım güncellemesi yaptırdım ama tamamen düzelmedi. Yetkili serviste test aracını denedim, onda olmuyordu. O benzinli idi, benimki 1.6 dizel. Geçen 3 hafta içinde şöyle bir teknik geliştirdim. Bekleme yaparken boşta bekletiyorum (her ne kadar start/stop olsa da) hareket etmeden önce freni bırakıyorum sonra vitesi A'ya çekiyorum. Fırlama/hoplama/silkeleme falan olmuyor.

Ekran için de internetten email yazmıştım 22 Ekimde. Anında otomatik cevap geldi "24 saat içinde size telefonla dönülecektir" diye.
    24 Ekim Çarşambaya kadar bekledim arayan olmadı. Müşteri temsilcisini arayıp gönderdikleri e-maildeki ref. no.yu verip neden 24 saat içinde aramadıklarını sordum. Kem-küm... özr dilemeler falan. Bana o gün genel müdürlükten bilmem ne beyin arayacağını söylediler. O da aramadı. Bakalım nereye varacak işin sonu

• Arkadaşlar merhaba 2013 model 1.2 active etg5 aracın arka fren sistemi disk balata mı yoksa kampana mı? Bilenler cevaplarsa çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrleoo

Arkadaşlar merhaba 2013 model 1.2 active etg5 aracın arka fren sistemi disk balata mı yoksa kampana mı? Bilenler cevaplarsa çok memnun olurum.
    Active paket kampana. Selamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Active paket kampana. Selamlar.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler,zahmet olmazsa bir soru daha soracağım ön balataları araştırdığımda nette balata bitmeye yakın uyarı veren fişli ve fişsiz olmak üzere 2 çeşit var belirttiğim 1.2 active pakette fişli olan mı yoksa fişsiz olan balatamı kullanılıyor?
  • Herkese merhaba,

208 active etg5 2016 model aracımın 2.yıl 30000 bakımı geldi. geçen sene 480 tl ye yaptırmıştım. servisle görüştüm 1100 tl fiyat çekti. normal midir?

yapılacaklar :
    motor yağı
    yağ filtresi
    hava filtresi
    polen filtresi
    3 adet ateşleme bujisi

bunları herhangibir serviste yaptırsam garantisi bozulur mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokubilay

Herkese merhaba,

208 active etg5 2016 model aracımın 2.yıl 30000 bakımı geldi. geçen sene 480 tl ye yaptırmıştım. servisle görüştüm 1100 tl fiyat çekti. normal midir?

yapılacaklar :
    motor yağı
    yağ filtresi
    hava filtresi
    polen filtresi
    3 adet ateşleme bujisi

bunları herhangibir serviste yaptırsam garantisi bozulur mu arkadaşlar?
    Aşırı pahalıdır. Başka bayilere sordunuz mu fiyat olarak acaba. Bujiler dahil sizden almaları makul olan fiyat max 650-700 arasıdır. O da sırf yetkili diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Kasım 2018; 11:52:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    telefon ile görüştüm. bir de yüzyüze göüşücem fiyat için. garanti kapsamından çıkmayacaksa peugeot servisi haricinde bir yere yaptırıcam. ama öncelikle bunu teyit etmem gerekiyor. neticeyi buraya yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokubilay

telefon ile görüştüm. bir de yüzyüze göüşücem fiyat için. garanti kapsamından çıkmayacaksa peugeot servisi haricinde bir yere yaptırıcam. ama öncelikle bunu teyit etmem gerekiyor. neticeyi buraya yazarım.
    Şikayet var a yazın ben sorunumu ordan çözdüm gayet iyi fiyata hemde

• egzoz ölçüm yerinde çalışan usta benzinli pejolar egzoz ölçümde sorun yasiyor, emisyon değerleri yüksek dedi, 4-5 ayda bir depoya yakit temizleme kimyasali var (tam ne dedi hatırlayamadım) alıp atmanı tavsiye ederim dedi, siz ne düşünüyorsunuz? aracim 1.2vti

• arkadaşlar araç 1.4 diel otomatik 2012
    yağ filtresi, 25
    hava filtresi, 60
    mazot filtresi, 120
    Polen filtresi, 50
    magnetec yağ, 170
    ön disk 250
    ön balata 100
    bosch servisten aldığım fiyat buna ilave işçilik var 200 civarı sanırım o da, ne diyorsunuz fiyatlar nasıl ?? yakın zamanda yaptıran var mı ? filtreler aşırı pahalı geldi ama bilemedim..
  • cokubilay kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben bugün teklif aldım ( ankara abc bayi ) 740 lira civarı olur dediler buji hariç. Bujiler daha önce ücretsiz değişmişti bu arada . Sizin fiyat liste fiyatı biraz daha indirim yapmalılar. Ya da hiç olmadı online randevu ile happy hours indirimi ile %10 indirim yapıyorlar haberiniz olsun .

• quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

arkadaşlar araç 1.4 diel otomatik 2012
    yağ filtresi, 25
    hava filtresi, 60
    mazot filtresi, 120
    Polen filtresi, 50
    magnetec yağ, 170
    ön disk 250
    ön balata 100
    bosch servisten aldığım fiyat buna ilave işçilik var 200 civarı sanırım o da, ne diyorsunuz fiyatlar nasıl ?? yakın zamanda yaptıran var mı ? filtreler aşırı pahalı geldi ama bilemedim..
    istanbul avrupa yakasında fransa da eğitim alıp sene psa grupta çalışan bir usta ile tanıştım ve 0 w 30 yağ kullanılacağını söyledi. yetkili serviste bile 5 w 30 kullanılıyor dedim. olmaz bu mutorlar için 0 w 30 kullanılması gerekiyor dedi. Gerçekten servisten sonra ben aracımda büyük değişim hissettim.
  • cokubilay kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    aracınız garantisi halen devam ediyorsa, siz de buna rağmen bakımı farklı serviste yani yetkili olmayan bir serviste/tamirhane de yaptırırsanız garantisi maalesef bozulacaktır..
  • mrleoo kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    fişli kullanılıyordu.. Ben parçacıdan Kale marka aldım 10 bini devirdim ne ses var ne de başka bir şey..
  • bcf1234 B kullanıcısına yanıt
    4-5 ayda bir çok kısa bir süre, bu sefer sisteme zarar verirsiniz.. bir de kullanılacak ürün önemli, bilindik markalar alınmalı; kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerek.. Nette bir sürü örneği var dikkat derim..
  • Dijital kliması olan arkadaşlardan küçük bir şey rica edebilir miyim?

Aracınızı park edip stop ettikten sonra, anahtarı kontaktan çıkarınca, smeg ekran altındaki hava üfleme kanallarını bir dinler misiniz kulağınızı iyice yaklaştırıp? Aynı işlemi sabah arabaya binince, anahtarı kontağa sokmadan önce de yapar mısınız? O üfleme kanallarından böyle derinden derinden bir fan sesi veya elektrik motoru sesi geliyor mu?

Benim arabadan geliyor, klima dijital olduğu için hava yönlendirme işlemleri (cama-göğüse-ayağa vs.) ve sıcaktan soğuğa geçiş işlemleri küçük motorlarla yapılıyormuş. Serviste, bu motorların çalışıyor olabileceğini söylediler. Bu ses 1-2 dk. gelip kayboluyor. Hem stop ettikten sonra hem çalıştırmadan önce. Arabayı kilitleyince uyku moduna geçiyormuş ve kilidi açınca uyanma moduna giriyormuş. Bu yönlendirmeler de kendini ayarlıyor olabilirmiş. Koca serviste dijital klimalı başka 208 olmadığı için (showroom dahil) test etme şansımız olmadı. Bu motorların fişlerini çekerek denemeyi önerdiler ama çok zaman aldığı ve vaktim olmadığı için kabul edemedim. Servise dijital klimalı 208 gelirse bakıp haber verecekler bana. Ses onlarda da var veya yok diye.

Sizden de kontrol edip buraya yazan olursa çok sevinirim. Teşekkürler

• foresteng. kullanıcısına yanıt
    cokubilay kullanıcısına yanıt
    periyodik bakımın yetkili serviste olmasına gerek yok. bakıma gittiginiz yerin hizmet yeterlilik belgesi olması halinde garanti bozulmuyor. detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/kgQCiTVqr4o

• 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.