Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın 30000 km bakımına 2000 kilometre kaldı sanırım bu bakımda standart bakım yapılıyor artı birşey yok bildiğim karadı ile değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

Arkadaşlar aracımın 30000 km bakımına 2000 kilometre kaldı sanırım bu bakımda standart bakım yapılıyor artı birşey yok bildiğim karadı ile değil mi
    Buji değişimi oluyor hocam 30 binde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 haziran ayı çıkışlı 208 aracımın garantisi biteli 4 ay olmasına rağmen bujilerini değişimini ücretsiz yaptılar. bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BILALSARI

2016 haziran ayı çıkışlı 208 aracımın garantisi biteli 4 ay olmasına rağmen bujilerini değişimini ücretsiz yaptılar. bilginize.
    Bilgilendirme için teşekkürler. Acaba hangi ilde hangi serviste ücretsiz değişim yapıldı söyleyebilir misiniz? Ücretsiz değişimi hangi sebebe dayanarak yaptılar? Bize ücret çıkarırlarsa bilip ona göre hareket edelim biz de hocam. Teşekkürler tekrardan.
  • 208 son derece güzel tasarımlı, düşük bütçe için B segmenti uygun bir araç bence. ilk aracımı alacağım ve nasipse ocak-şubat gibi 25 bin tl nakit üzerine de 30 bin kredi çekip 55bin tl civarında 2. el yarı otomatik peugeot almayı planlıyorum.

Gönül isterki 70bin tl ye çıkıp tam otomatik bir 208 alayım fakat gerek krediler gerekse araç fiyatları uçmuş durumda.

Epeydir 208 piyasasına bakıyorum fakat kafamda netleşmeyen konular var. Mesela 2. el alırken bu 208lerin bakımları normal araçlar gibi 15.000 km - 30.000 km -45.000 km olarak mı gidiyor?

Forumda makyajlı kasa - eski kasa muhabbetini okudum, bazıları 2016 başı demiş, bazıları 2015 ortası. Bu 208 lerin hangi yıl kasası, hangi yıl şanzımanı değişti vs.. gibi konuları araştırabileceğim bir kaynak var mı acaba?

208 sahiplerinin aracı almadan nelere dikkat etmem gerektiğine yönelik tavsiyeleri var ise seve seve dinlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: plus347

208 son derece güzel tasarımlı, düşük bütçe için B segmenti uygun bir araç bence. ilk aracımı alacağım ve nasipse ocak-şubat gibi 25 bin tl nakit üzerine de 30 bin kredi çekip 55bin tl civarında 2. el yarı otomatik peugeot almayı planlıyorum.

Gönül isterki 70bin tl ye çıkıp tam otomatik bir 208 alayım fakat gerek krediler gerekse araç fiyatları uçmuş durumda.

Epeydir 208 piyasasına bakıyorum fakat kafamda netleşmeyen konular var. Mesela 2. el alırken bu 208lerin bakımları normal araçlar gibi 15.000 km - 30.000 km -45.000 km olarak mı gidiyor?

Forumda makyajlı kasa - eski kasa muhabbetini okudum, bazıları 2016 başı demiş, bazıları 2015 ortası. Bu 208 lerin hangi yıl kasası, hangi yıl şanzımanı değişti vs.. gibi konuları araştırabileceğim bir kaynak var mı acaba?

208 sahiplerinin aracı almadan nelere dikkat etmem gerektiğine yönelik tavsiyeleri var ise seve seve dinlerim.
    Merhaba, ilk sorunuza yönelik olarak bakımlar benzinli modeller için 15.000 km aralıklarla veya yılda bir yapılıyor.

İkinci sorunuza istinaden vereceğim yanıt şu şitedehttps://www.auto-data.net/tr/peugeot-208-model-1945

Son olarak tavsiyem ise araçla mutlaka bir sürüş testi yapın. Yarı otomatiklerde kavrama ayarı kaçınca veya baskı balata değişimi yakın olduğunda titreme yapabiliyor. Ayrıca göbeklere yaklaşırken 1-2 vites arası hızlara düştüğünüzde gaza bastığınızda bazen kararsızlık da yaşanıyor, bunu da test edin. Ayrıca yarı otomatik alacaksanız manuel olarak bazen müdahale etmeniz gerekiyor (rampa çıkışı öncesi örn.); veya geri vites eğimli yollarda gaza çok hassas davranmanız gerekiyor. Bunlara da hazırlıklı olun.

• plus347 kullanıcısına yanıt
    Makyaj 2015 isitbariyle oldu. Sanırım makyajla beraber yarı otomatiklere şanzıman güncellemesi de geldi. Ben 2017 1,2 82 beygir yarı otomatik kullanıyorum 13 aydır ve herhangi bir sarsıntı, vuruntu vs sıkıntısı yaşamadım. Aracı satın almadan önce video ve forumlarda şanzıman ile ilgili çok şikayet gördüm, okudum. Hacı yatmaz gibi ileri geri atıyor, çok sallanıyor gibi lakin ben hiçbirini yaşamadım.

Dur kalk trafikte ya da bazı yokuşlarda 1-2 vites arası gittiğim zamanlarda şanzımanın kararsızlık yaşadığı oluyor. Direksiyon arkasındaki kulakçıklardan müdahele ediyorum. Lakin bu anlattığım durum sürüşten illahlah ettirecek, can sıkıcı cinsten değil.

208 kullanması çok keyifli, rahat ve yakışıklı bir araç. Bu aracın hakkı tam otomatik 6 ileri vites. Ama aradaki fiyat farkına değecek bir eksiklik hissettirmedi bana yarı otomatik. Ama tabiki kullanıcıdan kullanıcıya, kullanımdan kullanıma değişir bur görüş.

Yarı otomatiğin şöyle bir artısı var. Tam otomatikten 1-,15 lt az yakıyor ve arıza vs durumunda bakımı daha kolay ve ucuz.

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam. Attığınız siteyi de inceliyorum şuan.

İnternette kullanıma bağlı olarak 60.000 km de araçların baskı balatasının değiştiği yazıyor. Sanırım bu 208 lerde de durum benzer.

Yarı otomatik 208 lerde araç titremesine herkes normal dediği için açıkçası bu titreme olayının baskı balatanın ömrünü doldurduğu için olabileceği aklıma gelmemişti.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plus347 -- 16 Ekim 2018; 20:0:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mutimut M kullanıcısına yanıt
    Sizinde bahsettiğiniz üzere pek çok forumda 208 yarı otomatiklerin çom sarsıldığı yazıyor. Fakat bu konudaki deneyiminiz oldukça farklı olmuş.

Bir aralar 2008 model 308 yarı otomatik araç kullanmıştım. 1. vitesten 2. vitese geçerken yığılma yapıyordu. Bu 208 den istediğim o kadar kötü olmasın yeter.

• Merhaba arkadaşlar,

Bu arabayı düşünüyorum artıları ve eskilerini rica etsem kısaca yazabilir misiniz?

Düşündüğüm : 1.2 puretech active yarı otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 17 Ekim 2018; 9:14:4 >
  • Mutimut M kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce yarı otomatik 1.2 208 kullanıyordum, daha sonra tam otomatik 1.2 208 satın aldım. Sadece yarım litre arttı tüketim. Konya trafiği için konuşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

Merhaba arkadaşlar,

Bu arabayı düşünüyorum artıları ve eskilerini rica etsem kısaca yazabilir misiniz?

Düşündüğüm : 1.2 puretech active yarı otomatik
    Hocam üst mesajlarda artı ve eksi yönleri çok kez bahsettik. İncelerseniz ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak özetlemek gerekirse;

+düşük tüketim
    +bol donanım
    +güzel motor
    +güzel yalıtım

-yarı otomatik şanzımana manuel müdahale gerekiyor
    -vasat performans
    -ikinci el piyasası biraz durgun popüler markalara göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Hocam üst mesajlarda artı ve eksi yönleri çok kez bahsettik. İncelerseniz ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak özetlemek gerekirse;

+düşük tüketim
    +bol donanım
    +güzel motor
    +güzel yalıtım

-yarı otomatik şanzımana manuel müdahale gerekiyor
    -vasat performans
    -ikinci el piyasası biraz durgun popüler markalara göre

Alıntıları Göster
    Hocam üst mesajlara baktım biraz , incelemeleri de izledim. Yani her mesajda kafam karışıyor bu araç hakkında duyduğum en olumsuz şeyler şanzıman , yalıtım , yakıt.

Şimdi sizde tüketim ve yalıtım + diyorsunuz Bu araba az mı yakıyor çok mu yakıyor? 1.2 Yarı otomatik.

Bu benim ilk arabam olacak. Yarı otomatik , otomatik kavramını çok bilmiyorum manuel müdahale derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?
    Bir de vasat performans ne anlamda?

Teşekkür ederim.

Yarım litre fark çok iyi
  • Birde araçlarımızın yakışıklı olduğu gerçeğini es geçmeyelim

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

• -RAUL kullanıcısına yanıt
    merhabalar,
    2 yıldır kullanıyorum aracımı; 2014 model 1,2 ETG5 ( 5 vitesli yarı otomatik) active 208 ...
    aracımdan oldukça memnunum; yakıt tüketimi performansına göre oldukça iyi.. yazın tatillerde ful+ful kullanmamıza rağmen, üzecek bir yakıt sarfiyatı ile karşılaşmadım ki yakıt fiyatları malum..
    Yalıtım içinde rahatsızlık edici bir ses yok..
    size arkadaşım manuel müdahaleden kastı, direksiyonun hemen arkasında ergonomik şekilde yerleştirilmiş, + ve - işaretli vites değiştirmeye yarayan kulakçıklar mevcut. aracın gidişine göre buradan vitesi düşürüyor ya da artırıyorsunuz hepsi bu ..
    ayrıca araçlarımız bence oldukça sağlam, geçen kış arkadan epey bir süratle Doblo çarptı. adamın fren izi abartısız 5 araba boyuydu. çok şükür ne evladıma ne de eşime herhangi bir şey olmadı. Doblo pert oldu, bizim bagaj kapağı, arka tampon ve içindeki koruyucu demiri değişti, havuz sacı ve çamurluklar onarım gördü.. başkada bir şey olmadı..

• quote:

Orijinalden alıntı: foresteng.

merhabalar,
    2 yıldır kullanıyorum aracımı; 2014 model 1,2 ETG5 ( 5 vitesli yarı otomatik) active 208 ...
    aracımdan oldukça memnunum; yakıt tüketimi performansına göre oldukça iyi.. yazın tatillerde ful+ful kullanmamıza rağmen, üzecek bir yakıt sarfiyatı ile karşılaşmadım ki yakıt fiyatları malum..
    Yalıtım içinde rahatsızlık edici bir ses yok..
    size arkadaşım manuel müdahaleden kastı, direksiyonun hemen arkasında ergonomik şekilde yerleştirilmiş, + ve - işaretli vites değiştirmeye yarayan kulakçıklar mevcut. aracın gidişine göre buradan vitesi düşürüyor ya da artırıyorsunuz hepsi bu ..
    ayrıca araçlarımız bence oldukça sağlam, geçen kış arkadan epey bir süratle Doblo çarptı. adamın fren izi abartısız 5 araba boyuydu. çok şükür ne evladıma ne de eşime herhangi bir şey olmadı. Doblo pert oldu, bizim bagaj kapağı, arka tampon ve içindeki koruyucu demiri değişti, havuz sacı ve çamurluklar onarım gördü.. başkada bir şey olmadı..
    Merhaba,
    Teşekkür ederim yorumlarınız için.Otomatik ve yarım otomatik kavramını tam olarak bilmiyorum. Youtube dan 2 kişinin incelemesini izledim ikisi de bu araba kesinlikle manuel alınmalı dedi şanzımanı çok kötü dediler geç alıyor falan dediler özellikle düz yokuşlarda ve geri geri yokuşlarda baya sıkıntı olur dediler.

Siz neler söylemek istersiniz? Şanzıman olayı nasıl ? Birde yakıtı hesaplı demiştiniz ama videolarda baya kötü diye duymuştum kurus olarak ne kadar acaba?

• 1.2 otomatik benzinli active puretech etg5 aracım var , şuanda 47bin km de. 1800 tl hasar kaydı mevcut.55.000 tl gibi bir fiyat isteyeceğim. Sizce makul bir fiyat mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    istanbul Öztek'te değişim yapıldı. değiştrime sebebi olarak da tüm 208lerde bu değişimi yapıyoruz dediler. bir peugeot servisini arayıp Şasi numaranızı verin bir baksınlar, belki sizinli de değiştirilecektir.
  • Okandem1986 O kullanıcısına yanıt
    hocam bende 2019 subat-mart civarı sattığınız modelden alacağım inş. şimdiden araştırmaya başladım.

45.000 tl ye pertlerini satıyorlar. 52.000-60.000 bandıda da ufak hasarlı/hasarsız araçlar var ilanlarda.

Pazarlık payı da koyup ilana asın isterseniz. Galerici vs. de kesinlikle satmayın aracınızı. Gelişmeleri bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.