Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Trafik muayenesi yaptıracakların dikkatine;
    Geçen hafta şirket araçlarının muayene zamanı geldi, 4 araç için randevu alındı.. servis bakımları her şey tamam, borç vs. yok..
    ilk aracı içeri aldılar, bütün kontroller tamam, hiç bir eksik yok. Ancak artık evrakları imzalayıp alacağız, görevli dedi ki;
    - Aracınız ağır kusurlu, muayeneden geçemedi, muhtemelen diğer araçlarınız da geçemeyecek !

Hepimiz şaşkın ve aynı anda aynı soru NEDEN ?? cevap;
    - plakalarınız vida ile tutturulmuş!! 1 ocak 2018 den itibaren yeni bir kanun çıktı; araç plakalarında herhangi bir vida, strikır, delik, ezik vs. olmayacak.
    dedik ki vidaları çıkartalım; görevli olmaz yeni plaka çıkartacaksınız dedi ve sarı damgalı evrakla bizi geri gönderdi..

Arkadaşlar, plaka da yeri önemli değil ama sadece vida olması yeterli.. bazısı oraya gitmeden vidaları çıkartıp beyaz silikon ile doldurmuşlar ve geçmişler ( tabi insiyatif ve şans ikilisi)

Plakalara bizler vida atmamıştık, araçlar sıfır alınmıştı ve böyle teslim etmişlerdi.. şimdi yeni plakaları bekliyoruz..
    bilgilerinize..

• quote:

Orijinalden alıntı: rslsrc

Beyler linkteki araç nasıldır. fiyatı makulmüdür

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2015-model-peugeot-208-1.2puretech-active-f-1-ekran-hasar-kaytsz-547827370/detay/
    çok riskli bir araç. 6 parça boya ve hasar kaydı yok. Satın almadan önce airbaglere mutlaka baktırılmalı. Sigorta yerine cepten yaptırılıp satılan araçların çoğunda masraftan kaçmak için airbaglerin yenisini takmadan direnç ile kandırıyorlar.

• rslsrc R kullanıcısına yanıt
    sakın derim.
  • quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2015-model-peugeot-208-1.2puretech-active-f-1-ekran-hasar-kaytsz-547827370/detay/
    Hiç utanma arlanma yok ya aracın sağ farı çatlak içine komple su almış buğu yapmış ve bu araça şu cümleyi çekinmeden yazıyor satıcı

quote:

ARACIMIZIN HİÇ BİR MASRAFI YOKTUR KASASI İÇİ DIŞI PIRIL PIRIL'DIR

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Arkadaşlar selam,

Gt-line paket aracımın 205/45/17 ölçülerindeki lastiklerini ve jantlarını orjinal 16 inç jant-lastik takımı ile takas etmek istiyorum. Jantlarda nokta çizik/kusur yok. Lastikler ise 17bin km kullanılmış 1,5 yıllık Michelin PilotSport 3. Gayet temiz ve yıpranmamış durumdalar. Lastik bıyıkları bile yerli yerinde. Takas etme sebebim ise yazlık kışlık tak çıkar yapmak istemiyorum(crossclimate alacağım); makul teklif gelirse 15 inç kışlık jant/lastik takımını da verebilirim.

Konya'da ikamet etmekteyim. Ciddi düşünen arkadaşlar var ise özel mesaj gönderebilir

Tercihim 16 inç makyajlı kasa siyah jant takımı :)

Aracımdaki mevcut jant/lastik takımı bu:
    Mesajımı yeniliyorum gözden kaçmasın

• quote:

Önden kazası yoksa alınabilir kardeş ciddi bir kazası yoksa ama
  • Sağ ön kapıdaki hoparlör tarafından baslı müzikte titreme sesi geliyor. Elimi kapıya atınca geçiyor. Biraz sıkıcı oldu bu durum zira araç yeni. Kendim ne yapabilirim ? ya da servise mi göstereyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Sağ ön kapıdaki hoparlör tarafından baslı müzikte titreme sesi geliyor. Elimi kapıya atınca geçiyor. Biraz sıkıcı oldu bu durum zira araç yeni. Kendim ne yapabilirim ? ya da servise mi göstereyim?
    Aynı yer aynı sorun +1 benimde araç 7 aylık :)
  • Benzin 6.17 olmuş .. 1.2 puretech etg5 active 2016 model 208 e lpg taktırmak istiyorum .. lpg taktıran var mı ? Hangi marka ? LPG taktıranlar şuana kadar kaç km yol yaptılar ve sorun yaşadınız mı ?

• racerant kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede var inanılmaz 😂

• Arkadaşlar selamlar. Aranıza yeni katıldım 2015 model 1.2 allure otomatik benzinli aracım ile. Lastik konusunda desteğinize ihtiyacım var. 195/55/16 dört adet yaz lastiği almayı düşünüyorum. Fiyat/Performans ürünü ne önerirsiniz ?

• Ikinci el aldığım aracımın tavanında fotoğrafta ekledigim gibi lekeler olduğunu fark ettim. Ilk başka sigara lekesi sandım geçer dedim ama kendim silsem de geçmedi. Iki arkadaşım da bu tavandan su almış olabilir diyince ( cam tavanlı aracım) servis randevusu aldım.

Eğer gerçekten su ile ilgili bir problemse garantiden yaptırayım mi ? Babam boşver dedi sonra fabrikasyon gibi olmaz diyince aklım karıştı. Tavan döşemesi sıkıntılı yer diye biliyorum. Siz ne dersiniz ?

• nightbringer kullanıcısına yanıt
    Lekeler su lekesi gibi görünmüyor.
    İyi bir temizleyici ile tekrar silmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Ikinci el aldığım aracımın tavanında fotoğrafta ekledigim gibi lekeler olduğunu fark ettim. Ilk başka sigara lekesi sandım geçer dedim ama kendim silsem de geçmedi. Iki arkadaşım da bu tavandan su almış olabilir diyince ( cam tavanlı aracım) servis randevusu aldım.

Eğer gerçekten su ile ilgili bir problemse garantiden yaptırayım mi ? Babam boşver dedi sonra fabrikasyon gibi olmaz diyince aklım karıştı. Tavan döşemesi sıkıntılı yer diye biliyorum. Siz ne dersiniz ?

Muhtemelen içeriden kaynaklı vasat tutkal işçiliği kaynaklı. 208'lerin kronik sorunlarından biri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim bir de servise göstereyim sonucu buraya yazarım.

Ankara içinde kuaföre götüreceğim, konuyu okuyan arkadaşların tavsiye edebileceği kuaförleri yazabilirse çok memnun olurum.

• quote:

Teşekkür ederim bir de servise göstereyim sonucu buraya yazarım.

Ankara içinde kuaföre götüreceğim, konuyu okuyan arkadaşların tavsiye edebileceği kuaförleri yazabilirse çok memnun olurum.
    dmax car care systems sokullu şubesini öneririm özeniyorlar araca standart yıkamada bile. Fiyatlar da ideal.

• ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Arpa

Arkadaşlar iyi akşamlar,ben 2016 Aralık ayında sıfır peki 208 puretec yarı otomatik araç aldim.ilk kullanmadan itibaren şanzıman da ağlama vardı.2. viteste bariz,4. Viteste kismen,ama sifir aracta busesin olmamasi lazim diye servise gittim pek itibar etmediler.biraz da ukalalik yaptı ustanın biri.sandi ki ben ilk bu aracı almışım.(halbuki bu benim eski yeni 12.aracimdi) ağlama sesi normal dediler.beni gönderdiler,1-2 ay sonra bı gazla bı daha gittim.busefer israrimla kayıt alıp İstanbul dan teknik eleman gelip o değerlendirecek dediler.bi zaman sonra o eleman da geldi.o da 2. Viteste ses var sadece dedi.bu da normaldir dedi.diger viteslerde ses olursa şanzıman değişir dedi.halbuki 4. Viteste otuyordu.3-4 ay sonra 5. Viteste de ses başladı.bu sefer tlfna kayıt yaptım.bu şekilde tekrar servise gittim.o ustabaşı yine ukalaca benim boş yere ugrastigimi ve sesten başka sıkıntı olmayacağını söyledi.tekrar kayıt açıp kendi

çektiğim video kayıtlarını da aldılar. gönderdiler.1 ay sonra çağırdılar şanzıman değişecek dediler ve bugün servisten aracı aldım.onceden 2.-4.ve 5. Vites otuyordu şimdi ise tekrar 2.-3. ve 4. Vites ötüyor.yani uzun lafın kısası hiçbir şey değişmedi.BİRAZ UZUN OLDU KUSURA BAKMAYIN, BÖYLE SIKINTISI OLAN VARSA CVP verebilir mi TSK EDERİM
    Hocam Şikayetvar sitesinde birebir aynı şikayeti gördüm. Siz mi yazmıştınız bunu?

https://www.sikayetvar.com/peugeot-sanziman-aglamasi-sesi

Birebir aynı şikayet bende de var birkaç aydır. (2. ve 4. vitesler) Ağlama sesi.

• Biraz önce Peugeot Türkiye Müşteri hizmetleri ile görüştüm. (0216)5799444 LPG li araçları yetkili servise almıyorlarmış. Genel olarak Peugeot Türkiye politikasıymış. Bilginize...

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.