Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.787
Cevap
95
Favori
618.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok sevindim. Çok doğru ve güzel bir karar. Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ne kadar büyürsek o kadar sokaklar güzel olur. Hep filo araçları ve apaçi araçlar görmekten sıkıldık. Tarz araçlar sokaklara keyif veriyor. Mutlu ve kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

Orijinalden alıntı: ensfb

quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

Orijinalden alıntı: ensfb

Eskişehir Banaz..

Benimkide 8000 km de 1 yıl 3 ay oldu ama BAKIM için erken olduğunu düşünüyorum bi 12 bin olsun hele

Aynen bende öyle düşündüğüm için 1 yıl dolunca götürmemiştim..Servis sinyali yanıyordu ama Nisan ayında götüreyim diye planlamıştım..

Ama Abimin 3008 aracını da 1.yıl önce almıştık..3008 'i servis çağırdı..Parça değişimi ve güncelleme varmış..O sebeple bende 1.yıl bakımını yaptırayım diye beraber gittik.. 2.bakım 15bin km de, siz 1.atlayım diyorsunuz..

Atlama değil de hocam 8000 de bakım olmaz bence . Araba 0 zaten . Üstelik yağ değişimi de normalde 15 bin de 1 olur . 12-13 gibi giderim ben . Servisi zengin etmeye gerek yok . Birde birşey soracağım garantiyi 1 Yıl uzatsak 1 yıl dolunca 1 daha uzatabilir miyiz . Zira 1 yıla 470 2 yıla 1170 diyordu en son . 2 kere 1 uzatsak 230 lira kar ederiz . Tabi 1 yıl daha uzarsa . Bilen varmı .

Dediğin gibi 8bin çok erken servis için..Ufak tefek sıkıntılar hissediyordum..Mesela Start Stop devreye girdikten sonra 1 dk.dolmadan tekrar motor çalışıyordu..Fren basınca ayağı kaldırırken hafiften ses geliyordu..Bu sorunlar ortadan kalkmış..Bilgisayara bağlanmanın güncellemenin getirdikleri çok yararlı olsa gerek ki servis sonrası araç yağ gibi kayıyor mübarek..

1 yıl uzatma konusu nasıl bilmiyorum.. 1 ay içinde 3008 'i tekrar götüreceğiz..1 parçası sonra gelecekmiş..O zaman sorar öğrenirim..
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    ayağınız gazdan çekince kompresör ile yavaşlarken gelen sese benziyor. ancak gaz verince geliyorsa turbo mu acaba dedirtti. devir kaç oluyor?
  • ensfb kullanıcısına yanıt
    ben de 300 vermiştim. çok iyi.
  • mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    8000 de 10 aylıkken yaptırdım. çünkü yağı ruhsattaki tarihte koymuş oluyorlar. benim araç trafiye üretimden 5 ay sonra çıkmıştı. yani üretimden 15 ay sonra yaotırmış oldum. siz şu an 14. aydasınız ama muhtemelen üretimden itibaren koyulan ay 20 aydır araçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

ayağınız gazdan çekince kompresör ile yavaşlarken gelen sese benziyor. ancak gaz verince geliyorsa turbo mu acaba dedirtti. devir kaç oluyor?

Araçta turbo yok hocam atmosferik. Gazdan çekince ses kesiliyor diyebilirim. Sanırım düşük viteslerde de gelebiliyor benim hassas ötesi şanssız kulaklara göre. Ama standart insan 4 ve 5. Viteslerde ancak duyar hocam. Daha 35.000 km'de şanzıman inip parça değişimi veya benzer bir işlem söz konusu olursa Otomobil Genel bölümünde de bu konuyu gündeme getirip Peugeot'u sadece tasarımından yola çıkarak yıkayıp yağlayanları bilgilendirmek niyetindeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hassaslık değil hocam. gayet net. ancak, ya turbo ıslığı ya da ufak viteslerde sokak aralarında yavaşlarken kompresör sesi gibi geldi. o durumlarda araçlardan bu ses gelir ve severim de ama sizin durum can sıkar.ben gayet memnunum aracımdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrica

Merhabalar, Yurtdışına gideceğim için aracımı satıyorum. İlgilenen olursa yardımcı olmaya çalışırım. Pazarlık payı vardır.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-acil-2016-allure-start-stop-eat6-guvenlik-paketi-cam-tavan-526186926/detay

Boya değişen var mı hocam. Çok güzelmiş cidden ve alıcısına şimdiden hayırlı olsun.

hatasız ise çok iyi fiyat. ben 71 den aşağı vermem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla iyi fiyatmış. Ben, benim aracı satmaktan vazgeçtim. Ev olayına yöneldik

• evet arkadaşlar ben de ani bir kararla aracımı ilana koydum. düşündüklerim olursa araç değişikliğine gideceğim.

ilan no: 473051718

• Hayırdır hocam herkez araçları satmaya başladı ???

• İspanyol Peugeot 208 de Mirrolink ile Samsung 8 'i Smeg ekrandan kontrol ediyor.. Youtube filan herşeyi açıyor..Bu şekilde yapan varmı? Bende LG g4 ve Xiaomi5 var..Her ikisinde de Mirrorlink desteği yok..Aslında g4 de varmış ama kaldırmışlar nedense..

https://www.youtube.com/watch?v=ZYQ0dIy6s3Q&t=16s

• Aynen neden herkes satıyor bir de etg6 satıyorsunuz . Memnun değil misiniz . Benim etg5 olmasına rağmen satmıyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben satmaktan vazgeçenlerdenim -1 sayın lütfen

• mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    EAT6 , daha da güzeli.

takip ettiğim bir araç denk geldi. eğer olursa onu alacağım. olmazsa memnunum zaten.

• Arkadaşlar geçenlerde kapıyı duvara vurdum biraz boyası attı bu sebeple ikinci el aldığım aracımın diğer kapı kenarlarında da boya atmaları olduğunu fark ettim . Sizce bu bölgelere rutuş yaptırayım mi, zamanla boya atar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı forumlar arkadaşlar aracın sol arka kapı kilidi bozuldu bende yaptırayım dedim anahtarcıları gezdim sanayiyi gezdim yapamıyorlar yenisini almak lazım dediler yenisi aşşağı yukarı 350 tl dediler bende araştırdım ankara da 200 tl ye buldum sizce hangisi almak uygun arada 150 tl var çıkma parça kapıdan sökecekler hatalı olursa geri iade alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Arkadaşlar geçenlerde kapıyı duvara vurdum biraz boyası attı bu sebeple ikinci el aldığım aracımın diğer kapı kenarlarında da boya atmaları olduğunu fark ettim . Sizce bu bölgelere rutuş yaptırayım mi, zamanla boya atar mı?

Aracınızın boya koduna göre küçük bir kutu boya alıp kendiniz rütuj yapabilirsiniz.
    Hem görsel olarak iyi görünür hem de boya atan bölümlerin paslanmasını engellemiş olursunuz.
    Tabi boya atığı olan yerlerin küçük yüzeyler olduğunu varsayarak yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

Hayırlı forumlar arkadaşlar aracın sol arka kapı kilidi bozuldu bende yaptırayım dedim anahtarcıları gezdim sanayiyi gezdim yapamıyorlar yenisini almak lazım dediler yenisi aşşağı yukarı 350 tl dediler bende araştırdım ankara da 200 tl ye buldum sizce hangisi almak uygun arada 150 tl var çıkma parça kapıdan sökecekler hatalı olursa geri iade alıyorlar

Garantili veriyorlarsa çıkmacıdan alın. Zaten estetik kaygısı olan bir parça değil.
    Aynı zamanda çok kolay arıza yapacak bir parça değil. Ben daha önce 300TL denilen
    Corsa D silecek motorunu 120 liraya almıştım ki neticede elektrik ile çalışan bir parça
    ve bozuk çıkabilme riski daha yüksek idi. Alıp geçin derim.

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.