Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (274. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi ki panda torino fabrikasından direkt ithal. o fabrikada ferrari ve alfa romeo da üretiliyor. kalite muazzam. linea -egea-doblo-fiorino-punto-ducato bunlar la kıyaslamak yanlış olur. bursa üretimi değil. kaliteye lafım zinhar yok.

ama kağıt üzerinde veriler ve donanım olarak-performans olarak 208 önde.

puretech motor , engine of the year 2016 ödülünü aldı. yani tüm araçların motorları içerisinde en iyi motor seçildi. ki motor önemli !

208 in t16 ralli modeli ödüle doymuyor. şase aynı şase. ki şase önemli.

ama panda yı kesinlikle kötülemiyorum. benim hala aklımda olan ve gördüğümde vayy be kocuma bak diye seslendiğim bir modeldir.

biri bir konuda öne geçerken diğeri bir konuda geçiyor. yani ikiside tercih edilebilir.

ama gerek performans-gerek sınıf- gerek donanım- gerek motor- gerek ikinci el -geek yakıt gibi konularda 1-2 tık fazla değil, 1-2 tık 208 önde..

ama panda yı da gidin,sürün test edin derim. yabana atılacak bir araç değil...

saygılar...

• gitarcigokhan kullanıcısına yanıt
    Peki hocam parça bakımında nasıl panda araştırdığım kadarı ile 208 parçaları biraz pahalı görünüyor.
  • emy_644 kullanıcısına yanıt
    Yıllık bakımını yani son bakımı 2016 da 400 TL ye yaptırmıştım. 208 in yıllık bakımını tam 1 ay önce 750 tl ye yaptırdım. 2016 da 400 ise, 2018 de 500 falan olur. yani 250 tl gibi bir fark söz konusu.

yedek parça ihtiyacım olmadı çok şükür. ama yurt dışından geldiği için 1 aya kadar bekleme durumu söz konusu oluyormuş. gene euro üzerinden. 2016 da euro bile güzeldi. şimdi o da 5 lere geldi.

ama tabi ki hem sıfır fiyatı olsun, hemde yedek parça-bakım olsun 208 den ucuz...
  • Tamam hocam 208 kalmaya karar verdim bilgiler için teşekkürler millet hep der peugeot dan uzak dur diye ama ben öyle düşünmedim hiç bir zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emy_644 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam neden uzak durasın. yurtdışında yapılan en az arıza cıkaran ve en cok arıza cıkaran araçlar araştırmasında peugeot en az arıza cıkaran 6. araç olmuş. yılın motoru ödülü olsun euro ncap tan aldığı yuzde85 le 5 yıldız olsun, kesinlikle uzak durulması gerek durumu göstermiyor bize bu istatislikler.

o eskidendi. herkesin aklında 2000 li yıllarda kuzeninin kullandığı pejo 106 lar 206 lar 307 ler kaldı.

peugeot a-dan z ye yenilendi. citroen onun. opel artık onun. bmw ve mini ye motor veriyor. üstelik sport modellerine. yurtdışı ralli ve nascar çöl başarıları müthiş. hep birinci...

bence gözünüz en kötü 308 en iyi 3008 de olsun. (sonraki süreçte)

aramızdan ayrılmayın :'(

Saygılar...
  • Arkadaslar 208 eat allure 15 bin bakımını yaptırdım 2 ay önce o gunden beridir araba daha sesli ve vites gecisleri daha hissedilir oldu özellikle 1 den 2 ye geçerken. Bunun nedeni ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • desky D kullanıcısına yanıt
    Bircok kisi icin sacma gelecek. 308 ve megame otomatik aracladimiz var. Her aracta lastik basinclari hizlanma icin etkili. Me zaman cok hava bassam vites tuhaflasiyor.

• Arkadaşlar Merhaba,

2012 model Access donanımlı bir aracımız var.
    Bu modellerde hill holder maalesef bulunmuyor.

Bu donanımı ekleme veya aktif hale getirme şansımız var mı?

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce dikkat ettim mi bilmiyorum ama şöyle birşey farkettim. Ara hızlanmalarda 2000-3000 devir arası ETG otomatik şanzımanda sanki uğultu / üfleme gibi bir ses gaza bastığım müddetçe geliyor gibi. İnternetten araştırdığımda en akla yakın şanzıman sesi olmakla birlikte alakası olmadığın düşündüğüm aks bilyası ve turbo (aracımda turbo yok zaten) sesi de olabilir deniyor.

Siz farkettiniz mi ve sizce usta bu tını şeklindeki uğultu sesini duyup garantiye sokar mı veya ciddi birşey midir?

Sınırlamadan dolayı etiketleyemediğim arkadaşlar kusura bakmasınlar.

Teşekkürler.

• earl2000 kullanıcısına yanıt
    bu mümkün değil.:)

ben 300 e yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar merhaba. Daha önce dikkat ettim mi bilmiyorum ama şöyle birşey farkettim. Ara hızlanmalarda 2000-3000 devir arası ETG otomatik şanzımanda sanki uğultu / üfleme gibi bir ses gaza bastığım müddetçe geliyor gibi. İnternetten araştırdığımda en akla yakın şanzıman sesi olmakla birlikte alakası olmadığın düşündüğüm aks bilyası ve turbo (aracımda turbo yok zaten) sesi de olabilir deniyor.

Siz farkettiniz mi ve sizce usta bu tını şeklindeki uğultu sesini duyup garantiye sokar mı veya ciddi birşey midir?

Sınırlamadan dolayı etiketleyemediğim arkadaşlar kusura bakmasınlar.

Teşekkürler.

Hava filtresinin emiş sesi olabilir. Çünkü özellikle hava emiş kısmı yüksek konumlandırılmış
    ve oldukça ses çıkarıyor. Aslında bu güzel bir özellik zira yağmurlu havalarda su birikintilerinden
    geçerken ben gönül rahatlığı ile geçiyorum. Fitreden su çekme riski çok çok az. Yüksek ve kabine yakın
    konumlandırılılması sebebiyle çok net duyuyorum ben. Kaput açıkken bir arkadaşınız gaza bassın sizde
    dinleyin bakalım ses aynımı ?

Polo araçlarla hava emiş bölümü ön tamponun arkasında olduğu için servisde birkaç motor kırma hadisesi
    ile karşılaşmıştım mesela. Ama kabine ses vermiyor bu nedenle.

• elcas kullanıcısına yanıt
    Ama benim ki 2. bakım dı. sizin belki ilk bakım dır.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ben araç içinde yüksek sesli müzik dinleyen biriyim. hem dışarıdaki korna seslerini duymamak hemde kafamı dağıtmak için kötü bir alışkanlık. o yüzden bir ses duymadım. ama dikkat ederim akşama...
  • karayel52 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Servisi de aradım abs beyni değişirse belki olur falan dediler ama net bişey diyemediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

Ben araç içinde yüksek sesli müzik dinleyen biriyim. hem dışarıdaki korna seslerini duymamak hemde kafamı dağıtmak için kötü bir alışkanlık. o yüzden bir ses duymadım. ama dikkat ederim akşama...

Sağolun hocam. Bu arada bazen bende sürücü emniyet kemeri yükseklik ayarlama tokası ve B sütunundan cızırtı veya çıtırtı sesi geliyor. Kemeri ve tokayı elimle yoklayınca ses azalıyor veya kesiliyor. Buna karşı ne yapmak lazım sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 26 Şubat 2018; 0:34:42 >
  • Merhabalar,bir türlü foto ekleyemedim..

Aracım 2014 model active ETG5 1.2 ; güncel kmsi 50724 km ; ortalama yakıt tüketim değerlerim, dün itibariyle..

ortalama hız : 32 km/h
    ortalama tüketim : 6,3 L/100
    kat edilen mesafe : 99 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foresteng. -- 26 Şubat 2018; 10:19:39 >
  • quote:

quote:

Sağolun hocam. Bu arada bazen bende sürücü emniyet kemeri yükseklik ayarlama tokası ve B sütunundan cızırtı veya çıtırtı sesi geliyor. Kemeri ve tokayı elimle yoklayınca ses azalıyor veya kesiliyor. Buna karşı ne yapmak lazım sizce?

Aynı ses hem 208'de var hem de Auris'te. Silikon sprey çözüyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

quote:

quote:

Aynı ses hem 208'de var hem de Auris'te. Silikon sprey çözüyor hocam

Silikon spreyi yükseklik ayarı tokasının içine yani delikten B sütunu pillar kaplamasının içine doğru mu sıkıyoruz hocam? İç bölüme akmasının zararı olmaz mı? Yağlı kıvamlı bir sıvı sonuçta. Bu arada aynı sorunu A180'de bile okudum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 26 Şubat 2018; 11:58:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.