Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Smeg ekranlı modellerde lastik hava ayarını yaptıktan sonra resetlemeyi smeg ekrandaki araç ayarları menüsünden yapabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Merhaba arkadaşlar dün akşam aracım lastik basınç uyarısı verdi.tum lastikleri 32 yaptım fakat service uyarı ışığı sönmedi.1 saat sonra tekrar kontrol ettiğimde tekrar lastik basın uyarı verdi ve halen devam ediyor.sizce sebebi nedir.illa servise gitmem gerekiyor mu ? Aracım 1.2 benzin otomatik

Kardeşim aynı uyarıyı benim araçta verdi bende lastikleri şişirdim uyarı devam etti sonra sol tarafta düğmesi var ona 3 saniye basık tuttun mu ışık sönüyor ertesi gün yine yandı baktım ki lastik patlamış tamir ettirdim havaları ayarlattım reset attım bir daha yanmadı bilgine

Hocam bu lastik basınç sensörü ve düğmesi hangi donanım ve model yılında bulunuyor? Bende yok galiba. 2014 Active.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

kardeşim işaretlediğim kısımda benim araçta
    bu arada aracım 208 accsess kasa en boş kasası 2015 model otomatik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Merhaba arkadaşlar dün akşam aracım lastik basınç uyarısı verdi.tum lastikleri 32 yaptım fakat service uyarı ışığı sönmedi.1 saat sonra tekrar kontrol ettiğimde tekrar lastik basın uyarı verdi ve halen devam ediyor.sizce sebebi nedir.illa servise gitmem gerekiyor mu ? Aracım 1.2 benzin otomatik

Kardeşim aynı uyarıyı benim araçta verdi bende lastikleri şişirdim uyarı devam etti sonra sol tarafta düğmesi var ona 3 saniye basık tuttun mu ışık sönüyor ertesi gün yine yandı baktım ki lastik patlamış tamir ettirdim havaları ayarlattım reset attım bir daha yanmadı bilgine

Hocam bu lastik basınç sensörü ve düğmesi hangi donanım ve model yılında bulunuyor? Bende yok galiba. 2014 Active.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

kardeşim işaretlediğim kısımda benim araçta
    bu arada aracım 208 accsess kasa en boş kasası 2015 model otomatik

Anladım hocam ama benimki 2014 model olmasına rağmen basınç sensörü barındırmıyor ve 2015'de Access'den itibaren koymaya başlamışlar demekki. Aşağıda 2014 modelin kullanma klavuzunun ilgili bölümünü koydum. Bende yok o ünlem işareti düğmesi.
    Halilowich'in dediği gibi SMEG'li modellere baktığımızda bendeki 2014 Smeg'de de yok o ayar.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Kasım 2017; 16:54:40 >

• Bildiğim kadarıyla Hill Holder, Lastik basınç sensörü ve ESP 2015 den sonra zorunlu oldu.

Benim Hill Holder halen çalışmıyor delirecem
  • Aynen arkadaşlar benim işaretlediğim bölümde hava basınç ve esp düğmesi var ayrıcı yokuş kalkış da var sanırım dediğiniz gibi 2015 den sonra koymuşlar bunları
  • saolun arkadaşlar bi lastikçiye gittim hallettik . fazla hava varmış bu seferde ..

benim araç 2014 active model ve yandaki düğmelere vardı
  • 185 65 15 ölçüleri için hangi kış lastiğini önerirsiniz? Şu an en ucuzu Petlas yorumları da genel olarak olumlu gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noldorin

185 65 15 ölçüleri için hangi kış lastiğini önerirsiniz? Şu an en ucuzu Petlas yorumları da genel olarak olumlu gözüküyor.

sava eskimo s3+ aldık çok memnunuz. üstünde gelen continental e göre çok sessiz. arabadaki bütün yol uğultusu kesildi. petlas ile aynı fiyat alman malı lastik.
  • ben petlas aldım fiyatı gayet uygun. Lastikte fena değil tavsiye ederim
  • Merhaba arkadaşlar, 1.2 82hp active donanım manuel vites ile aranıza katılıyorum. Aracı Salı günü teslim alacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay_danscisi

Merhaba arkadaşlar, 1.2 82hp active donanım manuel vites ile aranıza katılıyorum. Aracı Salı günü teslim alacağım :)

Aynı aracı kullanan biri olarak hayırlı olsun diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noldorin

185 65 15 ölçüleri için hangi kış lastiğini önerirsiniz? Şu an en ucuzu Petlas yorumları da genel olarak olumlu gözüküyor.

Arkadaşım ben lassa altım 700 tl ye kayınpederim dolmuşcu en iyi kış lastiği lassa dedi takıp göreceğiz bakalım onun aracında da hem dolmuşunda hem takside lassa varmış
  • Linkte Türkiye'de de satılan modellerin kıyaslamasını yapmışlar. Petlas falan da var:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: ay_danscisi

Merhaba arkadaşlar, 1.2 82hp active donanım manuel vites ile aranıza katılıyorum. Aracı Salı günü teslim alacağım :)

Aynı aracı kullanan biri olarak hayırlı olsun diyorum

Teşekkür ederim.
  • emy_644 kullanıcısına yanıt
    Ben kısa bir araşturma yaptım. Malum alışveriş sitesinde lastikpoint diye bir firma 155TL'den veriyor lassa snoways 3.
    Eşimin eski arabasına sava almıştım. O da benzer fiyat. Sava güzel yol tutuyor, denedim, frene çaktınmı yapışıyor.
    Ama lassa da kış lastiğinde benim en favorim.
    208 active 1.6 hdi etg6 ile aranızdayım. Tekerinize taş değmesin.
  • Arkadaşlar merhaba

Bugün bana mesaj geldi Ankara goral bayi 1.2 etg5 otomatik araç access donanım araç 58 bin TL 20 ay sıfır faiz varmış. Sizce fiyat nasıl ? Ben active donanım düşünüyorum. Son zamanlarda fiyat alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mackali0661

Arkadaşlar merhaba

Bugün bana mesaj geldi Ankara goral bayi 1.2 etg5 otomatik araç access donanım araç 58 bin TL 20 ay sıfır faiz varmış. Sizce fiyat nasıl ? Ben active donanım düşünüyorum. Son zamanlarda fiyat alan var mı?

Access için pahalı bence.
  • İkinci el araçlarda da inanılmaz yükselme var benim aracı mı gecen sene 38250 tl 2015 model 3400 km de accsess model almıştım sol arka çamurluk değişik başka boya ve değişen yok şimdi bakıyorum adamlar araç sağ yatmış diyor 45 yazmış
  • Dün gece şöyle bir uyarı verdi aracım. Daha önce başına buna benzer bir durum gelen var mı ?

"Araç eko moda alınmıştır. 9 dakika sonra sistem kapatılacaktır."

Smeg ekranda kırmızı ünlem işareti ile bu uyarıyı verdi. Normal bir şekilde marşa bastım çalıştı. Farlar vs herşey normal bir şekilde çalıştı. Ama smeg ekran hiçbir şekilde işlev yapmadı. Görüntü normal ama dokunmatik, menü tuşu ya da direksiyondan kumanda hiçbiri çalışmadı. Radyo sesini dahi kısıp açamadım. Bir kaç saat öncesinde motor kaputunu açıp yağ çubuğunu çıkarmıştım. Geri takarken biraz zorlandım. Rahat girmedi. Aklıma o geldi, tekrar yağ çubuğunu çıkarttım. Bu defa daha dikkatli takmaya çalıştım. Çok zorlanmadan daha rahat yerleştirdim çubuğu. Tekrar kontağı çevirdim, marşa bastım. Uyarı vermedi ve smeg ekranda normale döndü.

Böyle bir tecrübe yaşayan arkdaş var mı aramızda ? Yok ise ve başınıza gelirse ben böyle çözüm buldum. Ne kadar alakası var, denk mi geldi bilmiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutimut

Dün gece şöyle bir uyarı verdi aracım. Daha önce başına buna benzer bir durum gelen var mı ?

"Araç eko moda alınmıştır. 9 dakika sonra sistem kapatılacaktır."

Smeg ekranda kırmızı ünlem işareti ile bu uyarıyı verdi. Normal bir şekilde marşa bastım çalıştı. Farlar vs herşey normal bir şekilde çalıştı. Ama smeg ekran hiçbir şekilde işlev yapmadı. Görüntü normal ama dokunmatik, menü tuşu ya da direksiyondan kumanda hiçbiri çalışmadı. Radyo sesini dahi kısıp açamadım. Bir kaç saat öncesinde motor kaputunu açıp yağ çubuğunu çıkarmıştım. Geri takarken biraz zorlandım. Rahat girmedi. Aklıma o geldi, tekrar yağ çubuğunu çıkarttım. Bu defa daha dikkatli takmaya çalıştım. Çok zorlanmadan daha rahat yerleştirdim çubuğu. Tekrar kontağı çevirdim, marşa bastım. Uyarı vermedi ve smeg ekranda normale döndü.

Böyle bir tecrübe yaşayan arkdaş var mı aramızda ? Yok ise ve başınıza gelirse ben böyle çözüm buldum. Ne kadar alakası var, denk mi geldi bilmiyorum :)

Kapılar, bagaj vs. açık kalınca ışıklar yanıyor ya hani. Sizde sanırım uzun süre birşeyler açık kalmış veya unutulmuş. Akü azaldığı için de hayati fonksiyonları yerine getirebilmek ve az enerji harcamak için araç kendini korumaya almış. Siz motoru çalıştırdıktan sonra da akü şarj olmuş ve düzelmiş. Yağ çubuğu ile alakası yok bence

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.