Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç dışardaysa sıcak bir yerde bekletin. Buz çözündükten sonra kolu kendinize çekip bir süre bekleyin çekili olarak. Fayda sağlamaz ise bağlantı hortumlarını kontrol edin. Onda da sorun yok ise servise gösterin, iğneyle falan zorlamayın bırakın servis halletsin zaten garantili araç.
  • Bana gülmeyin ama en kaputu açamıyorum.direksiyonun altından kolu çekiyorum fakat kaputu kaldırmaya calistigimda sanki içinde birşey tutuyor.baska bir şey daha varmi
  • Okandem1986 O kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende bugun deneme yanilma yoluyla öğrendim. Direksiyonun ordan acinca kaputun onunden elinizi iceriye sokun orda da bir yer var onu da açmanız gerekiyor
  • Herkese merhaba.

Arkadaşlar direksiyonumu geliştirmek için araç arıyordum ve bir tanıdık 208 dizel otomatik almamı önerdi ve onun önerisi üzerine bir tane 2014 model 208 1.4 HDi Aktive Otomatik vites 50bin km de ve aracın 3bin tl hasar kaydı var fiyat olarak da 45bin tl ye anlaştık sizce bu aracın piyasası ne kadardır, tecrübesiz birisi için bu model uygunmudur görüşlerinizi söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

Bana gülmeyin ama en kaputu açamıyorum.direksiyonun altından kolu çekiyorum fakat kaputu kaldırmaya calistigimda sanki içinde birşey tutuyor.baska bir şey daha varmi

bi mandal var hocam onu da kaldırman lazım, elini ortadan sokarsan fark edersin,
  • Arkadaşlar birşey soracağım vites R de iken A ya getirmek için frene basmak şart mı ? Başta basıyordum ben ama sonradan basmadan da geçtiğini fark ettim acaba yanlış mı yapıyorum normalde hatalı bir işlem olduğunda uyarı verip geçirmiyor vitesi cevap işin teşekkür ederim şimdiden
  • Arkadaşlar 208 in tekerleklerinin hava basinci ideal kac olmali?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 30a ayarladim sensoru ama herks 32 basiyo genelde ben 30 basiyorum.
  • yeni araç alırsanız muhakkak kontrol ettirin. hem dengezi hem çok oluyor. 41 civarı idi benim. 34 e çektim rahat ettim. yüklü 34 yüksüz 32 olmalıymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

yeni araç alırsanız muhakkak kontrol ettirin. hem dengezi hem çok oluyor. 41 civarı idi benim. 34 e çektim rahat ettim. yüklü 34 yüksüz 32 olmalıymış.

Direksiyon ağırlaştı mı havayı indirdikten sonra?
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Hocam senin 1000 km oldu mu?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    belirli bir fark olmadı. ancak daha da indirseydim dediğiniz olabilirdi. burada en önemli değişiklik konforda oldu. memnuniyetim bugün arttı. çok konforlu bir 150km yolculuğum oldu. süspansiyonların çalışma aralığı sınırlı. clio4 aracımda 39 bassam bile çok zıplamıyordu. 32 olursa da tıslayarak gidiyordu.

@desky : aracım şu an 700km de. bursa-kocaeli ve bursa içi 5.5 litre yaktı. 700km ortalamam şu an için 6.1 litre. 10 bin olmadan 5.5 litreye düşmesini bekliyorum. üstünde kalırsa satarım aracı.
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Benimde şu an 200 km oldu. Genel ortalama 8. Daha aşağıda düşmedi. Sadece biraz trafiksiz yerde gidersem 7 filan oluyor. Sizinki nasil bu kadar düşük.

• Arkadaşlar klimanın acik olması yakıtı etkiler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: desky

Arkadaşlar klimanın acik olması yakıtı etkiler mi?

Motorda ek yük hocam etkilemez mi anasını ağlatır
  • Şu benim soruya cevap verecek 208 kullanıcısı Yok mu koca forumda 5 6 mesaj geride vites sorum beyler bi el atın
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

belirli bir fark olmadı. ancak daha da indirseydim dediğiniz olabilirdi. burada en önemli değişiklik konforda oldu. memnuniyetim bugün arttı. çok konforlu bir 150km yolculuğum oldu. süspansiyonların çalışma aralığı sınırlı. clio4 aracımda 39 bassam bile çok zıplamıyordu. 32 olursa da tıslayarak gidiyordu.

@desky : aracım şu an 700km de. bursa-kocaeli ve bursa içi 5.5 litre yaktı. 700km ortalamam şu an için 6.1 litre. 10 bin olmadan 5.5 litreye düşmesini bekliyorum. üstünde kalırsa satarım aracı.

6.1 zaten çok iyi bir değer. Ben 43 km/h ile 6.1 civarına sabitledim. Kış mevsimi ve yokuş durumuna göre artabiliyor tabi. 5.5 şehir içi beklemek biraz haksızlık olur araca. :)

Bende Bursa trafiği için demiştim hocam. :)
  • Arkadaşlar selamlar tekrar,

1 ay önce kadar 2.el bir peugeot 208 1.4hd dizel yarıoto bir araç aldım peugeot bayiden araç 74 binde daha önce de yazmıştım aracın vites geçişlerinde sesler var diye aldığım süre içerisinde taş çatlasa 4-5 defa aracı kullandım. Haftasonu hanımla bi çıkalım dedik istanbul anadolu yakası e-5 2 vitesle giderken araç birden teklemeye başladı ve kısa bir süre sonra direksiyon falan herşey kitlendi hemen aracı kapattım tekrar çalıştırdım bir daha gittikten sonra yine aynı şey oldu bende kenara çekip çekici çagırdım. SMEG ekranda vites kutusu hatası uyarısı verdi. Aldığım bayinin servisine çekildi araç şimdi büyük ihtimal şanzımandan problem. Sorum şudur ki bu gibi bir durumda benden para talep ederlerse ne yapmam lazım 2.el araçlarda sorumluluk bende mi oluyor (aracı daha 1 aydır bende ) beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duerta -- 16 Ocak 2017; 9:44:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duerta

Arkadaşlar selamlar tekrar,

1 ay önce kadar 2.el bir peugeot 208 1.4hd dizel yarıoto bir araç aldım peugeot bayiden araç 74 binde daha önce de yazmıştım aracın vites geçişlerinde sesler var diye aldığım süre içerisinde taş çatlasa 4-5 defa aracı kullandım. Haftasonu hanımla bi çıkalım dedik istanbul anadolu yakası e-5 2 vitesle giderken araç birden teklemeye başladı ve kısa bir süre sonra direksiyon falan herşey kitlendi hemen aracı kapattım tekrar çalıştırdım bir daha gittikten sonra yine aynı şey oldu bende kenara çekip çekici çagırdım. SMEG ekranda vites kutusu hatası uyarısı verdi. Aldığım bayinin servisine çekildi araç şimdi büyük ihtimal şanzımandan problem. Sorum şudur ki bu gibi bir durumda benden para talep ederlerse ne yapmam lazım 2.el araçlarda sorumluluk bende mi oluyor (aracı daha 1 aydır bende ) beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ?

Aracın garantisi bittiyse sorumluluk size ait. Aracın önceki bakımları nerede yapılmış? Eğer serviste yapıldıysa bir miktar indirim yapılabilir ama bakım için sanayiye götürüldüyse malesef yardımcı olacaklarını hiç sanmıyorum.

Aracın vites geçişlerinde ses olmasına rağmen servise götürmemeniz biraz ihmalkar bir davranış olmuş. Araç sanki belli etmiş size sorun çıkaracağını. Aracın önceki sahibi nasıl kullanmış bir bilginiz var mı?

• aracın bakımları serviste yapılmış zaten aldığım bayinin kendi servisi sanayi içersinde değil Aktif iriyıl bilirsiniz. Dediğim gibi aracı 4-5 defa kullandım zaten 1 hafta boyunca kar yağışından dolayı hiç kullanmadım. Peki bu iş bana kaça patlar baya soyacaklar gibime geliyor. aracı cok seviyorum ama böyle uğraşacaksam satıcam sanırım acaip sogudum araçtan.
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.