Şimdi Ara

Peugeot 208 1.2 82 BG Puretech Motor ETG5 LPG Tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
21.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba hocam aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Ben aracıma taktırmadan önce de çok muallakta olan bir konuydu. Ayarları iyi olmazsa sıkıntı çıkarır, bunlar uyumsuz vs diyen çok olmuştu durumunuzu anlayabiliyorum. Ben aracımdan gayet memnunum araç hala bende ve LPG ile kullanmaya devam ediyorum. Şuan 85 bin km ye dayandı. Bu süreçte bana %40 tasarruf ettirdi kesinlikle.

LPG uyum sıkıntısı hiç çekmedim, yukarıda bahsettiğim ilk montaj sıkıntısı dışında sıkıntısızca kullandım, kullanıyorum. LPG Bakımlarını 10 bin km de bir yaptırıyorum onun dışında, herhangi bir sebeple LPG ciye uğramadım (maşallah).Bence iyi bir usta taktıktan sonra sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tek sıkıntı montajın iyi yapılması motor yapısı biraz ters kalıyor, o nedenle nerdeyse motoru indirip montaj yapıyorlar desek yeri montajından emin olacağınız bir yere yaptırırsanız sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Usta önemli bu konuda.

Yardım edebileceğim bir konu olursa her zaman cevaplarım hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağolasın yüreğime su serptin.

Bence motor ustaları benzinli citroen ve pegueot araçlardan anlamadıkları için sallıyorlar.

Mesela yağ değişimine gittim triger kaç km de değişiyor dedim.
    önce bunlar zincirli dedi. Emin misin usta dedim kayış bence dedim.
    Sonra aaaa evet kayış dedi sonra sanırım yağ içinde çalışıyor dedi.
    Sonra başka usta yağ içinde çalışıyor 80.000 km de sıcak yağ kayışa zarar veriyor yağ filtresi tıkanıyor dedi....

O zaman anlamadıklarını anladım.....
    https://www.youtube.com/watch?v=ETw1EIIJT4s

diye bir video buldum youtube de.

istanbulda candan mühendislik iyi gibi şu ana kadar olan araştırmalarımda.

• rohan1 R kullanıcısına yanıt
    Öyle hocam ustayım diyen çok da usta adamı bulmak zor. Araştırdığım dönemde İstanbul'da candan mühendisliği çokca tavsiye etmişlerdi, ama Ankara da olduğumdan pek mümkün olmadı. Umarım istediğiniz gibi olur işlem.

• lpg den memnunsunuz sanırım brc'den başka taktıran var mı ankara'da yada izmir'de tavsiye edeceğiniz yer varmı
  • pm204 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam BRC taktırdım ben memnunum. Diğer marka taktıran rastlamadım çevremde. Ama araştırdığım dönem hepsi takarız diyorlardı. Lovato, landirenzo, Prince ve BRC araştırmıştım. O dönem BRC taktıranlar memnundu bende BRC taktırmıştım.

• brc hangi modeli taktirdiniz ortalama yakit tuketimi nedir

• pm204 kullanıcısına yanıt
    Sequent 32 gibi bir adı vardı hocam. Benim yol bilgisayarı göstergem benzinde 6,5 lt/100 km civarında şehir içinde. Gazı aldığım fiyata ve kullanımıma göre 22- 26 kuruş arasında yakıyor şehir içi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gepe

Sequent 32 gibi bir adı vardı hocam. Benim yol bilgisayarı göstergem benzinde 6,5 lt/100 km civarında şehir içinde. Gazı aldığım fiyata ve kullanımıma göre 22- 26 kuruş arasında yakıyor şehir içi.
    c4 1.2 puretech eat6 ya da olur mu lpg acaba? bir bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mcraeconrad

c4 1.2 puretech eat6 ya da olur mu lpg acaba? bir bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    olur tabi aynı motorlar pejo ile hiç bir sıkıntı olmaz.montaj hassasiyeti gerektiren bir motor yapısı olduğu için candan mühendislik gibi işten anlayan firmaların takması lazım.
  • Mcraeconrad kullanıcısına yanıt
    Hocam turbo beslemeli 1.2 130 bg lik motor sizinki sanırım. bunu lpg firmalarına sormanızda fayda var. bizim düz motorlarda sıkıntı yaratmıyor. hoş turbo beslemeli motorlarda da sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ama yine de danışmakta fayda var.
  • Pejo 301 1.2 puretech / 2019 model aracıma burdaki yorumlardan esinlenerek BRC platinium kit taktırdım. Aracım benzinde 6-6.5 litre yakıyordu. Bı kaç ay sonra deneyimlerimi yazacağım. Çünkü bu modelde tavsiye veren ya da takip forum açmış kimse yok

• kadir351925 K kullanıcısına yanıt

aynı araçtan bende de var deneyimleriniz nasıl. eski araçlarım hep lpgliydi. buna da montaj yaptırmayı düşünüyorum candan mühendislikte. kaç lt lpg alıyor tank ve kaç km kullanıyorsunuz. benzin ibresi sorunu okumuşum o sorun oldu mu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.