Şimdi Ara

PEUGEOT 206 sahipleri kulubü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
11.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resim çekmeye bi türlü işlerimden dolayı fırsatım olmadı yaw bi de bu aralar araba basınca hararet yapmaya başladı tamirci anlamadı adam geçen gün antifriz koydu ondan sonra böyle oldu adama bu havada koyulur mu dedim adam da bişey olmaz dedi o gün bugündür hararet yükseliyo 3000 deviri geçicince
  • ben de geçen hafta 2007 model fever donanım 206 1.4 benzinli aldım. Araçtan aslında şimdilik memnunum ama donanımlısı olsaymış daha iyi olacakmış. Peugeot yu bu donanıma elektrikli dikizleri koymadığı için çok kınadım gerçekten. Bir de mp3 çalar olsaymış tam olacakmış :) . Bu arada ben araca 3 satır bilgi ekranı alıp takmayı düşünüyorum en azından ekran türevi bişi olsun araçta. :) Kol dayama aparatı aldım onu takacağım ve kapı kollarına da krom kaplama yapmayı düşünüyorum aslında kaporta rengi yapabilseydim o daha iii olurdu böyle biraz krovari olur gibime geliyor. Araç bu arada Kırmızı (Şeytan). Sizin herhangi bir öneriniz yada uyarınız varsa araçla alakalı öğrenmek isterim gerçekten. İyi günler
  • driverg kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajlarına bakamadım ama araç sanırım 1.4 benzinli. Peugeot nun bu motorunda fan geç devreye giriyor 98- 99 derecede hatta ibrede bazen 100 ü geçiyor fan ayarı öyle. Sanırım bu durum motorun yüksek ısıda çalışma prensibiyle alakalı. Ben illk aldığımda korktum fan çalışmıyor diye normalde 90 da çalışır diğer arabalarda bi kaporta ustası (o da çok iyi bilmiyor) bunlar yüksek ısıda açar dedi ibre 100 dedi fan çalıştı. Bu durumla alakalı bir video izlemiştim uzman TV de şimdi linki veremeyeceğim ama bazı motorlar yakıt için bu ısılarda çalışması normalmiş özeti durumun. O yüzden şimdi dert etmiyorum :).
  • arabadan onun dışında çok memnunum yakıt yok gibi neredeyse gücü yerinde basınca tüpte 175 i geçiyo yeni model arabaları rampada sağda bırakıyorum gayet performanslı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de 2004 model Şeytan Kırmızı 1.4 16v xt 90 bg var.
    8 airbag, 4 cam otomatik, yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, sis farları, follow me home gibi bir sürü standart donanım var.
    Bunların dışıında sonradan eklenen xenon farlar, çizilmez cam filmi, rc spoiler, mügen cam rüzgarlıkları, karter koruma
  • 2005 Model 1.4 XT Benzinli... Ben de buradayım...
  • merhaba bir konu hakkında yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar. eşime 2001 model peugeot 206 1,4 otomatik araç aldım. yalnız araçta yolda giderken vitesten bir vuruntu sesi sonrasında kar ve spor mod ışıkları yanıp sönmeye başlıyor ve çekişten düşüyor baya, pazartesi günü aracı sanayiye götüreceğim. gitmeden biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. bir de başakşehir tarafında ikitelli sanayi de bu konudan anlayan tanıdığınız usta var mıdır acaba. bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilecek bir kişi varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XrDr

merhaba bir konu hakkında yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar. eşime 2001 model peugeot 206 1,4 otomatik araç aldım. yalnız araçta yolda giderken vitesten bir vuruntu sesi sonrasında kar ve spor mod ışıkları yanıp sönmeye başlıyor ve çekişten düşüyor baya, pazartesi günü aracı sanayiye götüreceğim. gitmeden biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. bir de başakşehir tarafında ikitelli sanayi de bu konudan anlayan tanıdığınız usta var mıdır acaba. bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilecek bir kişi varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

hocam aracınızın otomatık sanzumandakı vıtes gecıslerını saglayan selonoıd valflerı ve sanzuman yagı degısecek. yaklasık 600-800 lira arası bır masrafla kurtulur. maslak oto sanayıde parıs oto , otomatık sanzumanın profesorudur. bu sorun otomatık vıtes 206 ve 307 lerin kronık sorunudur malesef.

yenı aldım demıssınız. alırken hıcmı bakmadınız sıze bu sekılde sıkıntılı satmıslar aracı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• aracı alırken baya bir sürdüm ve bir sorun yoktu yokuş kalkışlarında falan geri de kaçırmadı. ustaya da motoru gösterdim baya iyi dedi. kazası da olmayınca aldım bende aracı. genel anlamıyla memnunuz araçtan ama bu sıkıntı daha da büyük bir şeye neden olmadan halletmek istiyorum. yardımınız için çok teşekkür ederim.
  • Kismetse bende yarin 2001 model 206 aliyorum bir sorun cikmazsa. Benide klube ekleyin arkadaslar.

Edi: almadim arac pert cikti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 2 Haziran 2016; 16:37:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Kismetse bende yarin 2001 model 206 aliyorum bir sorun cikmazsa. Benide klube ekleyin arkadaslar.

Edi: almadim arac pert cikti

Biraz gecikmelide olsa bu gün 206 mı almış bulunuyorum. Brodweyden sonra çok keyif verici geldi 2000 model XR full orjinal değişensiz ve boyasız. 206 mı almadan önce arkadaşın 106 sını kullandım bir çok kere 106 keyifli araba ama 206 yı gerçekten çok sevdim. 16 yaşında olmasına rağmen tasarımı eskimedi. Kusura bakmayın çok mutluyum bu gün
  • Arkadaşlar merhaba 2004 206 1.4 premium alıcam 8 hava yastıgı yol bilg. Far ve yağmur sensörü filan var piyasası ne bu aracaın 122 binde orjinal gayet güzel bir araç. Kaç tl verilir sizce biniciyim ben alıp kullanıcam birkaç yıl

• Cevap gelene kadar arabayı aldık

• Arkadaşlar 2006 model 1.4 x line otomatik buldum. Uzun süre binme niyetim var. Araca yarın bakmaya gidiyorum. Nelere dikkat edeyim. İlk otomatik aracım olacak hayırlıysa. Acil cevap bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemregencturk

Arkadaşlar 2006 model 1.4 x line otomatik buldum. Uzun süre binme niyetim var. Araca yarın bakmaya gidiyorum. Nelere dikkat edeyim. İlk otomatik aracım olacak hayırlıysa. Acil cevap bekliyorum

Alma. Şanzuman illaki sorun cikaricaktir. Ha bugun ha yarin.

• yunusemregencturk Y kullanıcısına yanıt
    Otomatik de arıza çıkarma ihtimali yüksektir ama arızaların giderilmesi diğer markalara göre basit ve daha uygun fiyatlıdır. Aracın genel olarak verdiği en büyük otomatik arızası viteslerde vuruntudur. Eğer bu vuruntuyu her daim yapıyorsa ve ekranda 2 adet vites fonksiyonu ışığı yakıyorsa selenoid valfleri değişir. Yaklaşık 500-600tl civarı masrafı olur. Eğer vuruntu sürekli değil, sadece hararet normali geçtiğinde(206 pejolarda normaldir bu durum) yaparsa ve gaza basıp harekete geçmeyip vuruntu ile beraber harekete geçiyorsa yoğu trafikte; şanzımanı indirmeden değişen burçlar vardır. Bu detay genelde atlandığı için daha büyük maliyetli çöüzmler üretilir ancak sonuç değişmez. Bu parçada 300-400 civarına değişir. Eğer bunlardan farklı bir durum oluşursa klasik şanzıman revizyonuna gidilir o ihtimal de her otomatikte olduğu kadardır.

Saygılarımla.
  • Selamınaleyküm beyler. 206 alacağım ikinci araç ve bayan için. Bugüne kadar hiç pejo kullanmadım bilgimde yok. Tek kapıları var bunlar van çevrilmesi mi? Neye dikkat etmeliyim? Otomatik düşünüyorum

• merhaba arkadaşlar 3-4 gün önce 206 1.4 feline manuel 68 bim km de tüpsüz araç alarak aranızdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilstoy5454

merhaba arkadaşlar 3-4 gün önce 206 1.4 feline manuel 68 bim km de tüpsüz araç alarak aranızdayım

hoşgeldın hocam hayırlı ugurlu olsun, kazasız belasız bınmek nasıp etsın rabbım.

bırde guzel bır resım ekleyebılırsen konu senlenır inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeti

quote:

Orijinalden alıntı: devilstoy5454

merhaba arkadaşlar 3-4 gün önce 206 1.4 feline manuel 68 bim km de tüpsüz araç alarak aranızdayım

hoşgeldın hocam hayırlı ugurlu olsun, kazasız belasız bınmek nasıp etsın rabbım.

bırde guzel bır resım ekleyebılırsen konu senlenır inşallah.

Tabikide resimler gecikti biraz ama bi maşallahınızı alırız :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.