Şimdi Ara

PEUGEOT 206+.........21500TL ANAHTAR TESLİM FİYAT (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
18.169
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

neden bu kadar kızdınız anlamıyorum, hemen kendinizi savunmaya geçtiniz. niyetim herkesin sıkılıkla yaptığı bir yanlışı düzelterek doğrusunu öğrenmenizdi, sizin seviyenizde biriyle bu konuları tartışmam, tartışmak istesem önce kendi yazdıklarıma dikkat ederdim zaten...

yanlış bilgi paylaşacağınıza hiç paylaşmayın daha iyi, sizin ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

kesinlikle sıfır araba almam.

şu anda kullandığım araç 10 yıllık corsa ve 4 yıldır bende. Allah nazarlardan saklasın daha tık demedi. 2.el alınca çok iyi sıfır alınca illa ki bir şerefsize denk geleceksin diye bir kaide yok. herkesin meşhur bir arkadaşı var ve "bizim arkadaş 2.el bir araba aldı, 1 ayda motor yandı." diyor. ne arkadaşmış, herkesi tanıyor mubarek. ...

bunlar çok klişe laflar. ben 7-8 araba değiştirdim. son 2 arabam sıfır. ve sadece bu son 2 arabada rahat ettim. diğerlerinin hepsinde başıma bir bela geldi. sıfır sıfırdır. 10 yıllık araba tık etmiyorsa o garaj arabasıdır. haftada bir çıkıp iki tur atıyorsundur. 4 yıl sürekli her gün kullansan tık dememesine imkan yok.

sen "sıfır almazsa rahat etmeyenler" sınıfındansın o zaman. böyle insanların fazla olması benim gibilerin işine geliyor. herkes 2.el araca yönelse fiyatlar çok pahalı olur. evet sen haklısın, ben haksızım. kesinlikle sıfır araç alınmalı, 2.el öcü herkes benim gibi düşünse, 2.el piyasasından araba alamayız, fiyatları yükseltirsiniz.

edti : sözüm meclisten dışarı, nick de çok ilginçmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 8 Kasım 2010; 18:04:16 >

• 16000 e dizel 120000 k mde araba satılıyor, bu araç sıfır bu para. heyecan almış 23.500 e dizel ve şaka gibi. gerçekten süper bu fiyatlar. getz dizel 27.500 tl. tip olarakda oldukça hoş. 206 dizel motorları da citroen c3 ford fiesta daki motorun aynısı bildiğim kadarıyla. ortak geliştirilmiş bir motor. yaygın ve güzel motor.
    çok şık ve yol tutuşu güzel bir araba.

araba kişisel bir şey ve sıfır almak isteyen sıfır alır. 2. el en temiz araba bile içine sinmeyebilir, onun tercihidir. sıfır almak 2. elden daha hesaplı şu anda.
    birisi baştan veriyor parasını, birisi sözde tasarruf ediyor, 3 sene arıza çıktıkça taksit taksit ödüyor sanayide başta vermediği farkı. dersen, arıza çıkmazsa, orası şans. ama herkes risk almayı sevmek zorunda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 8 Kasım 2010; 18:34:46 >
  • evet.ford,peugeot,citroen...psa grubu diyede geçiyor ve aynı makineyi kullanıyorlar..kesinlikle on numara bir motordur..
    206 alan pişman olmaz.kim ne derse desin içine sinen alır zaten,sinmeyen almaz...

ben alma desem almayacak mı sanki??yada al desem ne olacak.ama kullanmış ve kullanmakta olan biri olarak tavsiye ederim...

arkadaş almış zaten.ne deseniz boş
  • Citroen C1 22.000 TL'ye almak isteyen varsa P.M.'den bana ulaşsın.

PEUGEOT 206+.........21500TL ANAHTAR TESLİM FİYAT
  • quote:

Orijinalden alıntı: barmer

Citroen C1 22.000 TL'ye almak isteyen varsa P.M.'den bana ulaşsın.

PEUGEOT 206+.........21500TL ANAHTAR TESLİM FİYAT

• http://forum.donanimhaber.com/m_41816272/mpage_1/key_/tm.htm
    bu arkadaşa sormadan bişey almayın :D
    şaka bir yana arkadaşın tablolara bakar isek 3 ay önceden şimdiki fiyatlara geleceğini tahmin etmiş arkadaş
  • bayram öncesi tam araba zamanı. arabalar ucuzladı. daha da önemlisi araç kredisi almadan direkt ihtiyaç kredisi ile bu düşük faiz oranlarıyla kaçmamalı.

20000tl kredi çektim.

110tl masraf
    30tl hayat siortası
    661tl*36ay
    faiz oranı %0,85(neredeyse konut kredidi oranında)
    toplam ödeme: 23936tl.

normal dönemde
    330tl masraf
    30tl hayat sigortası
    721*36ay
    faiz oranı %1,29
    toplam ödeme:26316tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

5 senedir 206 dizel kullanıyorum.sıfır almıştım.bakım harici en ufak arıza çıkarmadı.
    sadece akü ve lastik değiştirdim..bunlar arızadan sayılmaz tabi..
    ama bakımlarını eksik bırakmamak şartıyla peugeot sizi üzmez.
    sorunlu modeli 2003 ve öncesi 307..
    temiz kullanırsanız üzmez sizi.helede dizelini alırsanız tadından yenmez.
    bir depoyla 1100 çok rahat yapıyorum...tecrübelerime göre ford benzinli,206 benzinliden az yakıyor..
    206 benzinlisi yakıt konusunda üzebilir.benden söylemesi..hayırlısı olsun.
    ama şöylede bişey var yılda 15000 km üstü deviririm derseniz dizel alın kesinlikle...

206 benzinli, şehir içi normal kullanımda min.210 kr; agresif kullanım + klima max 250 kr yakıyor.
    Her depoyu fullediğimde bakarım, gördüğüm rakamlar budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: scerit

bayram öncesi tam araba zamanı. arabalar ucuzladı. daha da önemlisi araç kredisi almadan direkt ihtiyaç kredisi ile bu düşük faiz oranlarıyla kaçmamalı.

20000tl kredi çektim.

110tl masraf
    30tl hayat siortası
    661tl*36ay
    faiz oranı %0,85(neredeyse konut kredidi oranında)
    toplam ödeme: 23936tl.

normal dönemde
    330tl masraf
    30tl hayat sigortası
    721*36ay
    faiz oranı %1,29
    toplam ödeme:26316tl

Hocam nereden kullandın bu krediyi? Ben de bu aracı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

5 senedir 206 dizel kullanıyorum.sıfır almıştım.bakım harici en ufak arıza çıkarmadı.
    bir depoyla 1100 çok rahat yapıyorum...tecrübelerime göre ford benzinli,206 benzinliden az yakıyor..
    ama şöylede bişey var yılda 15000 km üstü deviririm derseniz dizel alın kesinlikle...

206 benzinli, şehir içi normal kullanımda min.210 kr; agresif kullanım + klima max 250 kr yakıyor.

arkadaşım benzin 3.7 lira senin aracaın 21 kuruş yakması için şehir içerisinde 5.6 litre yakması gerekir.
    ve böyle bir olay mümkün değildir.
    şehirler arası desen tamam ama şehir içinde böyle bir değer mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: -JonTurk-

sürekli arıza yaptığını ve bakım gerektirdiğini duymuştum

Tam olarak aynısını ben de duymuştum. Çok fazla motor arızası çıkartıyor demişlerdi. Ben de bir süreden beri araba bakıyorum, 206+ güzel bir araba, fiyat da hakikaten güzel olmuş. Paylaşan arkadaşa teşekkürler. Bu sınıftaki en sorunsuz olacak model sanırım Toyota Yaris. Fiyatı daha pahalı, 25 bin küsürden başlıyor. Cidden hem özellikli hem de yakıt ekonomisi iyi bir araba. LAKİN BAZI FORUMLARDA YARİS'İN KASASI 2010 SONUNDA DEĞİŞECEK diyorlar. Yaris düşünenler biraz araştırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 9 Kasım 2010; 10:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Orijinalden alıntı: -JonTurk-

sürekli arıza yaptığını ve bakım gerektirdiğini duymuştum

Tam olarak aynısını ben de duymuştum. Çok fazla motor arızası çıkartıyor demişlerdi. Ben de bir süreden beri araba bakıyorum, 206+ güzel bir araba, fiyat da hakikaten güzel olmuş. Paylaşan arkadaşa teşekkürler. Bu sınıftaki en sorunsuz olacak model sanırım Toyota Yaris. Fiyatı daha pahalı, 25 bin küsürden başlıyor. Cidden hem özellikli hem de yakıt ekonomisi iyi bir araba. LAKİN BAZI FORUMLARDA YARİS'İN KASASI 2010 SONUNDA DEĞİŞECEK diyorlar. Yaris düşünenler biraz araştırsın.

2 tanıdığımdada pejo var biri 2004 hdi 1.4 307 diğeri 1.6hdi 307 SW 2004 olanın beyni yandı ,elektrik sistemi br acaip çalışıyo , SW olan amortisörler patlatı ,konforu bozuldu takur tukur sesler geliyor içeri
    ikiside memnun değil ,tamam ucuz olaiblir ama sonradan bu ucuzluk pahalıya mal olabilir.

• az çok bu arabaların içinde olan birisi olarak dış görünüşe aldanmayın derim. otomobili 3 yıl kullanır sonra satarım diyorsanız istediğiniz marka araç 3 yıl içinde kolay kolay sorun çıkarmaz.
    ama aldımmı kolay kolay satmam diyorsanız iyi düşünün ondan sonra almanızı tavsiye ederim.

araçların üretim bandından müşteriye teslimine kadar olan kısımda japon üreticiler gerçekten çok dikkat ediyorlar.

toyota
    honda
    mitsubishi
    subaru
    vw
    ........ bu marka araçlardan alırsanız uzun vadede sizi kesinlikle memnun edecektir.

toyota yaris'le peugeot 206 yı karşılaştırmak toyotaya büyük haksızlık olur. 21.500 e 206 alacagınıza kesinlikle yarisi tavsiye ederim. dışardan bakılınca bütün araçlar aynı gibi görünebilir ama teknoloji ve malzeme kalitesi kesinlikle aynı değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

arkadaşım benzin 3.7 lira senin aracaın 21 kuruş yakması için şehir içerisinde 5.6 litre yakması gerekir.
    ve böyle bir olay mümkün değildir.
    şehirler arası desen tamam ama şehir içinde böyle bir değer mümkün değil

Merhaba,

Günlük 100km yol yapıyorum,
    İstanbul'daysan belki yolu bilirsin,
    Kartal sahilyolu - Sabiha Gökçen Bağlantı Yolu - İstanbul Park - Tepeören - Pelitli ve bunun dönüşü.
    Yaklaşık 20km trafik ve ışıklar var, 30km ye yakını basarak gidiyorsun, yol boş. (radar olan 2 noktada hızını ayarlıyorsun o kadar.)

Benim soylediğim min. rakamdı, bu rakamdan aşağısını görmedim.
    Her hafta depo fulluyorum.
    Genel olarak 600km ye gelmeden ışık yanmıyor.
    En son aldığım benzinde 585 km yol yapmıştım, 134,96 TL ye dolmuş depo.
    230kr a denk geliyor.

Soylediğim 210kr ve 250kr min ve max gördüğüm rakamlardı, her defasında yakıt değişiyor ama bu rakamlar arasında kalıyor.

• çok tipsiz araba ön farlar kurbağa gözü gibi pörtlek duruyo
  • Sen daçya ya bin, biz Peugeot'a bineriz, hem daha konforlu, hem daha seri, hem piyasası daha iyi, hemde geçmişi daççya kadar kısa değil, Renault ile Peugeot bir ara ortak fabrikada çalışıyordu hatırlatırım.

quote:

Orijinalden alıntı: A380

17000 tl ye reno kalitesiyle üretilen daçya logan almak daha mantıklı

http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=135
  • YA BU ARAÇ HEM EKONOMİK HEMDE 2011 MODEL. ELE GEÇMEZ BU FIRSAT. 23000 / 24000 TL YE İYİ BİR ARABA ALIRSINIZ.

ASLINDA BEKLESEK Mİ ?
    BU FİYATA DİĞER MARKALARDAN CEVAP GELİR BENCE...
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

çok tipsiz araba ön farlar kurbağa gözü gibi pörtlek duruyo

herhalde sana pejo bir anı bırakmış ki bu kadar içerlemişsin. dacia tavsiye eden adamdan ne beklersiniz ki
    beğenmiyorsan yorum yapma arkadaşım, seviyesiz ve saçma yorumlarınla da milletin aklını karıştırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilsimonline

http://forum.donanimhaber.com/m_41816272/mpage_1/key_/tm.htm
    bu arkadaşa sormadan bişey almayın :D
    şaka bir yana arkadaşın tablolara bakar isek 3 ay önceden şimdiki fiyatlara geleceğini tahmin etmiş arkadaş

Link için teşekkürler. Zaten bu topik'in organize ilerlediği görülürse treex arkadaşın agresif satış öngörüleri doğru çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.