Şimdi Ara

****Peugeot 206,206 + Paylaşım Alanı**** (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
34
Favori
691.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • murat cc takıp sana fotoları değil arabamda göstericem
  • nerde takılmasi için bilgi almadim usta tavsiye etmeyince.birde bu tek satirlik ekranlarda sıcaklık görüntülenmiyormuş öyle bir özellik yokkmuş.
  • artık cruise control lü bir 206 ı var:):):):)
  • hayırlı olsun resimleri alalım lütfen murat abiyede selam olsun
  • yok arkadaş yaa,şaka yaa...şaka...sinir oldum,erkenden arkas pug a gittim beceremediler.rds yi bile açamadılar
  • Dedim di mi olmayacak diye
  • bu iş sizce nasıl çözülür
  • Olsaydı mükemmel olurdu.Olmazsa da canımız sağolsun arkadaşlar.
  • koray abi cc olayında benden tam destek murata inat
  • görkem fabrikaya mail atıyorum bu hafta
  • abi inşallah olumlu sonuç çıkar.
  • Haydi bakalım rastgele
  • Olmayacaaaaak Diyorum size inanmıyorsunuz
  • iyide murat neden olmasın.sorun yazılım sorunu değil mi.bak avrupadaki bütün 206 larda opsiyon olarak var cc.ayrıca yazılım menüsünde bile var.cc olayı sadece yazılım.bunun önünü kesen ne olabilir.1.6 hdi lere direk oluyo.207 lere direk oluyo.aslında bunu topluca danışırsak güncel bi yazılım gönderebilirler.opel bütün modellerine takıyo sonradan.vw takıyo.seat takıyo.net bi yanıt veren yok bu konuda.ha şunu desinler biz türkiyeye gönderdiğimiz araçlara eksik parça koyuyoruz o yüzden olmuyo.ya da bsi uygun değil desinler.o zaman niye avrupada başka burda başka bsi.benim feline en dolusu.ona bile olmadı.kullanma klavuzunda bile var.pratik kullanma klavuzu vermişler 3-4 sayfa bişey.orda bile detaylı anlatıyo şöyle kullan böyle kullan diye.yani çok iyi tanıdığınız servis müdürleri varsa sizde bi girişimde bulunun.ya da chip işi yapan adamlara danışalım.bakın samsunda bi adam bunu taktığını söylüyo.ne derece doğru bilmiyorum.adam yazılım işi yapıyo chip falan
  • kesinlikle katılıyorum koray abi. bir de dizeli bilmiyorum ama benim benzinlide gaz teli yokmuş. elektronikmiş gaz pedalı. bu da yazılım sayesinde olabileceği düşüncemi güçlendirdi iyice.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

kesinlikle katılıyorum koray abi. bir de dizeli bilmiyorum ama benim benzinlide gaz teli yokmuş. elektronikmiş gaz pedalı. bu da yazılım sayesinde olabileceği düşüncemi güçlendirdi iyice.

o da ayrı bir sıkıntı.. benim 2006 model benzinli feline triptronic te gaz teli varmış. 2006 model düz feline da gaz teli yok. arkadaş o kadar donanımı küçücük aracın içine tıkıyorsun, bi cc eklemiyorsun.
  • Arkadaşlar benim 1.4 hdi 307 im var, 2 yıl önce Kayseri servise gidip CC istediğimi söyledim. Oldukça kazık bi fiyata yapacaklarını söylediler. Aracı içeri adıktan bi yarım saat sonra uygun tesisat var CC yi takıcaz dediler. Bi yarım saat sonrada malesef takılmıyor dediler. Bende emin olmak için aynı şekilde Maraşa gidince ordaki servisede sordum 1.4 hdi lere olmadığını araca bakmadan söylediler. Geçen yıl ise Erzurum servisteki elektrikçi eleman söyledim, O da hizmet içi eğitim toplantılarında bazı kişilerin taktığını duyduğunu söyledi. Aklında kalmasın senin araca da deniyelim dedİ. Parçayı aldı geldi montajını yaptı, parametreleri ayarladı ve yol testine çıktık. Kilometre ekranında CC menüsü göründü, koldan hız ayarlanması yapıldı fakat bi türlü bastıkça bi türlü CC ON yazısı çıkmadı .Yani ayarlanan hızı bi türlü hafızaya almadı. Bi kaç parametreyle daha uğraştı, aracın enjeksiyon beynini başka bi motorun enjeksiyon beyni olarak tanıttı fakat bi türlü olmadı. Banada tüm işin enjeksiyon beyninde bittiğini söyledi ve 1.4 hdi lerde enjeksiyon beyninin uyumsuz olduğunu ve dışardan yeniden programla imkanının olmadığını söyledi. Bu hikayede o gün orada bitti. O günden beride içimde en büyük uktedir.
  • alpimis'e katılıyorum. servis tecrübelerim sonucunda, kesinlikle ve nedensiz olarak 1.4 lere takılamadığını söylediler. en son peugeot sertifikalı bi tamirci arkadaş da cc için birsürü parametre oldugunu ve ayarlamanın da cok sıkıntılı oldugunu soyledı. ama yazılım ve planetten yapılacak uygun ayarlamalarla sonuca ulasabılcegımızı dusunuyorum.
  • bence bu işi chip ve yazılım konusunda uzman arkadaşlar çözecek.burdan bi şekilde ulaşıp yardım istemek lazım.bu işe 3 yıldır kafayı taktım.servistekiler işi bilmiyo.olmuyo diyolar,onlarda haklı zamanları yok ve yasak bi işlem.
  • Peugeot.com.tr sitesinin 206 + Plus kullanma kılavuzu bölümünde hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici
    gözükmekte ve resimli olarak detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.Acaba bizim araçlara da neden uygulanmasın?
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.