Şimdi Ara

peugeot 206 (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
10
Favori
372.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de foruma yeni üye oldum. İnşallah ben de bir 206 sahibi olacağım.

Bu konuda size sormak istediğim birkaç şey var. Aslında Opel Astra GSI almayı düşünüyordum, ancak opel in ecotec motorunda yaşanan problemleri ve bu aracın 1994 üstündeki modellerinde 150HP lik motor yerine 136 beygirlik motor kullanıldığını duydum, aynı zamanda 2.0 bir aracın vergisinin de 1.6 bir aracınkinden 3 kat fazla olduğunu görünce kendime 1.6 ama spor bir araba aramaya basladım.

Simdi ise 2. el bir Peugeot 206 1.6 XS almayı düşünüyorum. Bu araçla ilgili sormak istediğim birkaç soru var.

1. Bu araçlarda 2002 yılına kadar 90 HP 8V motor kullanılmış, bundan sonra ise 110 HP 16 V motor kullanılmış. Malum, yeni araçlar biras pahalı. Acaba 90HP lik motorla 110 HP lik motor gerçekten cok ciddi fark varmıdır?

2. Bu araçların yakıt tüketimi nasıl? Bir de arıza çıkartma olasıkları ve de parça-bakım fiyatları nasıl?

3. Bu aracı bana tavsiye edermisiniz?

Peugeot 206 XS vb. kullanan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler

• arkadaşlar 15.000 ytl'yi geçmicek şekilde 206 bakıyorum (5kapı)
    bilgisi olan arkadaşlar bana hangi modelin daha uygun lduğunu ayrıntılı oalrak anlatabilirlermi?
  • arkadaşlar bende de otomatik 206 var. gecen gün ön tekerleğini değiştirdim. aracı çalıştırıp frene basınca cık cık diye bir sesin geldiğini duydum. otomatik vitesi hareket ettirirken çıkan sesin aynısı. daha önce duymamıştım garibime gitti. kampanaların arasına taş sıkışmıştır dediler.temizletmek için balansçıya gittim. o da bunun normal olduğunu , otomatik viteslerde fren müşürün böyle ses çıkardığını söyledi. otomatik kullanan arkadaşlardan yada kullanmış arkadaşlardan bu konu hakkında bilgisi olup paylaşan olursa sevinirim. (yolda giderken böyle bir ses olmuyor. sadece çalıştırdığımda frene basıp basıp çekersem geliyor bu ses. gerçi abalansçının dediğide aklıma yattı. heralde daha öncede vardıda böyle birşey farkına varmamıştım.)
  • [Deleted by Admins]
  • YA HİÇ DİKKAT ETMEDİM BİR BAKAYIM
  • Orjinalden alıntı: knn10sk059

Arabam 03,07.2006 tarihinde trafiğe çıktı.1. depo ile 864 km yol yaptım 47 litre yakıt aldı ve yol bilgisayarı 5.3 gösteriordu.Alınan yol,Balıkesir-Ankara,ankara içinde 174 km ve Kırıkkalede yakıt alındı.
    2. depo ile samsun çarşamba ya gidildi ,Ankara ya dönüldü,Sivrihisar a 10 km kala yakıt alındı.yapılan yol 966 km.Depo fullendi. Alınan yakıt 46.5 litre ve yol bilgisayarının gösterdiği 4.8 litre. 3. depo fullendikten sonra Susurluk a gelindi.Balıkesire git gel yapıldı ve gökova ya(AKYAKA) gidildi.Muğlaya (ULA)gidildi .Buradan da Marmaris e gelindi.Toplam 1004.8km yol yapıldı.Alınan yakıt miktarı 52,3 litre.Yol bilgisayarı 4.6 gösteriyordu.üstelik de bu son yolculukta bir kişi ve bagaj eksilterek(en az 100 kilo) eksik yük ile yapıldı.Bu benim 3.TOYOTA marka aracım.Toyota nın tüm verileri 5 yıldır hatasız bir şekilde tutmaktadır.Yol bilgisayarının gösterdiği ortalama yakıt ne ise ,alınan yakıtı yapılan yol a böldüğünüzde çıkan sonuç ta o dur.Bu rakam; hiç bir zaman son ondalık hanesindeki onda birlik kısmı dışında oynamadı. Aracın deposu 55 litre.Benim aracımın hiç bir şekilde 47.5 litreden fazla yakıt almaması gerekirdi.ama bu istasyonda bir mucize oldu ve tüm beş yıllık yapılan kontrollerde asla şaşmayan yol bilgisayarı bir anda şaşı verdi.Sizin bu bayinizde alınan yakıtı yola böldüğünüzde benim aracımın ortalama tüketimi 5.20 lit/100 km çıkıyor.yol bilgisayar ise 4.6 görteriyor.Ondalık kısmını 4.8 kabul etsek bile(ki bu imkansız)48.23 litre almalıydı.ya istasyonlarınızı yeterince denetlemiyorsunuz,ya da vatandaşın aç gözlü bayiler tarafından soyulmasına göz yumuyorsunuz.Zaten dünyanın en pahalı yakıtını kullanan bizlere yazık değil mi ?

quote:

Orjinalden alıntı: helin06

arkadaşlar günaydınlar

206 nın yakıtı konusunda bir ölçüm yaptım sizinle paylaşmak istedim

ankara eryaman şeker shell den aracın deposunu v power dizel ile fulledim. 110 ytl ye doldu. km sayacını sıfırladım ve yola çıktım. İzmire geldikten sonra izmir içinde de biraz kullandık ve dönüş yolunda bilinmeyen bir istasyondan mazot almamak için izmirde bir shell istasyonundan tekrar v power dizel ile doldurdum ve arac 65 ytl lik mazot aldı ve km 730 idi.

yani
    1; araç 65 / 730 = 0.89 ytl yakmış km de
    2; shell vpower, totalin dizelinden daha çok km yapıyor

bu arada hızım 90 - 110 arasında ve klima açık

herkese kazasız günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knn10sk059 -- 19 Ağustos 2006; 14:19:29 >

• Tatil bitti.Yapılan yol 4103 km.Dönüşte fullendi ve toplam 213,7 Litre yakıt tüketilmiş.213,7/4103=0,0520*100=5,2Litre/100 km tüketim olmuş.Yalnız benim anlamadığım yol bilgisayarının değerleri petrol ofisinden alınan ilk üç depoda tam tutuyorken Shell de tutmuyordu.Ben pompada dalevere olduğunu düşünüp şikayette de bulundum.Ama ,<<inceleme yapıldı ,herhangi bir sorunla karşılaşılmadı>> diye rutin bir cevap aldım.Bana yapılan denetim sonuçlarını maille bildirin dedim.Prosüdür de böyle bir şey yokmuş.Sadece telefonla bilgi verilebilirmiş diye söylediler.Tabii;söz uçar yazı kalır.Benim yapabileceğim şey bundan sonra yakıt alırken bunları dikkate almak,ve yolda kalmadığım sürece bu istasyonlardan yakıt almamak.Birde benim anlamadığım,nasıl oldu da yolda kalmadım?Arabanın deposunda (pompa da hile yoksa) 2,7 litre yakıt kalmış.Araç dizel,ve ben bu yakıtla Marmaris teki Tansaş ın üzerindeki çok katlı otoparka tırmandım.Bu mümkün mü?Bu konuda yardımcı olabilecek,motor konusunda bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum..Ayrıca arkadaşlara tavsiyem,pompalarında yazar kasası olmayan hiç bir bayiden yakıt almasınlar.Allah korusun,herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa muhatap bile bulamazlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: knn10sk059

Orjinalden alıntı: knn10sk059

Arabam 03,07.2006 tarihinde trafiğe çıktı.1. depo ile 864 km yol yaptım 47 litre yakıt aldı ve yol bilgisayarı 5.3 gösteriordu.Alınan yol,Balıkesir-Ankara,ankara içinde 174 km ve Kırıkkalede yakıt alındı.
    2. depo ile samsun çarşamba ya gidildi ,Ankara ya dönüldü,Sivrihisar a 10 km kala yakıt alındı.yapılan yol 966 km.Depo fullendi. Alınan yakıt 46.5 litre ve yol bilgisayarının gösterdiği 4.8 litre. 3. depo fullendikten sonra Susurluk a gelindi.Balıkesire git gel yapıldı ve gökova ya(AKYAKA) gidildi.Muğlaya (ULA)gidildi .Buradan da Marmaris e gelindi.Toplam 1004.8km yol yapıldı.Alınan yakıt miktarı 52,3 litre.Yol bilgisayarı 4.6 gösteriyordu.üstelik de bu son yolculukta bir kişi ve bagaj eksilterek(en az 100 kilo) eksik yük ile yapıldı.Bu benim 3.TOYOTA marka aracım.Toyota nın tüm verileri 5 yıldır hatasız bir şekilde tutmaktadır.Yol bilgisayarının gösterdiği ortalama yakıt ne ise ,alınan yakıtı yapılan yol a böldüğünüzde çıkan sonuç ta o dur.Bu rakam; hiç bir zaman son ondalık hanesindeki onda birlik kısmı dışında oynamadı. Aracın deposu 55 litre.Benim aracımın hiç bir şekilde 47.5 litreden fazla yakıt almaması gerekirdi.ama bu istasyonda bir mucize oldu ve tüm beş yıllık yapılan kontrollerde asla şaşmayan yol bilgisayarı bir anda şaşı verdi.Sizin bu bayinizde alınan yakıtı yola böldüğünüzde benim aracımın ortalama tüketimi 5.20 lit/100 km çıkıyor.yol bilgisayar ise 4.6 görteriyor.Ondalık kısmını 4.8 kabul etsek bile(ki bu imkansız)48.23 litre almalıydı.ya istasyonlarınızı yeterince denetlemiyorsunuz,ya da vatandaşın aç gözlü bayiler tarafından soyulmasına göz yumuyorsunuz.Zaten dünyanın en pahalı yakıtını kullanan bizlere yazık değil mi ?

quote:

Orjinalden alıntı: helin06

arkadaşlar günaydınlar

206 nın yakıtı konusunda bir ölçüm yaptım sizinle paylaşmak istedim

ankara eryaman şeker shell den aracın deposunu v power dizel ile fulledim. 110 ytl ye doldu. km sayacını sıfırladım ve yola çıktım. İzmire geldikten sonra izmir içinde de biraz kullandık ve dönüş yolunda bilinmeyen bir istasyondan mazot almamak için izmirde bir shell istasyonundan tekrar v power dizel ile doldurdum ve arac 65 ytl lik mazot aldı ve km 730 idi.

yani
    1; araç 65 / 730 = 0.89 ytl yakmış km de
    2; shell vpower, totalin dizelinden daha çok km yapıyor

bu arada hızım 90 - 110 arasında ve klima açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knn10sk059 -- 19 Ağustos 2006; 14:24:45 >

• sirMAXIMUS a cevap

Merhaba

bende 2000 model 206 xs 1.6 var. ABS , çift airbag, klima, yükseklik ayarlı direksiyon, sürücü koltuğu, farlar. arka / ön sis farları. sunroof. elektrikli aynalar filan güzel araba. Evet aynen söylediğin gibi 2000 e kadar araba 1.6 8V 90HP 2001 ve sonrası 1.6 16V 110 HP (sanırım 2003 ten sonra XS in adı Quicksilver oldu)

benim ardaşımda da 206 gti var. özellikle spor olarak XS ile GTI in doğru dürüst bir farkı yok diyebilirm. Tabi kendin de bişeyler yapıyrosun. benim eksoz stoplar lastikler jantlar modifiyeli. ayrıca süspansiyon da değişti araba yere yapışık yani. spor yayları var hava filtresi iflan da değişik filan. yani şu an gti lardan daha sppor duruyor 206 için sunroof mutlaka diyorum çünkü birçok arabada böyle bir sunroof yok

yakıta gelince ben daha yeni tatile gittim km sıfırladım 15 günde 3000 km yol yaptım istanbul -ankara - mersin - alanya - antalya - kemer - kaş - istanbul toplamda 680 ytl benzin yaktı. klima full açık ayrıca yavaş da gitmedim özellikle ankaraya giderken 150 den aşağıya inmedim 200 e kadar da çıktım yani

680 / 3000 = 0,23 ytl yaktı kilometrede

ama bu şehir içi şehir dışı karışık
    klima kapalıyken ve hep 100 km civarında gitsen 0.2 0.21 seviylerine iner sanırım ama benim arabayla da yavaş gidilmiyor ki

sadece şehiriçinde düzgün bir hesap yapmadım ama ortalama olarak bir depo ile (150 ytl) şehir içnde 500 şehir dışında 700 km gidiyor diyebilrim.

ben arabamdan çok memnunum 1.4 leri bilmiyorum ama benim arabam çok seri, yere yapışık olduğu içinde sürmesi yol tutuşu çok çok iyi (özellikle otobanda). bu forumda daha önce virajları hızlı alamıyor diye eleştirmişler ama ben şu ana kadar hiçbir virajda savrulmadım 110 ile girdiğim viraj da oldu. keskin olmadıkça fazla da yavaşlamıyorum virajlarda. tabi kısa yaylar olmasının engin olmasının da etkisi var.

ama bunların dışında çok kaliteli bir araba da diyemem 206için. mesela bu topic i açan helin nick li arkadaşın dediğin gibi bir gün benim bagaj da açılmadı. Kilidi değiştirmek zorunda kaltdım. asıl kötüsü bir gün vites elimde kaldı benim yolun ortasında kalakaldım. vites kolunu diferansyile bağlayan kolun lastiği kopmuş

sonuç olarak ben tavistye ederim hemde şiddetle

daha fazla bilgi sitersen konuşabiliriz

• selamlar arkadaşlar

nihayet ankaraya düştük bende bir hayli yol yaptım ve maşallah diyeyim aracımdan bir sorunum olmadı.İnşallah ta olmaz bu dizel iyi oldu yahuu insan yakıta verdiği para azalınca moral olarak ta kendini daha iyi hissediyor. bu arada mazotu shell den alıyordum dönüşte izmirdeki bir yerden aldım tanıdık ve güvenilir bir benzinlikti ama araçta biraz çekiş düştü gibi gelince totalden doldurdum şimdi tekrar düzeldi tekrar totale mi dönsek acaba .

bu arada aracın ses sistemini daha iyileştirmek mümkünmü. şu anda ses sistemi yeterli ama daha temiz ses almak için ön ve arka kapıdaki hoporlörleri değiştirsek bir faydası olurmu merttürközü kardeşimiz modifiye bölümünde sormuştu gerçi ama bilgi verirseniz sevinirim. hangi ebat ve marka önerirsiniz

• Merhaba Arkadaşlar Ben 206 Hdi Fever modelini düşünüyorum ama yorumlarınız nelerdir kafam sürekli peugeot 206 toyota yaris arasında...
  • slm yeni üye oldum.yakında 2004-2005 model almayı düşünüyorum.
    kmsi de max.60000 de olacak..nelerine dikkat etmeliyim.?Piyasası ne durumda.fiyat aralığı..?
    peugeot 206 XT 1.4 hdi özellikleri hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı?

HDİ 206 ların hangi modelinde ABS standart olarak bulunuyor.?

Tşk.ler

(kusura bakmayın çok merak ettiğim nokta var sizleri biraz rahatsız edecem
  • fiyat aralığını bilemiyorum ama iyi seçim
  • ben bir de şunu merak ediyorum.

bilindiği gibi 206 hdi van'lar var .3 kapılı..
    bunlardan alsam ve normal binek otoya çevirsem bana ne kadara malolur.
    çünkü bunlar ucuz..
    ve direkt coupe bi araba olucakk:)

proje ,koltuk ekleme,cam ekleme,..ve ruhsata işletme..
    bir de bunları binek otoya çevirirken ÖTV farkı ödeniyomuş sanırım.

bu konuda bilgili arkadaşlarımızın yorumlarına ihtiyacım var.

tşk.lerrr
  • YA NE GEREK VAR ORJİNALİNİ ALMAK VARKEN EMİTASYONA KAÇMAK ABES SEN YİNE NORMALLERİNE BAK
    quote:

Orjinalden alıntı: efemert304

ben bir de şunu merak ediyorum.

çünkü bunlar ucuz..

tşk.lerrr
  • arkadaşlar bugün burhaniye örenden geldim arabada 3 kişiydik ve malum yazlık dönüşü araba bayaa doluydu. neyse asıl konuya giriyim. yola çıkmadan depomu doldurmuştum 110 ytl ye(ayrıca 160 km kadarda gezmiştim ayvalık sarımsaklı falan) ankaraya geldim depomu tekrar doldurdum bu sefer 90 ytl ye doldu ve km 810 da idi. sizce nasıl 90 ytl ye 810 km? (araba da klima devamlı açıktı hızda ortalama 100-110)
  • Arkadaşlar tamam iyi araba ama c3 daha iyi bence aklıma takıldı ondan söyledim.zaten aynı motorlar üretiliyor dizelleri için(hdi)Ama gerçekten c3 ün yol tutuşu çok iyi bence 206 yerine c3...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemturkozz

Merhaba Arkadaşlar Ben 206 Hdi Fever modelini düşünüyorum ama yorumlarınız nelerdir kafam sürekli peugeot 206 toyota yaris arasında...

Yaris'i araba alırken ben de sordum fiyatı segmentinde pahalı gelmişdi.Sonra Toyota'yı aradım fiyat doğrulamak için,dedim bu pahalı değilmi.Aldığım cevap evet bizim fiyatlarımız piyasanın biraz üzerindedir.Hayırlı işler çok mu matah bir araba da fazla para vereyim.
    Bence o arabanın hiçbir özelliği yok.Üstelik bir de japon arabası.(hep millet fransız arabalarına laf söyleyecek değil ya)
  • quote:

Orjinalden alıntı: zA_gA

Arkadaşlar tamam iyi araba ama c3 daha iyi bence aklıma takıldı ondan söyledim.zaten aynı motorlar üretiliyor dizelleri için(hdi)Ama gerçekten c3 ün yol tutuşu çok iyi bence 206 yerine c3...

c 3 ile 206 arasında yol tutuş kıyaslaması mı yapıosun.bana mı öle gelior??
  • Süper Bi araba Bence Oldukça Sportif
  • İyi bir noktaya temas etmişsin, gerçektende bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa
    yazsın buraya, bendede aynı model bir 206 var, tek sorunum 1. köprüyü kullanamıyorum,
    gittiğim yerde sürekli Altunizade - Mecidiyeköy arası. Sırf bu yüzden 2. köprüden dolaşmak
    koyuyor adama resmen !

quote:

Orjinalden alıntı: efemert304

ben bir de şunu merak ediyorum.

çünkü bunlar ucuz..

tşk.lerrr

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.