Şimdi Ara

peugeot 206 (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
10
Favori
372.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim Türkiye'de iki yerden araba alınmaz.Birincisi Gaziantep Şehitkamil,ikincisi Konya Karatay.Bunlar bitik araçların piyasaya sürülme merkezleridir.Sahibinden.com'da filtreleme yap istersen
    Şehitkamil'de satılık kaç araba varmış.Birde Şehitkamilin nüfusuna bak.Yani benim yaşadığım şehir oradan üç kat büyük ama ordakinin üçte biri kadar satılık araba var.Ayrıca fiyatı çok yüksek.
    Bence biraz daha sabret üç beş daha at çok daha iyi araçlar alabilirsin.Ya da bu fiyatlara temiz araçlara bak.Tabii almamışsan henüz
  • merhaba bir konu hakkında yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar. eşime 2001 model peugeot 206 1,4 otomatik araç aldım. yalnız araçta yolda giderken vitesten bir vuruntu sesi sonrasında kar ve spor mod ışıkları yanıp sönmeye başlıyor ve çekişten düşüyor baya, bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilecek bir kişi var mı acaba. şimdiden teşekkürler.
  • XrDr X kullanıcısına yanıt
    digger konuya acıklama yazdım. gecmıs olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001 Model 1.4 XR 155.000 km (orijinal)
    Bel altı boyalı, ön kaput değişik. Masrafı görünmüyor.
    14.900'e aldım. fiyatı nasıl arkadaşlar?
  • Arkadaşlar ilk arabam olucak. 206 almayı düşünüyorum. Hangi yıl ve modelini önerirsiniz. 2-3 yıl sıkıntı çıkartmadan bineyim. Ayrıca dizel ve benzin seçeneklerinden hangisi daha sorunsuzdur. 206cı arkadaşlar bir el atın ara tatildeyken alayım :)
  • ug35ur kullanıcısına yanıt
    Dostum 1,5 aydır kullanıyorum. Kaç liraya alacaksın bilmiyorum ama muhtemelen 2000 ve üzeri modeline maksimum 18.000 lira vereceksin. Bu da çift cam otomatik, hidrolik direksiyon, kliması olan modelli diyebileceğimiz bir araç için çok güzel rakam olacak. Dizeller daha üst yıllara ait olacaksa alabilirsin. şimdi dizel için yanlış bir yorum yapmak istemiyorum ama daha ucuz oluyorlar. Ülkemiz piyasasında dizel yakıtlı ikinci el araç riskli görülmekte. Kaldı ki Peugeot'un bir sürü muhalifi varken aracın dizelini almak piyasası açısından seni zora sokabilir. Dizel 206'nın Motoru ve arıza çıkarma olasılığı nedir bilmiyorum ama bendeki Benzinli versiyonu için şunları söylüyorum;

1. Çok şeker ve sevimli bir araç
    2. 1.4 Benzinli 75 beygir oluyor. Performansı ortalamadır, kasa hafif olduğu için üzmez
    3. Biraz küçük ama her yere park edebiliyorsunuz, inanılmaz avantaj :D
    4. Bakımlıysa; ben Sivas'tayım ve eksi 20 derecede 3 gün çalışmadı. Ertesi sabah yarım kontakta çalıştı.
    5. Bagajın küçük olması biraz üzebilir. onu da artık arka koltukları da yatırarak tölere edeceksin.
    6. Piyasası 15.000 - 18.000 lira arasında (1999-2003) bulabilirsin.

• Bütçe 20.000 i zorlayabilir. İzmir'de öğretmenim. Özel derslere yetişme konusunda sıkıntı yaşadığım için alacağım aslında. Hemde bir kaç yıl sonra sattığımda zarar etmeden beni üzmeden satabileceğim bir araç olarak gördüm. Hyudai getzin mesela 2006 sonrasını alın dediler , 2006 öncesi 3 silindir , sonrası 4 silindir olduğu için ama 20bine bulamadım. Şimdi 206 ya yöneldim. Arayış içindeyim. Yorumun için teşekkür ederim kazasız belasız inşallah.
  • ug35ur kullanıcısına yanıt
    Pi?man etmez gibime geliyor... Getz'lerde iyidir ama 206 biraz daha piyasasy canly ve ucuz araçlardyr. satyn aldy?ynyzda haber edin kutlayalym hocam :D
  • merhabalar,
    ikinci el peugeot 206 1.4 hdi aracı yeni aldım. İzmir'de bakım ve kontrollerini yaptırabileceğim tavsiye edebileceğiniz servis var mıdır. teşekkürler
  • Merhaba 2. el benzinli otomobil bakıyorum. Bütçem 23000TL ye kadar.Bu sıralar Peugeot ilanlarına bakıyorum.X-design, X-Line ve XT modelleri var ancak aralarında ne fark pek anlayamadım. Nereden öğrenebilirim? Sahibinden.com ilanlarında bazılarında ABS var bazılarında yok. Ne tavsiye edersiniz?Nelere dikkat etmem lazım?
  • Merhaba eşimin 2001 206 benzinli aracı var. Araçta durup yeniden gitmek için kontağı çevirince hiç bir tepki olmuyor. Ve ekranda bütün ışıklar yanıyor uyarı lambaları.Neden böyle Bİr sorun olmuş olabilir. Aracı o şekilde kullandık 2 gün sonra eşime yeni araç aldığım için araba 10 gün falan yattı bugün denedim aracı kontağı daha 1 sefer çevirince bütün ışıklar yanıyor spor ve kar modu yanıp sönüyor. Marsa basınca hiç bir tepki vermedi yine ve ekranda akü işareti sönüyor sonra yine yanıyor. Akü ile alakalı bir sorun mu var acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XrDr -- 9 Şubat 2016; 22:21:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XrDr X kullanıcısına yanıt
    Çok sıkıntı hocam. 1.4 mü 1.6 mı? Dandik bir ustaya götürmeyin elektriksel bir sorun bsi diyenler çıkıyor. Ben hala ugraşıyorum bu sorunla henüz sonuca gidemedim olayı çözünce sizede yazarım...
  • lucretia L kullanıcısına yanıt
    Lpg takılı olsun. Genelde çift hava yastıgı klima var ama bazılarında 8 hava yastığı abs var yazıyorlar bende anlamadım açıkcası. Ben hep abs olmayanlara bindim hiçte ezikliğini yaşamadım.
    1.4 yakıtı mükemmel ufak tefek ya seri kesinlikle öneririm. Alt takımlar çabuk gidiyor onu yaptırmayı göze alın. Bence uygun alıp kendiniz bakım yaptırın araca. Ben bu hafta komple alt takımı elden geçirecem. Uzun yolda 14 kuruş yakıyordu yazın tabi şehir için 18 civarı yakıtı falan çok güzel.
    Bende biraz bakım yaptırayım dedim satmaya niyetimiz yoktu 2-3 kişi önüme çıktı arabayı istediler bu sıra pejo arıyorlar anlaşılan. Yıkık çok piyasada dikkatli olun...
  • xt ortalama dolulukta ve tutanıdır.
    çift hava yastığı, klima, çift cam otomatik, hidrolik direksiyon. birde tüpü varsa aracın ve 1999-2003 model arasındaki bir aracı 17.000 civarında aldıysanız tadından yenmez... zarar ettirmez, sıkıntı çıkarmaz.

xr en boşu oluyor galiba... x line falanda 2003 ten sonraki modellerde oluyor.

Modeller konusunda fazla bir bilgim yok ama 20-25 tane araba değiştirmiş birisi olarak söylüyorum; verdiğiniz parayı hak ediyor. hem uygun, hem modelli... sıkıntısı da fazla yok. biraz alt takımı çabuk tıngırdıyor :D
    1.4 hdi zaten roket... 1.4 benzinlisi de kasa hafif olduğundan tam bir atom karınca...

bende aldığımda biraz tanımaya çalıştım aracı ama sonradan çok sevdim :)
  • Ankara da motor bakımı yaptırılacak usta lazım ? tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı ?
  • Merhaba arkadaşlar
    20-25 arası bütçem var eşime otomatik araç arıyorum. 2001 otomatik 206 önerirmisiniz.
  • Oncelikle merhabalar bende hic kazasi olmayan ufak tefek kusur boyasi olan 206 quiksilver tek kapi olan modeli 219 binde 16 ya alacam hic kazasi yok satan adam tanidik ve peugeot servisi arkadasimin tanidigi arkadasim tavsiye etti.ici disi cok temiz ve bakimli sizce alinir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001 model Peugeot 206 aracıma yedek anahtar yaptırmak istiyorum zor bişey midir sadece serwis mi yapabilir
  • 206 devir göstergesi bozulmuş elektirikçi mi yapar
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.