Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
484.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brk5334

Arkadaşlar 2014 model benzinli otomatik 2008 ile ilgili düşünceleriniz nelerdir. Tavisye eder misiniz, kronik sorunları var mı ya da çok fazla arıza çıkaran bir araç mı ? genel bir bilgi verirseniz sevinirim.
    Hocam hemen hemen yazdığınız tarihlerde aldım. 2014 allure otomatik benzin 1.2 modelini. 1.5 aydır kullandığım ve tecrübe ettiğim şeylerden bahsedeyim. Yokuşlarda vasat. Dik bir yokuşta devir düşerse kalma noktasına geliyor arada patinaj çekiyor. Ama benim lastiklerim kötü ve acemi şoförüm bunlarında etkisi olabilir elbette. Hala yokuş kısmını çözmüş değilim. Malzeme kalitesi gayet başarılı. Küçük direksiyon çok hoşuma gidiyor kullanımı çok rahat. Kol dayamam olmaması kötü ama yaptırılabiliyor. Smeg ekran da arayüzü güzel ve anlaşılır. Geri görüş takılabiliyor mu benim aracıma bilmiyorum ama takılanlar var. Düz yolda kalkış olarak mesela ışıklarda yavaş yavaş gaz verirseniz arabanın hızlanması çok aşırı yavaş ama silkeleme olmaz. Öbür türlü de gaz verince silkeleme yapıyor. Ben alırken dizellerle arasında 10-20 bin tl oynuyordu gerek duymadım. Pişman da değilim. Benzin tüketimine gelirsek 38 kuruşa kadar düşürdüm ama ortalama 50 kuruş yakıyor. 5.9-7.1 arası gidip geliyor değerler sakin kullanımda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: brk5334

Arkadaşlar 2014 model benzinli otomatik 2008 ile ilgili düşünceleriniz nelerdir. Tavisye eder misiniz, kronik sorunları var mı ya da çok fazla arıza çıkaran bir araç mı ? genel bir bilgi verirseniz sevinirim.
    Hocam hemen hemen yazdığınız tarihlerde aldım. 2014 allure otomatik benzin 1.2 modelini. 1.5 aydır kullandığım ve tecrübe ettiğim şeylerden bahsedeyim. Yokuşlarda vasat. Dik bir yokuşta devir düşerse kalma noktasına geliyor arada patinaj çekiyor. Ama benim lastiklerim kötü ve acemi şoförüm bunlarında etkisi olabilir elbette. Hala yokuş kısmını çözmüş değilim. Malzeme kalitesi gayet başarılı. Küçük direksiyon çok hoşuma gidiyor kullanımı çok rahat. Kol dayamam olmaması kötü ama yaptırılabiliyor. Smeg ekran da arayüzü güzel ve anlaşılır. Geri görüş takılabiliyor mu benim aracıma bilmiyorum ama takılanlar var. Düz yolda kalkış olarak mesela ışıklarda yavaş yavaş gaz verirseniz arabanın hızlanması çok aşırı yavaş ama silkeleme olmaz. Öbür türlü de gaz verince silkeleme yapıyor. Ben alırken dizellerle arasında 10-20 bin tl oynuyordu gerek duymadım. Pişman da değilim. Benzin tüketimine gelirsek 38 kuruşa kadar düşürdüm ama ortalama 50 kuruş yakıyor. 5.9-7.1 arası gidip geliyor değerler sakin kullanımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mito 123

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun aracınız, ben hala çok kararsızım araç almış değilim. Bu piyasa da iyi bir ikinci el araç almakta baya zorlaştı zaten. Yakıt olarak az yakıyormuş tekrardan hayırlı olsun

• brk5334 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim çok sağ olun. Allah razı olsun. Ben öneririm kesinlikle. İstanbuldaysanız eğer ilgili sitede 94 bine bir tane var siyah 90 bin km içeriğine bakmadım tam. 20-30 bin tl verip dizelini almaya gerek yok bana kalırsa. Zaten piyasa o kadar öldü ki bu makyajlı olmayan kasanın fiyatları bile 130-140a kadar çıkmış durumda. Durum içler acısı. Bana kalırsa bütçeniz varsa eğer hali hazırda piyasa daha da yükselmeden alın derim. Ama almadan iyi bir ekspere sokun bizzat airbaglere bakmalarını söyleyin emniyet kemerlerine direnç atılmış mı vs vs.

• Merhaba,

2015 model aracıma geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. Nerede taktırabilirim?
  • Merhaba

Benim bagaj kapağım çok ağır hatta çoğu insanlar açmakta zorlanıyor. Kapağı kaldırınca sorun piston düzgün çalışıyor ama herkeste böyle mi çalışıyor merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzzzz -- 21 Nisan 2020; 22:21:10 >
  • surucu taraf cam acma dugmesi tek tikla assagi iniyor fakat yukari cikmiyor,ayrica her basildiginda istenilen kademede degil kademe kademe cikiyor .acaba neden olaki ?

• eyvazali kullanıcısına yanıt
    Bende ayni problem olmustu.
    Serviste 2 dk'da hallettiler,kayit bile olusturmadilar. Ama inanin nasil duzeltti hatirlamiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zzzzz kullanıcısına yanıt
    Maalesef dediğiniz gibi bagaj kapağı ağır. Önceki 308 imde daha hafifti. 2008 in bagaj eşiğinden dolayı kapak biraz büyük o nedenle ağır

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

Maalesef dediğiniz gibi bagaj kapağı ağır. Önceki 308 imde daha hafifti. 2008 in bagaj eşiğinden dolayı kapak biraz büyük o nedenle ağır
    Tesekkurler

• Benim aracımın start-stop sistemi hiç bir şekilde devreye girmiyor. Sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Benim aracımın start-stop sistemi hiç bir şekilde devreye girmiyor. Sebebi ne olabilir?
    Kullanmaya göre değişen bir durum.
    Aracı sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız akü sarj olamaz ve stop&start da devreden geçici olarak cikar.

Iyi forumlar...

• EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şekilde girmemesi bence normal değil, kısa mesafe de yapsanız motor susturmadan önce girer, şu dönem de ben de az kullanıyorum fakat arada devreye giriyor, bence akü veya yazılımla ilgili bir sorun olabilir

• Arkadaşlar aracım günlük 100 km civarında aktif olarak kullanıyorum, uzun yola çıksam da hiç bir şekilde faal olmuyor. Aracım 2016 model 120.000 km’de aküyü değiştirsem düzelirmi boşuna boş yerede masraf etmek istemiyorum ortalama 1000 lira akü fiyatı.

• EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Akü değiştirmeden önce ölçtürüp buna gerek var mı diye baktırman gerekiyor ya da önce servise gidip sorunu anlatabilirsiniz. Burdan sorun şudur demek kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Akü değiştirmeden önce ölçtürüp buna gerek var mı diye baktırman gerekiyor ya da önce servise gidip sorunu anlatabilirsiniz. Burdan sorun şudur demek kolay değil.
    Teşekkürler aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı.

• Merhaba geçen sene 2.el satın aldığım active 1.6HDi model aracımda multimedya sistemi bulunmuyor. Opsiyon özellikmiş. Orijinal markanın ürününü kullanmak istediğimden mirrorscreen almayı düşünüyorum. Aracın servis bayisinden temin edip montajı yaptırmam mümkün mü? Ayrıca ücretler hakkında fikir verebilir misiniz? Teşekkürler.

• 2020 model aracı olup lpg taktıran var m?

• Dostlar, aracın radyo performansından memnun musunuz? Yaşadığım yerde mi sorun var bilmiyorum ama ne kadar tarama yaparsam yapayım bir iki tane düzgün çalışan frekans buluyor. Diğer buldukları da çok hışırtılı oluyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı yoksa bulunduğum yerde mi iyi yayın yok acaba diye merak ediyorum.
  • Merhabalar. 2016 model 39 bin km deki aracimin sag ön amortisörüm patladı. Garantim bitti fakat surekli servise giderim.Servis 700 tl civari fiyat verdi genel merkeze yazariz 450 ye kadar düşebilir dedi.
    Sizce sadece patlayan amortisör mu degistirmeliyim yoksa 2 amortisör birden mi degistirmeliyim?
    Fikri olan?

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.