Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aldınzı alamadınız mı bilmiyorum ama öyle bir sarsıntı yok sarsıntıdan kastınız titreme felan mı çok rahat vites geçişleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brokenwings kullanıcısına yanıt
    Arabayı önümüzdeki yıl için düşünüyorum ama şimdiden araştırayım dedim de anladığım kadarıyla bazı kullanıcılar bu vites geçişlerindeki sarsıntıyı çok abartıyor galiba.Yinde de denemek lazım tabi ki

• quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

Arkadaşlar hasarsız 2016 yeni kasa 37000 binde active dizel otomatik fiyatı ne olur sahibinden karar verilemiyor satmayacağım arada soran oluyor Fiyat tam söyleyemiyorum
    Bende aynı özellikte S&S paket Allure var 102 bin istiyorum. Seramik kaplama yaptırdım BMW Williams tan 3 yıl garantili. Gerisini siz hesaplayın.

• fofer kullanıcısına yanıt
    o zamana 90-95 binde benimki yapar..
  • Peugeot 2008 dizel otomatik 2016 aracımın ikinci bakımını (30000) bugün yaptırdım.
    İzmir Halil Öztürk 1025 tl tuttu.
    Geçtiğimiz hafta ayın 5 inde 930 tl fiyat vermişlerdi bu hafta artmış fiyatlar.
    Bilginiz olsun.
  • Beyler merhaba. 1.2 vti 82 hp Etg5 modelini kullanan arkadaşlar gaza yüklenince 2000 devir civarı gaz pedalında hafif bir titreşim ve ayağı gıcıklayıcı bir rezonans hissediyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

2015 Toyota Corolla kullanıyorum ve bir süredir Peugeot 2008 2014 / 2015 / 2016 modellerinden birini almak istiyorum. Fakat çevredekiler sürekli yanlış tercih olduğunu belirtiyor. Bu aracı kullanan forumdaki arkadaşlar tavsiye de bulunur mu ?
  • Hocam beni de yıllarca kandirdilar yanlış tercih olur diye neyseki 2016 eylül yılında herseye kulağımı kapayip sıfır km allure paket aldım.

Keşke daha önce alsaymisim.26 bin km dir sorunsuz kullanıyorum maşallah. Araçta yok yok. Çoğunluk şehir içi 10bin km ortalama tuketimim 5.0 lt.

Araci kullanan herkes memnun kullanmaya bilmeyen kime sorarsan sakın alma der.

Kesinlikle pişman olmazsiniz.

• kirwana K kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi Allah için Toyota konforlu ve sorunsuz araç. Tek dezavantajı bana göre araç altı alçak. Sonuçta şehir arabası. Dağa, çayıra bayıra pek gelmiyor altı alçak olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pacey57

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi Allah için Toyota konforlu ve sorunsuz araç. Tek dezavantajı bana göre araç altı alçak. Sonuçta şehir arabası. Dağa, çayıra bayıra pek gelmiyor altı alçak olduğu için.
    Aracı kullanmayanların sözlerini dikkate almayın hocam. Benim ilk aracım Fiat Bravo'ydu, fiat alınmaz abi, fiata o kadar para verilmez dedi bir çok insan ama aldıktan sonra kendileri de sürünce ağızları açık kalmıştı ve Bravo aramaya giriştiler.

Aynı şekilde 2008 aldığımda da aynı tipler Peugeot'a o para verilme yok şunu al yok bunu al dediler. Ama dikkate almayıp satın aldım ve iyi ki de almışım diyorum. Aracım Allure S&S paket ve araç da donanım olarak yok yok, güvenlik desen o da üst düzeyde. En önemlisi de bu devirde yakıt ekonomisi yapmak, araç gerçekten sınıfında yakıt konusunda lider diyebilirim. 99 km/s sabitlediğimde 3.9-4.1 arasında tüketim var ve karma tüketimde 5 litre yakıyor.

Satın almadan önce en azından bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Aracı kullanmayanların sözlerini dikkate almayın hocam. Benim ilk aracım Fiat Bravo'ydu, fiat alınmaz abi, fiata o kadar para verilmez dedi bir çok insan ama aldıktan sonra kendileri de sürünce ağızları açık kalmıştı ve Bravo aramaya giriştiler.

Aynı şekilde 2008 aldığımda da aynı tipler Peugeot'a o para verilme yok şunu al yok bunu al dediler. Ama dikkate almayıp satın aldım ve iyi ki de almışım diyorum. Aracım Allure S&S paket ve araç da donanım olarak yok yok, güvenlik desen o da üst düzeyde. En önemlisi de bu devirde yakıt ekonomisi yapmak, araç gerçekten sınıfında yakıt konusunda lider diyebilirim. 99 km/s sabitlediğimde 3.9-4.1 arasında tüketim var ve karma tüketimde 5 litre yakıyor.

Satın almadan önce en azından bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Artık kısmet temiz bir araç denk getirebilirsek test sürüşü planlıyorum ama henüz daha test sürüşü yapmadık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pacey57

Arkadaşlar Merhaba,

2015 Toyota Corolla kullanıyorum ve bir süredir Peugeot 2008 2014 / 2015 / 2016 modellerinden birini almak istiyorum. Fakat çevredekiler sürekli yanlış tercih olduğunu belirtiyor. Bu aracı kullanan forumdaki arkadaşlar tavsiye de bulunur mu ?
    ben de 2015 toyota corolla advance otomatik aracımı ev alma niyetiyle haziran başında satmıştım. hep aklımda dizel ve yüksek bir araç vardı. ağustos başında 2014 model 2015 ocak ayı çıkışlı peugeot 2008 1.6 dizel allure aracı aldım. amca oğlunun aynı model active donanımını sürmüş ve hoşuma gitmişti. bu sebeple uygun fiyata aracı bulunca kaçırmadan aldım. araçtan genel olarak memnunum. tek sıkıntı allurede koltuklar kumaş deri karışımı. kumaş kısımlar da sert sanki polyester gibi. uzun yolda beni rahatsız etti. amca oğlununkini şehir içi kullanmıştım. benim araçta da şehir içi sıkıntı olmuyor ama uzun yolda hem terletme olayı hem de koltuk sertliği belimi ağrıttı. ayrıca uzun yolda koltuğun baldır desteği az geliyor. virajlarda dikkatli yol almak gerekiyor. mıcırlı yollarda biraz sarsıntı yapıyor. corolla rahattı ama dediğiniz gibi altı köy yollarında, şehir içi dik yollardan düzlüklere çıkarken sürekli altını sürtüyordu. donanım olarak ta bence yeterli değildi. her ikisini karşılaştırırsak bence 2008 ağır basıyor.

• Eski bir 2008 kullanıcısı olarak;

- Aracın donanımı ve konforuna kimse laf edemez

- Servis ve servis sonrası herşey mükemmel

- Dizelin yakıt ekonomisi muhteşem.

Amaaaa

1.2 benzinli ve yarı otomatik şanzımanı öven biri çıkarsa ya aracı bilmeden atıyordur, ya araçtan anlamıyordur yada kötü niyetlidir. Bende 2014 yarı otomatik 1.2 vardı. Vitesi resmen araçtan nefret ettirdi. Rampada bayılma, döner kavşakta tıkanma, vites geçişlerinde sarsıntı ne ararsan var.

Eğer tam otomatik ve dizel alacaksanız hele ki Allure ise tadından yenmez.

• tkafkas T kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim alacağım model active sanırım. Sunroof hariç hepsi var. Sadece kafamı kurcalayan olay satıcı arkadaşın dediği 1.vitesden 2.vitese geçerken titreme oluyormuş. Çok fazla değil dedi ama titreme var deyince bir tereddüt oluştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihefe

Eski bir 2008 kullanıcısı olarak;

- Aracın donanımı ve konforuna kimse laf edemez

- Servis ve servis sonrası herşey mükemmel

- Dizelin yakıt ekonomisi muhteşem.

Amaaaa

1.2 benzinli ve yarı otomatik şanzımanı öven biri çıkarsa ya aracı bilmeden atıyordur, ya araçtan anlamıyordur yada kötü niyetlidir. Bende 2014 yarı otomatik 1.2 vardı. Vitesi resmen araçtan nefret ettirdi. Rampada bayılma, döner kavşakta tıkanma, vites geçişlerinde sarsıntı ne ararsan var.

Eğer tam otomatik ve dizel alacaksanız hele ki Allure ise tadından yenmez.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama Allure veya Active 2 modelde de tam otomatik vites görmedim. Sanırım o yıl çıkan modeller yarı otomatik vites.
  • Pacey57 P kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem yarı otomatik 2008 i test sürüşü yapmadan almayın.
    Test sürüşü yaparken;
    - Muhakkak birkaç yokuş çıkın ve inin.
    - Kesinlikle bir kaç tane dönel kavşaktan dönün.
    - Eğer imkan varsa hızlı vites geçişini gözlemlemek için ani hızlanma ve yavaşlama yapın.
    - Mümkünse yoğun trafikte hız azaltın.

Vites yükseltme ve düşürme performansına bakın. Özellikle vites düşürme performansını ben hiç beğenmezdim. Örneğin 2 ye düşmesi gerekirken hala 3 hatta 4 te kaldığı oluyordu. Benim elim bu durumlarda sürekli f1 şanzımanda olur ve vitesi elle küçültürdüm. Çünkü devir saati neredeyse 1500 e kadar düşer ve araç iyice bayılırdı.

Tavsiye benden uygulamak/uygulamamak sizden. Diğer arkadaşların önerdiği gibi eleştirilere kulağınızı kapatıp alabilirsiniz. Benim ki sadece 3 yıllık deneyimdeki gözlemler. Belki de benim kullanımımdan kaynaklanan sıkıntılardır. Veya belki ben araçtan anlamıyorumdur. Karar sizin.

• merhaba arkadaslar .bı sorum olacaktı.bern aracıma lpg baglattım.yanlız arac lpg de gıderken benzın harcıyormus gıbı oluyor.benzın ıbnresı dusuyor.bunu nasıl duzeltebılırız.izmirden saygılar
  • selamlar herkese,

benim 308 e redline temasını yükledik, 2.usb yi aktif ettik, araçlar aynı alt yapıya sahip olduğu için 2008 sahiplerini de bilgilendireyim istedim,

https://forum.donanimhaber.com/peugeot-ve-citroen-kapali-ozelliklerin-acilmasi--135127547#135127547

• 15.000 bakımını muhtemelen yine serviste yaptırmayacağım 500-600 seviyesine tanıdığım birine yaptıracağım bakımı sadece adı servis diye 1000TL ye yaptırmak mantıksız geliyor.

Bu arada şu hava yastığı uyarısı heralde 2 aydır yanıyor, bakımdan çıkınca onu da yaptıracağım ama maliyeti hakkında bilgisi olan var mı? Direksiyon sökülecek falan demişti usta
  • Jeasme kullanıcısına yanıt
    Ben bir kaç hafta önce yetkili servise 15 bin bakımı 600 TL ye yaptırdım.aracım makyajlı kasa benzinli

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.