Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bobera10

Smeg ekran da yazıyor, 3 sayfa var, ilk sayfada yakıt işareti var orda anlık yakıt (30km/sa üzerinde) ve yakıta göre kalan mesafeyi gösteriyor diğer iki sayfa da 1 ve 2 diye geçiyor kendiniz sıfırlayıp , kaç km gittiğiniz ort yakıt bilgileri yazar

Kalan yakıtla daha kaç km gidebileceğim yazmıyor sanırım yada ben bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

quote:

Smeg ekran da yazıyor, 3 sayfa var, ilk sayfada yakıt işareti var orda anlık yakıt (30km/sa üzerinde) ve yakıta göre kalan mesafeyi gösteriyor diğer iki sayfa da 1 ve 2 diye geçiyor kendiniz sıfırlayıp , kaç km gittiğiniz ort yakıt bilgileri yazar

Kalan yakıtla daha kaç km gidebileceğim yazmıyor sanırım yada ben bulamadım.

anlık yakıt tüketimi gösteren bölümde hemen üstte gösteriyor hocam
  • Tayff kullanıcısına yanıt
    Hocam depoyu fulle ekranda 800km nin üzerindeki rakam kalan yakıt mesafesini gösterir :)

• Birde arkadaşlar tek tuşla klima/kalorifer nasıl kapanıyor ?

• Tayff kullanıcısına yanıt
    Tek tuşla ben yapamadım sanırım yok, ancak fanı kısıp kapatabiliyorum

• quote:

Tek tuşla ben yapamadım sanırım yok, ancak fanı kısıp kapatabiliyorum

Aynen bende öyle yapıyorum.Yokmudur bunun daha basit bir yolu
  • arkadaşlar merhaba.

2016 10000 km de düz classsic editon 2008 i ne kadara satabilirim. ortalama fiyat bilgisi olan varmı

• akgolo kullanıcısına yanıt
    Malum sitede 68 72 aralığında fiyatlandırmışlar, sanırım ikinci eli çok hızlı değil, bence fiyatlar düşük fakat neticede talep önemli, acelenize göre siz değerlendirin

• 2013-2016 model arası kullananlar ortama hız&yakıt tüketimlerini paylaşabilir mi?

• Scorpion28 kullanıcısına yanıt
    benim uygulamada 5 aylık ortalama tüketim 5,8lt gösteriyor, 256,5 litre mazot harcamışım aşağı yukarı. Kullanım olarak çok tasarruflu bir kullanım şeklim yok ama istanbul'da olmama rağmen çok yoğun trafiğe ayda 3-4 kez giriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

arkadaşlar merhaba.

2016 10000 km de düz classsic editon 2008 i ne kadara satabilirim. ortalama fiyat bilgisi olan varmı

Ben 66 ya verdim 2 ay önce cam tavanlıyı.25 günde satıldı.En fazla 1-2 oynar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 7 Şubat 2017; 19:16:43 >
  • o zaman bu yazıyla bismillah diyelim:)

bu aracı satıp 2 araç almam lazım tabi üstünede mecburen koyacaz.

9000 civarı belkide olmamıştır

park asist ve otomatik vites dışında full.

4 adet kış lastiği mevcut

üstündeki lastikler good year 4 mevsim

sol arka çamurlukta 2 3 santimlik 2 adet bir çiziği mevcut

bunun dışında kaza bela yok çok şükür.

• Merhaba,

Eski mesajları okuyanlar bilir 2015 Nisan trafiğe çıkışlı aracımız. Son 2 aya kadar hiç bir problemimiz olmadan geldik. Bu arada sağ aynada açılıp kapamada kademeli açılma ve kapanma sıkıntımdan daha önce bahsetmiştim her gidişimde ilettim sonunda kabul ettiler sağ ayna değişiyor. Olması gereken hiç akılmadan açılıp kapanması arkadaşlar. Gelelim asıl probleme araç 36 - 37 bin civarı oldu. 1-2 ay kadar önce (bu aralar mevsim gereği çok kullanmıyoruz) araç kalkarken ön taraftan bir uğultu gelmeye başladı. Bazen oluyor bazen olmuyor. Ben balataya çamur falan kaçmıştır diye düşünüyordum. Geçtiğimiz hafta sonu her kalkışta yapınca direk servise gittik. Serviste ustaya sesi dinlettiğimizde baskı balata dendi. Dedim masraf 3800TL civarı. Debriyaj kiti, volan falan hpsi değişecekmiş. Bizmi yapmışız bunu çok erken dedim peşinden kovalayacağız dediler. Nihayetinde probemli parçalar sökülerek Peugeot Türkiyeye gitti incelemeye girdi. Ben ise keşke ilk duyduğumda gitseydim diye yakınıyordum. O arada 3bin km den fazla yaptı araç çünkü. Neyse çok şükür garantiye girdi ücretsz (şanzıman yağı ücretini aldılar gene) olarak onarımı geçekleşti. Ayna da garantiden değişiyor siparişi geçildi.

Kısaca diyeceğim şuki eğer aracın önünden kalkışlarda özellikle ağır kalkışlarda uğultu gibi bir ses alıyorsanız ve aracınız garantide ise km niz ilerlemeden mutlaka erkenden servise götürün. Baskı balatada 40bin km altındaki araçlar %90 garantiye giriormuş yani ben havaların düzelmesini bekleseydm garantiyi kaçırıyordum.

İyi günler.

• Merhaba arkadaşlar

2008 Pejo bakıyorum 1.2 otomatik benzinli yakıt durumu nedir donanımlı dizel otomatik ile arasında on bin fark var bu değermiş benzinli otomatik uzun yolda ne yakıyor İstanbul'da ikamet ediyorum şehir içi aylık kullanım 100km anca olur ortalamada.istanbul Samsun arası yılda beş altı defa gidebilirim dikkat etmem gereken şey nedir aracı alırken benzinli allure önerirmisiniz benzinli uzun yol ve şehir içi yakıt durumu nedir birde uzun yol performansı nasıl aracın Tşkler vereceğiniz cevaplar için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktar34 O kullanıcısına yanıt
    ben 308 kullanıcısıyım .bu sene içerisinde 2008 eat6 110 luk benzinliye geçiş yapacağım uzun süredir forumu takip ediyorum ve aldıktan sonrada takip edeceğim. ben 1.2 110luk otomatik aracı test ettim . aracın yakıt değerlerinide özellikle baktım. bu aracın katalog değeri şehir içi 5.9 yazıyor tabiki siz buna 1-1,5 litre ilaveli düşünün .ben test ettiğimde 6.5 -7 arası değeri gördüm.pejo da dünya da bir ilk olan araçlarını normal kullanım şartlarına göre araçlarını test edip yayınlamıştır .oradaki değer ise 7.1 lt dir. şehirler arasıda 4,5 - 5 lt olacağını düşünüyorum. ben yılda 10 bin km den fazla yapmayacağım için benzinli benim için ideal vergi cabasıda o şekilde . ve ayrıca benzinli aracın keyfi de var. motor olarak aracı zorladım performans olarak gayet iyi bir motora sahip ,zaten motor 2 yıl üst üste yılın motoru seçildi. vites anlatmaya gerek yok çok iyi bir şanzımana sahip. konfor olarakta benim 308 den süspasiyonları daha yumuşak ,sessiz ve keyifli(özellikle bozuk zeminde test ettim içeri verdiği sesi sönümlüyor, benim için önemli). kısaca alınabilecek bir araç. ben özellikle pejo olsun demiyorum ama 308 den sonra baktığım toyota chr 2008 ayarında ama fiyat gereksiz abartı ve içi çok kötü mokka süspansiyon sert motor seçeneği benzinli çok yakıyo ve gereksiz pahalı reno çaptur tip olarak kötü süspansiyon sert sesli bunların içinde 2008 yakışıklı konforlu ve perrformans olarak güzel fiyat iyi satışta belki biraz ağır olur ama benim için önemli değil ben keyfine bakarım. ha şunu da ilave edeğim direksiyon küçük ama çok keyifli sürüşü var bence güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: oktar34

Merhaba arkadaşlar

2008 Pejo bakıyorum 1.2 otomatik benzinli yakıt durumu nedir donanımlı dizel otomatik ile arasında on bin fark var bu değermiş benzinli otomatik uzun yolda ne yakıyor İstanbul'da ikamet ediyorum şehir içi aylık kullanım 100km anca olur ortalamada.istanbul Samsun arası yılda beş altı defa gidebilirim dikkat etmem gereken şey nedir aracı alırken benzinli allure önerirmisiniz benzinli uzun yol ve şehir içi yakıt durumu nedir birde uzun yol performansı nasıl aracın Tşkler vereceğiniz cevaplar için

Aynen 2008 Pejo 1.2 otomatik benzinli Allure almak üzereyiz. Eşim kullanacak. Kısa mesafelerde sık olmak üzere genelde şehir içi kullanılacak. Yılda 1 kere Tekirdağ-İstanbul olur o kadar.
    Kullanıcı ve bilgi olan arkadaşlar ne derler.

- 1.2 motor otomatik benzinli sıkıntı çıkarıyor mu yokuş vs vs.

- genel anlamda memnun musunuz. kullanış sürüş konfor yakıt vs vs.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Font_Drakula -- 10 Şubat 2017; 13:54:16 >

• tazcan kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler ederim çok değerli bilgiler verdiniz mutlaka dikkate alacağım eta5 motorda var bu motor 2014 model araçlarda mevcut değerlendirmeniz 6 için geçerli sanıyorum farkı nedir ve eat6 hangi yıldan itibaren başlıyor tşkler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim. Eat6 son makyajla birlikte çıktı geçen sene. Ben 2-3 ay önce test ettim.

• tazcan kullanıcısına yanıt
    Etg 5 yarı otomatik. Eat6 altı ise tam otomatik. Bu şanzıman Japonlara yaptırılmıştır. Gücümüzün en iyi şanzımanlarından.

2014 lerde etg 5 yarı otomatik şanzıman onu çokta tavsiye etmem. Eat6 ise yeni şanzıman 2016 dan itibaren. Japon aisin firmasına yaptırılmış günümüzün en iyi tam otomatik konvertör lü şanzımanlarından biridir.

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.