Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

Günlük yakıt tüketimim
    Classic edition

uygulamayı sizin yaptıgınız gibi indirdim iphonuma. almanya üzerinden ama dil ingilizce bunun dil seçenegi nerde acaba bulamadım. bide bu haliylede bilgi vermedi bana. siz nasıl çalıştırdınız? programı adım adım anlatırmısınız? rica etsem.

• mamizenko M kullanıcısına yanıt
    Program İngilizce zaten
    Aracın şase numarasını isteyecektir.onu girdiğiniz zaman aracınıza binin Bluetooth la bağlanınca olay tamamdır.Araçla yol gittikten sonra stop edince tüketim sonuçları işler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun herkese. 2008 fiyatları etkilenir mi sizce?

Yeni ÖTV oranları Resmi Gazete'de yayımlandı. 1.6 motora kadar olan ÖTV matrahı 40 bin TL'yi aşmayan otomobillerden yüzde 45, ÖTV matrahı 40 bin ile 70 bin TL arasındaki 1.6 motoru aşmayan otomobillerden yüzde 50 oranında ÖTV alınacak. Motor hacmi 1.6-2.0 litre arasında olan otomobillerden ÖTV matrahı üzerinden yüzde 100 ÖTV alınacak. Önceden bu oran yüzde 90'dı. Maliye Bakanı Naci Ağbal Türkiye'de satılan araçların yüzde 96'sının 1600 cc altında olduğunu bu otomobillere yüzde 3-3.5 arasında zam geleceğini belirtti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fredegar

Geçmiş olsun herkese. 2008 fiyatları etkilenir mi sizce?

Yeni ÖTV oranları Resmi Gazete'de yayımlandı. 1.6 motora kadar olan ÖTV matrahı 40 bin TL'yi aşmayan otomobillerden yüzde 45, ÖTV matrahı 40 bin ile 70 bin TL arasındaki 1.6 motoru aşmayan otomobillerden yüzde 50 oranında ÖTV alınacak. Motor hacmi 1.6-2.0 litre arasında olan otomobillerden ÖTV matrahı üzerinden yüzde 100 ÖTV alınacak. Önceden bu oran yüzde 90'dı. Maliye Bakanı Naci Ağbal Türkiye'de satılan araçların yüzde 96'sının 1600 cc altında olduğunu bu otomobillere yüzde 3-3.5 arasında zam geleceğini belirtti.

aracların kdv ötvsiz fiyatları dolu boş ve benzin dizel diye farklı olduğu için tek tek hesaplamak gerek fakat kanınca 2017de direk 5000 tl zam gelir yeni yıl artı yeni oranlar ile

• Herkese merhaba sevgili forumdaşlar:)

Uzun zamandır forumu ve 2008 ana konusunu takip eden biri olarak ben de geçen hafta Peugeot 2008 Allure 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6 OTM Cam tavan + Navigasyon + Park Assist'li versiyondan aldım beni de yazabilirsiniz.
    Satın alma sürecinde forumun da etkisinin olduğunu söylemek isterim ve bilgi veren herkese de çok teşekkürlerimi sunarım. Ben de elimden geldiğince görüşlerimi yazmaya çalışacağım.

Ankara Göral'dan resimde gördüğünüz showroomda resmini çektiğim platinyum gri rengini ÖTV ve KDV zamlarından önce 77.500 TL'ye aldım. Aslında beyaz rengini çok istiyordum fakat hiçbir bayide makyajsız versiyonlarda beyaz rengin kalmadığını öğrendim ve hanımın da bu rengi çok beğenmesiyle zamlar öncesi son fırsatı da kaçırmamak adına arabamızı aldık çok şükür. Aracı alırken araç altına ısı ve ses yalıtımı için mantolama+kaput koruma+boya koruma+iç döşemelere koruma gibi bir komple paket aldım. Almayı ve yaptırmayı düşünen arkadaşlar varsa memnuniyete sorularına cevap verebilirim.

Henüz 800 KM'deyim kullandıkça deneyimlerimi paylaşacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• HarunK23 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.
    Yorumlarınızı bekliyoruz

• Arkadaşlar bugün ışıklarda dururken bir kamyon geldi aynaya çarptı. Ayna hep gitti zannettim ama geri katladım düzeldi. Üzerindeki krom renkli kapak yere düştü araba üstünden geçti kırıldı. Bu kapağı nerden temin edebilirim. İnternette aradım başka peuogeut larınki var ama 2008 için denk gelemedim. (2015 peugeot 2008 Allure) Teşekkürler
  • jaguar61 J kullanıcısına yanıt
    Yetkili servise sorsanız ,fiyat olarak çok fark olmayacağını düşünüyorum

• jaguar61 J kullanıcısına yanıt
    Allah beterinden saklasın geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguar61

Arkadaşlar bugün ışıklarda dururken bir kamyon geldi aynaya çarptı. Ayna hep gitti zannettim ama geri katladım düzeldi. Üzerindeki krom renkli kapak yere düştü araba üstünden geçti kırıldı. Bu kapağı nerden temin edebilirim. İnternette aradım başka peuogeut larınki var ama 2008 için denk gelemedim. (2015 peugeot 2008 Allure) Teşekkürler

Pm gönderdim...
    Parcagonder isimli sitede var,çifti 105tl
    Geçmiş olsun..

• Çok teşekkür ederim. Aslında sağlammış ayna. O kadar darbeye koptu zannettim. Pek bişe olmamış iz dışında. Yarın bakacaz servise. Olmadı arkadaşın dediği siteden. Tekrar teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar 2015 dizel Allure almak üzereyim. Özellikle motor olmak üzere yenilenen 2008 ile pek fark yok değil mi?
    Benim tespit ettiklerim
    - Multimedia değişmiş
    - Ön ve arka farlar değişmiş, daha koyu konturlüler gelmiş
    - Çamurluklara plastik koruma eklenmiş
    - Logo kapatan ön ızgarada taşınmış
    - Ön ızgara değişmiş

Acaba ön ızgara ve Çamurluklara plastikleri sonradan ilave edilerek biz de kendi araçlarımız modifiye edebilir miyiz?

• Öncelikle herkese merhaba, sırf bu konu için üye oldum bende. Aracı almadan önce çok yardımı dokundu. ÖTV'den önce 1.2 Allure almış bulunduk. Aracı 400km kullandım bunun 250-300km uzun yoldu. Araç gerçekten yeterli geldi bana. Ama bir sorunum var sanıyorum, sizlere danışmak istedim. Araçtan indiğimde ön farların birinde buğu gördüm. Ardından aracı komple yıkadım. Bu sefer iki farda da buğu vardı. Servisle görüştüm gelin fotoğrafını çekelim dediler ama servise gittiğimde farlarda buğu kalmamıştı. Bu olağan bir süreç mi? Sıcaktan soğuktan buğu oluşup ardından kendisi geçebilir mi?
  • Arkadaşlar yeni almış olduğumuz classic editionlara kış için antifiriz koymalımıyız yoksa zaten varmıdır

• arisoydogus A kullanıcısına yanıt
    Araç farının içinde buğu olmaması gerekir, sizin farlarda bir sorun var bir arkadaş daha bunu yaşadığını ifade etmişti, serviste yıkatabilir veya yakın bir istasyon da yıkatıp servise götürebilirsiniz, benim araçta farla ilgili böyle bir sorun olmadı

• freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Bence vardır netice de 0 araba, yaşadığınız yer çok soğuk ise içinizi rahatlatmak için kontrol edilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom1259

Arkadaşlar yeni almış olduğumuz classic editionlara kış için antifiriz koymalımıyız yoksa zaten varmıdır

Var hocam, endişe etmeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben mersinden almıştım yine de var mıdır valla o sıralar yaz olduğu için ben yoktur diye düşünmüştüm

• arisoydogus A kullanıcısına yanıt
    Aynı olay bende de mevcuttu. Servisi aradım araç bir gün boyunca bizde kalacak ve inceleme yapılacak ve ilk defa duyuyoruz bu sorunu dediler. Tek ben olmadığıma göre ya kronik bir sorun yada yeni araçlarda normal bu durum. Şu an buğu falan yok ama aracı yıkattıktan sonra tekrar gözlemleyeceğim. Eğer tekrar olursa yağmurda, karda vay halimize.
  • Arkadaşlar herkese tekrar merhaba,

Ben de 2 hafta önce aranıza katıldım ve söz verdiğim gibi araç hakkında önemli bilgileri/deneyimlerimi aktarmak istiyorum;

İlk olarak mobil cihazların bağlantı ayarları ile ilgili yaşadığım sorunu aktarayım;
    Bildiğiniz üzere, android telefonuzu usb kabloyla smeg ekrana bağlanmak isteyenlere "Mirrorlink" uygulaması,
    iPhone ile bağlanmak isteyenler için "Apple Car Play" uygulaması yardımcı oluyor. Bende de Samsung S7 Edge var ve hali hazırda içinde Mirror Link uygulaması mevcut olmasına rağmen araca usb kabloyla bağlanmaya çalıştığım zaman hiç bir şekilde bağlantı kuramıyorum. Netteki araştırmalarım da sonuç vermeyince bugün Göral'a servise gittim sonuç şu: Mart ayından beri bu hata tüm kullanıcılarda mevcutmuş Mart ayından beri Peugeot durumdan haberdarmış yıl sonuna doğru yeni güncelleme yayınlayıp sorunu çözeceklerini belirtmişler hala bekleniyormuş Mart ayından bu zamana geçen sürede bırak yeni güncellemeyi yeni araba modelleri çıkarttılar daha hala güncelleme gelmemiş böyle bir teknoloji çağında çok saçma geldi bana

Aynı durumu yaşayan veya yaşayacak olan arkadaşlar var ise haberdar etmek istedim umarım faydası olmuştur.
    Eski sürümü kullanan veya bu uygulamaları sorunsuz kullananlar var ise bilgilendirebilirlerse iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunK23 -- 26 Kasım 2016; 20:43:0 >

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.