Şimdi Ara

Peugeot 2008 almayı düşünenler. (ocak 2020) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.043
Cevap
118
Favori
937.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

Geçen hafta 206 bin fiyat alan vardı,fiyat normal ama ocakta bu fiyatlar devam etmez.En azından hurda indirimi bitiyor.2008 fiyatıda büyük ihtimalle ocak ortası belli olacak.
    Ne var bu 2008 de gerçekten çok mu kaliteli birde gen ldr gençler mi seçiyor bu arabayı merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliemin41 A kullanıcısına yanıt
    Aracı görmedik daha ama incelemeler çok olumlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aliemin41

Ne var bu 2008 de gerçekten çok mu kaliteli birde gen ldr gençler mi seçiyor bu arabayı merak ediyorum

Alıntıları Göster
    Ic ve dis tasarim ve malzeme.kalitesi hissi. Her tip alici kitlesine hitap ediyor bence.

• Güncel fiyatlarına (150-160k) benzer fiyat aralıklarında satışa çıkartırlarsa ben de düşünebilirim GT-Line versiyonunu

Peugeot 2008 almayı düşünenler. (ocak 2020)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazein -- 23 Aralık 2019; 22:36:35 >
  • Bayilerde araç kalmaması bayileri şımarıklığa itip fiyatları daha da yukarıya çekmezler umarım. Şuan öyle bir görüntü var ki ne fiyat versek satarız.

• sıfır faiz kampanyası ile gelirse bende düşünüyorum.
    fiyatlar gelsin bakalım
  • Fiyat belirleyiciler bu gibi sayfaları okuyorsa bence okuyorlar vay halimize..+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: _üveys_

Fiyat belirleyiciler bu gibi sayfaları okuyorsa bence okuyorlar vay halimize..+1
    Farkli sektorde bayi ve satis slrumlusuyum. Calistigim firma yabanci herkesin bildigi bir firma. Fiyat belirlemede 2 ama etken var. 1-yurt disindan aldigimiz fiyat 2-rakiplerin fiyati. Araci 10 bin euroya aliyorsak vergi ve genel giderleri ekleyince standart karla 150 bin tl ye satmamiz gerekiyorsa asla 150 bin tl ye satmayiz.

Rakip 180 ise marka algimiz ve avantaj-dezavantajla fiyatimiz 17p de olabilir 190 da. Ama rakip 140 a satiyorsa ve 150 ile satma sansimiz yoksa kari minimuma indirim ornegin 145 e satariz. Rakip 130 a satiyorsa ve biz o fiyata zarar ediyorsak urunu satmadan once yurt disina merkeze doner ve bu bilgiyi veririz. Maliyetimiz 135 ise bunu 120 ye cekmeye calisiriz.

Yabamci firmalar asla baska bir ulkede vergi vermek istemezler. Maliyetleri 100 tl ise bu urunu turkiyede 200 tl ye satacaklarsa, ulkeye girisini 100 tl den gosterip kar olan 100 tl nin vergisii turkiyede odemezler. Ulkeye girisini 180-190 tl yapip 10-20 tl karin vergisini turkiyede oderler. Geri kalan 80 tl karin vergisini kendi ulkelerinde oderler.

Bu sebeple turkiyede bu urunu rakip 180 tl ye satarken 200 tl ye satamayacaklarini soylersek bize ornegin 160 tl den satarlar bizde 200 yerine 180 den satariz tipki rakip gibi.

Sozun ozu fiyatlari maliyet ve rakip belirler.

• Merhabalar bende almayı düşünüyorum. 1.2 gt line almak istiyorum fakat sanırım lansmanda sadece dizel olacak benzinli daha sonra gelecek fakat fiyat artışı olur mu diye endişem var. Sizce lansmanda almalımıyım yoksa benzinlinin gelmesini beklemelimiyim ? Bu arada benim 1.2 gt line için fiyat beklentim 160.000 tl civarı dizelde 170.000 tl civarı olur diye düşünüyorum daha yüksek fiyatlara çıkarsa başka modellere kaymak durumunda kalırım siz ne düşünüyorsunuz ?
  • master35 M kullanıcısına yanıt
    2008 Gt line 1.2 için 160'ın üzeri bir fiyat olursa öyle beklendiği gibi çok satacağını ben de düşünmüyorum. Rakibi ecosport style donanımda 125'lere satıldı, yılbaşında hurda teşviğini çık 135 olur. 2008 otomatik'de 140 civarı fiyatlarla başlamalı ki rekor satışa ulaşsın. Bende 150 civarı orta donanım olursa almaya niyetliyim. Yoksa puma ve golf'ü bekleyeceğim.
  • 1 .2 GT 160 çok zor bence

• bence 1.5 eat8 gt line için en az 200 bini gözden çıkarın.
    oda lansman fiyatı olur.
    satış başladıktan 3 ay sonra 230 u bulacaktır.
    3008 in bu kasası ilk çıktığında gt line 134 e alan oldu,şimdi 275 e elini öpene veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionscoach -- 24 Aralık 2019; 16:38:49 >
  • Arkadaslar ingiltere sitesindeki fiyatlarla buradakileri karsilastirin. Hadi olmadi her zaman citroen ve peugeotnfiyatlari yakin olur. Peugeot ayni donanimda en fazla %5 fazla oluyor.

C3 aircross la.bu arac ayni sayilir. 1.2 130 beygir shine eat6 c3 aircrossun liste fiyati 148.500 tl. 1.5 dizel eat6 shine 160 bin tl.

Shine en ust donanim ve yaklasik allure gibi. C4 cactusunde fiyatlari c3 aircross ile ayni.

2008 1.2 130 beygir allure eat8 155-160 arasi ancak olur. Uzerine 8-10 bin dizel farki gelir dizel allure otomatik 165-170 ancak.

Ingiltere sitesindeki fiyatlari guncel.modellerle orantiladigimda benzer fiyat cikti. Gt line farki yabancinsitelerde 20 bin tl'ye denk geliyor. Dizel gt line otomatik 185 tahmin ediyorum. Lansman icin 180 olursa sasirmam.

Bunun ustunde ben dahil baska modellere yonelir insanlar.

• Grip control hangi modelde olacak bilgisi olan var mı?

• Yeni 2008 için 170 bin ortalama bir fiyat söylersek bu aracın kaskosu ortalama ne kadar olur?

Bir de lansman fiyatlarında bizim yönlendireceğimiz firmadan kasko yaptıracaksınız diye bir zorunluluk getirirler mi? (lansman raconunu bilmiyorum :))
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    200k bandına çıkabilecek olanların ne olursa olsun B segment bir araç yerine genel olarak daha üst segmentteki modellere yöneleceğini düşünüyorum. Şu anda örneğin Seat Ateca dizel otomatik full excellence donanımlısının liste fiyatı bile 200k ki bayide masaya oturulduğunda daha da rütüşlanır. 200'e çok rahat C segment orta/dolu paket modeller bulunur. Baz donanım D segment bile bulunuyor( Tr çok tutulan passat gibi, forumda rahatlıkla alanlar bulunabilir)

Hazır başlangıçta nasıl rüzgarı arkalarına alıp uygun fiyat politikalarıyla 3008'de bir ivme tutturmuşlarsa, 2008'de de cezbedilmesi ve sokaklarda görülüp kendini gösterebilmesi için B segment bir araç olduklarını unutmayacak ve de ilk başta tanıtım amaçlı makul bir fiyat politikası izleyeceklerini düşünüyorum şahsen, yoksa istedikleri kadar teknoloji doldursunlar, full+full olsun ya da övülsün, piyasanın durumu ve rakiplerin fiyatları belli, toplumun tercih ve yönelimleri belli, yeni focus gibi kısır döngüde kalır balon fiyatlarla.

Peugeot 2008 almayı düşünenler. (ocak 2020)

• Güzel konu, keşke diğer konuyu açmadan bakmaydım, beni de dizel oto belki manuel allure ve led farlı donanıma 160-170 civarına yazabilirsin, il fark etmez. Tabi aracı da satmam gerek, takipteyim

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    ingilterede satılan modele baktığımda Allure paketinde opsiyonel olarak alınabiliyor,GT line veya GT de yok gözüküyor.
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Herkes farklı bir şey söylüyor yeni yılda hurda indirimi bitecek artı %10-15 civarı zam gelecek söylentisi var eğer öyle olursa fiyatlar 200.000 tl civarına çıkar ki bu durum da şahsen ben almam ve 2.el Tuscon bakarım biraz fazla yakar ama yapacak bir şey yok.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.