Şimdi Ara

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği ? (ODTÜ) DÜNYANIN PARASINI ALIYORLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ODTÜ MF4 puanı 426 ile alıyor bunların iş imkanları nasıl ? diğer üniversiteler 263 269 230 puandan alıyor. 15 bin dolar ile baslanıyor meseleğe tüm meslekleri geride bırakıyor taa ki 180 milyara kadar çıkıyor maaşları bugun hocamız bir arkdasını getirdi aylık 180 milyar aldıgını söyledi hiç abartısız umursamadım ilk basta ama sanırım var böyle bir sey adam yurt dısında çalısıyor çok iyi eğitim tahsili görmüş. bu konuda bilgi sahibi olan var mı geleciğin meseleği diyebilirmiyiz bu petrol ve doğal gaz mühendisliği mesleğine ?
     Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği ? (ODTÜ) DÜNYANIN PARASINI ALIYORLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tortoıse -- 18 Şubat 2015; 20:46:25 >

• Zamaninda arastirmistim.sende arastirabilirsin.
    Aile kurmak vs. zor oldugu soyleniyor bu meslekte.maasinin yogunluguda calisma sartlarinin cok agir olmasindanmis.1 ay calisip 1 ay tatil gibi seyler varmis tam bilmiyorum o kisimlari.is imkanlari cogunlukla yurt disindaymis.ha birde itude de var oranin puani daha dusuk odtuye gore 39 bin olmasi lazim
    Benim bildiklerim bu kadar.
  • O kadar para olsa ulaşması bu kadar kolay olmazdı bu bölüme diye düşünüyorum parası iyidi tamam da senin dediğin kadar yoktur
  • AlihanSama kullanıcısına yanıt
    varmış gerçekten varmıs. arastır iyice bulursun
  • tortoıse kullanıcısına yanıt
    Valla varsa seneye buraya gidelim hocam :D Acaba ders içerikleri neler kimya ağırlıklıdır ders içeriği sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.1.1.1

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hocam o tabloya aldanmayın, odtü mezunuda olsa ancak %10u o fiyatları görür belki o kadar bile olmaz, günümüzde mezun mühendis sayısı 100 bini aşmış, ayrıca kimse kimseye 15 bin dolar vermez, veriyorsa bile bilinki fitil fitil getiriyorlardır.
    Doğru diyorsun ama burada bir noktayı atlıyorsun. İş bulabilen %3'lük kesim iyi maaş alıyor gerisi makine müh. olarak falan başka yerde çalışıyor. Mak. mühendisliğini salladım bu arada
  • fiyatlar yalan falan degil isid yıllık 500kya alıyor, 2 yıla altınıza lamborghini cekersiniz

odtülü birine soralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E84249922 -- 18 Şubat 2015; 22:59:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

fiyatlar yalan falan degil isid yıllık 500kya alıyor, 2 yıla altınıza lamborghini cekersiniz

odtülü birine soralım

Maaşlarını bilmiyorum ama binaları kampüsün bi ucunda gitmesi zor gelmesi zor yazmayın bence
  • Binaları uzak diyip bölüm yazmamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ee_35

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

fiyatlar yalan falan degil isid yıllık 500kya alıyor, 2 yıla altınıza lamborghini cekersiniz

odtülü birine soralım

Maaşlarını bilmiyorum ama binaları kampüsün bi ucunda gitmesi zor gelmesi zor yazmayın bence

Alıntıları Göster
    15 bin dolar ile işe başlayacaksın öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgy05 -- 19 Şubat 2015; 10:50:19 >

• tgy05 kullanıcısına yanıt
    Devlet 15 bin dolar maaşla petrol mühendisi arıyor
    http://www.milliyet.com.tr/devlet-15-bin-dolar-maasla-petrol/ekonomi/detay/1806201/default.htm
    TPAO'yu biraz araştırmanı öneririm. devletin en tırt kurumlarından biri ki zaten özelleştirilmesi söz konusu. hatırlarsan akdeniz'de kıbrıs rum kesimi'nin petrol araması üzerine biraz gündem olmuştu. çıkıp bizimkiler biz de ararız diye iki bağırıp çağırdı o kadar. rum kesimi'nin elindeki petrol arama gemisinin radar yarıçapı bizimkinin 5 katı falandı. hatta bizim elimizdeki geminin arama yapabilmesi için getirtilen yeni bir parça 1 senedir işlemleri yapılmadığı için gümrükte bekliyordu. düşün böyle de muhteşem bir kurum. dış ülkelerdeki arama çalışmaları da hikayeden başka bir şey değil. total sa gibi bir şirket ırak petrolleri uğruna fransa'yı abd'nin ırak müdahalesine göz yummasına zorladı. böyle büyük şirketlerin parsellediği topraklarda biz ancak avucumuzu yalarız. kuzey afrika, kafkaslar ve de ortadoğu ülkeleriyle son dönem ilişkilerimize bakarsak büyük parça kapmayı bırak kırıntıları bile zor toplarız.

ayrıca haber senin için bu kadar önemli ise mühendis maaşının ortalama 3 bin 500 lira bir kurumda cidden yeni mezunken 15 bin dolar alacağını ya da kısıtlı kadrosu torpilli kadrolaşma ile dolup taşan tpao'da hemen işe girebileceğini, girsen bile hemen yurt dışına gönderebileceğine canı gönülden inanıyor isen benim için zaten pek sorun değil senin kararın senin tercihin beni pek alakadar etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgy05

TPAO'yu biraz araştırmanı öneririm. devletin en tırt kurumlarından biri ki zaten özelleştirilmesi söz konusu. hatırlarsan akdeniz'de kıbrıs rum kesimi'nin petrol araması üzerine biraz gündem olmuştu. çıkıp bizimkiler biz de ararız diye iki bağırıp çağırdı o kadar. rum kesimi'nin elindeki petrol arama gemisinin radar yarıçapı bizimkinin 5 katı falandı. hatta bizim elimizdeki geminin arama yapabilmesi için getirtilen yeni bir parça 1 senedir işlemleri yapılmadığı için gümrükte bekliyordu. düşün böyle de muhteşem bir kurum. dış ülkelerdeki arama çalışmaları da hikayeden başka bir şey değil. total sa gibi bir şirket ırak petrolleri uğruna fransa'yı abd'nin ırak müdahalesine göz yummasına zorladı. böyle büyük şirketlerin parsellediği topraklarda biz ancak avucumuzu yalarız. kuzey afrika, kafkaslar ve de ortadoğu ülkeleriyle son dönem ilişkilerimize bakarsak büyük parça kapmayı bırak kırıntıları bile zor toplarız.

ayrıca haber senin için bu kadar önemli ise mühendis maaşının ortalama 3 bin 500 lira bir kurumda cidden yeni mezunken 15 bin dolar alacağını ya da kısıtlı kadrosu torpilli kadrolaşma ile dolup taşan tpao'da hemen işe girebileceğini, girsen bile hemen yurt dışına gönderebileceğine canı gönülden inanıyor isen benim için zaten pek sorun değil senin kararın senin tercihin beni pek alakadar etmez.
    hacı 15 bin dolar ne ya.. ben şok .

bu bölüm hakkında daha fazla bilgi istiyoruz

yeni başlayana vermezler o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stam -- 19 Şubat 2015; 12:26:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stam

hacı 15 bin dolar ne ya.. ben şok .

bu bölüm hakkında daha fazla bilgi istiyoruz

yeni başlayana vermezler o kadar

Alıntıları Göster
    aylık değil onlar yıllık sevgili beyinler
  • +1 henüz grafiği okuyacak kadar ingilizceniz yok yurtdışına göz dikmişsiniz hocam.maaşı aya bölerseniz 6.5 -7 bin dolar gibi bir rakama geliyor makine mühendisini 12 ye bölerseniz 5 bin dolar(5x2.44=12.2 bin lira) gibi bir rakama geliyor makine mühendisi bu kadar alıyor mu ki sizce o alsın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomatic17

+1 henüz grafiği okuyacak kadar ingilizceniz yok yurtdışına göz dikmişsiniz hocam.maaşı aya bölerseniz 6.5 -7 bin dolar gibi bir rakama geliyor makine mühendisini 12 ye bölerseniz 5 bin dolar(5x2.44=12.2 bin lira) gibi bir rakama geliyor makine mühendisi bu kadar alıyor mu ki sizce o alsın .

O grafik abd için değil mi? Orada alır tabi.
  • can_murat C kullanıcısına yanıt
    Konunun tamamını okursanız TPAO hakkında konuşulduğunu görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomatic17

Konunun tamamını okursanız TPAO hakkında konuşulduğunu görürsünüz.
    aylık 15bin dolar kazanıyorsan, şirkete aylık 150bin dolar kazandırman gerekki yeni mezun biri mok kazandırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goncoloz

aylık 15bin dolar kazanıyorsan, şirkete aylık 150bin dolar kazandırman gerekki yeni mezun biri mok kazandırır.

Alıntıları Göster
    petrol 50-100 yıl sonra bitecek diyor uzmanlar. pek geleceği yok bence bu bölümün.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.