Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
848
Cevap
5
Favori
137.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1124

Burada ebatları var 15'' ve 16'' jantlar için mevcutmuş.
    Şunu gözüm kapalı söylerim bindiğimiz Kumholara bence bin basar
    en azından suda jilet gibi kaymaz havalı deseni olmadığı için.
  • valla kalitesine emin olsam hiç düşünmem alırım hatta yerli malı olduğu için kafadan avantajlı benim gözümde ama bu lastik işi belli olmaz 160 180 le giderken zart diye patlayıverir görürsün ozaman yerli malı kullanmayı.Tabutun yerli olur işte.

kalitesine emin olsam kesinlikle düşünürüm ama hayat memat meselesi bu işler.
  • Benim 225*45*17 michelin pilot sport ayarında varsa alırım , ayrıca michelin bile balon yaptı
  • zaten çoğu kişi lastik alırken desenine bakıyor
    V desenli oldumu tamamdır

10 ay önce 205/55/16 petlas 120 ytl idi
    ama nokian tercih ettim.
    tanesi 199 ytl idi

bende 205/50/17 almayı düşünüyodum ama jant bulamadım
    bütçemi aştı uğurcum
  • Petlası zamanında araştırmıştım %100 Türk iştiraki kaliteli lastikler.. Ama otomobil için olan lastiklerinin ebatı çok küçük. 205/55R16 falan bulmanız hayal

edit: 205/55r16 ürünleri çıkmış.. ama diğer ebatları hala ufak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 4 Haziran 2008; 22:10:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orjinalden alıntı: mississippi

Petlas;
    İş Makineleri, Traktörler, Askeri Araçlar, Kamyonetler, Kamyonlar ve Minibüslere lastik üretiyor üretmeye devam etsin.

Öyle Petlas alalım demekle lastik alınmaz. Lastik bu ufacık bir sorun sonucunda hayatinizdan olursunuz.
    Aaaa olurmu diyorsaniz. Google bir girin "Firestone" bir araştırın.
    Firestone Bridgestone şirketinin Amerika için lastik üreten firması bir ara Ford ile mahkemeliktir.
    Bir tanesininde resmini ekliyorum.

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN

firestone un bir modeli hatalıydı , kazalara sebebiyet veiryordu...demekki koskoca Bridgestone bile hatalı mal yapıyormuş, esas bu koyduğun örnek TÜRK MALININ ne iyi olduğunu göseteriyor işte..

Türk malı Petlasta öyle birşey çıktımı şu ana kadar?
    Çıkmadı...

Firestone ben de kullandım, sıfır aldığımda aracımda takılı alstik firestone du...SOnra lassa taktım, 1231412849712462194 kat daha iyi lastik... hem de yerli...

PEtlas

Kullanan yokki çıksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mississippi -- 4 Haziran 2008; 21:35:03 >

• ssen öyle san, Anadoluda doludur petlas lastik...

Artı kamyonlarda filan baya kuıllanılıyordur.

Hadi onu geçtim, LASSA da yerli... Lassaya diyebilecek lafın var mı?

Kumhodan filan bin kat daha iyi...

Gerçi bayağı da pahalı açıkçası Lassa , pirelliden pahalı.

Pirelli de yerl iüretim sanırsam.

Keza goodyear ve bridgestone da...

Çok ta kaybınız olmaz bu ürünleri alırsanız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

ssen öyle san, Anadoluda doludur petlas lastik...

Artı kamyonlarda filan baya kuıllanılıyordur.

Hadi onu geçtim, LASSA da yerli... Lassaya diyebilecek lafın var mı?

Kumhodan filan bin kat daha iyi...

Gerçi bayağı da pahalı açıkçası Lassa , pirelliden pahalı.

Pirelli de yerl iüretim sanırsam.

Keza goodyear ve bridgestone da...

Çok ta kaybınız olmaz bu ürünleri alırsanız..

Ustam kamyon demişsinde ben zaten onları yazdım en başta iş makinesi, kamyon vs vs diye
    Kamyon ile benim yer yer yüksek hızlara çıkan 3 tonluk arabam
    Veya BMW, Mercedes veya diğer binek tip suratli arabalar bir mi ?
  • petlas degilde lassa alırım.

petlası şimdiye kadar en cok traktörlerde gördüm hic bir arabada petlas ın bir modeline rastlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Benim 225*45*17 michelin pilot sport ayarında varsa alırım , ayrıca michelin bile balon yaptı

şuan özdamar kullandığın lastik halen balonlumu eğer öyleyse çok sakat biran önce lastiğini değiştir 90 dan fazla yapma sonra arabayla sakata gelme
  • adac testlerinde michelin veya diğer büyük markalarla aynı performansı versin almayan en adi....

o kadar para verip güvenli olsun diye kastığımız aracın yere değen tek yeri olan lastikleri pek şansa bırakmam
    ne zmnki testleri çıkar böyle
    o markaları yakalar
    kimse zaten daha fazla para verip almaz yabancıları
  • petlas ı binekler haricindeki vasıtalarda çok gördüm ama 17 jant kullandığım için o ebatlarda binek lastiği üretmiyor sanırım üretse neden olmasınki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

eggy13 arkadasım iddiayı eden sensin karışmak gibi olmasında...
    bencede bir f16 lastiği ile otomobil lastiğini karşılaştırmak yanlıs....

f16 lastiği yapıyor diye otomobilde performansı sağlıyor denemezki böyle bir kanıya nasıl varıyorsunuz acaba açıklayın bence

En azından şöyle denebilir;
    F16 larında Petlasa Türk Hava Kuvvetleri güveniyorsa biz arabalarımızda neden güvenmeyelim?
    Bir f16 da hayati önem taşıyan lastik çok dayanıklı olmalı değilmi?

Kaliteli olmasa tercih edilmez...
    Fakat yinede THK deki F16 larda tercih edilmesinin en büyük sebebinin kalite değilde
    ASKERİ GÜVENLİK olduğunu düşünüyorum...
    %100 yerli üretim lastiğe asker güvenir...
    Ama yabancı lastikte sabotaj ihtimali olası...

• biz başarısız olur demiyoruzki ama...
    ona ağırlık versin
    testleri yapılsın adac v.s. gibi ....
    aynı çıksın michelin bridgestone la tabiki alırız neden almayalım....
    daha ucuz olurki olmasa bile emin olun çok kişi alır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

biz başarısız olur demiyoruzki ama...
    ona ağırlık versin
    testleri yapılsın adac v.s. gibi ....
    aynı çıksın michelin bridgestone la tabiki alırız neden almayalım....
    daha ucuz olurki olmasa bile emin olun çok kişi alır...

işte sorun burada michelin bridgestone v.s marka satmakta petlassa araba lastikleri üretimine ağırlık vermemiş o kadar bence isminin duyulmaması kalitesiz olduğu veya ilk virajda bazı arkadaşların dediği gibi bariyerlere gireceğinizden değil
  • otomobil lastiklerine ağırlık vermemiş bir fiirma olarak michelin v.b. firmalarla aynı performansı vermesi çok zor....
  • Arkadaşlar uçaklara lastik yapan bir firmayı düşünün ki neden otomobillere yapamasın, kamyona yapıyor, otobüse yapıyor, hadi bunları geçtim uçaklara yapıyor eee neden otomobil lastiği yapamasınlarki. Arkadaşlar eğer uçaklara takıyorlarsa bu petlas lastiklerini demekki öyle ilk virajda aracı gömecek lastik falan değil. Benim anlatmak istediğim bir uçak yere indiğinde kaç km. süratle ilerliyor düşünün veyahutta kalkarken bu kalitede lastik yapan bir firma otomobiller içinde yapabilir yapıyorda. Neden bizler kendi ürünlerimizi küçümsüyoruz ki denemeden görmeden yok kötü yok şöyle böyle demeye başlıyoruz hemen. Ya biz bu yüzden ilerleyemiyoruz işte. Belkide çok iyi lastik nereden biliyorsunuz yani hiç kimsenin almamış veya kullanmamış olması onun kötü olduğunamı işaret ediyor. Bilmezseniz almazsınız tabiki, bence Türkiyede kim ne derse desin kaliteye önem veriliyor artık eskiden tamam çok önemli değildi kalite falan. Fakat şimdi gerçekten Türkiyede herşeyin kalitelisi yapılıyor arkadaşlar. Saygılarımla...

• Bir Jete lastik takacak kadar büyük teknolojiye sahipse, F16 ları güvenle uçuruyorsa ben o lastiği aracıma takarım kardeşim.

Bir F16 kaç saniyede inanılmaz yüksek hızlara çıkıyor, o ivmeyle lastikler ne kadar ısınır o ısıya hıza dayanacak, o ivmeye dayanacak, ve uçağın inişinde o yüksek ağırlığı taşıyacak gümlemeyecek, mükemmel
  • Ağzın çok iyi laf yapıyor dostum kusura bakma ben bu kadar laf salatası yapmayı beceremem

BUYRUN ARKADAŞLAR BEĞENİLMEYEN PETLAS FABRİKASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 8 Haziran 2010; 17:22:27 >
  • İstanbul'daki İ.E.T.T otobüslerinin hemen hemen hepsinin lastiği Petlas'tır. Her gün binlerce insan bu araçlara biniyor. Özellikle sabah saatlerinde otobüsleri bilmeyenimiz yoktur heralde. Traktör lastği diyip kestirip atmak yerli sermayemize haksızlık olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.