Şimdi Ara

PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU] (925. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.874
Cevap
66
Favori
766.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyun zaten kötü biliyorum onu server de yok ama tv deki input lag var çoğu tv de yüksek 2020 model bazı Qled tvlerde 5 ms diğer tvlerde 25 ms bunun da etkisi var ama oyunun bozuk olduğunu bende kabul ediyorum ben videolari kayıt etsem seninkilerin yanında hic kalır hernandez de yüksek top atmışsın top süzülerek geliyor rakip araya giriyor o beckham abartmışlar zaten hizli bir sekilde araya giriyor

Mbappe pozisyonunda puyol ile iyi kapatmış arkaya kacirmamis rakip ben bu iki pozisyonda bunları gördüm

Yani 5ms input lag olan tv de alsan oyun ağır ve laglar olacak çünkü oyunda server diye birşey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • superegoid S kullanıcısına yanıt
    Pas verdikten sonra l1 basma alışkanlığınız varsa bundan vazgeçin, İmleç değişikliğini yardımlı kullanın, manuel imleci sadece defansta kullanın, td değiştirmekte fayda var tabi oyundaki momentumu unutmamak lazım ben online oynamayı bıraktım sadece co op atıyorum ve takım yapıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • selamlar. bir arkadaşımızla online 1v1 nasıl oynuyoruz? 2020 de oda kurup davet atıyorduk ama 2021 de yapamadım. yardımcı olabilecek var mı?

• PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU]

PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU]

Gerçekten bu oyunu oynamanın anlamı yok. 15 şut kaleye atıyorum yüzde 100 pozisyonları kaçırıyor adamlarım. Adamın kalecisi 14 KURTARIŞ YAPTI! 14!!!! Takımımda üstteki gibi. Rakibin takımı benden iyi değil ve bu Allahın belası oyun oynanmaz. Bir daha önsipariş verirsem..PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU] PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU] PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnei -- 1 Mayıs 2021; 17:4:0 >
  • mtnei kullanıcısına yanıt
    Maalesef böyle, siz ön sipariş vererek aldınız daha çok momentum yer ve açtığınız toplarda sürekli sarı veya beyaz gelir üstelik istediğiniz adamların bir tanesi bile gelmez, ben oyuna para vermedim lite sürümünü ocak ayında indirdim ve kadrom sizden daha iyi, vurduğum kaleye giriyor oyun hep beni destekliyor.
    Bu oyuna para vermeyin, para yatırdıkça pişman olacaksınız.

• 3 haftadır oyunu açmıyorum bugün girdim 10/10 yaptım akıyor oyun,yarın tam tersine döner büyük ihtimalle.Oyun sistemi süreki oynayana dayıyor momentumu kaybettiriyor ara ara girenede destek oluyor :)
  • istanblue001 İ kullanıcısına yanıt

Merhaba..oyunda o anda ne olduğunu anlaman için bizzat oynaman gerekir aslında..

Örneğin mbappe nin pozisyonunda ilk hareketi mbappe yapıyor olmasına rağmen puyolun ondan hızlı dönüp ve de önüne geçmesine imkan ihtimal yok..aynısını ben yaşasam, mbappe rakipte olsa mbappe 3 boy fark atardı..benim kontrol ettiğim oyuncular kıpırdamıyor..sorun o..bariz bir şekilde özellikle ilk tuşa basıldıktan sonra asla tepki yok..bunu bizzat oynasan göreceksin..videoda gördüğün farklı olabiliyor..bunun en bariz ispatı kayma.. kayarak müdehale çok ani yapılan bir müdehale şeklidir..

Ben kayarak müdehale edemiyorum mesela . tuşa anlık basmamla birlikte hiçbir tepki olmuyor. Kaleci çıkarmada da öyle..karşımdaki kişiler Yıldırım gibi kaleci çıkarıyor..ben kaleci çıkarmaya basıyorum..hahahahaha..abi adamda tık yok..net 1.5 saniye sonra koşmaya başlıyor..

Ama şunu gördüm videolardan yanlış yorumlanıyor.

Bak mesela bendeki sıkıntılardan biri..Bu şekilde asla oynanmıyor. Top rakipten döndüğünde, sanki attığın kişiye gitmiş gibi o oyuncu seçiliyor ve imleç orda kalıyor..bak vierada takılı kaldı.

Bu nasıl büyük bir sorun anlatamam..ceza sahası içinde top rakibe çarpıp önünde kalıyor..karşımda kale ama tee alakasız adam seçili kalıyor..benim kalemdeki her pozisyon gol..çünkü adam seçmiyor. İmleç seçimi yardımlı oynuyorum..oyunumda ayarlarda sıkıntı yok..2009 dan beri oynarım bu oyunu..ama bu sene her an silebilirim..

• Kardeşim imleç seçimi yardımlı oynuyorum zaten..ayarlarda en ufak bir kusur yok..benim internetimde ya da oyunda ya da tv ya da kolda input lag sorunu var..

Çoook geç tepki veriyor oyuncular. Oynaman hissetmen lazım..

Bak bir video koyuyorum. Mbappe verkaç yapacak..ne kadar tereddütlü ağır çıkıyor..

Karşısında van dijk, o kadar ağır oyuncu ama hem ileri hem geri gidiyor, bir ona bir öbürüne yetişiyor. o yetmiyor, mbappe yi gelip geçiyor..halbuki ilk hamleyi yapan mbappe hem ilk hamle farkından hem hız farkından kopup girmesi gerek ama o kadar ağır kalıyor..

Söylediğim gibi momentum çok yüksek seviyelerde, videoda zaten gözüküyor normalde kaleciyle karşı karşıya kalman lazım olana bitene bak, bu yüzden online oynamıyorum. Bu sene abarttlar co op' da bile var aynı durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Merhaba..oyunda o anda ne olduğunu anlaman için bizzat oynaman gerekir aslında..

Örneğin mbappe nin pozisyonunda ilk hareketi mbappe yapıyor olmasına rağmen puyolun ondan hızlı dönüp ve de önüne geçmesine imkan ihtimal yok..aynısını ben yaşasam, mbappe rakipte olsa mbappe 3 boy fark atardı..benim kontrol ettiğim oyuncular kıpırdamıyor..sorun o..bariz bir şekilde özellikle ilk tuşa basıldıktan sonra asla tepki yok..bunu bizzat oynasan göreceksin..videoda gördüğün farklı olabiliyor..bunun en bariz ispatı kayma.. kayarak müdehale çok ani yapılan bir müdehale şeklidir..

Ben kayarak müdehale edemiyorum mesela . tuşa anlık basmamla birlikte hiçbir tepki olmuyor. Kaleci çıkarmada da öyle..karşımdaki kişiler Yıldırım gibi kaleci çıkarıyor..ben kaleci çıkarmaya basıyorum..hahahahaha..abi adamda tık yok..net 1.5 saniye sonra koşmaya başlıyor..

Ama şunu gördüm videolardan yanlış yorumlanıyor.

Yarı yardımı yaparmısın imleçi, yardımlı imlec problemli oyunda. Kolda da problem olması muhtemel, ben birini tamire gönderdim geldi, analog motoru arızalıymış hiç farketmedim, l1, r1 tuşlarına sorunluymuş. Mümkünse yeni bir kol al.

Sil gitsin bence oyun cok kotu coop modu geldigi günden sonra imleç sorunu devam ediyor rakip atak yapıyor alanı kapatmak istiyor tam 3 kere bastım L1 tuşuna anca kontrolüme aldim ama iş işten geçiyor bile o 3sn de adam coktan o pası atmış oluyor

Pes 21 en kötüsü bayadir myclub oynamıyorum sadece günlük 2 maç myclub match day oynuyorum

Hiç takma çoğu şeyleri hetkes yaşıyor mesela ben karşı karşıya kalıyorum benim kontrol etmediğim oyuncu benim oyuncunun önünü kapatıyor pozisyon gidiyor kalecim ile stp çarpısiyor adamin önünde kalıp gol oluyor futbol oyunu değilde çarpışan araba oyunu gibi oyun yapmışlar herhalde ps5 pes 22 diğer oyunlar kadar kötü yapmazlar diye düşünüyorum

Nesil gecislerinde Konami PES oyunu yapamiyor. PES 2014 faciaydi, PES 2021'de en kotu PES oyunlarindan biri. Umarim yeni nesilde guzel bir oyun gelir de bu yili bos gectigimize deger.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Tv’de veya internetinizde bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Pes 21’de bu bahsettiğin hantalıklar bende de oluyor.Mbappe ,Aubameyang gibi oyuncular kopup gidemiyor,koşup hızlanıyor,kopuyor gibi hareket ediyorlar ama bu ,sadece göz yanılması.O sırada rakibin oyuncusu kaç hızında bir oyuncu olursa olsun ,kolayca yetişiyor!

Öteki Pes oyunlarını bir kenara bırakıyorum Pes 21,bu nesilde çıkan en kötü online Pes oyunu!Offline oynamadığım için o konuda değerlendirme yapmayacağım.

Daha önce de söyledim,oyunda istediğiniz olmuyorsa hep yeniliyorsanız ,son saniyelerde maçı veriyorsanız suçu kendinizde ,internetinizde aramayın.Oyun,rakip bulmadan tut da her konuda sıkıntılı!Ea Games yapımcılarına üstte para verip öyle bir Pes oyunu yapın ki bu efsane seri yok olsun ve Fifa rakipsiz kalsın deseniz ,inanın bu kadar kötü bir oyun yapamazlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 2 Mayıs 2021; 21:23:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo23

Tv’de veya internetinizde bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Pes 21’de bu bahsettiğin hantalıklar bende de oluyor.Mbappe ,Aubameyang gibi oyuncular kopup gidemiyor,koşup hızlanıyor,kopuyor gibi hareket ediyorlar ama bu ,sadece göz yanılması.O sırada rakibin oyuncusu kaç hızında bir oyuncu olursa olsun ,kolayca yetişiyor!

Öteki Pes oyunlarını bir kenara bırakıyorum Pes 21,bu nesilde çıkan en kötü online Pes oyunu!Offline oynamadığım için o konuda değerlendirme yapmayacağım.

Daha önce de söyledim,oyunda istediğiniz olmuyorsa hep yeniliyorsanız ,son saniyelerde maçı veriyorsanız suçu kendinizde ,internetinizde aramayın.Oyun,rakip bulmadan tut da her konuda sıkıntılı!Ea Games yapımcılarına üstte para verip öyle bir Pes oyunu yapın ki bu efsane seri yok olsun ve Fifa rakipsiz kalsın deseniz ,inanın bu kadar kötü bir oyun yapamazlardı.

Söylediklerinin hepsi doğru.. eyvallah..ama bendeki oyuncular rakiote olunca bambaşka..bendeki Ronaldo rakipte olunca bambaşka..ben asla sırtı dönük top tutamıyorken, rakip sabaha kadar saklayabiliyor..fizik kubbwti en yüksek, atıyorum lukaku (ki full ü var) sırtımı dayayıp top saklayamıyorken, rakiptekini yıkmaya imkan yok..bende 100 lüks full rummenige yerden kalkamıyor..bak abartmıyorum, yerden kalkamıyor, ama rakipteki Messi campell e omuz koyuyor..

Ben ne desem arkadaşlar "sen bilmiyorsun ya da normal" demeye getiriyor ama gelip oynamak lazım..o 2 saniyelik es vererek hızlanmayı hissetmek lazım..

• Beyler uzunca bir süredir yaşadığım bir sorun var fakat sebebini çözemedim.

Top rakipteyken kaleme yaklaştığı zaman inanılmaz bir lag oluyor. Pozisyonu göremeden gol oluyor. Aynısı ben hücum yaparkende oluyor. Topa vuracakken oyun donuyor vs.
    Maç başlarında ve ortalarında kısa bir süre akıcılık harika fakat kalan kısmı rezalet
    Bu benim internetimle mi alakalı yoksa oyunun bir müdahelesi mi oluyor?

İşte zaten oyundaki en büyük sorun bu.Aynı oyuncular ,rakibin takımındayken uçup kaçarken bizim takımda aynı oyuncuların kafasına vuran topu elinden alıyor.Bizim Rumennige,adım bile atamıyor!

Bu durum,bazı maçlarda lagla açıklanabiliyor ama çoğu maçta oluyorsa;

Takım gücünüz çok yüksektir ve özellikle Barca ve Juve sürümünü alanlara oyun,ağır momentium uyguluyor!Özellikle şu sezon başı gelen icon Messi,oyundaki momentiumun en büyük kaynağı.

2 ayrı takımım var.Birinde Juve ,Barca,Bayern sürümü var ;diğerinde hiçbir sürüm yok ,bilekle bulduğum kaliteli iconlar,ayrıca Mbappe vs. var.

Oyun,Barca ,Juve sürümlü takımı iflah etmezken diğer takımda oyuncular daha hızlı hareket ediyor ve o takım rahat kazanıyor.

Oyunun bedava verdiği icon Messi geldikten sonra öbür takımdaki Barca sürümüyle gelen Messi’yi gözümü bile kırpmadan dp antrenörü yaptım ve ilginçtir o takım,daha rahat kazanmaya başladı,rakibin şutları,son saniyelerde direkten dönmeye başladı,kısacası momentiumu kırmak için risk alıp böyle şeyler denemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 3 Mayıs 2021; 3:22:17 >
  • Bu oyunun gizli bug tuşu R2. Eğer R2 kullanmıyorsanız çoğu kişinin başına gelir o saçmalıklar. Sadece defans yaparken değil, hücumda koşarken de R2 kullanmak gerekiyor. Daha doğrusu R1 + R2. R2 ile birlikte kontrol ettiğiniz oyuncu, yapay zekanın çizdiği rotadan çıkmış oluyor. Sadece R1 ile defans yapıp koştuğunuzda belirli bir alanda hareket ediyorsunuz. Ama R1 + R2 ile daha çok alan kapatılıyor, o bahsedilen Mbappe, Aboumeyang gibi hızlı oyuncuları R1 + R2 ile yakalıyor çoğu kişi.

Alışmak gerçekten zaman alıyor R2 kullanımına ama oyunun en önemli tuşu R2. Özellikle defans yaparken bu tuşa hiç basmıyorsanız, aynı şekilde hücumda da özelikle yan top ve hava toplarında R2 kullanmıyorsanız, R2'yi sadece şut çekerken falso vermek için kullanıyorsanız geçmiş olsun kısaca. Eski klasik yöntemler ile sadece R1 ve X, kare tuşlarını kullanarak hücum ve defans yapmak kalmadı yani.

Ha bunları yapsanız bile matchday gibi bir yerde Pike gibi bir tank Mbappe'yi her türlü oyun istediği zaman yine de yakalar orası ayrı. PES 2021 Season Update & myClub [PS ANA KONU] O kısımlarda bağlantı ile alakalı birazda, düşük bağlantıda sizin oyuncuların tepki süreleri düşüyor, rakip kaleye giderken sanki arkadan biri formanızdan çekiyormuş gibi oluyor. Zaten böyle maçlarda yenilmeyip berabere kaldığınızda başarı saymak lazım. Oyun çelmeyi takıp seriyi bitiriyor, hem sonraki oyunda sizin oyuncular hızlanıyor yani herşey normale dönüyor hem de berabere kalınca 2-3 puan kaybıyla o momentum ve oyun müdalesinden kurtulmuş oluyorsun. Yok yenilirsen de 10 puan gidiyor ve 3-4 maç yani 1 saatlik emeğin heba oluyor. O yüzden laglı ve momentum hissedilen maçlarda berabere kalmak galip gelmek gibi iyi sonuç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalel99 -- 3 Mayıs 2021; 5:15:24 >
  • 4 aydır oyunu oynamıyordum. . Geçen hafta girip biraz oynadım. 2019-2020 tüm patchleri dahil olmak üzere bu kadar saçmalık olan bir oyun görmedim. Ne hale gelmiş yazık. 2 senedir 5 hesapta şampiyon kartı aldım. Oyunun bu halini bu kadar ağır kurguyu llk defa görüyorum.

Şu an puan kasan oyunu ciddiye alan kim varsa eğer, kendisine ve zamanına saygısı olmayan adamdır kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Söylediklerinin hepsi doğru.. eyvallah..ama bendeki oyuncular rakiote olunca bambaşka..bendeki Ronaldo rakipte olunca bambaşka..ben asla sırtı dönük top tutamıyorken, rakip sabaha kadar saklayabiliyor..fizik kubbwti en yüksek, atıyorum lukaku (ki full ü var) sırtımı dayayıp top saklayamıyorken, rakiptekini yıkmaya imkan yok..bende 100 lüks full rummenige yerden kalkamıyor..bak abartmıyorum, yerden kalkamıyor, ama rakipteki Messi campell e omuz koyuyor..

Ben ne desem arkadaşlar "sen bilmiyorsun ya da normal" demeye getiriyor ama gelip oynamak lazım..o 2 saniyelik es vererek hızlanmayı hissetmek lazım..

Alıntıları Göster

Dostum bu yaşadığın sorunlar zaman zaman hepimizde oluyor.

Bir dönem üst üste oyun bana karşı inanılmaz ağır hantal pas veremiyorum.

Bir dönem geliyor yürüyerek gol atıyorum. Rakibe bu sefer sistem baskı uyguluyor.

Çoğu golde yiyeceğimi ya da atacağımı anlıyorum önceden ama müdahale edemiyorum. Ya da rakip bana müdahale edemiyor.

Maalesef bu oyun böyle... Kabul ettim ben de ona göre sinirimi bozmamaya çalışıyorum.

Şuan 876 puandayım ama biliyorum ki yukarı atmayacak aşağı çekecek beni, çünkü epeydir çok geri düşürmedi oyun bana yardımcı oldu genelde. Çok yakında 800 e düşürecek demektir bu da :) Ona da hazırım şuan...

• 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.