Şimdi Ara

PES 2019 [PS4 ANA KONU] SÜPER LİG AÇIKLANDI! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.636
Cevap
73
Favori
52.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suÇ

büyük ihtiimal ile doğrudur,türkiye ligi olacak gibi

Alıntıları Göster
    görsel de ingiltere ve italya ligi de var. ispanya yok ama ispanya 2.ligi var o da ilginç . türkiye liginden çok ingiltere ispanya italya olması daha önemli türkiye de olursa güzel olur tabi
  • LaLiga lisansını almışlar sanırım

PES 2019 [PS4 ANA KONU] SÜPER LİG AÇIKLANDI!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 14 Mayıs 2018; 20:16:33 >
  • Büyük ligleri almış olsalardı zaten Trailer'da koca puntolarla görünür, twitter'dan duyururlardı 9 Mayıs'ta. Yalnız bu konuda Konami'nin yapacağı bişey yok yok çünkü EA ile anlaşmaları var. EPL maçlarında hakemlerin kolunda bile EA bandı var. Lig federasyonları lisansları sadece tek bir firmaya verdiği müddetçe EA'da kalır büyük ligler
  • Bütün ağırlığı oynanışa verin artık. Beckham edition filan bunlar gına geldi oynanışla uğraş konami zamanında zirvedeyken oynanışla zirvedeydin grafikle filan değil.
  • Özellikle online'daki tuş gecikmesine son vermeliler artık..
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    japonya ligi eklenmiş, 7 tane avrupadan lig geliyor deniyor ben laliga kesin gibi bakıyorum çünkü 9 mayısda PES 2019 duyurusu yapılmadan önce 6 Mayısda Barça - Real maçı vardı reklam panolarında Pro Evolution Soccer 2019 yazıyor. dünyada herkes orda ilk duyurusunu gördü. adamlar fragmana easter egg gibi eklemiş topta laliga logosu var. Federasyonların tek bir firmaya lisans verme olayı büyük liglerde EA çok para basıyorsa olabilir ama PES de Lisanslı olup FIFA dada lisanslı olan ligler var İtalya Serie A, Fransa, Hollanda Ligi vb. bunlara Türkiye Ligi, La Liga, iskoçya eklense çok güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 14 Mayıs 2018; 20:25:24 >

• PES 2019 [PS4 ANA KONU] SÜPER LİG AÇIKLANDI!
    Oyuncular gerçek gibi. Kale fileleri daha fazla beyazlatılmış. Ayrıca çimler geçen seneye göre çok daha iyi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helal82 -- 14 Mayıs 2018; 23:25:42 >
  • Pro 4K HDR dir herhalde bu görsel. Bu kadar dolgulu taneli ayırt edilen çimi standart ps4 sürümde göremeyiz büyük ihtimal. Saha atmosferi ve aydınlatma çok iyi görünüyor
    Orjinal resmi bu kadar canlı değildi. Ben 2 senedir ps4'ü pc üzerinden n'videa'nın ayarlarını da kullanarak oynadığım için buna da o efektleri verdim. Dediğiniz gibi sanki hdr varmış gibi görünüyor. Zaman zaman evde video izleyenler yüzünden buzlanma yaşasamda içerideki 2010 model led tv'ye göre jenarasyon farkı olduğu için bu yolu uyguluyorum.

Artı olarak bu sistemin şöyle kötü bir yanı var. Mesela ana kameradaki maçın rengi parlaklığı harika diyelim. Ama gelgelelim iş tekrarlara yada gol sevinçlerindeki yakın çekimlere geldiğinde maalesef ya karanlık yada açık görüntüler alabiliyorum. Hdr sanırım bunlara göre otomatik parlaklığı ayarlayabiliyor. Benimki fakir hdr'si

Çimlerin tane tane görünmesinin sebebi ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helal82 -- 15 Mayıs 2018; 3:41:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

japonya ligi eklenmiş, 7 tane avrupadan lig geliyor deniyor ben laliga kesin gibi bakıyorum çünkü 9 mayısda PES 2019 duyurusu yapılmadan önce 6 Mayısda Barça - Real maçı vardı reklam panolarında Pro Evolution Soccer 2019 yazıyor. dünyada herkes orda ilk duyurusunu gördü. adamlar fragmana easter egg gibi eklemiş topta laliga logosu var. Federasyonların tek bir firmaya lisans verme olayı büyük liglerde EA çok para basıyorsa olabilir ama PES de Lisanslı olup FIFA dada lisanslı olan ligler var İtalya Serie A, Fransa, Hollanda Ligi vb. bunlara Türkiye Ligi, La Liga, iskoçya eklense çok güzel olur.

LaLiga gelebilir ama Barcelona maciyla ilgisi yok. Barcelona premium partner konami ile. 2018'de de her mac reklamlari oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DriveMaN

Özellikle online'daki tuş gecikmesine son vermeliler artık..
    pes 2018 de tuş gecikmesi yok.diğer serilerde vardı.

ayrıca yerel ligler deyip konami acık etti kendi.dandik ligleri aldık,diğer büyük ligler yok yine dedi bu açıklamayla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 15 Mayıs 2018; 9:47:49 >
  • ilk önce x basılı tutup top alma olayını kaldırsınlar. o zaman oyunu alırım
  • Benim bir beklentim de forma şort kombinlerini ayrı ayrı değiştirebilmek.Mesela pes18'de Beşiktaş forması ve şortu beyaz,bunu forma beyaz şort siyah olarak seçmek güzel olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dün gece ingiltere 2. lig play off maçında ( champıonshıp league) panolarda pes reklamı vardı bayağı. acaba onunda lisansını aldılar mı ? belki parayı bastırıp almışlardır ama premier league olsa daha güzel olur tabi
    hocam bu adamlar reklam ve tanıtım özürlü. oyunun birçok yeniliğini göstermiyorlar trailerlarda . oyunu alıp açmadan öğrenemiyorsun misal yeni lisanlı ligler diye açıklama koymuşlar satın alma sayfasına ama hangi ligler söylemiyorlar. alın kendiniz görün diyorlar. çok değişik bir kafa yapıları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-714AB4560 -- 15 Mayıs 2018; 10:46:33 >
  • Valencia ve Fulham takımlarının stadları büyük ihtimalle oyunda olacak. Yetermi tabi ki yetmez. Old Trafford'suz futbol oyunumu olur ya Şu beckham bi işe yarasa da Old Traford'u koydurtsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helal82 -- 15 Mayıs 2018; 12:33:8 >
  • Demo/beta tarihi belli mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-714AB4560

dün gece ingiltere 2. lig play off maçında ( champıonshıp league) panolarda pes reklamı vardı bayağı. acaba onunda lisansını aldılar mı ? belki parayı bastırıp almışlardır ama premier league olsa daha güzel olur tabi
    Bu haber iste cok guzel oldu. Panolarda reklami varsa Ingiltere ligi geldi muhtemelen. Uefa gittikten sonra nihayet akli basina geldi konami'nin. Bir de powerpoint tablosu gibi rezil menuleri modernlestirirlerse bir zahmet.

Pes oyle bir oyun ki, baslama dudugu caldiktan sonrasi muthis, calmadan oncesi rezil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 19 Mayıs 2018; 11:23:48 >
  • Oynadığım ilk futbol oyunu FIFA Dünya Kupası 98'e dayanır. Dinazorum bu konuda yani. PES 4-5-6'yı severek oynadım. FIFA'dan iyi olduğunu düşünerek ve çevre faktörü ile. Ancak ne olduysa o PES 2008 denen vasat oyunla başladı. Buna karşın uzun süre ara verdiğim FIFA'ya PS3 Euro 2008 ile (o zamanlar EA'nındı Euro) yoluma devam ettim. Daha iyi bir oynanış sunuyordu. Menejer modellemeleri ve kendi gol sevincimizi yapabilmeyi ilk kez o oyunla öğrendik. Ancak FIFA 10 ile farkı epey bir açtı oynanış olarak (360 derece kontrol vb.).

Yeni nesilin gelmesi ile birlikte tek fotoğrafla 3D yapılan oyuncuların yerini, gerçek oyuncu taraması aldı. PES buna karşın günümüz dahil olmak üzere sadece analştığı 4-5 takımda bunu yapabildi. Geldiğimiz noktada FIFA'nın gerçek taramaları PES'in el yapımı yüz sayısını geçti. Bunları surat da surat diyenler için söyledim, yüz takıntısı olan birisi değilim, zamanında stada yapışık bulamaç seyircilerle de, futbolcuların suratlarını listeden seçip benzetmeye çalışarak da oynamışlığım oldu çünkü.

PES'in taklit bir oyun olması da sonunu getirdi. Örnekler veriyorum, Ultimate Team'i MyClub, Online Draft'ı Random Selection Match (offline), Be A Pro'yu Become A Legend, Icons'u (eski Legends) Legends adıyla tekrardan sunması, ve bunları iyi bir şekilde yapamaması sadece FIFA'ya yaradı. Geçtiğimiz sene arakladıkları forma şekli ve bu sene arakladıkları MyClub kartları ve seyircilere sarılma gibi özelliklerin de benim gözümde taklitçilikten öteye gider tarafı yok.

Stad sayısı, çim ve taraftar detayları, lisans, oyun modları, online mod kalitesi, Ultimate Team gibi konulara girmiyorum. Onları oynayan bilir zaten.

Şampiyonlar Ligini de alarak FIFA tahtını rayına oturttu, iyice sağlamlaştırdı. Umarım PES lisanslayacağı takımları PES 6'dan PES 2018'e kadarki süreçte kaybettiği gibi yine kaybetmez; ve daha özgün yeniliklerle gelir ve FIFA ile rekabete girme şansı yakalar. Çünkü bir firmanın yenik düşüşü bir kültürü bitiriyor. En nihayetinde FIFA'nın tekel olması söz konusu ve bu biz oyuncuların işine gelmeyecektir. Ancak göz göre göre de bunca farka rağmen aynı fiyatı PES'e vermem, içim sızlar verdiğim paraya.

İYİ OYUNLAR HERKESE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur89tr -- 19 Mayıs 2018; 22:31:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onur89tr

Oynadığım ilk futbol oyunu FIFA Dünya Kupası 98'e dayanır. Dinazorum bu konuda yani. PES 4-5-6'yı severek oynadım. FIFA'dan iyi olduğunu düşünerek ve çevre faktörü ile. Ancak ne olduysa o PES 2008 denen vasat oyunla başladı. Buna karşın uzun süre ara verdiğim FIFA'ya PS3 Euro 2008 ile (o zamanlar EA'nındı Euro) yoluma devam ettim. Daha iyi bir oynanış sunuyordu. Menejer modellemeleri ve kendi gol sevincimizi yapabilmeyi ilk kez o oyunla öğrendik. Ancak FIFA 10 ile farkı epey bir açtı oynanış olarak (360 derece kontrol vb.).

Yeni nesilin gelmesi ile birlikte tek fotoğrafla 3D yapılan oyuncuların yerini, gerçek oyuncu taraması aldı. PES buna karşın günümüz dahil olmak üzere sadece analştığı 4-5 takımda bunu yapabildi. Geldiğimiz noktada FIFA'nın gerçek taramaları PES'in el yapımı yüz sayısını geçti. Bunları surat da surat diyenler için söyledim, yüz takıntısı olan birisi değilim, zamanında stada yapışık bulamaç seyircilerle de, futbolcuların suratlarını listeden seçip benzetmeye çalışarak da oynamışlığım oldu çünkü.

PES'in taklit bir oyun olması da sonunu getirdi. Örnekler veriyorum, Ultimate Team'i MyClub, Online Draft'ı Random Selection Match (offline), Be A Pro'yu Become A Legend, Icons'u (eski Legends) Legends adıyla tekrardan sunması, ve bunları iyi bir şekilde yapamaması sadece FIFA'ya yaradı. Geçtiğimiz sene arakladıkları forma şekli ve bu sene arakladıkları MyClub kartları ve seyircilere sarılma gibi özelliklerin de benim gözümde taklitçilikten öteye gider tarafı yok.

Stad sayısı, çim ve taraftar detayları, lisans, oyun modları, online mod kalitesi, Ultimate Team gibi konulara girmiyorum. Onları oynayan bilir zaten.

Şampiyonlar Ligini de alarak FIFA tahtını rayına oturttu, iyice sağlamlaştırdı. Umarım PES lisanslayacağı takımları PES 6'dan PES 2018'e kadarki süreçte kaybettiği gibi yine kaybetmez; ve daha özgün yeniliklerle gelir ve FIFA ile rekabete girme şansı yakalar. Çünkü bir firmanın yenik düşüşü bir kültürü bitiriyor. En nihayetinde FIFA'nın tekel olması söz konusu ve bu biz oyuncuların işine gelmeyecektir. Ancak göz göre göre de bunca farka rağmen aynı fiyatı PES'e vermem, içim sızlar verdiğim paraya.

İYİ OYUNLAR HERKESE.

Karşılaştırdığınız suratlara fifa 18'de yer alan neredeyse 2018'de yılın futbolcusu seçilecek Mohamed Salah'ın askerden gelip Basel'e imza attığı gün ki saçı ve yüz hali de dahil mi?

Fifa'da bir çok oyuncunun yüzünün olduğunu zannettiğiniz futbolcuların aslında orjinal yüzleri oyunda yer almıyor. Örnek olarak Gelson Martins'in fifa'daki saçını gördüğünüzde ''adamlara bak bu adamı bile yapmışlar'' diyebilirsiniz. O gördüğünüz Martins Türkiye, Kolombiya yada Danimarka liglerinde farklı saç yapısı ile karşınıza çıkacak siyahi kopyalardan sadece birisi. (Örn Talisca) Bu da zaten 35 tane stadyumu olan 10, 11 tane ligi olan oyunla, 30 tane lig 70, 80 tane stadyumu olan oyunun Alex Hunter modu çıkarıldığında gb olarak birbirine neden yakın olduğunu açıklıyor

Şimdi gelelim oyunda orjinal yüzü ile fifa18'de yer alan futbolculara. Gerçek oyuncu taraması fifa'da sadece oyuncunun yüzü ve saçı ile sınırlı. Halbuki en az bunlar kadar önemli olan maç kamerasında oyuncunun kim olduğunu zorlanmadan anlayabilmek. Tabi bunun için oyuncunun omuz, bacak, bel, göğüs vb detayların olması gerek. Fifa'da sadece 3 tip body kullanıldığı için 10, 15 yıldız haricinde bunu görmek imkansız. Fifa oyuncunun yüzü ve saçı ile uğraşırken Pes oyuncunun kendisini yapar. Fifa'nın oyuncu fizikleri nba live seviyesi, pes'in ise 2k seviyesi diyebiliriz. Ben dahil bir çok kişi bu oyunu o yüzden seviyor. Tabi bir fifa'cının bu dediklerime dikkat etmesi zor. Zaten dikkatiniz olmadığı Pes'in fersah fersah önde olduğu konuda ahkamınızı bile yamuk kesişinizden anlaşılıyor.

Bugün fifa'da topun fiziği ya da Premier Lig haricindeki bütün liglerin aynı sarı ışıksız stadyumlarda oynandığından bahsetmicem. Çünkü o kadar çok bahsettik ki artık sıkıldım. Ama sizin için ufak bir sır vereyim. Bir hafta sonra Pes oynayanlar büyük takımların 2019 formalarını Haziran ayı gelmeden ekleyebilecekken sizin yeni sezon formalarını Ekim ayına kadar bekleyecek olmanız bir Pes'ci olarak gerçekten içimi parçalıyor. Hem de sadece formaların değişeceği bir fifa 19'u bekleyeceğinizi düşününce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helal82 -- 20 Mayıs 2018; 3:4:20 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.