Şimdi Ara

PES 2009 Master Lig-Transfer Dönemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
81.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: pesci

Hulusi arkadaşım futbolcuların iyi güzelde o kadro ile bütün maçları kazanırsın tat alamasın oyundan (benim görüşüm bu tabi).Ben bi ara Mancheste Unıted ile gitmiştim çok fena abartmıştım durumu inan kim var kim yok hepsi bendeydi o kadar sıkılmıştım ki hemen iptal ettim o master ligi Fenerbahçe ile başladım. Machester kadromda ;

Kalede: Diego,Ramon,Van Der Sar

Defansda: Rami,Bianchi,Mıcah Richards,Hoffman,Drenthe,Gunther,Fischer,Carragher

Ortada: Chirne,Virota,Gambino,Merino,Shaw,Assulin,Gouffran

Kanatlarda ve İleride: Nani,Ronaldo,Rooney,Tevez,Agüero,Bojan Krkic,Semih,Walcott,Dos Santos,Danny Welbeck,Briand

Futbolcular iyiydi güzeldi ama oyunda bir gram heycan yoktu.Size tavsiyem abartırsanızda benim bir zamanlar yaptığım kadar abartmayın pişman olursunuz

Arkadaş doğru söylüyo bende general settings ten master lig level i very easy e getirdim
    bu sayede müthiş bir kadro kurdum gerçekten (1-Diego, 2-Sergio Ramos, 3-Micah Richards, 4- Raul Albiol, 5-Taiwo, 6-Reo Coker, 7-Messi, 8-C.Ronaldo, 9-Giovinco, 10-Agbonlahor, 11-Agüero) ama ben kendi imkanlarımla kurduğum eski kadromla (1-Diego 2-Naldo 3-Micah Richards 4-Ximenez 5-Lucas levia 6-Reo Coker 7-Giovinco 8-Taiwo 9-Chirne 10-Agbonlahor 11-Sergio Garcia) aldığım zevki kesinlikle yeni kurduğum kadroda alamadım maalesef :( şimdi yeniden resetleyip tekrar baştan açmak düşüncesindeyim kendi imkanlarınızla birşeyler yapıp başarıya ulaştınızmı tadına doyum olmuyor master ligin

• ben oyuna daha yeni başladım Galatasaray ile şuan Arda Turan, Gambino, Rafinha, Beck, Chapi, Kaleyede bir alman aldım çok ucuz ama süper kaleci adını hatırlayamadım şimdi.. ara dönemde sadece bunları transfer edebildim master lig ve oyun en zor da olduğu için orta ve üst seviye futbolcular gelmiyor parada az zaten :) (para hilesi var demeyin hile olunca zevki olmuyor)
  • Gunther bi ara bendeydi genç yaşta fiziği defansı falan çok iyi ama hiç gelişmiyor ben 3 sezon ilk 11 de oynattım %1 gelişebildi sürekli oynamasına rağmen,bende kızdım Bianchi yi transfer edip yedeğe attım onu aklıma geldiği zamanlar oynatıyordum
  • pes 8 de gervinho yu almıştım çok iyi gelişiyordu.. transfer dönemi gelsin yine onu alıcam.. chapi ile beraber nasıl iş çıkaracaklar bakalım :)
  • Gervinho bi yere kadar gelişiyor ama daha sonra duruyor gelişimi,iyi bi oyuncu ama çok iyi bi oyuncu değil pes 2009 da.Pes 2008 de çok daha iyi olupta pes 2009 da daha kötü olan oyunculardan biri.Pes 2008 de benimde kadromdaydı.Mesela Huddlestone de öyle pes 2008 da canavar gibi ama pes 2009 da o kadar etkili değil.Sana tavsiyem Manchester Unıted den Danny Welbeck i transfer et ilk başlarda güçsüz ama 2-3 sezonda etkili 25-26 sınde ise çok etkili bi oyuncu oluyor gelişimi yanılmıyorsam 25 yaşına kadar sürüyor.O kadar beklemek istemiyorum diyorsan Briand a bi bak derim Gervinho dan iyi bence
  • eyvallah pesci sen bu konuda tecrbe etmişin.. sana zahmet bana şöyle ilk 11 söyleyebilirmisin (ilk transfer sezonu için genç, hızlı gelişen, oyuncular).. yedekleride yazarsan çok sevinirim..
  • aga ben bu oyunu 2-3 senedir oynuyorum hepte master lig yapıyorum bundan önce fifa oynardım ama pes i bir kere oynadım hemen sildim fifa yı bilgisayarımdan aradı fark hemen anlaşılıyor.İlk sezon için fazla genç,güçlü ve de hızlı gelişen oyuncu yok facelerin çıkmasını beklemek gerekiyor ama yinede tavsiye edebileceğim bazı isimler var Bunlar;

Kale için AKINFEEV ideal ben başlangıcı onunla yapmıştım şu an güzel bi yedek zaten sonraki sezonlarda faceler falan çıkıyor piyasaya o zaman koyarsın RAMON u ya da KİM U DON u

Defans için RAMİ,JARGAN,HOFFMAN,CASTROL,FİSCHER bu elemanlarda zamanla yetişip çok iyi oluyor

Orta Saha için CHİRNE,MONTOLİVO,VALBUENA,GOUFFRAN,ASSULİN,HUDDLESTONE

Forvet için en başta DANNY WELBECK ve CAMPBELL,BRİAND,ALTIDORE,ISSIAR DİA,OBERTAN

Bu elemanlarla ilk on biri kurarsan iyi sonuçlar alamayabilirsin çünkü henzü gençler ve gelişmeleri lazım ama geliştikleri zamanda kimse tutamaz hepsi birer yaratık oluyor Umarım bilgiler işine yarar

• pesci çok teşekkür ederim.. verdiğin bilgiler için.. bende en son fifa 2007 oynamıştım.. pes e başlayınca artık bende hiç fifa oynamıyorum.. fifa 2007 zamanına göre iyi oyunda diğer serileri pe iyi değildi.. ben fifa 99 oynamıştım oda çok güzeldi oynanabilirlik açısından.. vay bee 10 sene olmuş.. :)

dediğin isimleri ilk başta almaya çalışacağım.. sonrasında ona göre şekillenir takım..
  • yukarıda belirttiğim isimlerden özellikle

AKINFEEV
    HOFFMAN
    CHİRNE
    MONTOLİVO
    GOUFFRAN
    DANNY WELLBECK
    BRİAND
    CAMPBELL i tavsiye ederim.Hepsi iyi ama bunlar biraz daha iyi oluyor ileride
  • mühim değil arkadaşım yardımcı olduysam ne mutlu bana.Ben fifa 2000 ile bilgisayar oyunları dünyasına giriş yaptım zamanla buralara kadar geldik şimdi fifa ile hiç işim olmaz taç atışının dizle kullanıldığı bi oyundan ne beklenir ya da auta giden topa hakemin gol dediği oyundan
  • ga patch 2.5 2015-2016 zorluklar: her ikisi de en zor

walcott, bojan, chrisantus, bos, welbeck.
    bu 5 adamla ligin tozunu attırırsınız. real e 5 çektim en son maçta (maç süresi: 5 dk)
  • Giovinco
    Chirne
    Agbonlahor
    Zarate ( bu adama dikkat, yarım sezonda müthiş bir adama dönüşüyor. Böyle forvetin olsun gerisi yalan)
    El-zahar ( bu adamı çok seviyorum ufacık tefecik bişey ama çok hızlı ve kıvrak bi oyuncu fiyatıda sudan ucuz)

Bu 5 oyuncu sayesinde mçları çok rahat alıyorum.Bu nedenle master lig keyif vermemeye başladı. Satsak mı bunları ne yapsak
  • aynı sorun bende de mevcut birader bütün maçları kazanınca tat vermiyor oyun arada bi yenilmek hatta fark yemek ligi 20 puan önde değil son haftalara kadar takipte olup nihayetinde mutlu sona ulaşmak istiyor gönül ama olmuyor.Oyuna kötü bi takımla başlasan iyi bi oyuncu transfer etme gücüne ulaşana kadar elemanlar emekliliğe ayrılır çoktan.Yani sıkıntım büyük .Son çare takımdan çok iyi olan elemanları gönderip orta güçteki oyuncularla devam etmek yola başka bi çözüm yok gibi görünüyor.
  • Ayrıca yukarıda bahsedilen Walcott,Bojan Krkic,Zarate.Giovinco gibi oyuncuları ilk sezonda transfer etmek imkansız değil ama çok zor hem para yetmez yetse bile takımın popüleritesi düşük olduğu için gelmez elemanlar çünkü o futbolcuların hem takımları iyi hem de özellikleri yaşlarına göre güzel namı olmayan bi takımda harcanmak istemezler önce bi adınızı duyurun tüm dünyaya.
  • quote:

aynı sorun bende de mevcut birader bütün maçları kazanınca tat vermiyor oyun arada bi yenilmek hatta fark yemek ligi 20 puan önde değil son haftalara kadar takipte olup nihayetinde mutlu sona ulaşmak istiyor gönül ama olmuyor.Oyuna kötü bi takımla başlasan iyi bi oyuncu transfer etme gücüne ulaşana kadar elemanlar emekliliğe ayrılır çoktan.Yani sıkıntım büyük .Son çare takımdan çok iyi olan elemanları gönderip orta güçteki oyuncularla devam etmek yola başka bi çözüm yok gibi görünüyor.

aynı yaa. berabere kaldığım maş yok.maçlar artık 7-0 8-0 skorlarla bitmeye başladı. neredeyse vurduğum plaselerin hepsi gol giriyor. biraz zorlama olsun diye 2-5-4 yapıyorum taktiği 2 tane defasn bırakıyorum ama gene fark atıyorum bu sefer daha beter oluyor.bu sefer çok kırmızı görüyo adamlar. 38 maçlık maratonda 6 yada 7 maçı bitiremedim. 60-70 dklarda maç kırmızı kartlar yüzünden bitiyor.
    3 sezondan sonra master lig sıkıyor malesef

• quote:

Ayrıca yukarıda bahsedilen Walcott,Bojan Krkic,Zarate.Giovinco gibi oyuncuları ilk sezonda transfer etmek imkansız değil ama çok zor hem para yetmez yetse bile takımın popüleritesi düşük olduğu için gelmez elemanlar çünkü o futbolcuların hem takımları iyi hem de özellikleri yaşlarına göre güzel namı olmayan bi takımda harcanmak istemezler önce bi adınızı duyurun tüm dünyaya.

sezon: 2016-17
    takım: fc groningen (komple kazma kaynıyodu takım, ilk 2-3 sezonda division 2 de tek galibiyetim vardı yanlış hatırlamıyorsam.. :))

bu dediğim adamlardan walcott u ancak geçen sezon, bojan ı ise 1-2 yıl önce alabildim. chrisantus ise ben alırken takımsızdı 10 puan transfer ücreti vardı.

demek istediğim şu: alma kabiliyetiniz ve size gelme olasılıkları olduğunda bu adamları mutlaka alın.

• quote:

Orjinalden alıntı: murderer_utku

aynı yaa. berabere kaldığım maş yok.maçlar artık 7-0 8-0 skorlarla bitmeye başladı. neredeyse vurduğum plaselerin hepsi gol giriyor. biraz zorlama olsun diye 2-5-4 yapıyorum taktiği 2 tane defasn bırakıyorum ama gene fark atıyorum bu sefer daha beter oluyor.bu sefer çok kırmızı görüyo adamlar. 38 maçlık maratonda 6 yada 7 maçı bitiremedim. 60-70 dklarda maç kırmızı kartlar yüzünden bitiyor.
    3 sezondan sonra master lig sıkıyor malesef

kardeş sen bunu hangi zorluklarda oynuyosun artı maçlar kaç dk?
  • oyunu top player da ve 10 dk lık maçlarda oynuyorum. yapğtığım her atak golle bitiyor neredeyse.iki forvetim.(Benzema - Agüero) çok hızlı seri ve iyi plase vuran oyuncular.arkalarındaki arda turan ve messi de bildiğiniz gibi iyi oyuncular.hücum yönü çok iyi takımın defansımında bundan geri kalır tarafı yok.
  • dediğin doğru DEEDSTYGER Walcott,Bojan,Giovinco gibi elemanlar takımı uçurup götürecek güçte futbolcular ama ilk sezonda takıma katılmaları zor,katıldıkları zamanda takımın bütün maçlarını rahat kazanmasını sağlıyorlar bu da oyunun heycanını zevkini düşürüyor.Ne hikmetse transfer zamanı gelincede insanın o tür futbolcular transfer edesi geliyor taraftarlar yıldız oyuncu görmek istiyor kadroda
  • quote:

Orjinalden alıntı: murderer_utku

oyunu top player da ve 10 dk lık maçlarda oynuyorum. yapğtığım her atak golle bitiyor neredeyse.iki forvetim.(Benzema - Agüero) çok hızlı seri ve iyi plase vuran oyuncular.arkalarındaki arda turan ve messi de bildiğiniz gibi iyi oyuncular.hücum yönü çok iyi takımın defansımında bundan geri kalır tarafı yok.

her iki zorluk seviyesini de en zora çek benim gibi. oyunu da 5 dk ya indir. 10 dk lık maç yaparsan tabi 5+ gol atarsın.

şu an ispanya liginde 16 maçta 46-15-1-0-40-3 istatistiklerindeyim.. ben bile şaşırdım ama takım oyundaki en iyi adamlardan oluşuyo yabacak bişi yok.. ilk onbirin yaş ortalaması 25-26 yani en mükemmel devrinde takım, gelcek sezon bu uçuk başarı aynı şekilde olmayacaktır.

en azından aldığım galibiyetler ortalama 2-0 3-0 falan. 5 6 falan oldu mu oyun iyice gerçeklikten çıkıyo.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.