Şimdi Ara

Pert kasko normal kaskoya göre malıyet olarak ne kadar dusuktur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir konuda gormustum normal kasko yerıne pert kasko yaptıranlar var yanı arac sadece perte cıkacak durumlarda kasko ucret oduyormus. Normal kaskoya gore yıllık malıyetı ne kadar fark eder? acaba yaptıran veya bılen?

• Ben yaptırdım Anadolu sigortaya 450 TL civarı bir rakam tuttu. Ful kaskonun 1500 civarı olduğunu düşünürsek neredeyse 3 te 1 fiyatına yaptırabilirsiniz. Aracım çalınmaya, pert olmaya karşı kaskolu fakat diğer teminatlar yok poliçede. Herhangi bir sebepten dolayı (kaza, doğal afet, savaş vb.) araç pert olursa veya çalınırsa kasko devreye giriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rangerover85

Ben yaptırdım Anadolu sigortaya 450 TL civarı bir rakam tuttu. Ful kaskonun 1500 civarı olduğunu düşünürsek neredeyse 3 te 1 fiyatına yaptırabilirsiniz. Aracım çalınmaya, pert olmaya karşı kaskolu fakat diğer teminatlar yok poliçede. Herhangi bir sebepten dolayı (kaza, doğal afet, savaş vb.) araç pert olursa veya çalınırsa kasko devreye giriyor.
    hocam bana mantıklı gelıyor ufak tefek kazalarda zaten cıkma far cıkma kapı vs cok ucuz yanı buna göre buyuk kazada aracı toplatmak sanayıde cok zor o durumda perte ayırmak daha mantıklı olur. bu kaskoyu gayet mantıklı buluyorum şu durumda. Ayrıca diyelimki arac 20 yasına kadar bu kaskoyu kullandık ve hala normal kaskoya döndurebılırmıyız bunu da merak edıyorum
  • Burda da sigorta şirketinin işleyişi farklılık gösteriyor. Generali de pert kaskoyu üzerine fark ödeyerek normal kasko ya dönüştürebilirsiniz. Ama Anadolu sigorta da poliçeyi iptal edip yeni kasko yaptırmanız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rangerover85

Burda da sigorta şirketinin işleyişi farklılık gösteriyor. Generali de pert kaskoyu üzerine fark ödeyerek normal kasko ya dönüştürebilirsiniz. Ama Anadolu sigorta da poliçeyi iptal edip yeni kasko yaptırmanız gerekiyor.
    sagolun hocam bu bılgı cok ıyı oldu. Pazartesı bunu arastıracagım generalı mantıklı geldı. Ornegın en cok kazalar uzun yola cıkarken tatıldevs daha cok oluyor ıstatıstıklere gore. Dolayısıyla tatıle fln cıkarken full kaskoya cevırıp 1 ay sonra donunce yıne perte cevırırım yada aracı hafta sonu sadece kullanıyorsam pert kasko olur 1-2 ay sureklı kullanacagım bır zaman dılımı olursa full kaskoya cevırırım hemde yatan aracıma da bosa para odememıs olurum cok mantıklı gelıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: adrisanam

sagolun hocam bu bılgı cok ıyı oldu. Pazartesı bunu arastıracagım generalı mantıklı geldı. Ornegın en cok kazalar uzun yola cıkarken tatıldevs daha cok oluyor ıstatıstıklere gore. Dolayısıyla tatıle fln cıkarken full kaskoya cevırıp 1 ay sonra donunce yıne perte cevırırım yada aracı hafta sonu sadece kullanıyorsam pert kasko olur 1-2 ay sureklı kullanacagım bır zaman dılımı olursa full kaskoya cevırırım hemde yatan aracıma da bosa para odememıs olurum cok mantıklı gelıyor

Alıntıları Göster
    Evet hocam mantıklı ama Generali 1000 TL gibi bir rakam vermişti. Ben de o yüzden Anadolu sigortayı tercih ettim. İnsanlar genelde uğraşmak istemedikleri için ful kasko yaptırıyor. Ama ödediğimiz primler maalesef çok fazla. Benim kardeşim sigortacı o bana söylemişti böyle bir kasko var yaptır istersen diye. Ben en çok arabamın çalınmasından korkuyordum o yüzden yaptırdım şimdi kafam rahat. 450 TL neye vermiyoruz ki.

• Pert kaskonun maaliyeti çok düşük.

Ancak bir kazada %50 oranında ( araç bedeli üzerinden) hasar olması gerekiyor. Çalınırsa ödeme yapılıyor , bir problem olmuyor.

Bu işin sıkıntısı diyelim 100.000 TL bedeli olan araç sahibisiniz.
    45.000 TL hasar olsa perte çıkartmıyorlar aracınızı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.