Şimdi Ara

Pert Aracın Sağlam Diye Satılması (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
10
Favori
150.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adınıza sevindim. tebrik ederim uzun bir süreç olmuş ama başarmışsınız. dava hakkındaki bilgileri de paylaşırsanız mutlaka arkadaşlara yardımı dokunacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notimportantali

adınıza sevindim. tebrik ederim uzun bir süreç olmuş ama başarmışsınız. dava hakkındaki bilgileri de paylaşırsanız mutlaka arkadaşlara yardımı dokunacaktır.
    notimportantali

Evet baya uzun sürdü davayı kazandık ama daha herşey bitmedi adamın parası varmı? onu bilmiyoruz para y oksa nasıl işleyecek onuda bilmiyorum.

ben davayı kısaca özetliyeyim

ilk olarak ihtarname çekiyorsunuz çektiğiniz ihtarnameyi noterden yapmanızda tavsiye var bu araba hasarlı sözleşmeden cayma hakkımı kullanıp paramı istiyorum diye bu ihtarnameyi aldığına dair 2 hafta sonra noterden bir evrak alıyorsunuz 2 hafta cevap için bekleyim elinizdeki ihtarnameyle icraya gidiyorsunuz.
    icraya itiraz etmezse sıkıntı yok eğer ederse 2 hafta içinde o yol kapanıyor mahkemeye gidiyorsunuz
    benim davayı açmam 10.12 deydi ilk duruşma sanırım 02.13 de oldu
    mahkeme ilkin sigorta kaydı istedi 2 ay sonraya attı sonra servis kaydı istedi 2 ay daha attı adli tatil girdi 12.13 tarihinde bilirkişiye çıkabildi araç
    bilir kişi aracın gizli kusurlu olduğunu söyledi bunu 2.14 te mahkemeye sundu mahkeme 3.14 tarihinde karar verdi araç gizli kusurludur aracın iadesi yapılsın diye
    bakalım şimdi ne olacak
    davanın özellikleri
    ilan sitesi olaan shbndn .cm adresinde araç kesinlikle kazasız diye satılıyordu
    aracı güvenip aldık
    ertesi günü takla atmış olduğunu öğrendim ama pert kaydı yok
    davada ilanı kanıt olarak sundum
    karşı yaraf alan kişi hasarkı olduğunu biliyordu dedi.
    böyle bir gidişat var işte...

ama size nasihatim mahkeme en son yolunuz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeMiVaR

notimportantali

Evet baya uzun sürdü davayı kazandık ama daha herşey bitmedi adamın parası varmı? onu bilmiyoruz para y oksa nasıl işleyecek onuda bilmiyorum.

ben davayı kısaca özetliyeyim

ilk olarak ihtarname çekiyorsunuz çektiğiniz ihtarnameyi noterden yapmanızda tavsiye var bu araba hasarlı sözleşmeden cayma hakkımı kullanıp paramı istiyorum diye bu ihtarnameyi aldığına dair 2 hafta sonra noterden bir evrak alıyorsunuz 2 hafta cevap için bekleyim elinizdeki ihtarnameyle icraya gidiyorsunuz.
    icraya itiraz etmezse sıkıntı yok eğer ederse 2 hafta içinde o yol kapanıyor mahkemeye gidiyorsunuz
    benim davayı açmam 10.12 deydi ilk duruşma sanırım 02.13 de oldu
    mahkeme ilkin sigorta kaydı istedi 2 ay sonraya attı sonra servis kaydı istedi 2 ay daha attı adli tatil girdi 12.13 tarihinde bilirkişiye çıkabildi araç
    bilir kişi aracın gizli kusurlu olduğunu söyledi bunu 2.14 te mahkemeye sundu mahkeme 3.14 tarihinde karar verdi araç gizli kusurludur aracın iadesi yapılsın diye
    bakalım şimdi ne olacak
    davanın özellikleri
    ilan sitesi olaan shbndn .cm adresinde araç kesinlikle kazasız diye satılıyordu
    aracı güvenip aldık
    ertesi günü takla atmış olduğunu öğrendim ama pert kaydı yok
    davada ilanı kanıt olarak sundum
    karşı yaraf alan kişi hasarkı olduğunu biliyordu dedi.
    böyle bir gidişat var işte...

ama size nasihatim mahkeme en son yolunuz olsun.

Alıntıları Göster
    Benim anlamadığım bu kişiler bu araçları satariken daha sonra bunun ortaya çıkacağı bu işten başının ağrayacağı ve bu arada en önemlisi kul hakkı yediğini ve en büyük günahı işlediğini hiç mi bilmiyor yaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: domaindeposu

Benim anlamadığım bu kişiler bu araçları satariken daha sonra bunun ortaya çıkacağı bu işten başının ağrayacağı ve bu arada en önemlisi kul hakkı yediğini ve en büyük günahı işlediğini hiç mi bilmiyor yaa.

Alıntıları Göster
    Ctakmaz ne oldu ya?
  • İyi bir avukat bulup hakukvdavası açabılırsın.. Kazanabılırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_

İyi bir avukat bulup hakukvdavası açabılırsın.. Kazanabılırsın
    Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler bana da bir yol göstermiş oldu. Bende sizler gibi mağdur oldum. İzmit Hereke ' den Oğuz AKTAŞ isimli dolandırıcan bir araç satın aldım görseniz çok namuslu acayip atatürkçü temiz bir insandır herneyse Sms sorgulamasında vs birşey çıkmadı bir ustaya gösterdik oradada tarif ettiği gibi soldan sadece 2 lokal boya çıktı (ustada adamı olabilir). Aracı satın aldıktan sonra kasko yaptırırken öğrendim araç 48 bin tl hasar kayıtlı ve çekme belgeliymiş bu yüzden kasko da yaptıramıyorum belki 30 firma dolaştım yok olmadı.

Bende sizler gibi dava açtım fakat ihtarnameyi noterden değilde Tüketici hakları derneği' ne giderek çektirdim yeni tüketici hakları kanununda 2.ci el araçları da kapsıyormuş mağdur olunca da avukatlık masraflarımı devlet ödüyor cebimden sadece dava açma parası 260 tl çıktı mahkeme 24/10/2014 tarihine gün verdi. Dava ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım herkese tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan_aydin

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler bana da bir yol göstermiş oldu. Bende sizler gibi mağdur oldum. İzmit Hereke ' den Oğuz AKTAŞ isimli dolandırıcan bir araç satın aldım görseniz çok namuslu acayip atatürkçü temiz bir insandır herneyse Sms sorgulamasında vs birşey çıkmadı bir ustaya gösterdik oradada tarif ettiği gibi soldan sadece 2 lokal boya çıktı (ustada adamı olabilir). Aracı satın aldıktan sonra kasko yaptırırken öğrendim araç 48 bin tl hasar kayıtlı ve çekme belgeliymiş bu yüzden kasko da yaptıramıyorum belki 30 firma dolaştım yok olmadı.

Bende sizler gibi dava açtım fakat ihtarnameyi noterden değilde Tüketici hakları derneği' ne giderek çektirdim yeni tüketici hakları kanununda 2.ci el araçları da kapsıyormuş mağdur olunca da avukatlık masraflarımı devlet ödüyor cebimden sadece dava açma parası 260 tl çıktı mahkeme 24/10/2014 tarihine gün verdi. Dava ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım herkese tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    arkadaşım geçmiş olsun.. bende mahkemeye başvurmuştum. usul hatası nedeniyle mahkeme süreci olumsuz sonuçlandı(ikamet ettiimiz iller farklıydı ben kendi ikamet ettiğim ilde mahkeme açmıştım). ancak bu defa kişinin ikamet ettiği ilde dava açmaya karar vermiştim. satıcı anlaşma yoluna gitti. aracın satış fiyatı üzerinden zararın bir kısmını ödedi. yaklaşık 3000 tl gibi zararım oldu.. ama sessiz kalmamak adına mahkeme bir sonuç oldu.. ki satıcınında dolandırıldığı konusunda beni ikna etti.. baktım zarar hepsi benden çıkacak teklifini kabul ettim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

arkadaşım geçmiş olsun.. bende mahkemeye başvurmuştum. usul hatası nedeniyle mahkeme süreci olumsuz sonuçlandı(ikamet ettiimiz iller farklıydı ben kendi ikamet ettiğim ilde mahkeme açmıştım). ancak bu defa kişinin ikamet ettiği ilde dava açmaya karar vermiştim. satıcı anlaşma yoluna gitti. aracın satış fiyatı üzerinden zararın bir kısmını ödedi. yaklaşık 3000 tl gibi zararım oldu.. ama sessiz kalmamak adına mahkeme bir sonuç oldu.. ki satıcınında dolandırıldığı konusunda beni ikna etti.. baktım zarar hepsi benden çıkacak teklifini kabul ettim..

Alıntıları Göster
    namıssızlar
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ben yaklaşık 3 ay önce 2009 model bi araç aldım. 3 ay sonra araç cenk diye polis tarafından bağlandı. Şimdi ben aracı aldığım kişiye dava açacağım. Parami talep ettim adam ben cenk olduğunu bilmiyordum.bende aldigim kişiden parami alıp sana verebilirim dedi.dava açmaya hazırlalnıyorum. Bu konuda bana yol gösterecek Arkadaslar yazarsa sevinirim.konu ile ilgili emsal karar varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkbr1234

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 ay önce 2009 model bi araç aldım. 3 ay sonra araç cenk diye polis tarafından bağlandı. Şimdi ben aracı aldığım kişiye dava açacağım. Parami talep ettim adam ben cenk olduğunu bilmiyordum.bende aldigim kişiden parami alıp sana verebilirim dedi.dava açmaya hazırlalnıyorum. Bu konuda bana yol gösterecek Arkadaslar yazarsa sevinirim.konu ile ilgili emsal karar varmıdır.
    Emsal dava ne demek ? Bu nitelikli dolandırıcılık suçu....Ve cezası çok ağır..Senin muhatabın otomobili satın aldığın kişi....Oda öteki adamın adamı...Ve çulsuzun teki oluyor.....Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Emsal dava ne demek ? Bu nitelikli dolandırıcılık suçu....Ve cezası çok ağır..Senin muhatabın otomobili satın aldığın kişi....Oda öteki adamın adamı...Ve çulsuzun teki oluyor.....Kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    kafalarına daş düşsün bu dolaNDIRICILARIN
  • TAKMAZC T kullanıcısına yanıt
    TAKMAZC BU KONUYLA İLĞİLİ AĞIR CEZADA YARGILANMALARIYLA İLĞİLİ BÖYÜM EVRAGINI BURAYA BİR ATAMANIZ MÜMKÜNMÜ PEK İNANDIRICI BULMADIM YADA SİZİN KONU DEĞİŞİK @TAKMAZC
  • quote:

Orijinalden alıntı: uggus

quote:

Orijinalden alıntı: bekirbahce

Yanlış anlaşıldım sanırım.ben burada kimseyi savunmuyorum.Sadece bir araç alırken mağdur duruma düşülmemesi için önlem alınması gerektiğini söylüyorum.ÇÖZÜM.ARACI ALMADAN ÖNCE HER HANGİ BİR SİGORTA ACENTESİNE ALACAĞINIZ ARACIN RUHSAT BİLGİLERİ İLE GİDİN.ARACIN KARA LİSTEDE OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETTİRİN.DAHA SONR O ARACIN YETKİLİ SERVİSİNDE ARACI KONTROL ETTİRİN VE PERT TAM ZİYA TAM HASARLI KAYDININ OLUP OLMADIĞINI SORUN VE BİR RAPOR İSTEYİN.
    ARACI ALDIKTAN SONRA BUNLARI YAPMANIN BİR ÖNEMİ FAZLA YOK.2. EL ARAÇ DA HER ŞEY OLABİLİR.PERT ARAÇ DEMEK İHALEYE ÇIKARKEN TESCİLİ OLMAYAN PLAKASI TRAFİKDEN ÇEKİLEN ARAÇ DEMEKMİŞ.KAZALI YANİ.SATAN ŞAHIS YADA ŞAHISLAR ARACI SATARKEN ARAÇ SORUNSUZ TOPLANMIŞ OLARAK SATIYOR VE KAZASI YOK DİYOR.ŞU AN İTİBARİYLE GÖRÜNDÜĞÜ İTİBARİYLE KAZASI YOK DİYOR.GEÇMİŞİNDE KAZASI OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM DİYOR YA DA DİYEBİLİR.BU BİR HUKUKÇU NU YORUMUDUR.YAZDIKLARIM SADECE BİLGİLEMNDİRMEK ARAÇLIDIR.

BU ARADA BENDE BİR PERT ARAÇ MAĞDURUYUM.BUNUDA BELİRTMEK İSTERİM.ÖN YARGILI ARKADAŞLARA

ŞİMDİ SENİ DAHA İYİ ANLADIK. EVET SÖYLEDİKLERİNDE HAKLILIK PAYI YOK DEĞİL AMA HANİ HOCA NE DEMİŞ HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK? BİZDE ÖYLE DÜŞÜNDÜK. AMA ŞİMDİ SENİ ANLADIK.

Alıntıları Göster
    MERHABALAR,

ÇOK BOŞ KONUŞUYORSUNUZ ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE DEVLET SATTIRIYOR BU ARAÇLARI VATANDAŞ SATMIŞ SUÇMU 20.000 TL ARACI 12.000 TL AL SATAN SAF ALAN UYANIK SONRADA ARABA PERTMİŞ ALIRKENDE UYANIK OLAN ARABAYI NASILDA SAFTAN ALDIM DİYE ÖVÜNÜYOR ŞUNUDA BİLİN ARACI ALIRKEN ARACI HER HALIYLE KABUL ETTİĞİNİZE DAİR İMZA ATIYORSUNUZ BU NE DEMEK BİR ÇUVAL CİVATADA OLABİLİR HİÇ HAK İDDA EDEMESİNİZ AVUKATLAR NE İÇİN VAR DAVA AÇMAK İÇİN SEN GİDECEN AVUKATA DERDİNİ ANLATACAN AVUKATDA HAYIR OLMAZMI DİYECEK SENDEN PARA ALMASINI BİLİR GERİSİ KAZANILMASIDA ONUN İÇİN SORUN DEYİL HA SATICIDA NE DİYECEK BENDE BÖYLE ALDIM BÖLYEDE SATTIM HAA BİRDE BİR OLAY VAR ARACIN KASKO DEGER BEDELİ DEYİLDE SATIŞI DÜŞÜK GÖSTERDİYSE GEÇMİŞ OLSUN ZATEN BİR ŞEYDE ÇIKMAZDA BURDA BU KADAR YORUM VAR HADI ARKADAŞLAR ATINDA EVREKLERI İNCELEYİLİM HER ARACIN BİR BEDELİ VARDIR BEDELİNİN ALTINDA ALIYORSAN BİLKİ ALTINDAN BİR ŞEYLER ÇIKAR BENDEN BU KADAR
  • NEMBUTAL N kullanıcısına yanıt
    Dediklerinde kısmen dogruluk payı da olsabilir.Fakat şunu da unutmayalım ki ilk defa araç alanlar, değerini verip kandırılanlar var.Minareyi çalan kılıfı hazırlıyor.

He 50 liralık arabayı 40 a aldım diyen kendi derdine yanacak.Yapacak bir şey yok.

Benim sormak istediğim bu işin garanti yolu nedir.İnsanlar aldanmasın.

Yetkili servis mi ? Sigorta dan sorgulamak mı ? Mesaj atmak mı bunlardan konuşalım. Yazık insanlar a
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Dediklerinde kısmen dogruluk payı da olsabilir.Fakat şunu da unutmayalım ki ilk defa araç alanlar, değerini verip kandırılanlar var.Minareyi çalan kılıfı hazırlıyor.

He 50 liralık arabayı 40 a aldım diyen kendi derdine yanacak.Yapacak bir şey yok.

Benim sormak istediğim bu işin garanti yolu nedir.İnsanlar aldanmasın.

Yetkili servis mi ? Sigorta dan sorgulamak mı ? Mesaj atmak mı bunlardan konuşalım. Yazık insanlar a
    1. arkadaşlar 2013 civic hb dizel 36000km de 61500 e el sıkıştım kısmetse pazertesi alacam acaba fiyatı nasıl ?
    ( kazası, değişeni, boyası olmadığını beyan ediyor )

2. araç alırken computeste mi sokmak yoksa servisine mi götürmek daha doğru olur?

3.computeste aracın siğortalı kaskolu olduğunu söylerlermi? yada aracın pert olduğunu anlarmı?

4. pert bir aracın tırafik siğortsı oluyormu?

yardımcı olursanız sevinirim. fikirlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden tsk ederim.
  • Büyük şehirde yasiyosan öncelikle arabayı profesyonel bir expertize sok, plakayı 5664 e gönder, e devletten ayrıca plakayı sorgulat, sigortacı bir arkadaşına arabayı kasko yapar gün şase numarasından sorgular ayrıca en son yetkilibservise de experiz yaptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: depakin241824

Büyük şehirde yasiyosan öncelikle arabayı profesyonel bir expertize sok, plakayı 5664 e gönder, e devletten ayrıca plakayı sorgulat, sigortacı bir arkadaşına arabayı kasko yapar gün şase numarasından sorgular ayrıca en son yetkilibservise de experiz yaptır.
    tsk ederim
  • alicanalay A kullanıcısına yanıt
    pert araç tabiri artık yazılmıyor ağır hasarlı ibaresi geçiyor tarfik siğortası tabiki oluyor hatta modelli araçlar artık kaskoda yapılıp kredide çıkabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEMBUTAL

pert araç tabiri artık yazılmıyor ağır hasarlı ibaresi geçiyor tarfik siğortası tabiki oluyor hatta modelli araçlar artık kaskoda yapılıp kredide çıkabiliyor
    tsk ederim bu gün aldım aracı temiz çıktı hem servide hem kaskoda :)
  • Arkadaslar öncelikle hepiniz bizi bilgilendirdiginiz için çok sağolun. Bende bugün başıma geleni yazmak istiyorum.sahibinden.com da hyundai Getz marka araç gördüm. .birbuçuk parça lokal boya var yazıyordu. Sahibini aradım dediğinin dışında birsey çıkarsa expertis masrafıni karşılayacagini söyledi. Konuşmamızin telefon kaydı mevcut.exper e gittiğimiz de araçta kaput dahil 3 parça boya çıktı. ..araç sahibi etek giyen erkeklerden olacak ki sözünü tutmadı üstelik birbirimize girdik..araci almadimm,,,expertise parasini odemek zorunda kaldım. .200 lirayla zengin olacak biri değilim. .Ancak yediğim tehditler ve zaman kaybı yanıma kar kaldı. ..Bu yüzden internette yazmış olduğu yalan beyandan dolayi dava etmek istiyorum..akıl akıldan üstündür. .Bu konu hakkındaki görüşlerinizi almaktan çok memnun olacağım. ..iyi gunler dilerimmm
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.