Şimdi Ara

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
13
Favori
28.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç sıkıntı olmaz. Yalnızca küçük göndermeler var oyunlar arasında. Hikaye ve karakterler olarak birbirinden bağımsız oyunlar. Kafanı karıştırmak gibi olmasın imkanın ve zamanın varsa sırasıyla da oynaman daha keyifli olabilir. Genelde 5'i oynadıktan sonra eski yapımlara dönenler pek keyif alamıyor. ama sırasıyla oynayınca bütün oyunlardan güzel bir deneyim alabiliyorsun.
  • ErrayN kullanıcısına yanıt
    Ben de 5. oyundan daldım seriye. İlk 4 yok bende de. Konu olarak birbilerinden bağımsızlar ama felsefe aynı. Başladığım zaman Persona serisinin tahiçesini anlatan 1-2 video izledim. Seri olarak baya eski, bakmanda fayda var
  • Felsefe ve psikoloji yönüyle Persona kavramını merak edenler için güzel bir yazı

http://derinalgi.blogspot.com.tr/search/label/persona
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Ben de 5. oyundan daldım seriye. İlk 4 yok bende de. Konu olarak birbilerinden bağımsızlar ama felsefe aynı. Başladığım zaman Persona serisinin tahiçesini anlatan 1-2 video izledim. Seri olarak baya eski, bakmanda fayda var

Tarihçe olarak Gamespot'ın yaptığı videoları mı izlediniz?
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Tarihçesi için en son şu videoyu izlemiştim. Türkçe olarak güzel bir anlatımı var. Yardımcı olmuştu baya

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Tarihçesi için en son şu videoyu izlemiştim. Türkçe olarak güzel bir anlatımı var. Yardımcı olmuştu baya

Ahh Noldoist adamım. Bu kanalın çok güzel videoları var. Fazla popüler olmadığı için izlememişsinizdir diye düşünmüştüm. Bende oyuna başlayacağım zaman hem buradan hemde gamespottan izlicem teşekkürler.

• Caroline ve Justine ne zormuş lan. 11 elden sonra all-out attack yaptılar tak diye savaş bitti. bu savaşı da alırsam platinum geliyor artik dişimi sıkacam.

bu arada
    satanael savaşlarda beş para etmiyor. yoshitsune candır
  • Bence sony türkiyenin ve mustafa yiğit in bu oyundan haberleri yok. Türkçe olsaydı düşünmeden alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başladık bakalım5 saat oldu şimdiden

• 3. palace ı bitirdim. Oyunda kaç tane palace bulunmakta. Oyunun % kaçını bitirdim acaba diye merak ediyorum. 35 saat oldu sanırım millet 100-120 saat sürüyor yazmış ben yarılamamışımdır umarım. 70-80 saate biter yoksa

Futabayı evde buldum en son makoto karanlıktan tırstı falan o kısım bitince ara verdim tam olarak buradayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 20 Kasım 2017; 13:26:45 >
  • Oyun bitince boşluğa düştüm.Ama siyah maskekli için zaten 2 adayım vardı.1inci adayım değilde 2. adayım tuttu.

• İlki kimdi
  • dark dragon kullanıcısına yanıt

İlk tercihim düz mantık Shidoydu çocuğa suç attıığı için.Bence Shido olmaması daha iyi olmuş çünkü böyle kişiler suçu kendisi işlemez maşa kullanırlar.Orası mantıklı olmuş.
  • Urahara0 kullanıcısına yanıt
    7 palace var. benim oyunun o civarlarında senin gibi 35 saat etmişti, 100 saatte bitirdim. ben de erken bitirecem diye korkmuştum ama uzadıkça uzuyor, hele o kasım ayı yok mu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellerindenoperim17 -- 20 Kasım 2017; 18:39:36 >
  • Beyler oyundaki zindanları tek seferde bitirmek zorunda miyiz? Ilerledim epey ama karakterlerde ne hp ne sp kalmadı. Bu adamları nasıl tekrar fulleyeceğiz? İlk zindandayım gerçi henüz, bir hazine arıyoruz kankalarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 20 Kasım 2017; 19:50:49 >
  • evo_4 E kullanıcısına yanıt
    "Tamam, buraya kadar." dediğiniz zaman en yakın güvenli odaya dönüp (ya da bir sonrakine ilerleyip) fast travel ile girişe gidip palace ı terkedebilirsiniz. Başka bir gün tekrar girip, yine fast travel ile güvenli odaya dönüp oradan devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thausael -- 20 Kasım 2017; 19:55:18 >
  • thausael kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bu şekilde ilk zindanı tamamladım. Oyunda yapılabilecek bir sürü aktiviteden bahsediyor yemek yeme, kitap okuma vs. ama henüz oyun free-roam'a atmadi dogru düzgün. Hikaye doğrultusunda ilerliyoruz.

• Yalnız Akechi'nin kendinin ele vermesindeki yaptığı büyük hata dikkatli bir oyuncu tarafından fark edilebilir seviyede . Daha Akechi'nin ilk rol aldığı sahnede böyle küçük bir detayın olması bence çok ince düşünlmüş bir şey.
    SP büyük sıkıntı olabiliyor kimi zaman. Takviye iksiri olarak da bulunması biraz zor. Eve aldığım 2. el tv vardı. Şansıma TV de yapılan bir yayın aracılığı ile 30 tane sipariş geçmiştim, rahatlatmıştı o biraz. SP için en güzel çözüm savaş sırasında otomatik sp arttırımı yapan aksesuarlara yoğunlaşmak.
    Doktor ile ilişkiyi ilerletince her turda sp tazeleyen eşyalar satıyor. Dükkanda yapılan kahveler de sp tazeliyor. Ama bitince zindandan çıkmak en iyisi, yoksa zindan erken bitince bir sonraki zindana kadar boşluk oluyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.