Şimdi Ara

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
13
Favori
28.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun efsane ama eleştireceğim yanları var. 25 saat playtime olmuş ama kasti yapılmış rezillikler var. Hiç özgürlük yok şuana kadar Bi kodumun kedisini dinliyorum uykun geldi uyu, dışarı çıkma uyu, hop hideout a git, hop şunun yanına git, Hop uyandın okuldasın, hop okuldan çıktın, ışınlanıp duruyorum.

Zerre rpg özgürlüğü alamadım. bi odada ki çiçeğe gübre atacam 10 saniyelik iş çicek sulatmıyor uyu, lockpick yapacam, yok şimdi yapma uyu. Birilerini ziyaret etcem yada para lazım bişe satcam para kazancam yok, şu bekliyo hoop bi ekran ışınlan.

FF13'te de 30 saat boyunca tutorial var dı ama o Tutorial dı yani bir şeyini kısıtlamıyor du, bu resmen daha ne kadar beni kısıtlayacak bilmiyorum.

En basitinden mekanik saçmalamasına örnek olarak spoiler olmasın diye üstü kapalı anlatacağım. "iki kişi metaverse deyiz, zor bir savaşı az canla bitirdim. Savaş biter bitmez ara sahnelere girip uzun uzun başka iki kişiye işler ettirip sonra gene ara sahne ile diğer iki kişiyi de alarak başka zor bir savaş başlatıyor ve bu savaşa ben ve parti üyesi 7 canla başlıyoruz."

yahu madem real world de belli sahneler olcak, gameplay olcak metaverse deki iki salak onca konuşup geri çıkışa koşarken 2 saniye kendilerine can basamadıalr mı yada bırakta bi can basayım auto recovery edeyim.

Oyuna lafım yok dövüşler efsane, senaryo hikaye gidişatı efsane ama şu oyuncuyu saçma şekilde kısıtlaması 30 saat sonra ortadan kalkacak mı merak ediyorum. Ben JRPG mi oynuyorum yoksa Kedi'nin köleliğini mi belli değil.

• oyun şu palacelar açılmadan hemen önce oyuncuyu çok kısıtlıyo. bütün palacelar için geçerli bu. bu oyundan beklentim serinin diğer oyunlarına göre biraz daha özgür bırakmasıydı ama çok daha kısıtlı hissettiriyor bazı kısımlarda gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun müthiş. Uzun zamandır bir oyuna bu kadar bağlanmamıştın. Ancak bazen evli ve çocuklu olan benim gibiler için sorun olabiliyor. Şöyle bir saat oynayayım, çıkayım diyorsunuz. Ama oyun yakanızı bırakmıyor. Save yapabilecek duruma gelene kadar, kendinizi bitmek bilmeyen diyalog zincirleri içerisinde bulabiliyorsunuz. Bu oyunu üniversitede öğrenciyken oynasam, muhtemelen bitirene kadar evden çıkamazdım. O kadar sürükleyici. Ama zaman kısıtlıyken oynamak biraz sıkıntılı. İleriki bölümlerde daha özgür bırakacağını umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Oyun müthiş. Uzun zamandır bir oyuna bu kadar bağlanmamıştın. Ancak bazen evli ve çocuklu olan benim gibiler için sorun olabiliyor. Şöyle bir saat oynayayım, çıkayım diyorsunuz. Ama oyun yakanızı bırakmıyor. Save yapabilecek duruma gelene kadar, kendinizi bitmek bilmeyen diyalog zincirleri içerisinde bulabiliyorsunuz. Bu oyunu üniversitede öğrenciyken oynasam, muhtemelen bitirene kadar evden çıkamazdım. O kadar sürükleyici. Ama zaman kısıtlıyken oynamak biraz sıkıntılı. İleriki bölümlerde daha özgür bırakacağını umuyorum.

Üniversitede öğrenciyim ve sabah 10 da başladım şu saate kadar oynadım sadece yemek için ara verdim Bende aynı sorundan yakınıyordum uzun süre save edemiyorsun ve oyun özgür bırakmıyor du ama 30 saatten sonra artık tutorialler azalıp, Takvim yönetimini sana verdimi oyun işte ozaman daha da epikleşiyor

• Oyunda 80 saati devirdim. İş bitmeye yaklaştıkça bitmesin diye daha azar azar oynamaya başladım

Gözüme çarpan en büyük eksiği, oyunda kesinlikle bir "saat" sistemi olmalıydı ve aktivitelerin harcadığı belirli saatlerin bulunması gerekirdi. Şuanki hali ile 1 gün sadece sabah ve akşam olarak 2'ye bölünmüş ve tüm aktiviteler aynı zamanı yiyor. Örneğin hiç bir işiniz olmadığı bir pazar günü kalktınız yemek yediniz arkasındanda 1 tane film seyrettiniz, hoop gün bitti hadi yat uyu. Bu hayli saçma bir durum. Örneğin size okuldan sonra istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz 6 saatlik bir zaman dilimi sunmalı. Yemek yemek 1 saat, film izlemek 2 saat, confidantlar ile ilişki geliştirmek 3 saat gibi aktivitelerin harcadığı zamanları olmalı. Ben bu 6 saatlik boş vaktimde istersem 2 saatten arka arkaya 3 film seyredebilmeliyim yada istersem 3 saatten 2 confidant ile vakit geçirebilmeliyim. Şimdi arka arkaya 2 kere lockpick yapınca hadi yat uyu diyor. Tam kaptırmış giderken gameplay sekteye uğruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Japonya’da figürleri çıkıyormuş karakterlerin.

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü

Makoto iyimiş baya

Oyundaki kısıtlama hissi aşırı yüksek buna ben de katılıyorum. Bu oyun zaten bir Witcher gibi ya da Final Fantasy gibi tam bir özgürlük sağlamıyor. Başlarda bundan ben de şikayetçiydim ama ilerledikçe alıştım bu duruma. Benim gözümde Persona 5 tam bir açık dünya RPG si değil zaten. O yüzden gün içersinde yapacağınız aktiviteleri iyi düşünün yoksa 1-2 aktivite ile gün heba oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5150 III

Oyunda 80 saati devirdim. İş bitmeye yaklaştıkça bitmesin diye daha azar azar oynamaya başladım

Gözüme çarpan en büyük eksiği, oyunda kesinlikle bir "saat" sistemi olmalıydı ve aktivitelerin harcadığı belirli saatlerin bulunması gerekirdi. Şuanki hali ile 1 gün sadece sabah ve akşam olarak 2'ye bölünmüş ve tüm aktiviteler aynı zamanı yiyor. Örneğin hiç bir işiniz olmadığı bir pazar günü kalktınız yemek yediniz arkasındanda 1 tane film seyrettiniz, hoop gün bitti hadi yat uyu. Bu hayli saçma bir durum. Örneğin size okuldan sonra istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz 6 saatlik bir zaman dilimi sunmalı. Yemek yemek 1 saat, film izlemek 2 saat, confidantlar ile ilişki geliştirmek 3 saat gibi aktivitelerin harcadığı zamanları olmalı. Ben bu 6 saatlik boş vaktimde istersem 2 saatten arka arkaya 3 film seyredebilmeliyim yada istersem 3 saatten 2 confidant ile vakit geçirebilmeliyim. Şimdi arka arkaya 2 kere lockpick yapınca hadi yat uyu diyor. Tam kaptırmış giderken gameplay sekteye uğruyor.

Benim uzun uzun yazdığımı çok güzel özetlemişsin hocam. Bende aynen bunu isterdim yani yapımcılar bunu çok basit bir şekilde yapabilirlerdi ve kendi oyunlarının oynanış süresi 2 katına çıkardı bizim için oyunu seven oyuncuların da oyunla bağı daha uzun süre kalırdı.

Ama oyundaki her bir iş aynı zamanı götürüyor, After School ve Evening zaman birimi kalıyor bize sadece haftasonu hariç. Yani 2 birim iş yapabiliyoruz. Dediğiniz gibi her işin kendi saat oranı olsa Sadece After School da 2-3 aktivite yapabilirdik.

Ama illaki bu japonların bir bildiği vardır diyorum böyle etmelerinin, o zaman da oyun belli aşamalara gelmeden çok fazla gelişmiş olabilirdik veya senaryo akışı bozulabilirdi verilmek anlatılmak istenen.

• Arkadaşlar persona 5 almayı düşünüyorum da serinin önceki oyunlarını oynamadım alakası var mı? Oynamam gerekli mi?
  • Arkadaşlar elinde olup satmak isteyen var mı?

• Hooman H kullanıcısına yanıt
    değil direk oynayabilirsin

• Oyunun en iyi şarkısı bence ne başı ne ortası. Bitiren arkadaşlara gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkingtr

Arkadaşlar elinde olup satmak isteyen var mı?

Bitirince Primary ve Secondary olarak satacağım ama 3.palace deyim şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan.Drake

quote:

Orijinalden alıntı: merkingtr

Arkadaşlar elinde olup satmak isteyen var mı?

Bitirince Primary ve Secondary olarak satacağım ama 3.palace deyim şuan.

ok.bitirince konuşalım.

• Efsane şarkı cidden. Rivers in the desert ve life will change şarkıları da benim favorilerim

• leonheart07 kullanıcısına yanıt
    +Our Beginning

+Beneath the Mask

youtubeda Beneath the Mask'in 10 saatlik extended versiyonunun 4 saatini dinlemişim iş güç sırasında

• Beneath the mask ın yağmurlu havada çalan versiyonu 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Efsane şarkı cidden. Rivers in the desert ve life will change şarkıları da benim favorilerim

Yılın en iyi OST ödülü verilir bu oyuna. Bu oyunu oynamadan Nier Automata diyordum ama fikrim değişti. Katılıyorum bu arada ilk 3 ne diye sorsanız bunları derdim. Birde şey adamlar öyle yerlere koymuş ki bu şarkıları tam orası için yapıldığını hissediyorsun. Bu arada dinlediğinize eminim ama şuraya koyayım istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaxson Ryker -- 28 Kasım 2017; 0:13:26 >

• Bu yıl ki oyun odullerini duzenleyen adam lyn'e (p5 de ki sarkilarin vokalisti) twitterdan mesaj atmis yani odullerde mini bi konser gorebiliriz ve ost odulu de p5 e

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım nier ve horizon zero bitsin persona ya başlayacağım sanırım hep hype olan diğer saçma oyunları oynadım ve beğenmedim şimdi Yeni yeni seçmece güzel oyunlar oynamaya başlıyorum inş persona 5 üzmez beni :)

• Persona 6 dan beklentilerim;

- Karakterler daha yetişkin olabilir, farklı farklı hayatlardan yetişkin karakterler daha ilgi çekici olabilir.
    - Grafiklerin çizfi film tadında olması çok güzel ama daha iyi bir oyun motoru kullanabilirler. Borderlands 'deki çizgi film grafiklerine bayılıyorum(sanırım unreal engine 4 kullanıyorlar)
    - Daha serbest bir oyun yapısı. Persona 5'in açık dünya konusunda iddialı olmadığı çok açık ama olmalı düşünüyorum :)
    - Ve değişmemesi gereken şey; sıra tabanlı dövüş sistemi. Zaten piyasada bu özellikte oyun kalmadı bari Persona'yı da kaybetmeyelim ki bu konuda cidden iyiler
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.