Şimdi Ara

PERİYODİK BAKIM TUTARLARI (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
3
Favori
122.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mayıs 2009'da yaptırmışım 30000 bakımını.
    202.63 TL ödemişim. Bunu kredi kartı hareketlerimden çıkarttım. Detay yazamıyorum; çünkü fatura falan arabada.

Ankara Reis Lider
  • Dün Gökkuşağında 20 000 bakımı yaptırdım arkadaşlar...Bir yıllık Toyota yardım ile ( 25 tl) birlikte toplam 283.86 tl tuttu...Yaklaşık üç saat sürdü...

PERİYODİK BAKIM TUTARLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminkeskin -- 20 Ağustos 2009; 11:18:58 >
  • arkadaşlar Avensis 80.000 bakımı için fiyat aldım arkadaştan ümraniye oto sanayi de kardeşler oto, yapılacak işlemler

motor yağı,
    motor filtresi,
    motor soğutma suyu,
    bujiler,
    yakt filtresi (depo içindeki filtre dhil),
    hava filtresi,
    fren hidroliği,
    polen filtresi
    şanzıman yağı

250 ile 275 tl arası...

isteyene arkadaşın numarasını verebilirim...
  • mrb ,aracım corolla comfort 2008 benzinli 20000 bakımına girecek yakın bir zamanda, ortalama kaç tl dir? bulunduğum il ş.urfa servisine hiç gitmedim,fazla bir ücret ödemek istemiyorum.
  • mecan22 arkadaşım umarım aşağıdaki tablo sana bi fikir verir ortalam bakım tutarlarıdır....ama bir kaç yerden fiyat almadan gitme derim ben..benim başıma geldi senin de başına gelmesin...

quote:

Orijinalden alıntı: TT75

2006 toyota yaris 1.3 terra aracım için yapılan bakım bilgileri aşağıdaki tabloda veriyorum.
    Bakım tarihleri:
    20.000 km Ocak 2008
    30.000 km Ağustos 2008
    40.000 km Nisan 2009
    Hepsi de aynı toyota servisinde yapılmıştır. 50.000'e geldi araba bu ay içinde götüreceğim bakıma. Bu sefer farklı yerlerden fiyat almayı planlıyorum. İstanbul Anadolu yakasında en uygun toyota servisi hangisi acaba?

PERİYODİK BAKIM TUTARLARI

• Gökkuşağı tavsiye olunur. Daha önce birkaç servis daha denemiştim. Diğer servislere nazaran işlerini daha detaylı-dikkatli yapıyorlar gibi bir izlenim uyandı. Neticede her bakımda yağ-çörek-börek dışında birsürü bakım yapmaları daha gerekiyor, sadece göz ucuyla bakıp geçiyorlarsa ilerde problem olabilir. Malum yedek parça fiyatları çok daha pahalı, bakımda atladıkları bir bakım yüzünden ilerde yedek parça değişirse çok daha tuzlu olur, hem de bakımda atladıkları birşey yüzünden olabileceği kimsenin aklına bile gelmez
  • bilgilendirme için teşekkür
  • Burada yazanlar yakın mı değil yoksa ne bilim bu yenibosna sonkarı da bir çok tanıdığım toyota kullanıcısı tavsiye ediyor. Aracım toyota corolla 1.6 / 2005 bu gün arayıp fiyat aldım 450 tl dediler. 40.000 bakımı ağır bakım olduğu için bu kadar tutuyormuş. Yarım gün sürer bakım dediler bu nedenle. Dedim değişmesi gerek parçalar var gördüğüm kadarıyla kullanım klavuzunda dediler parça fiyatları ve işçilik içinde. 40.000 de değişen parçalar belliymiş. Başka yerden fiyat almadım araba nın eski sahibi benden öncede sonkar a götürmüş. Bilmiyorum ne yapacağım ama dışarda bir servise götürmek sitemiyorum.
  • dışarıda 60-70 bilemedin 100 TL. tutacak bakım tutarları için min.250-270 TL. veriyoruz birde ben garanti extra yaptırdım.umarım pişman olmam..
  • Corollamın 10.bin bakımı geldi çattı istanbulda derindere ve sonkardan aynı fiyatı aldım 230tl,sadece yağ filtresi değişiyormuş!hava filtresi 40.000km de değişiyor dediler garibime gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcelik

Corollamın 10.bin bakımı geldi çattı istanbulda derindere ve sonkardan aynı fiyatı aldım 230tl,sadece yağ filtresi değişiyormuş!hava filtresi 40.000km de değişiyor dediler garibime gitti

kavacıkta 209 liraya yaptırdık 10 bin bakımını, 3 gün falan oldu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

quote:

Orijinalden alıntı: fatihcelik

Corollamın 10.bin bakımı geldi çattı istanbulda derindere ve sonkardan aynı fiyatı aldım 230tl,sadece yağ filtresi değişiyormuş!hava filtresi 40.000km de değişiyor dediler garibime gitti

kavacıkta 209 liraya yaptırdık 10 bin bakımını, 3 gün falan oldu sanırım.

Yakın olsa giderdim ama arada köprü varteşekkürler bilgi için

• Arkadaşlar COROLLA 2004 servis zamanı geldi...80.000 bakımda ne yapılıyor ? Kaça çıkıyor ? Yaptıran yada ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlarım lütfen yazsınlar.....cevap yazanlara teşekkür ederim....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ağustos 2009; 23:07:11 >
  • Arkadaşlar 20 bin bakımıoı için fiyat alayım istedim, 375 lira fiyat çektiler. Çok uçuk bir rakam değil mi sizce, yaptıran var mı yakınlarda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan6767

Arkadaşlar 20 bin bakımıoı için fiyat alayım istedim, 375 lira fiyat çektiler. Çok uçuk bir rakam değil mi sizce, yaptıran var mı yakınlarda acaba?

benim aracın da 20000 bakımı yaklaştı.Ama gerçekten çok gibi benim çok alternatifim yok mecburen urfa da yaptıracağız bakımı,bakalım kaça çıkacağız.bAKIMI yaptırdıktan sonra paylaşırsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecan22

benim aracın da 20000 bakımı yaklaştı.Ama gerçekten çok gibi benim çok alternatifim yok mecburen urfa da yaptıracağız bakımı,bakalım kaça çıkacağız.bAKIMI yaptırdıktan sonra paylaşırsan sevinirim

10 bin bakımınızı Urfa da mı yaptırmıştınız vne kadar tuttu hatırlıyorsanız, brde 20bin bakımınıda yaptırdğınızda paylaşırsan sevinirim...
  • 10 bin bakımını z.burnu derinderede yaptırdım 219 lira tuttu ayrıntılar;

10.000km.bakım.....................................69,00
    Cam yıkama suyu 250ml...........................2,49
    Yağ filitesi...............................................19,74
    Tapa pulu.................................................1,53
    Ampul 5w(ön park)....................................2,00
    Motor Temizleme Sıvısı..............................5,15
    Shell Helix Plus 10w/40 Disel 19,05tlX4,5lt .85,73
    ---------------------------------------------------------
    Toplam...................................................185,64
    KDV.........................................................33,42
    Genel Toplam..........................................219,06

Ayrıca arka hoparlör bölümünden bozuk yolda cızırtı sesini,sürücü kapısı ayarı,havalandırmadan gelen kötü kokuyu şikayetlerim olarak yazdırmıştım,herhangi bi ses duyamadıklarını (herzaman duyulmuyor)kapı ayarlarının normal olduğunu,havalandırmadan gelen koku için freş yapılması gerektiğini söylediler 60tl civarıymış,Bunların dışında garantiden arka fren kaliperlerini değiştirmişler.Servisten geldikten sonra motor kaputunu açtım motor temizlenmemiş sadece silinmiş hala kirliydi,cam yıkama su hazneside boştu aradıklarında şikayetlerimi söyliyecem,faturalandırmışlar işlem yapmamışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: webcin

quote:

10 bin bakımınızı Urfa da mı yaptırmıştınız vne kadar tuttu hatırlıyorsanız, brde 20bin bakımınıda yaptırdğınızda paylaşırsan sevinirim...

*
    webcin aracı yeni aldım 10000 bakımı yapılmıştı. urfada bulunduğum için bir kaç aylık süreçte 20000 bakımı yaptıracağım .Yaptırdığımda bilgilendirme yaparım.urfadaki servis hakkında bilgin varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan6767

Arkadaşlar 20 bin bakımıoı için fiyat alayım istedim, 375 lira fiyat çektiler. Çok uçuk bir rakam değil mi sizce, yaptıran var mı yakınlarda acaba?

Bu sayfanın üstüne doğru çıkarsanız orada yazdım...Ama bizimki benzinli...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: webcin

quote:

*
    webcin aracı yeni aldım 10000 bakımı yapılmıştı. urfada bulunduğum için bir kaç aylık süreçte 20000 bakımı yaptıracağım .Yaptırdığımda bilgilendirme yaparım.urfadaki servis hakkında bilgin varmı?

Aslında bende size Urfa servisini somak istemiştim. Ben sadece bin bakımını orada yaptırdım. Çok ilgililerdi aslında. Tabi bin bakımı ücretsiz olduğundan diğer bakım ücretleri hakkında bilgim yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.