Şimdi Ara

*PERİLİ KÖŞE -Yaşanmış Olaylar - EFSANE Topic (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.147
Cevap
150
Favori
131.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük bir heyecanla okumaya geçecem birazdan, ama önce bi karnımı doyurmam lazım.
  • Sırf ben de bi hikaye yazayım diye kafanızdan uydurduğunuz şeyleri yazıyorsunuz. Cinler çok itaatkarlar ya sanki insanlara, 10 yaşındaki çocuk beşe kadar sayacam yavaşça ses çıkarın demesiyle tak tak tak tak diye ses çıkaracak, şimdi hızlı ses çıkarın demesiyle de hızlıca tak tak tak tak diye ses çıkaracak. Cinler de kendi alemlerinde yaşayan varlıklardır. İyileri vardır, kötüleri vardır, insanlarla dost olanları dahi vardır, olabilir... Ama öyle her dediğinizi yapacak cin falan... Korku hikayelerini değil, konunun amacına uygun olarak gerçekten yaşadığınız olayları anlatın lütfen. Bir de, yazarken en azından noktalama işaretlerine dikkat ederseniz akıcılık bozulmaz. Bazı yazılardan hiç bir şey anlayamadım bu nedenle. Velhasıl, konu güzel, bazı hikayeler gayet çekici. Devamını bekliyoruz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu başlığının "Perili Köşk" olarak değiştirilmesini istiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu yaşamalı. Uplamazsam olmaz

• Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: ApAtHe89

gece gece... sabaha talep artar bu topiğe gece vınn

O nasıl avatar la

• arkadaslar nerde yeni konular

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

Şimdi dinleyeceğiniz olay yüzde yüz gerçektir. Ben doğduktan 2 gün sonra annem ve babam benim de içinde bulunduğum bir araba ile kaza yapmışlar. Allahın hikmeti benim burnum bile kanamazken annem ile babam maalesef hakkın rahmetine kavuşmuşlar. Beni dedem ve nenem büyüttü. Onlar benim her şeyim di annem ve babam olsalar ancak öyle severdim. Ama Çok kötü bir şey oldu dedem şeker hastası oldu ve git gide çok kötü oluyordu. O zamanlar durumumuzda iyi değildi maddi olarak şehirde bir tane devlet hastanesi vardı ve onlarda doğru düzgün ilgilenmiyordu bile. Gözlerimin önünde ölüme gidiyordu adeta dedem ve maalesef büyük Marmara depreminden 2 saat önce 17 ağustos 1999′da kaybettik dedemi adeta dünya başıma yıkılmıştı. Aynı günün sabahı köye defnettiler. Abartısız 1 hafta her gece köydeki akrabamızın evinden kaçarak dedemin mezarına gidiyordum ve onun toprağına sarılıp yatıyordum ve her gün de dayım sabah ezanına karşı bazen daha erken gelip beni alıyordu. Köydeki son günümüzde gene evden kaçıp dedemin mezarına gittim. Uyumuş kalmışım sonra arkamdan bir el bana dokundu. Ben yine dayım geldi zannettim ve beni rahat bırak gibi bir şeyler söylüyordum. Arkamı döndüm bi baktım karşımda dedem. İnanın hiç korkmadım ve sarıldım ona bana dedi ki; senin yerin burası değil oğlum bak annenle babanda Çok üzülüyorlar. Bir daha buraya sadece dedeciğine dua etmek için gel. Dedi. Bir an gözlerim kapandı ve gözlerimi tekrar açtığımda sabah ezanı okuyordu. Sonra dayım geldi ve götürdü beni. Eve geldiğimde yaşadığım o şey rüyamı yoksa gerçek mi bir türlü ayırt edemiyordum. Derken istem dışı elimi cebime attım ve cebimde bir kağıt vardı. Kağıdı açtım baktım ve içinde arapça rakamlar vardı. Kuran okumayı bildiğim için çözmüştüm hemen bu sayılar 3 tane tarihi gösteriyordu. Ilk tarih 12 temmuz 2001 2. Tarih 27 mayıs 2007 ve son olarakta 3. Tarih 5 ekim 2014 tü. O günden sonra dedemin hayalini hiç görmemiştim…….Ta ki kağıtta yazan o ilk tarihe kadar yani 12 temmuz 2001 de bir yaz günü köyde arkadaşlarla otururken yanıma Çok sevdiğim bi arkadaşım geldi bisikletiyle beraber bana hadi gel gezelim arkama atla dolaşırız dedi. Bizim maddi durumumuz kötü olduğu için bisikletimde yoktu ve tamam geliyorum dedim. Ayağa kalktım tam bisiklete doğru giderken dondum kaldım adeta arkadaşımın arkasında dedem durmus bana “gitme oğlum” diyordu. Donup kalmıştım tabi bunu sadece ben duyuyordum ve kendime gelip ; ben gelmicem dedim. Arkadaşım söylenerek gitti biraz daha dolaşıp eve vardım. Akşam yemek yerken bi çığlık sesi geldi. Kadınlar ağlayıp bağırıyordu ses beni bisiklete davet eden arkadaşımın evinden geliyordu.sonra gittik ki çocuk otoyola çıkmış ve bi araba çarpmış. Oracıkta ölmüş çocuk. Bu olayın yüzünden bi ay konuşmamıştım bi kaç sene sonra kendime gelmiştim artık ama o tarihlerin bi anlamı olduğunu biliyordum artık lafı fazla uzatmıcam ikinci tarihte ben askerdim yani 27 mayıs 2007′de hakkari çukurcada yapıyordum askerliğimi o gün intikale çıkacaktık. O gün sanki şehit olacak gibi bir his vardı içimde ama görev kimseye birşey diyemedim. Intikalin 15. Km falan birden bi bomba patladı. Tim ikiye bölünmüştü. Ve ben arkadaki bölümdeydim. Ve birden bire tim dağıldı tek başıma kalmıştım. Ve birden yine dedemin hayalini gördüm. Bana ; oğlum arkana bak diyordu. Birden döndüm ve bir teröristle yüz yüze geldim. Silahı bana doğrultmuştu ve Allahın hikmeti ondan önce davrandım ve onu vurdum öldü mü ölmedi mi bilmiyorum.sonra destek kuvvet geldi. O gün 5 şehit vermiştik ve dedem yine benim hayatimi kurtarmıştı.askerliğim bitti ve şimdi evliyim iki kızım var ve 3. Tarihte ne olacak bilmiyorum. Yani 5 ekim 2014′te……

Alıntı

hikaye doğru değil ama güzel yazmış kim yazdıysa.
  • Yuakriiii

• 4 yıl kadar önce nescafemi alır geceleri bu hikayeleri okurdum,duygu seli
  • quote:

Orijinalden alıntı: SADRETTİN UMMAN

4 yıl kadar önce nescafemi alır geceleri bu hikayeleri okurdum,duygu seli

Konu güzelmiş bende yaparım aynısını

• Yukarı
  • bu konu çok iyiydi ya keşke ölmeseydi
  • Abdullah

• Ramazan ramazan iyi gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Up bekliyoruz

• Ben de anlatayım 4-5 sene önce yazlıkta benim kuzenle geziyoruz saat olmuş 1-2 falan herkes evine çekilmiş bizim gezdiğimiz yerde de bir tane dere var, derenin kenarlarına da küçük tekneler park etmiş kuzenimin de sesi güzeldir gel dedi açık havada bir iki şarkı söyleyeyim sana derenin kenarından aşağı indik oturduk bir sandala bende de nokia 5800 var açtım ses kaydını çıt çıkmayan yerde kuzenim söyledi söyledi sonra kapattım bi dinleneyelim dedim ki açtığım an beynimde kan toplandı tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu o kadar kötü oldum ki biz hiçbir ses duymazken kuzenimin sesini bastıran bir ses ama öyle bir ses ki bir ağlama sesi, haykırış sesi insan sesine de hiç benzemiyor hiç nefes almadan çığlık atıyor sanki şuan yazarken bile tüylerim diken diken oldu koşa koşa kaçtık ordan sonra telefondan tekrar aes kaydı yaptım telefonda mı bir sorun var diye hiçbir sorun yoktu..

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Paylaşımınız için teşekkürler. Aklıma takılan bir konu var. Besmele ile başlanan işten kötü varlıklar uzak durur diye biliyoruz. Her işime besmele ile başlamaya özen gösteren biriyim. Şimdi muska yaptırmadağım için evime kötü varlıklar giriyormu? Besmele ile korunmak yetmiyormu?

Son yazdıklarınz ile dalga geçeçeklerdir tabiki yıl olmuş bilmem kaç gibisinden ama gerçeği bilmeyenlerin boş lafları olarak kalaaktır. Bende yaşamadım bilmem ama olabilirliğine ihtimal veririm.

Allah kaza bela kötülerden korusun.

Edit. Peri dediğiniz cin mi. Çünkü inancımız da peri diye varlık yok.

Cinin dişisine peri denir. Bizim bir fizikçi vardı recep hocaydı adı. Cinlerin düğününe gittiğini felan anlatırdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cinin dişisine peri mi denir Hmm. Peri yabancılardan bize geçmiş bir şey. Perili köşk gibi peri masalı gibi. Ufak boylu uçan sinek gibi varlıklar.

Yurt dışı kaynaklı çizgi filmlerden bize geçen şey. Ne cin cindir dişisi de cin erkeği de böyle ayrımın gerçeklği yok.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.