Şimdi Ara

Performansı KArşılaştırmayın :) S3 vs iPhone 5 Real Racing :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
2.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi alt tarafı android değil 4 çekirdek 16 olsa 4 gb ram taksalar yine ilgimi çekmez ben 4 e bile değişmem bu arada "3G den bu yana kullanıcıyım " Bu arada android e laf atanında sonuna kadar arkasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalora -- 15 Mart 2013; 14:16:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne varsa iphone da vaar

• yazilim destegi iphoneyi one herzaman cikartiyor zaten. sadece donanim yetmiyor. Symbian ornegi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedommaker

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Videoda lag takılma vs. görmedim demiş adamcaaz. Ama ben resmen frame atlamalarına şahit oldum. iPhone 5 yağ gibi kayarken s3 hafif atlama yaptı. video sonunda da zaten iPhone 5 ve sony demiş.

s3 ü değiştirme arefesinde olan biri olarak.

Real Racing 3 , s3 te kesinlikle tek bir takılma bile yapmıyor. Fanlık yapmayalım lütfen

Yok Apple fanıyım. Ama cidden tarafsız test ettik. Arkadaşım da yanım daydı. Yarışa başlarken patinajdan çıkan dumanlar varken takılma yapıyor. ama iPhone 5'de hiç olmuyo. Sonra kendini topluyor ama yapcak bişey yok üzgünüm kardeşim :)

Komik duruma düşürmeyin kendinizi . Yukarıda videosu zaten var . Fan olduğunuz bariz ortada. Fanın türkçe anlamı , diğerlerine çamur atayım lekesi üzerinde kalsın demektir . Ben fan değilim . Ipadde var s3 te var. Iphone 5 ede geçebilirim. Milleti yanıltmayın . Ipad 3 te real racing 3 düşük fps de oynatıyor. S3 te herhangi bir kasma yada fps düşmesi yok. Beni video yla sizi küçük düşürmek zorunda bırakmayın . Daha fazla ısrar ederseniz video çekeceğim . Test ettiğinizde çoğu fan gibi yalan. Çamur atma bahanesi olmuş bu test ettik 5 kişiydik 5 imizde aynı şeyi söyledik lafı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 15 Mart 2013; 14:42:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Videoda lag takılma vs. görmedim demiş adamcaaz. Ama ben resmen frame atlamalarına şahit oldum. iPhone 5 yağ gibi kayarken s3 hafif atlama yaptı. video sonunda da zaten iPhone 5 ve sony demiş.

Real Racing 3 , s3 te kesinlikle tek bir takılma bile yapmıyor. Fanlık yapmayalım lütfen

Yok Apple fanıyım. Ama cidden tarafsız test ettik. Arkadaşım da yanım daydı. Yarışa başlarken patinajdan çıkan dumanlar varken takılma yapıyor. ama iPhone 5'de hiç olmuyo. Sonra kendini topluyor ama yapcak bişey yok üzgünüm kardeşim :)

Komik duruma düşürmeyin kendinizi . Yukarıda videosu zaten var . Fan olduğunuz bariz ortada. Fanın türkçe anlamı , diğerlerine çamur atayım lekesi üzerinde kalsın demektir . Ben fan değilim . Ipadde var s3 te var. Iphone 5 ede geçebilirim. Milleti yanıltmayın . Ipad 3 te real racing 3 düşük fps de oynatıyor. S3 te herhangi bir kasma yada fps düşmesi yok. Beni video yla sizi küçük düşürmek zorunda bırakmayın . Daha fazla ısrar ederseniz video çekeceğim . Test ettiğinizde çoğu fan gibi yalan. Çamur atma bahanesi olmuş bu test ettik 5 kişiydik 5 imizde aynı şeyi söyledik lafı .

Bak kardeşim terbiyesizliğe gerek yok. Ben test ettiğim olayı burda dile getirdim. Gözümle görmeden hiçbişeyi yazmadım foruma. Bana fan diyosun sende Apple forumlarında dolaşan andoroid fanlarındansın belli ki. Adam akıllı konuşup savunma yaparsan adam gibi dikkate alınarak cevap alırsın. Apple benim cebime para koymuyor sonuçta olanı testimi yazdım. Bu kadar basit.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu bahsettiğiniz duruma farklı bir boyut katayım.

Iphone5 kullanıcısıyım ve şuan S4 dahil hiçbir Android'e değişmem.

Eski bir android kullanıcısıyım ayrıca (HTC DHD)...

S3'te en önemli sorun "hafıza dolunca kasılma" durumu.

Bu sadece RR3 değil başka bir çok oyunda da oluyor.

Yeni S3 almış bir arkadaşım sizin de belirttiğiniz gibi bariz takılmalar görmüyor (not: görüntü efekti onda dahi Iphone5'te daha iyi)

Ama 16+32 GB hafıza bulunan arkadaş (%75-80 arası doluluk vardı) ve kasıyordu,sadece gazda değil, virajlardaki frenajda dahi.

Yani birçok etmen var, biraz da şans gerek.

Samsung gibi "global" olduğunu iddia eden bir firmanınS3'ü kimi yere kablosuz şarj, kimi yere 2 çekirdek 2 gb ram, kimi yere 1 gb 4 çekirdek gibi

farklı farklı çıkarması bile benim hoşlanmadığım bir durum.

S4'te de aynı durumlar söz konusu olacak...

• quote:

Dün test imkanı buldum. Aslında merak etmiyor da değildim. 2 cihazın işlemci grafik performansını test etme imkanım oldu. Grafikler her iki cihazda da üst seviyede. Her iki cihazda orjinal ve çok yüklenilmemiş cihazlardı.

Bir kez daha iPhone 5'imle gurur duydum. Aynı anda çalıştırdığım Real Racing 3 oyununda S3'de inanılmaz frame takılmaları oldu. Oysaki iPhone 5 neredeyse 60 FPS gibi bir hızda ve hiç takılma olmadan çalıştı. Geçmiş olsun BİR KEZ DAHA :)

öncelikle şunu belirteyim hiçbir markanın fanatiği olmam iphone 4s kullanıyorum, kuzenimin iphone 5'inde de kullanım deneyimim oldu. 2 gün önce kızarkadaşımın s3'üyle real racing ve battle and blood glory diye bir oyundu sanırım karşılaştırma imkanım oldu hiç te dediğiniz gibi frame takılması göremedim

• quote:

Dün test imkanı buldum. Aslında merak etmiyor da değildim. 2 cihazın işlemci grafik performansını test etme imkanım oldu. Grafikler her iki cihazda da üst seviyede. Her iki cihazda orjinal ve çok yüklenilmemiş cihazlardı.

Bir kez daha iPhone 5'imle gurur duydum. Aynı anda çalıştırdığım Real Racing 3 oyununda S3'de inanılmaz frame takılmaları oldu. Oysaki iPhone 5 neredeyse 60 FPS gibi bir hızda ve hiç takılma olmadan çalıştı. Geçmiş olsun BİR KEZ DAHA :)

İnanılmaz frame takılmaların oldu öyle mi? İyiki bizde de S3 ve iPhone 5 var ki ikisini birden deneyebiliyoruz. Benim de denediğim telefonlar "orjinal", orjinalden kastınız custom rom'suz ve jb'siz cihazlar sanırım. Demekki bunların adına "orjinal" diyormuşuz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bak kardeşim terbiyesizliğe gerek yok. Ben test ettiğim olayı burda dile getirdim. Gözümle görmeden hiçbişeyi yazmadım foruma. Bana fan diyosun sende Apple forumlarında dolaşan andoroid fanlarındansın belli ki. Adam akıllı konuşup savunma yaparsan adam gibi dikkate alınarak cevap alırsın. Apple benim cebime para koymuyor sonuçta olanı testimi yazdım. Bu kadar basit.

Baya belli test yaptığın . Yukardaki videodanda belli oluyor . Malını öveceksen bunu başka şeylere çamur atmaya çalışarak yapma . Kimse sana neden iphone 5 aldın demiyor. Sen kendi malını öveceksin diye s3 e yalan yere laf atamazsın . Test falan hikaye . Açıkça fan olduğunu söyledin . SOnraki mesajda fan değilim diyorsun. bende açıkça tablette ios telefonda android kullanıcısı olduğumu iki platformada kötü gözle bakmadığımı söyledim . Hala neyin derdindesin . Git s3 forumlarını gez . 1 tane kasan oyun varmı . Hayret birşeysin ya malını öveceksin diye bu kadarda günaha girilmezki . Kolay gelsin sana. Eğer iphone 5 bu kadar yalan üzerine kurulup yüceltiyorsa vay halimize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 15 Mart 2013; 15:01:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Bence optimizastonla alakalı birşey u arada FPS ye nerden bakıyoruz oyunlarda

hocam bu fps olayını ben bir türlü çözemedim biraz alakasız olacak ama imzamdaki sistemle ultra ultra grafik ve 8x anti-aliesing far cry 3 oynuyorum fps 29 39 filan normalmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 15 Mart 2013; 15:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

hocam bu fps olayını ben bir türlü çözemedim biraz alakasız olacak ama imzamdaki sistemle ultra ultra grafik ve 8x anti-aliesing far cry 3 oynuyorum fps 29 39 filan normalmi ?

Kardeş konuları karıştırdın galiba yada sen fps olayını çok yanlış anlamışsın. Güldüm vallahi

• quote:

quote:

quote:

Kardeş konuları karıştırdın galiba yada sen fps olayını çok yanlış anlamışsın. Güldüm vallahi

yok hocam arkadaş tanıdık yakalamışken sorayım dedim

• Arkadaş ben anlamıyorum. O zaman tüm Samsung cihazlar stabil bir performans sunamıyor sizin dediklerinize göre. Bahsettiğim s3 daha geçen hafta alındı. Ve içerisinde cok fazla uygulama yok. Cihaz benim değil arkadaşın zaten bahsetmiştim mesajda. Aynı anda çalıştırdık birlikte test ettik. S3 ekran olarak tasarım olarak güzel ona lafım yok. Ama iş teste gelince cihaz sınıfta kaldı siz istediğiniz yazın. Ben gördüğümü ve görüşlerimi yazdım. Anlaması çok zor olmasa gerek. Neden her defasında böyle konulara 1-2 fandroidçi cıkıp tartışma gerilme vs yaşatıyor bu forumda anlamıyorum.

Belli bir süre hızlandıktan sonra takılmaları geçti ama virajlarda vs yine aynı takılmaları gördüm. Bu konuda hata yaptığımızı sanmıyorum cünkü arkadaşda bende senelerdir hatta Commodore'dan beri oyun oynuyoruz. Az çok frame takılması makine kasılması nedir biliyoruz. Burası Apple forumu ve cihazın beğendiğim özelliğini paylaştım.

Yine de ısrar ediyorsanız imkan bulabilirseniz bir deneyin aynen benim denediğim gibi. iPhone 5 ve s3 aynı anda bir de siz deneyin. Yok videomu araştırayim yok bilmemne değil işte. Kendi gözlerinizle görmenizi o kadar dilerdim ki. Muhtemelen iPhone 5 deki framei görmeden yazıyorsunuz. Kıyaslama yapabilirseniz anlatmaya çalıştığım şeyi görebilirsiniz.

• quote:

quote:

vallahi durukan şu an mobilde olduğumdan sistemine bakamiyorum fakat ram yetmiyor olabilir. FPS rakamlari bana iyi gibi geldi donma yoksa gözü rahatsiz eden akicilikta bir problem yoksa boşver zaten. Eğer belli oluyor rahatsiz oluyorum diyorsan bir tık kıs ayarları bir problem kalmaz. Sistemler konusunda çok bilgim yok ne yazık ki. Ekran kartı sevenler konusu diye topic var oraya sor istersen

• quote:

Adama bak ya andriod'lerde ikinci üçüncü oldu iphone'da bilerek 9. oldu.

Report !!

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok hocam arkadaş tanıdık yakalamışken sorayım dedim

Güldürdün hacı

• quote:

Arkadaş ben anlamıyorum. O zaman tüm Samsung cihazlar stabil bir performans sunamıyor sizin dediklerinize göre. Bahsettiğim s3 daha geçen hafta alındı. Ve içerisinde cok fazla uygulama yok. Cihaz benim değil arkadaşın zaten bahsetmiştim mesajda. Aynı anda çalıştırdık birlikte test ettik. S3 ekran olarak tasarım olarak güzel ona lafım yok. Ama iş teste gelince cihaz sınıfta kaldı siz istediğiniz yazın. Ben gördüğümü ve görüşlerimi yazdım. Anlaması çok zor olmasa gerek. Neden her defasında böyle konulara 1-2 fandroidçi cıkıp tartışma gerilme vs yaşatıyor bu forumda anlamıyorum.

Belli bir süre hızlandıktan sonra takılmaları geçti ama virajlarda vs yine aynı takılmaları gördüm. Bu konuda hata yaptığımızı sanmıyorum cünkü arkadaşda bende senelerdir hatta Commodore'dan beri oyun oynuyoruz. Az çok frame takılması makine kasılması nedir biliyoruz. Burası Apple forumu ve cihazın beğendiğim özelliğini paylaştım.

Yine de ısrar ediyorsanız imkan bulabilirseniz bir deneyin aynen benim denediğim gibi. iPhone 5 ve s3 aynı anda bir de siz deneyin. Yok videomu araştırayim yok bilmemne değil işte. Kendi gözlerinizle görmenizi o kadar dilerdim ki. Muhtemelen iPhone 5 deki framei görmeden yazıyorsunuz. Kıyaslama yapabilirseniz anlatmaya çalıştığım şeyi görebilirsiniz.

Ben android fanı değilim, win8 phone kullanıyordum, memnun kalmadım satıp s3 almayı düşündüm ama win8 phone'yi kuzenim istedi 11 günlük iphone 4s'ini bana verdi. (outlook office ve exel için lumia 820'mi aldı) iphone 4s beklediğimden de güzel telefon çok sevdim ios'u da. şuan s3 veya s4 verseler satıp yine iphone alırdım. Fakat gerek kendi telefonum gerekse diğer kuzenimin iphone 5'ini de uzun süre oyun konusunda inceledim. 2 gün önce de kızarkadaşımda real racing ve infinity blade benzeri blood and glory diye bir oyunu test ettim. s3'te oyunlarda herhangibir takılma, frame düşmesi göremedim hatta ekran boyutu nedeniyle çok özendim daha fazla oynamak istemedim alışıp iphone 4s'in ufak ekranından soğurum diye. senin arkadaşının s3'ünde bir problem olmalı. Gerçekten arada bir performans farkı yok

• benim ipod touch 4 döver bunları
  • Bu cihazla alakalı bir durum değilki, S3 isterse Tadım Çanta çekirdekte ki kadar çekirdek kullansın oyun geliştiricisi optimizasyonu o tele uygun yapamazsa frame olacaktır.
  • Samsung Bir Uber Özenti Telefonu
    Sıtiv abi ne yaptıysa taklit etti. Ulan o Samsung yakında (Gerçi etti bile) Bılekberi yi de taklit eder.

Iphone 4S im var ve yaklaşık 50 var. Real Racing oynuyorum NanomiliGram bile kasmıyor.

Anti Android ( Samsung sağolsun) <3 IoS

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.