Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

PERDE HAVAYASTIGININ ONEMI ( VIDEO )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
98
Cevap
2
Favori
6.126
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2512 Mesaj
      15 Mayıs 2018 11:51:53 Konu Sahibi
      bu video sanirim olayi tamamen ozetliyor. 2 sene once bende buna benzer bir kaza gecirmistim ve perde havayastiklari sayesinde basimi cama carpmaktan kurtarmistim...

bazi deri direksiyon, otomatik klima, arka havalandirma kanali, yumusak torpido meraklilarina gelsin.. Aslinda bu video tum Turkiye ye gelsin..

onem verdiginiz ve veremediklerinizi bir gun insallah sorgularsiniz...

edit : vw group.. Bahadir otomotiv... ve ayni politikayi guden firmalar. yan ve perde havayastiklarini bu millet onemsemeyebilir, peki ya bu kritik ve cok onemli hayavastiklarini ekletmek isteyen musterilerinize sayginizdami yok ?

amerikada on camlari manuel jetta, golf lerinize diz havayastigini bile koyan VAG Group, Turkiye de tek bir cakili tasi bile olmayan, bir toplu igne bile uretmeyen VW, Turk insanina bu ayibi nasil yapar. Ve bu ayibi Bahadir oto nasil Turk insanina yedirir, dahada onemlisi Turk insani bu kazigi nasil yer ??

Bos bos seyler izleyeceginize alin sunu izleyin, izlettirin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 17 Mayıs 2018; 8:16:2 >

ilk bakışta aşık oldun oldun adamım yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın ( bob marley )
      American Life Since 5 years and forever...
    • Yarbay
      4495 Mesaj
      15 Mayıs 2018 12:08:38
      Ama Alman abi yavv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
    • Teğmen
      208 Mesaj
      15 Mayıs 2018 12:40:11
      Demek ki neymiş önce güvenlik sonra konfor

• Binbaşı
      1679 Mesaj
      15 Mayıs 2018 12:54:48
      Hava yastığı olmasaydı cama kafa atmıştı

• Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:02:29
      Yanliz bu perde havayastiginda da cogumuzun atladigi bir sey var, bazi araclarin perde havayastiklari sadece on koltuga etkili bazilarininki ise arka koltuara da etkili.

Ncap testinin ayrintilarini incelerseniz gorursunuz. Firmalar burada da 3 kagitcilik yapiyorlar.
      https://www.euroncap.com/tr/results/kia/rio/10978 mesela eski kasa rio da; perde hava yastığı( burada yan baş hava yastığı diye geçmekte) sadece ön yolcular için mevcut arka yolcular için mevcut değil bunun gibi bir çok araç var.
      https://www.euroncap.com/tr/results/ford/fiesta/10922 2012-17 kasa fiesta da öyle
      https://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i30/27355 son kasa i30 da öyle

arkaya etkili olunca bu şekilde işaretlenmesi lazım
      https://www.euroncap.com/tr/results/mazda/3/8875
      https://www.euroncap.com/tr/results/mitsubishi/space-star-/-mirage/8881

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 15 Mayıs 2018; 13:16:31 >

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:14:54
      Türkiye’ deki otomobil sahiplerinin %90’ ı ne olduğunu bile bilmez bunun. Elektronik park freni gibi can suyu bir donanım varken, böyle şeyler önemsiz.

• Yarbay
      2512 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:17:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Yanliz bu perde havayastiginda da cogumuzun atladigi bir sey var, bazi araclarin perde havayastiklari sadece on koltuga etkili bazilarininki ise arka koltuara da etkili.

Ncap testinin ayrintilarini incelerseniz gorursunuz. Firmalar burada da 3 kagitcilik yapiyorlar.
      https://www.euroncap.com/tr/results/kia/rio/10978 mesela eski kasa rio da; perde hava yastığı( burada yan baş hava yastığı diye geçmekte) sadece ön yolcular için mevcut arka yolcular için mevcut değil bunun gibi bir çok araç var.
      https://www.euroncap.com/tr/results/ford/fiesta/10922 2012-17 kasa fiesta da öyle
      https://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i30/27355 son kasa i30 da öyle

arkaya etkili olunca bu şekilde işaretlenmesi lazım
      https://www.euroncap.com/tr/results/mazda/3/8875
      https://www.euroncap.com/tr/results/mitsubishi/space-star-/-mirage/8881

Hayirli gunler
      perde havayastigi olupta sadece on suruculeri koruyan bir sistem yok.
      bir aracta perde havayastigi varsa hem on taraftakiler hemde arka taraftakiler korunur.

hatta 7 koltuklu araclarda perde havayastiklari 3. sira koltuklara kadar uzatilir. Hatta arac Caravelle tarzi ise, arac bastan sona perde havayastigi ile donatilir.

ilk bakışta aşık oldun oldun adamım yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın ( bob marley )
    • Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:20:21
      quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

perde havayastigi olupta sadece on suruculeri koruyan bir sistem yok.
      bir aracta perde havayastigi varsa hem on taraftakiler hemde arka taraftakiler korunur.

hatta 7 koltuklu araclarda perde havayastiklari 3. sira koltuklara kadar uzatilir. Hatta arac Caravelle tarzi ise, arac bastan sona perde havayastigi ile donatilir.

Alıntıları Göster

adamlar zevk olsun diye bazı araçlarınkini işaretleyip bazılarınkine yoktur demişler demek orda da işini savsaklayanlar var herhalde.

siz daha doğrusunu biliyorsunuz büyük ihtimal(ncapte çalışıyorsunuz bu kadar iddialı yazdığınıza göre o bakımdan daha doğru biliyorsunuz dedim) yazdıklarımı geri alıyorum.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 15 Mayıs 2018; 13:21:26 >

• Yarbay
      19230 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:21:25

Yazdığınızı anladığımı düşünerek videoları izledim, ayırdığınız iki grupta da arka yolcu kısmında açılan yastıklar aynı gibi. (örn. rio ve space-star)
      |
      |
      tasshelhoff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ASLA KENDİSİ GİBİ OLMAYA CESARET EDEMEYECEKLERİ BİR ADAMIN ÖLÜSÜNE, ÖMÜR BOYU VE HERGÜN TEKRAR TEKRAR YENİLENLER, "yaşayan ölüler".

Mihi ipsi nondum amicus sum.

• Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:23:14
      quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Yazdığınızı anladığımı düşünerek videoları izledim, ayırdığınız iki grupta da arka yolcu kısmında açılan yastıklar aynı gibi. (örn. rio ve space-star)
      valla ben uzman değilim; ncapin verdiği test sonuçlarına göre çıkarım yapıyorum.

bu kadar ciddiye alınan firma bu gibi önemli bir konuda aman işaretlemesek te olur mantığında olacağını sanmıyorum.

ha mesajı yazan arkadaş gerçekten işin içindedir kesin bilgiye sahiptir e o zaman dediğim gibi ncap işini savsaklıyor.

hayırlı günler
      |
      |

• Yarbay
      2512 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:25:30 Konu Sahibi
      quote:

adamlar zevk olsun diye bazı araçlarınkini işaretleyip bazılarınkine yoktur demişler demek orda da işini savsaklayanlar var herhalde.

siz daha doğrusunu biliyorsunuz büyük ihtimal(ncapte çalışıyorsunuz bu kadar iddialı yazdığınıza göre o bakımdan daha doğru biliyorsunuz dedim) yazdıklarımı geri alıyorum.

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
      hocam siz neyden bahsediyorsunuz ben neyden bahsediyorum.

ben diyorum ki, bir aracta perde havayastigi varsa, bu perde havayastiklari, hem on yolculari hemde arka yolculari korur.

eger bir aracta perde havayastigi yoksa, yan taraftan gelecek darbelerde kimse hic bir sekilde korunmaz ( yan havastiklari varsa, koltuk icinden cikarak govdenizin yan ozellikle kaburga taraflarini korumada yardimci olur ancak basinizi koruyacak bir havayastigi olmaz )

siz diyorsunuz ki, perde havayastigi var ancak arka daki yolcular icin acilmiyor. Boyle birsey yok. o zaten komple butun bir havayastigi, acildimi komple aracin A sutunundan C sutununa kadar acilir..

ilkokul seviyesinde anlattim hocam, umarim anlasilmistir.

• Yarbay
      9309 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:26:43

Örnek verdiğiniz araçlardaki airbag sistemleri aynı hocam, fark yok. Perde hava yastığı denildi mi bütün modellerde arka tarafı da kapsar zaten.
      |
      |

2017 EGEA SEDAN 1.6 MULTIJET2 DCT URBAN-KURŞUN GRİ
    • Yarbay
      19230 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:26:59

Güvenlik Ekipmanları kısmında haklısınız, ncap de arka baş korumayı işaretlememiş. Benim de ona kafam takıldı ya zaten. Ben de işin tekniğini v.s. bilmem, izlediğim videolarda yandan çarpmada açılan yastık şekilleri aynı gibi göründü gözüme. İşin aslını bilen bilgilendirebilir.
      |
      |
      Bahsedilenler: tasshelhoff

ASLA KENDİSİ GİBİ OLMAYA CESARET EDEMEYECEKLERİ BİR ADAMIN ÖLÜSÜNE, ÖMÜR BOYU VE HERGÜN TEKRAR TEKRAR YENİLENLER, "yaşayan ölüler".

• Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:28:22
      quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

hocam siz neyden bahsediyorsunuz ben neyden bahsediyorum.

ben diyorum ki, bir aracta perde havayastigi varsa, bu perde havayastiklari, hem on yolculari hemde arka yolculari korur.

eger bir aracta perde havayastigi yoksa, yan taraftan gelecek darbelerde kimse hic bir sekilde korunmaz ( yan havastiklari varsa, koltuk icinden cikarak govdenizin yan ozellikle kaburga taraflarini korumada yardimci olur ancak basinizi koruyacak bir havayastigi olmaz )

siz diyorsunuz ki, perde havayastigi var ancak arka daki yolcular icin acilmiyor. Boyle birsey yok. o zaten komple butun bir havayastigi, acildimi komple aracin A sutunundan C sutununa kadar acilir..

ilkokul seviyesinde anlattim hocam, umarim anlasilmistir.

Alıntıları Göster
      Bana test sonuclarinda neden bazi araclar on arka bazilari sadece on isaretli onu aciklayin o zaman tercihen anaokulu seviyesi olsun. Sizde kendi yazdiginizi anlayin.

• Yarbay
      6939 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:29:20

Üstad bari sen yapma

00:45 ten itibaren izlersen arka yolcu için açılan perde hava yastığını görebilirsin

https://youtu.be/D_WrzoB3oGc

|
      |

• Yarbay
      17858 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:29:56
      Demek ki Türkiye'de 100 arabadan 90'ı çöp bu mantıkla.

Herkes ölecek demek ki.
      |
      |

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:30:28
      quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Üstad bari sen yapma

00:45 ten itibaren izlersen arka yolcu için açılan perde hava yastığını görebilirsin

https://youtu.be/D_WrzoB3oGc
      Ya diyorum ya bana test sonuçlarını aciklayin o zaman.

• Yarbay
      19230 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:32:24
      quote:

Ya diyorum ya bana test sonuçlarını aciklayin o zaman.

Alıntıları Göster
      @tasshelhoff haklı arkadaşlar, ben de sizler gibi düşünüyor ve perde hava yastığı arka yolcuları da korur diyorum ve videolarda da bu şekilde görünüyor ama neden o zaman (örn. rio) bazı araçların arka baş kısmı "uygulanamaz" diye işaretlenmiş?

Ek: Hemen eleştirmek yerine anlamaya çalışıp, çözümlemeye uğraşsak daha faydalı olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 15 Mayıs 2018; 13:42:24 >

• Yarbay
      10131 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:43:48
      quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@tasshelhoff haklı arkadaşlar, ben de sizler gibi düşünüyor ve perde hava yastığı arka yolcuları da korur diyorum ve videolarda da bu şekilde görünüyor ama neden o zaman (örn. rio) bazı araçların arka baş kısmı "uygulanamaz" diye işaretlenmiş?

Ek: Hemen eleştirmek yerine anlamaya çalışıp, çözümlemeye uğraşsak daha faydalı olmaz mı?

Alıntıları Göster
      Teşekkürler yoksa bence de perde dedin mi arkaya kadar uzanmali ama adamlar cizelge yapmis bazi arabalar tikli bazilari tiksiz.

O zaman arkaya etkili oldugu halde, arkaya etkisizdir isaretli araclar ncape dava acarlardi bizim arabamizi karaliyorsun diye.

Demek gercekten sadece one etkilisi var, hem one hem arkaya etkilisi var bu perde havayastiklarinin.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 15 Mayıs 2018; 13:54:32 >
      |
      |

• Yarbay
      12167 Mesaj
      15 Mayıs 2018 13:58:19
      quote:

Orijinalden alıntı: stasi

Türkiye’ deki otomobil sahiplerinin %90’ ı ne olduğunu bile bilmez bunun. Elektronik park freni gibi can suyu bir donanım varken, böyle şeyler önemsiz.
      Yav şimdi sene olmuş iki bin on sekiz, ben arabadan inmeden önce Şayin gibi CAAART diye el freni mi çekicem? (!)
      |
      |

2000 Volkswagen Polo 1.4
      2000 Volvo S40 2.0
      31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.