Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Pentium 4 1.6a

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Giriş
    7 Mesaj
    Arkadaşlar Pentium 4 1.6a işlemcimi 2.4 ghz'e voltaj arttırımı olmadan overclock ettim. yalnız işlemci sıcaklığım 60 C buluyor. İntel'in teknik verilerine göre işlemcinin maksimum ısı derecesi 66 olarak belirtilmiş. Bu sıcaklık derecesi ile işlemcim ileride bana sorun yaratabilirmi.

|
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    6892 Mesaj
    woltaj arttırmadan sıcaklık artıyomuymuş ki
    |
    |
    AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT
  • Yarbay
    2331 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: TEKnaKILLAH

woltaj arttırmadan sıcaklık artıyomuymuş ki

artar tabi, sonuçta frekansı arttırarak işlemciyi kastırmış oluyorsun
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    3575 Mesaj
    Sıcaklık 60 c buluyor derken oc öncesi sıcaklığıda yazmalısınki daha düzgün bilelim neyken ne olmuş ne kadar artmış.Belki 55 c idi 60 oldu. Anakartın ne? hangi bios versiyonu?Bios update ile bazen yanlış okumalar düzelebiliyor.Yani bunu bilmek lazım.Zaten oc yapıyorsan mutlaka soğutmanda iyileştirme yapmalısın.Farklı heatsinkler farklı fanlar mutlaka uygulamalısın eğer başının ağrımasını istemiyorsan.Bu arada işlemcin iyi bir 1.6a ya benziyor.Soğutmayı düzelttikten sonra biraz voltaj arttırımıyla baya daha gider gibi.
    |
    |
    Bu arada,tabiki voltaj arttırmadanda oc ile sıcaklık artar.Voltajıda arttırıyorsanız dahada fazla ısınacaktır haliyle.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: civil

Sıcaklık 60 c buluyor derken oc öncesi sıcaklığıda yazmalısınki daha düzgün bilelim neyken ne olmuş ne kadar artmış.Belki 55 c idi 60 oldu. Anakartın ne? hangi bios versiyonu?Bios update ile bazen yanlış okumalar düzelebiliyor.Yani bunu bilmek lazım.Zaten oc yapıyorsan mutlaka soğutmanda iyileştirme yapmalısın.Farklı heatsinkler farklı fanlar mutlaka uygulamalısın eğer başının ağrımasını istemiyorsan.Bu arada işlemcin iyi bir 1.6a ya benziyor.Soğutmayı düzelttikten sonra biraz voltaj arttırımıyla baya daha gider gibi.

overclok öncesi sıcaklık 45-47 arası
    overclok sonrası sıcaklık: 48-53 arası
    yoğun uygulamarda örneğin mpeg2>vcd çevriminde 60 c buluyor.
    Mainboard: Gigabyte 8IRX
    Bios sürümü F10 yani son bios sürümü
    kingston 400 mhz. ddr
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    3575 Mesaj
    Default haliyle oc hali arasında anormal bir fazlalık yok ama genel olarak biraz fazla gibi.Belkide boardun fazla okuyordur.Elinle bir kontrol et heatsinkini bakalım gerçekten öyle 60 derece gibi bir sıcaklık varmı.Eğer varsa fazla zorlama.Bir an evvel soğutmanı iyileştir.
    |
    |
    23 $ + kdv ye TT Spark 7 bakır cpu soğutucu al ben çok memnunum... Ama seslidir :) 60 C yi 40 C yapar sana o.
    |
    |

https://forum.donanimhaber.com/kisisel-ve-firmalar-icin-instagram-takipci-etkilesim-hizmetleri--129610924#129610924
  • Yarbay
    6821 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: kyorhan

23 $ + kdv ye TT Spark 7 bakır cpu soğutucu al ben çok memnunum... Ama seslidir :) 60 C yi 40 C yapar sana o.

gerçekten bu kadar etki eder mi ?
    |
    |
    Bence eder bülent. Çünkü bende 3 tane danirik kasa fanı ile bi de dandirik Sereno kasa var. Bu fan olmadan 2.4 ghz çalışıyorken 32 34 derece arası oluyordu ısısı. Şu an OC yapmama rağmen 24 C yi geçmiyor ne hikmetse... Belki de işlemcim güzel ballı çıktım ben..

Eğer ispatını görmek istiyorsanız, bakınız :

http://forum.donanimhaber.com/m_1550619/tm.htm
    |
    |

https://forum.donanimhaber.com/kisisel-ve-firmalar-icin-instagram-takipci-etkilesim-hizmetleri--129610924#129610924
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.