Şimdi Ara

@ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.032
Cevap
7
Favori
312.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayyam fiyatı ne olur ki bu makinenin aceba??
  • gelsin artık şu cihaz.... eğer eos 500D ye eşdeğer olursa fiyatı elicem malesef
  • @yildiz,
    ISO konusunda çok net ifade edeyim Benim 40D den de K7' den de açık ara ilerde, Üstelik kit lens ile. 1600 ISO' daki başarısı Hack' lenmiş 400D den de biraz daha iyi. 6400 ISO bile rahatlıkla kullanılır gibi. Bu aralar K7 iyi inceliyordum ama bende özellikle ISO başarımı açısından tam bir hayal kırıklığı yaşattı K20D den de geride. Üstelik yeterli ışık koşullarında bile. K-x de, firma sensör firmasını değiştirmekle bence son derece iyi bir iş yapmışlar. Bence, Pentax makinaların rakiplerinden geri kaldığı 4 nokta vardı. Sensör (ISO) ve ard arda çekimde kayıt hızı ile JPG kalitesi ve renk tonlaması (Nefti yeşile kaçan garip bir tonlama). Bunlardan İlk üçünü gayet iyi halledilmiş görünüyor ve renk oranları ham bir fotograf için orjinale çok yakın ve doygunlukta bir CMOS sensör için çok iyi. Tabi şu JPG işi de hallolmuşsa, Banada bu özelliklerin kazandırıldığı K- 7 üstü bir makinayı beklemek kalıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Pentax K-x düşük ışıkta ISO test fotoğrafları ( Pentax SMC D-AL 18-55mm kit lens ile - yani verebileceği en düşük performanslardan biri diyebiliriz)

iso 1600
    ................
    iso 3200
    ...................
    iso 6400
    ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 4 Ekim 2009; 14:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@yildiz,
    ISO konusunda çok net ifade edeyim Benim 40D den de K7' den de açık ara ilerde, Üstelik kit lens ile. 1600 ISO' daki başarısı Hack' lenmiş 400D den de biraz daha iyi. 6400 ISO bile rahatlıkla kullanılır gibi. Bu aralar K7 iyi inceliyordum ama bende özellikle ISO başarımı açısından tam bir hayal kırıklığı yaşattı K20D den de geride. Üstelik yeterli ışık koşullarında bile. K-x de, firma sensör firmasını değiştirmekle bence son derece iyi bir iş yapmışlar. Bence, Pentax makinaların rakiplerinden geri kaldığı 4 nokta vardı. Sensör (ISO) ve ard arda çekimde kayıt hızı ile JPG kalitesi ve renk tonlaması (Nefti yeşile kaçan garip bir tonlama). Bunlardan İlk üçünü gayet iyi halledilmiş görünüyor ve renk oranları ham bir fotograf için orjinale çok yakın ve doygunlukta bir CMOS sensör için çok iyi. Tabi şu JPG işi de hallolmuşsa, Banada bu özelliklerin kazandırıldığı K- 7 üstü bir makinayı beklemek kalıyor.
    quote:

Pentax K-x düşük ışıkta ISO test fotoğrafları ( Pentax SMC D-AL 18-55mm kit lens ile - yani verebileceği en düşük performanslardan biri diyebiliriz)

K-x de Sony sensör kullanıyor ki düşük noise üreten A500 ün sensörü olduğu konuşuluyor forumlarda. Bu arada dikkatinizi çektiyse yüksek iso çekimlerinin hepsi de flu. İsoyu 1600 e 3200 e çekmesine rağmen ışık miktarı gene de az gelmiş pozlamayı da uzun tutmak zorunda kalmış fotoları çeken vatandaş... Bu boyuttaki gövdenin 1/100 altında el titremesini çok fazla önleyeceğini sanmam ki bu yüksek iso fotolarında 1/6, 1/5 gibi pozlama değerleri kullanılmış.

http://www.flickr.com/photos/mawari/sets/72157622348752173/

Edit: Link koymayı unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zommby -- 4 Ekim 2009; 14:45:32 >
  • Bülent abi incelememe göre ISO 3200de noise reduction var.
    RAW hali olmadan kestirmek güç. Bu noise reductionlı hali ise oldukça tatminkar

Zobby dediğin gibi fotolarda bir fluluk var kanımca ön tanımlı noise reductiondan kaynaklanıyor detaylarda netsizlik var bu makinayı hakikaten tuttum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 4 Ekim 2009; 15:13:12 >
  • K-x bana görede şuana kadar çıkarılan eniyi giriş seviyesi gövde. Fotoğraflarından neler yapabileceğini kestirmek zor değil. 4 adet AA batarya ile bir defada 1900 fotoya kadar izin verebilmesi (şu ana kadar ulaşılan en yüksek fotoğraf sayısı) zaten sensörün ne denli az elektrik tükettiğininde göstergesi. Buda noise konusunda daha dengeli olacağının işareti aslında.

ISO konusunda en önemli olan unsur minimum detay kaybı ile noise dengesini korumaktır bunu gayet iyi koruduğunu söyleyebiliriz. Tabi bunlar henüz ilk örnekler henüz net konuşmak doğru olmaz.

Bülent bey, renk dengesi konusunda k100ds - k200d - k10d - k20d gibi gövdelerde bahsettiğiniz hiçbir sorunu yaşamadım (özellikle k10d muazzam tonlar üretir ve gerçeğe en yakın tonları size sunar) bu bence kullanıcının doğru ayarlayamamasından kaynaklanıyor. Bunu autoya bıraktığınızda üst model FF cihazlarda çoğu tonlamada sapıtıyor.

Kasım ayı sonuna doğru İstanbulda kısmet olursa bu gövdeyi test edicem umarım güzel bir buluşma olur. Şimdiden arkadaşlara iletmek ve o tarihe doğru bir topik açarak her marka modelden kullanıcı arkadaşlarla buluşup bu konuları yüzyüze birebir görerek konuşmak en mantıklısı olacağını düşünüyorum. Enazından çoğu kişinin aklındaki soru işaretleri cevaplarını kesin ve net bir şekilde bulmuş olacaktır.

Bütün orta segment gövdeler içinde fotoğraf detay kalitesi eniyi gövde bana göre hala K10D ve K20D.. Olayı herzaman markaya bağlamamak lazım kullanım amacına yönelik alıp kullanmak ve bu konuda tartışmak en mantıklısı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 4 Ekim 2009; 16:49:48 >
  • quote:

Bütün orta segment gövdeler içinde fotoğraf detay kalitesi eniyi gövde bana göre hala K10D ve K20D..

Bence de öyle. K200D yi de bunlara ilave etmek lazım bu arada.
  • K-X Japonya resmi çıkış tarihi 16 Ekim.. (Örnekler Alıntıdır)

ISO100

@ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @

*

ISO800

@ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 5 Ekim 2009; 13:34:20 >
  • baya iyi cidden foto örnekleri.
  • @yildiz,
    Şimdi hangi topikteydi hatırlayamadım. Özellikle 2 fotografta bu tonlama olayı çok dikkatimi çekmişti Biri sizin Yaşlı bir amca sanırım Diyarbakır tarafları olmalı K20D ile çekmiştiniz bir portre müthiş detay adeta amcanın saçları sakalları sayılıyordu ama cilt rengi okside olmuş bakır gibiydi tabi buna bağlı olarak arka plan ve özellikle gri tonlamalar üzerinde de o yeşil garip tonlama mevcuttu. Diğeri @müdür' ün yine bir geziydi aklımda doğru kaldıysa Abant Bolu gibi, çekilmiş bir yine yakın plan çekimdi. Uzağa gitmeyelim Flicker' da çekilmiş örnek fotograflarda da aynı tonlamanın izleri görülüyor. Özellikle saf sarı zeminde. Ama örneğin benim 40D de turunculuk buna bağlı her renk üzerinde kahverengi tonlama Sattığım Panasonic FZ50 de acayip bir kahverengi tonlama Yine canon A620' de renklerde donukluk ve garip bir kırmızıya yatkınlık, sadece şu ana kadar gerçeğe yakın tonlamayı S6000FD' de gördüm (Tabi bu benim gözümün algıladığı duğruya göre). Onda da eğer hava kapalı ise bir garip mavimsilik etken oluyor. Aslında bu insan gözünün kabul ettiği saf beyazın değişken olmasından kaynaklanan bir olaydır. Yıllardır TV tamiri ile de meşgul olduğum için renk analizini iyi kötü bilirim. Kimi marka TV renk tonlaması yeşilimsi, kimi kırmızımsı (SONY) hatta İngiliz Sony' i ile uzak doğu kaynaklılar bile değişir. vs. vs. Sanırım bu fotograf makinalarında yazılımla verilen renk oranları ile ilgili. Ama K-x de yine benim gözüme göre algıladığım doğruya çok yakın bir tonlama, Sony makinaların tonlamaları da gerçeğe çok yakındır, ve bu makinada da Sony sensör kullanılmış, Epey aradım ama bir bilgiye ulaşamadım İşlemcisi 22 bit Pentax mı yoksa 14 bit Bionz işlemcimi? göremedim. Tabi bu dediklerim tamamen işlenmemiş ham fotograflar için geçerli.
    quote:

.............................

Bülent bey, renk dengesi konusunda k100ds - k200d - k10d - k20d gibi gövdelerde bahsettiğiniz hiçbir sorunu yaşamadım (özellikle k10d muazzam tonlar üretir ve gerçeğe en yakın tonları size sunar) bu bence kullanıcının doğru ayarlayamamasından kaynaklanıyor. Bunu autoya bıraktığınızda üst model FF cihazlarda çoğu tonlamada sapıtıyor.

Bütün orta segment gövdeler içinde fotoğraf detay kalitesi eniyi gövde bana göre hala K10D ve K20D.. Olayı herzaman markaya bağlamamak lazım kullanım amacına yönelik alıp kullanmak ve bu konuda tartışmak en mantıklısı..
  • Hatırladım ancak o gördüğünüz fotoğraflardaki tonlama hataları tamamen bana ait yani bariz bir şekilde yanlış olduğunun bende farkındaydım çektikten sonra gördüm kapalı mekandan çıkmıştım içerde manuel renk ayarı yapmıştımki kaldı öyle derken yolda amcayı gördüm O anı kaçırmamak adına manuel kelvin renk ayarına bakmadan jpeg çekmiştim hatırlıyorum ama onun haricinde yoktur kolay kolay göremezsiniz yani bu gövde değil kullanıcı hatası. 1-2 kareyi buna bağlamak yanlış olur. Diğer karelerde renk hatası gördünüzmü ? 1kg çürük incir için bir ton inciri heder etmemek lazım !

Şuana kadar K10D ve K20D gibi doğal renk tonlarını en geniş ve doğru şekilde sunan bir gövde ile çalışmadım desem yalan olmaz. Bu konuya hassasiyet gösteririm. Default değerlerde kullanırım ve tonlar asla ne Canon gibi soluk nede Nikon gibi gerçek dışı baskın değildir. (eskiden 35mm de 36lık filmlerde kodak soluk fuji ise daha baskın kontrastlı renkleri tercih ederdi hatırlarsınız bizde müşteriye sorardık tercihini) Pentax ile özellikle RAW formatta eşsiz tonlama ve detaylar içeren kareler alırsınız..

K-X e gelince bana göre giriş seviyesinde çıtayı belirleyen ciddi bir referans konumuna yerleşecek gibi. Haksızlığa stratejik hatalar dolayısıyla uğraması muhtemel ancak insanların bukadar kör olduğunuda düşünmüyorum keza K10D ve K20D bunu çok sert bir üslupla yanıtladı..

(Pentax gövdelerinde sadece Pentax'ın patentli tasarımı olan ve fotoğraf işleme algoritması Pentaxa özgü ''P.R.I.M.E'' (Pentax Real IMage Engine) işlemcileri kullanılıyor - K-X teki yeni nesil işlemci K-7 dekullanılan PRIME II işlemci , sensör ise orta segmentin favorilerinden D300S tede kullanılan Sony 12mp CMOS)

Not: PRIME II işlemcide ilk kez kullanılan 4 kanallı veriyolu çıkışı (data read-out) ve çift DDR-2 buffer ile işleme algoritması 12 bit ve 14 bit süzülen renk derinliği diğer tek yada çift (FF sensörde) kanallı işlemci ve konvertör ikilisine göre daha fazla renk süzme yeteneğine sahip oldu. Olayın püf noktası aslında şurda saklı , sony cmos sensörde diğerlerindeki gibi harici değil sensöre dahili konvertör kullanıldığı için iso başarımı ve kontrol dengesi daha yüksek. İşlemci ayrı şey - sensör ayrı - konvertör ayrı..

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 5 Ekim 2009; 19:56:45 >
  • quote:

@yildiz,
    Şimdi hangi topikteydi hatırlayamadım. Özellikle 2 fotografta bu tonlama olayı çok dikkatimi çekmişti Biri sizin Yaşlı bir amca sanırım Diyarbakır tarafları olmalı K20D ile çekmiştiniz bir portre müthiş detay adeta amcanın saçları sakalları sayılıyordu ama cilt rengi okside olmuş bakır gibiydi tabi buna bağlı olarak arka plan ve özellikle gri tonlamalar üzerinde de o yeşil garip tonlama mevcuttu. Diğeri @müdür' ün yine bir geziydi aklımda doğru kaldıysa Abant Bolu gibi, çekilmiş bir yine yakın plan çekimdi. Uzağa gitmeyelim Flicker' da çekilmiş örnek fotograflarda da aynı tonlamanın izleri görülüyor. Özellikle saf sarı zeminde. Ama örneğin benim 40D de turunculuk buna bağlı her renk üzerinde kahverengi tonlama Sattığım Panasonic FZ50 de acayip bir kahverengi tonlama Yine canon A620' de renklerde donukluk ve garip bir kırmızıya yatkınlık, sadece şu ana kadar gerçeğe yakın tonlamayı S6000FD' de gördüm (Tabi bu benim gözümün algıladığı duğruya göre). Onda da eğer hava kapalı ise bir garip mavimsilik etken oluyor. Aslında bu insan gözünün kabul ettiği saf beyazın değişken olmasından kaynaklanan bir olaydır. Yıllardır TV tamiri ile de meşgul olduğum için renk analizini iyi kötü bilirim. Kimi marka TV renk tonlaması yeşilimsi, kimi kırmızımsı (SONY) hatta İngiliz Sony' i ile uzak doğu kaynaklılar bile değişir. vs. vs. Sanırım bu fotograf makinalarında yazılımla verilen renk oranları ile ilgili. Ama K-x de yine benim gözüme göre algıladığım doğruya çok yakın bir tonlama, Sony makinaların tonlamaları da gerçeğe çok yakındır, ve bu makinada da Sony sensör kullanılmış, Epey aradım ama bir bilgiye ulaşamadım İşlemcisi 22 bit Pentax mı yoksa 14 bit Bionz işlemcimi? göremedim. Tabi bu dediklerim tamamen işlenmemiş ham fotograflar için geçerli.
    quote:

K7 deki aynı prime II işlemciyi kullanıyor K-x de.

http://www.pentax.jp/english/imaging/digital/slr/k-7/feature_6.html#06
  • k20d almayı düşünüyorum ama AWB-JPG'de böyle bir gerçeklikten uzak,yeşile çalan bir tonlama varsa yandı gülüm keten helva, çünki en önem verdiğim şey ortamıı doğal ve gerçekçi aktarabilmesı, bu iş AWB-JPG'dede kx, k20d'den iyi yapıyorsa küçüklüğüne rağmen bu modeli de tercih edebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askan22 -- 5 Ekim 2009; 21:06:15 >
  • @yildiz,
    Son o amca fotografı değil (o yeni) ama @müdür beyin o fotografı nedeniyle (taramam lazım da şu an zamanım yok aynı doğrultuda 3-4 fotografta vardı), 40D yi almamın başlıca etkeninden biriydi. Üstelik o tonlama hatası ile flicker' deki örnek fotograflarda o doğrultuda olunca kafamdan silmiştim Pentax' ı. Israrla ham fotograf istememinde bir diğer nedeni buydu ve neredeyse tüm Pentax kullanıcılarıda bundan ısrarla kaçınmışlardı. Kaldı ki K-x için son verdiğiniz 2 fotografta da bariz bir ton farklılığı var ve renkler son derece doğal. Aslında CCD sensörlü olan Pentax' larla (K10D- K200D gibi) CMOS sensörlü olanları bu açıdan aynı kefeye koyup değerlendirmemek lazım. Bu 2 tip sensör bu açılardan adeta iki ayrı alem. Benim bu değerlendirmem sadece CMOS sensörlü K20D içindi. Ve o fotograflar adeta gündüz ışığında flöresans ayarlarla çekilmiş gibi duruyordu. Kelvin hatası olduğu muhakkak ama takriben 2700-3000 kelvinlik bir ortamda, 6500-6800 kelvin arası bir sonuç ?
    2. paragrafınıza aynen katılıyorum, Keşke Canon' daki renklerin solukluğu, cansızlığı yerine Kodak' ın PASTEL renklerini verebilseydi. O çok farklı bir kulvar. Asıl adı Kodak EASTMAN COLOR tarzıydı. Nerede O nefis tonlama! Ama Fuji o, 36 poz filim deki aynı tonlamayı S6000FD/S6500FD ile S9000/S9100 serisinde CROMA kipinde verebilmişti. Ama nedense yeni modellerinde O Fuji' ye has tonlama yerine Kodağı andırır bir tonlamayı tercih ettiler.....
    "Nikon gibi gerçek dışı baskın" doğrudur ama bu renk doygunluğunu azaltmak mümkün. Bence burada Nikon, CCD sensörün nimetlerini sonuna kadar kullanmış diyebiliriz. Bizim 40 D de bu yaz aynı ışık koşullarında aynı karenin farklı doygunluk-konrast ve ışık ayarlarında yüzlerce fotografını çektim mümkünü yok ham fotograflarda doğruyu yakalayamadım veya beklediğim sonuca ulaşamadım. Bu da CMOS' un yetersizliği olduğu kadar Canon' un yazılımda yaptığı tercihlerin rol oynadığını düşünüyorum.
    quote:

Hatırladım ancak o gördüğünüz fotoğraflardaki tonlama hataları tamamen bana ait yani bariz bir şekilde yanlış olduğunun bende farkındaydım çektikten sonra gördüm kapalı mekandan çıkmıştım içerde manuel renk ayarı yapmıştımki kaldı öyle derken yolda amcayı gördüm O anı kaçırmamak adına manuel kelvin renk ayarına bakmadan jpeg çekmiştim hatırlıyorum ama onun haricinde yoktur kolay kolay göremezsiniz yani bu gövde değil kullanıcı hatası. 1-2 kareyi buna bağlamak yanlış olur. Diğer karelerde renk hatası gördünüzmü ? 1kg çürük incir için bir ton inciri heder etmemek lazım !
    Şuana kadar K10D ve K20D gibi doğal renk tonlarını en geniş ve doğru şekilde sunan bir gövde ile çalışmadım desem yalan olmaz. Bu konuya hassasiyet gösteririm. Default değerlerde kullanırım ve tonlar asla ne Canon gibi soluk nede Nikon gibi gerçek dışı baskın değildir. (eskiden 35mm de 36lık filmlerde kodak soluk fuji ise daha baskın kontrastlı renkleri tercih ederdi

.....................

.
  • @Zommby,
    K7 tamam ama Sensör olarak Nikon D300-D300S deki sensör kullanılmışsa bu sensörle birlikte Pentax PRIME I veya II işlemcinin kullanılması teknik olarak mümkün değil. Büyük ihtimalle bu sensörle uyumlu yine Nikon' un EXPEED işlemcisi kullanılmış.....
    Tek rasladığım bilgi şu.....şu ana kadar.
    O da sensörde kısaca konu edilmiş........
    "Color depth: 8 bits/channel JPG, 12 bits/channel RAW "
    Hiç bir sitede A/D çeviricinin 22 bit olduğu konusunda bir bilgi yok...........
    http://www.pentaximaging.com/slr/K-x_Black/

quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

...................

• quote:

Orijinalden alıntı: askan22

k20d almayı düşünüyorum ama AWB-JPG'de böyle bir gerçeklikten uzak,yeşile çalan bir tonlama varsa yandı gülüm keten helva, çünki en önem verdiğim şey ortamıı doğal ve gerçekçi aktarabilmesı, bu iş AWB-JPG'dede kx, k20d'den iyi yapıyorsa küçüklüğüne rağmen bu modeli de tercih edebilirim..

http://www.imaging-resource.com/PRODS/K7/K7A.HTM

Burada k20dde ve diğer pentax slrlerde de öne çıkan AWBnin k7'de hissedilir şekilde iyileştirildiğini söylüyorlar.
    bütçeyi biraz daha arttırıp k7yi de koyabilirseniz listenize iyi olur.
  • quote:

@Zommby,
    K7 tamam ama Sensör olarak Nikon D300-D300S deki sensör kullanılmışsa bu sensörle birlikte Pentax PRIME I veya II işlemcinin kullanılması teknik olarak mümkün değil. Büyük ihtimalle bu sensörle uyumlu yine Nikon' un EXPEED işlemcisi kullanılmış.....
    Tek rasladığım bilgi şu.....şu ana kadar.
    O da sensörde kısaca konu edilmiş........
    "Color depth: 8 bits/channel JPG, 12 bits/channel RAW "
    Hiç bir sitede A/D çeviricinin 22 bit olduğu konusunda bir bilgi yok...........
    http://www.pentaximaging.com/slr/K-x_Black/

quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

...................

K7 de K20D de 22 bit A/D çevirici kullanmıyor zaten sadece K10D 22bit conventer kullanıyor. Bu arada sensör hakkında pentax yetkilileri Sony'ye sadece K-x için özel ürettirildi gibi bir ifade kullanıyorlar. Forumlarda çeşitli spekülasyonlar yapılıyor o da yüksek iso örneklerinden yola çıkılıyor yoksa sensör hakkında kimsenin bir bilgisi yok.
  • Bülent bey durum şundan ibaret kısaca. Sony nin yeni 12mp lik sensörünün data hatları Pentax algoritması ve işlemcisi için uyarlanarak yeniden sürülmüş. Bu sensörde konvertör dahili 12bit çıkış sağlıyor (bakınız işlemci değil 12bit olan konvertör) Çıkış olarak 4 hatlı veriyolu ile daha geniş bir spektrum belirlenmiş ve istenen başarı sağlanmış görünüyor. Yani bugünkü k20d teknolojisi 14bit çıkışla 22bit çıkışlı k10d nin tonlarını nasıl yakalayabiliyorsa buda ona benzer bir durum diyebiliriz. Olayın teknik detayında boğulmaktan fotoğraf çekemez olursunuz sonra

Önemli olan yine o sensörün gönderdiği verileri konvertörde cpu ile işleyerek o markaya ait ve sadece o markaya özgü olan fotoğraf işleme algoritmasını farklı olarak size sunmasıdır. Fotoğrafta gerçeğe en yakın detay ve dokuyu hangisi üretebiliyorsa (sensör ne olursa olsun) iyi olan odur..

O birkaç fotoyla K10D ve K20D yi yanlış değerlendirip 40D aldıysanız üzüldüm doğrusu. Hata benim aslında. O zamanlarda dijitalde kelvin üzerine manuel denemeler yaparak binlerce fotoğraf çekip bu konuyu geliştirmeye çalışıyordum ayrıca diğer monitörümde renkler böyle doğruda değildi. Etken çoktu şimdi sanırım doğal renklerini daha iyi görebiliyorsunuzdur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 6 Ekim 2009; 0:18:56 >
  • Ya bişi dicem. Bu K-X serisi güzel, ufak. Bu özellikleri ile çok güzel. Peki bu sayfalarda verdiğiniz bu muhteşem fotolar makinayı aldığımızda "idarelik" kullanmak için birlikte satılan kit lenslerle mi çekilmiş? Ben hala bu noktaya takıldım
  • fiyatı da çok uygun geldi bana.Bilmem ki alsam hiç fena olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.