Şimdi Ara

Pentax K-5 Duyuruldu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dae-su Oh
    fotoğrafların exif bilgileri ve tam boyut olarak varmı?

quote:

Orijinalden alıntı: Dae-su Oh

Birkaç örnek foto ekleyeyim..

flaş ile ISO 1000, 16 mm, f/2.8,
     Pentax K-5 Duyuruldu

ISO 1250, 50 mm, f / 4
     Pentax K-5 Duyuruldu

Bazı spor çekim, iki 200 mm f/2.8 ISO 6400 'de
     Pentax K-5 Duyuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 1 Kasım 2010; 13:21:41 >
  • Aldığım linki vereyim. Kullanıcı incelemesinden aldım, tam boyutu yoktur sanıyorum.

pentaxforum k5 kullanıcı incelemeleri

Bir de şöyle bir bilgi aktarayım. Pentaxın İspanya forumunda K-5 ile bir workshop gerçekleştirilmiş geçen günlerde. Yorumlara göre tüm kullanıcıların rüyasına bile girmiş bu gövde. Kullanıcılar aşırı şaşırmışlar, beklediklerinin çok ötesinde bir performans sergilemiş K-5.

Sonuçlarını henüz paylaşmamışlar. Bugün yarın paylaşacaklar buraya da eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dae-su Oh -- 1 Kasım 2010; 13:32:35 >
  • k5 fotolarını bende inceledim k-r göre daha iyi buldum gerçi lens farklılığında olabilir.
    ama k-r düşünenler imkanı varsa direk k5 alsınlar tabii hakkını vermek şartıyla.
    quote:

Orijinalden alıntı: Dae-su Oh

Aldığım linki vereyim. Kullanıcı incelemesinden adlım, tam boyutu yoktur sanıyorum.

pentaxforum k5 kullanıcı incelemeleri

Bir de şöyle bir bilgi aktarayım. Pentaxın İspanya forumunda K-5 ile bir workshop gerçekleştirilmiş geçen günlerde. Yorumlara göre tüm kullanıcıların rüyasına bile girmiş bu gövde. Kullanıcılar aşırı şaşırmışlar, beklediklerinin çok ötesinde bir performans sergilemiş K-5.

Sonuçlarını henüz paylaşmamışlar. Bugün yarın paylaşacaklar buraya da eklerim.

• Mesela ben D7000 fotoğraflarını inceledim hem de en iyi lenslerle çekilmişlerdi 24-70mm 70-200mm gibi lenslerle.
    Ama malesef çok vasatlardı detay ve keskinlik olarak baya şaşırdım. Biraz daha beklemek lazım konuşmak için erken sanırım.

İspanyadan şu incelemeleri merak ediyorum, karşılaştırmalar gelsin ekleyeceğim bir de onlara bakarsın Netün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dae-su Oh -- 1 Kasım 2010; 13:40:45 >
  • Bu gövde için bir şarkı söylemek istiyorum ;

"yaradana gurbaaaaaan yaradanaaa yaradanaaaa" ' da çok pahalı yaw :(

1500 Dolar'a gövde almak çok zorlayacaktır beni :(
    Bu alet Türkiye'de 1500 dolara satılmazsa ( Kredi kartı ile taksitle alma imkanı olmazsa) sanırım alamayacağım : (

6 ay sonra 350TL'ye K100D süper satılık ilanı görebilirsiniz :)
  • k-5

ıso 800
     Pentax K-5 Duyuruldu

ıso 1600
     Pentax K-5 Duyuruldu

ıso 3200
     Pentax K-5 Duyuruldu

ıso 6400
     Pentax K-5 Duyuruldu

ıso 12800
     Pentax K-5 Duyuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 1 Kasım 2010; 14:31:39 >
  • İso olayı bariz olmuş 1600 de bile tık yok
    Ama beni ilgilendiren detay-kalitesi keskinlik..
  • cok güzel bir makine !
  •  Pentax K-5 Duyuruldu

Pentax K-5 Duyuruldu

Pentax K-5 Duyuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 1 Kasım 2010; 18:28:10 >
  • İspanyol Pentaxerolar, Madrid'ten sonra Valencia'da da Workshop yapıp K-5'i Pentaxçılara tanıttılar. Olay Valencia'daki çalışma esnasında oluyor.

Elemanlardan bir flashla seri çekim yapıyor, çekimlerden biri flash doldurmadığı için karanlık çıkıyor. Paco Mayor isimli arkadaş sonuçları bilgisayarda incelerken sıra karanlık çıkan fotoğrafa gelince "bakalım bundan bir şeyler çıkarabilecek misin" diyor. Başta Pentaxeros forumunun kurucusu (sanırım fanatiği) Mika olmak üzere herkes gülüyor. Bu Mika youtube'da hız denemesi filmi çıkan arkadaş.

Sonra fotoğraflarla oynarken o karanlık fotoğrafın levelini biraz artırıyorlar, bir görüntü belirmeye başlıyor... Sonuç.. ortaya bir fotoğraf çıkıyor, herkes kelimenin tam anlamı ile dumur oluyor.

Aynısını Canon 7D ile deniyorlar, olmuyor. Bugün forumda o toplantıda olan Sony A900'ü olan birisi "imkanım olsa hemen k-5 alırdım diyor. A900 ile bu sonucu rüyamda bile göremem" yazmış..

Olayı görmek için aşağıya tıklayın...

http://www.pentaxeros.com/forum/index.php?topic=37916

Konu olan fotoğrafı buradan indirebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. DNG formatında

http://www.pentaxeros.com/images/IMGP9982.rar
  •  Pentax K-5 Duyuruldu

işlemden sonra aşağdaki elde edimliş. gerçekten inanımaz

Pentax K-5 Duyuruldu
  • 10 numara
  • alah alah yukardaki mesajda fotoğrafları eklemiştim şimdi gözükmuyor
  • Burda kullanılan programın adı nedir? Bizde k-x le çektiğimiz fotoğrafları bu programla editleyebilirmiyiz?
  • Tabiki editlersin, Lightroom programın adı raw işleme programıdır. Ps'nin daha basit ve yalın halidir.
  • Teşekkür ederim hocam. Photoshop ı biraz öğrenene kadar çok işe yarayacak bir program olacak benim için.
  • Bu programı iyi kullanırsan ps'ye gerek bile kalmaz fazla..
  • evet karanlıktan bukadar çıkardım

Pentax K-5 Duyuruldu

quote:

Orijinalden alıntı: ersoyb

İspanyol Pentaxerolar, Madrid'ten sonra Valencia'da da Workshop yapıp K-5'i Pentaxçılara tanıttılar. Olay Valencia'daki çalışma esnasında oluyor.

Elemanlardan bir flashla seri çekim yapıyor, çekimlerden biri flash doldurmadığı için karanlık çıkıyor. Paco Mayor isimli arkadaş sonuçları bilgisayarda incelerken sıra karanlık çıkan fotoğrafa gelince "bakalım bundan bir şeyler çıkarabilecek misin" diyor. Başta Pentaxeros forumunun kurucusu (sanırım fanatiği) Mika olmak üzere herkes gülüyor. Bu Mika youtube'da hız denemesi filmi çıkan arkadaş.

Sonra fotoğraflarla oynarken o karanlık fotoğrafın levelini biraz artırıyorlar, bir görüntü belirmeye başlıyor... Sonuç.. ortaya bir fotoğraf çıkıyor, herkes kelimenin tam anlamı ile dumur oluyor.

Aynısını Canon 7D ile deniyorlar, olmuyor. Bugün forumda o toplantıda olan Sony A900'ü olan birisi "imkanım olsa hemen k-5 alırdım diyor. A900 ile bu sonucu rüyamda bile göremem" yazmış..

Olayı görmek için aşağıya tıklayın...

http://www.pentaxeros.com/forum/index.php?topic=37916

Konu olan fotoğrafı buradan indirebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. DNG formatında

http://www.pentaxeros.com/images/IMGP9982.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 2 Kasım 2010; 21:49:48 >
  • Kendi işlememle bu hale getirdim.
    Bu aslında bu makinanın iso performansı hakkında bilgi verebiliyor ve de neler yapabileceğini. D7000le aynı sensör ama sonuçlara bakın bir de.
    Diğer taraftan aradaki 500dolarlık fark ise çok fazla.
     Pentax K-5 Duyuruldu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.