Şimdi Ara

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.163
Cevap
58
Favori
1.363.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

Hadi hayırlı olsun şimdiden
  • BUTUN ARKADASLARIN YENI YILINI KUTLAR 2008 YILINDA BOL KARELI GUNLER DILERIM. BUTUN IYI KARELER SIZLERLE OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentax_cng -- 1 Ocak 2008; 4:40:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Raw butonu eklenmiş galiba buna da. Başka ne eklentiler var acaba??
  • Pentax A30 nasıl acaba Casio Z8 düşünürken bunu gördüm macrosu da çok iyiymiş
  • Pentax yazı fontu olması gerektiği gibi değildi,bunda düzeltmişler güzel olmuş.
  • fake arkadaşlar bu iyi inceleyin fotoları yabancı forumlarda tartışıldı millet yaratıcılığını kullanmış :))
  • zaten henüz piyasada değil. 24 Ocak'ta çıkacak.
  • Fotokritik >>http://www.fotokritik.com/954596

PENTAX K100D SUPER

F 6,7 - iso 400 - perde hızı 1/1500

SekaPark - Kocaeli (30.09.07)
  • gittigidiyor dan satın alınan yurtdışı garantili k100d s lerin garantisinin Türkiye de de 1 yıl geçerli olduğu doğru mu?
  • Pentax, 2 yeni modeli K20D ve K200D'yi duyurdu.

K20D

* Choice of 16-segment multi-pattern metering, center-weighted metering and spot metering to accommodate various photographic applications
    * Reliable, durable shutter unit assuring more than 100,000 shutter releases
    * High-rigidity stainless-steel chassis
    * 36 custom functions to personalize camera operations
    * Universal-type X-sync socket (new feature)
    * RAW button for single-action image-file switching
    * Digital Preview for recording images in addition to checking
    * Optional Battery Grip (D-BG2) for extended shooting sessions
    * Nine digital filters to add creative and artistic touches
    * In-body RAW data development for image filing in JPEG and TIFF formats
    * Compatibility with SDM equipped lenses for quiet, extra-smooth autofocus operation
    * PENTAX PHOTO Laboratory 3, RAW data processing software, PENTAX PHOTO Browser 3, browser software and PENTAX REMOTE * Assistant 3, camera control software, included on the accompanying CD-ROM

K20D'ye eklenen özelliklerden öne çıkanları en başta Live View fonksiyonu,14.6 MP efektif CMOS sensör,Sensitivy Priority (Sv) ve Shutter/Aperture Priority (TAv) modları...
    K10D'deki 2.5 inç'lik 210.000 piksel LCD ekran K20D'de 2.7 inç 230.000 piksele çıkarılmış.

K200D

* High-rigidity stainless-steel chassis
    * Choice of 16-segment multi-pattern metering, center-weighted metering and spot metering to accommodate various photographic applications
    * 22 custom functions to personalize camera operations
    * Approximately 1100 images can be taken when using AA size lithium batteries due to its energy saving design
    * Compatibility with conventional SD and large-capacity SDHC memory cards
    * Simultaneous recording of RAW- and JPEG-format images
    * RAW button for single-action image-file switching
    * Eight digital filters for creative and artistic expressions
    * In-body development of recorded RAW-format images
    * Compatibility with SDM equipped lenses for quiet, extra-smooth autofocus operation
    * PENTAX PHOTO Laboratory 3, RAW data processing software and PENTAX PHOTO Browser 3, browser software, included on the accompanying CD-ROM

K200D'de 2.7 inç 230.000 pixel LCD ekran,K10D ve K20D'deki Sv (Sensitive Priority) modu ve bana göre en önemlisi menüdeki Türkçe dil seçeneği...
  • K10d Dayanıklılık Testi

K10dnin en güzel özelliklerinden biri olan su ve toz geçirmezliği
    K10D nin gövdesinin ne kadar zor şartlara dayanabildiğine örnek olacak bir kaç foto yükleyeyim.
    ilk fotoğraftaki lens üstelik star serisi olmayan DA serinden bir lens.16-45mm.
    Bu adam bu fotoğrafın açıklamasında makinayı çamurdan temizlemek için gözünü karartıp musluk altınd yıkayıp temizlediğini sonrada ne makinanın nede lensin hiç sorun çıkarmadan çalışmaya devam ettiğini yazmış.

• k10 d hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı? özellikle 18-55 kit lensler hakkında
  • quote:

Orjinalden alıntı: adroit

K10d Dayanıklılık Testi

K10dnin en güzel özelliklerinden biri olan su ve toz geçirmezliği
    K10D nin gövdesinin ne kadar zor şartlara dayanabildiğine örnek olacak bir kaç foto yükleyeyim.
    ilk fotoğraftaki lens üstelik star serisi olmayan DA serinden bir lens.16-45mm.
    Bu adam bu fotoğrafın açıklamasında makinayı çamurdan temizlemek için gözünü karartıp musluk altınd yıkayıp temizlediğini sonrada ne makinanın nede lensin hiç sorun çıkarmadan çalışmaya devam ettiğini yazmış.

müsadenizle
  • Pentax K10D hakkında.

Pentax K10D'nin 11 noktalı AF sisteminde, merkez 9 nokta cross-type (çapraz tip) sensore sahip. Standart otofokus sensorleri ile kontrast bir yonde ölçülür ve ona göre fokus sağlanır. K10D'deki cross-typesensore sahip otofokus noktaları ise kontrast'ı hem yatay hem de dikeyolarak belirlerler.
    Bu da çok daha hızlı ve doğru otofokus yapabilmenin yanı sıra düşük ışıkta veya az kontrastlı objelerde fokus yapmayı başarabilme anlamına geliyor.
    K10D ile yapılan deneme çekimlerinde ışık farkı gözetmeksizin hızlı ve doğru fokusu yapmakta'ki başarısının sebebide bu ve Cross-Type sensör sayısının fazla olması.

Not: Cross-type sensorler kontrastı iki yönde birden algılarlar ve Standart sensörlere göre çok daha hızlı fokus yaparlar..
    Makinaların vizörlerinden bakıldığında görmüş olmuş olduğumuz AF noktalarında bu algılayıcılardan (cross-type sensörler) bulunur.Bunların sayısı, makinanın fokus hızını, düşük ışıkta ki fokus performansını ve doğru noktayı fokuslama başarısını doğrudan etkiler.

Bu tip sensörlerin sayıca fazlalığı makinanın yatay ve dikey konumdaki çekimlerinde de aynı oranda kontrast algılama yeteneğini arttırır. Çünkü normal’de fotoğraf makinaları yatay konumda daha başarılı kontrastalgılama yeteneğine sahiptirler.
    Cross-Type sensörlerinin sayıca fazla olmasının bir faydasıda F/2.8 veya F/4 diyaframa sahip makinalarda fokus hızının çok iyi bir noktaya çıkmasına sebeb olur. Tabii bunun üretim maliyetlerine doğrudan etkisinide unutmamamız lazım.

Pentax F/2.8 Star serisi objektifleri ile K10D yi fokus hızında maksimum performansa ulaştırmayı hedeflemiş görünüyor. Aşağıda bazı dslr in sensörleri üzerinde barındırdığı Cross-type algılayıcı sayıları verilmiş. Pentax K10D de bu sensörlerden 9 tane bulunuyor. Yani vizörden baktığımızda gördüğümüz 11 AF noktasından 9 tanesi Cross-Type algılayıcıya sahip.

Nikon D80 ve D200'de de birer tane cross-type sensor bulunur ve bu sensörlermerkezdedirler. Nikon D2X de bu sensörlerden tıpkı Pentax K10D de olduğu gibi 9 tanevardır. Canon 350D, 400D, 30D de bu sensörlerden bir adet bulunur. Sony A100 de de bu sensörden bir tane vardır.
    Canon nun 1D serisinde ise 7 tane vardır.

Kısaca özetlemek gerekirse Canon 350d, 400d, 30d veya Nikon d80, d200 ,Sony A100 gibi kameralar sadece birer tane merkez AF noktası cross-type sensore sahipken, K10d gibi uygun fiyatlı bir dslr'da 9 tanecross-type sensor bulunmaktadır.
    Buradan şu anlamıda çıkarmak mümkündür, K10D ye kaliteli bir lens takıldığında bu makina fokus hızında ,doğru noktaya fokusu başarabilmede makinanın yatay,dikey ve çapraz durumda kullanılmasının bir önemi olmaksızın kendisinden çok daha pahalı profesyonel kameralar ile boy ölçüşebilecek seviyedir. Makinanızda bu özelliği günlük kullanım içindeözellikle servo modunda iken, tracking yani fokusun takip etme hızındaki başarısından kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Kaynak: Netfotoğraf.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 17 Şubat 2008; 22:55:03 >
  • bende yildiz in makinasına kısa süre de olsa bakmıstım (artı gripte vardı) body olarak gercekten cok saglam bit yapısı vardı
    sekil olarak da cok iyi di
    50mm manuel lensle de cok iyi bir sonuc vermişti.
    gidin inceleyin derim ben alacaklara iyi bir secim olur bence ama K20D yi de beklemek gerekir hem fiyatta düşer
  • Deniz (Hypodenz) bir ara inşallah topluca buluşup iyi bir muhabbet edicez, Hakanın (PlutosDaddy) sözü var ama bitürlü denk getiremedik

92 den bu yana çalıştığım stüdyo ve dış ortamlarda değişik SLR cihazlar kullanma fırsatım oldu. Renk doğallığı ve kalite açısından Özellikle Profesyonel anlamda RAW formatında K10D başarısını kanıtlamış bir makine. Bu nedenle kişişel kullanımda bana göre önem arzeden en ince nokta verdiğin paranın karşılığını en fazla alabileceğin makine oldu. Biraz geniş düşünmek marka bağımlısı olmamak gerekli aslında. Zaten bu alanda lider konumdaki firmalar belli burada model seçimi kullanıcının neler beklediğine ve kişisel isteklerine dayanıyor. Ben Neredeyse her markadan SLR cihaz kullandım ve her markada çok beğendiğim detaylar ve modeller mevcut. Özellikle Canon ve Nikon bu konuda uzman firmalar ancak işi biraz ticariye dökmüş durumdalar o ayrı konu tabi. Sonuçlar güzel. Yeni modeller özellikleri ve görüntü kaliteleri en üst düzeyde ve bunu mümkün olan en uygun fiyata vermek işin en önemli noktası.. Diğer makinelerin fiyatları göz önüne alındığında K10D kesinlikle ödediğinizden fazlasını veriyor.

• buluşma gercekten iyi olur Ahmet bende topluca buluşup sohbet etmeyi özledim.. yarın da gidip tripodumu alıyorum artık daha bir güzel olacak fotoğraf cekmek.. gelecegin zaman yine haberimiz olsun toplanırız hemen
  • arkadaşlar yazın inşallah yurt dışına gidecem veya yurt dışına giden arkadaşlarımla bir tane pentax k10d veya fıyat uygundelirse k20d alacam ama kararsız kaldım..
    sizce bir insan neden pentax alır bir canon- nıkondan ne gibi bir farkı vardı tek karı f/p ornı mıdır?
  • Nedeni burada;

http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=pentax_k10d

EDIT: Kullanıcıların verdiği puanlara bakar mısın.. Herhalde 220 kişi yanılıyor olamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 18 Şubat 2008; 19:36:34 >
  • uzun yıllar canon a400 kullandıktan sonra daha ergonomik bi makine almaya karar verdim uzun araştırmalar sonunda pentax optio s10 aldım.pentaxın lenslerinin iyi oldugunu düşünüyordum fakat slr deki başarısını compact makinelerine taşıyamamış anlaşılan
    5 yıl önce aldıgım canon un en basit modellerinden biri olan a400 bile pentax s10 dan daha net ve aydınlık fotograflar çekiyor.
    çekilen fotograftaki koyu renkler göründüğünden daha koyu çıkıyor.mavi renk neredeyse lacivert gibi kırmızıda neredeyse kahverengi gibi çıkıyor.contrast ayarlarını değiştirdiğim halde bir değişiklik olmadı.net bir fotoğraf için gereğinden fazla ışığa ihtiyaç duyuyor
    bu konuda bilgisi olan yada bu makineyi kullanan arkadaşlar bana bu problemi aşmamda yardımcı olurlarsa çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.