Şimdi Ara

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@ (1091. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.163
Cevap
58
Favori
1.363.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10891090109110921093
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2. ve 3. fotonuz harika olmus .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative_Director

@Gary_2550
    2. ve 3. fotonuz harika olmus .

Teşekkür ederim
  •  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

• Fotoğraf işine bir yerden başlamak istiyorum. SLR like ve dijital kullandım bir süre. Makro ve portre çekimleri yapmak istiyorum.Biraz araştırma yaptıktan sonra pentax almam gerektiğine karar verdim. Çünkü yeni başlayanların dert ettiğin genel iki şey:
    -Fiyat
    -Uzun vadede hesaplı lenslere imkan sağlayacak marka

Dolayısıyla ileride daha iyi lensleri daha uygun fiyata alabilmek için ve iyi bir başlangıç yapabilmek için fotoğraf dünyasına,Pentax'ta karar kıldım.Pentax k-x veya Pentax k-r önerdiler.
    Yukarıda da belirttiğim gibi portre ve makro çekimler yapmak istiyorum. Başlangıç olarak 18-55 düşünüyorum. Ama gövdede karar kılamadım. K-x ya da K-r. İsteklerime uygun gövde ve lens önerileriniz bekliyorum. Acil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taka99 -- 30 Ocak 2012; 10:12:31 >
  • Fiyat sorununuz yoksa Kr yi tercih etmenizi öneririm. Ele oturuşu iyi olduğundan daha keyifli bir makinedir. Kx te eksik unutulan şeyleri Kr ile giderdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Fiyat sorununuz yoksa Kr yi tercih etmenizi öneririm. Ele oturuşu iyi olduğundan daha keyifli bir makinedir. Kx te eksik unutulan şeyleri Kr ile giderdiler.

Lens öneriniz var mı ?

-----
    Bir de piyasada canon lens çeşidi fazladır diyorlar,bundan kasıt nedir ? Çeşitlilik ne gibi bir faryda sağlar ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taka99 -- 30 Ocak 2012; 11:15:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taka99

quote:

Fiyat sorununuz yoksa Kr yi tercih etmenizi öneririm. Ele oturuşu iyi olduğundan daha keyifli bir makinedir. Kx te eksik unutulan şeyleri Kr ile giderdiler.

Lens öneriniz var mı ?

Bana fotoğraf çekmeyi zevkli hale getiren lens F yada FA olan 50 mm f1,4 yada 1,7 tavsiye ederim.
    Kit lensin yerine kaliteli olan bir şey istersen Tamron 17 - 50 f2,8 çok iyidir. Yada daha geniş aralıkta Sigma 17 - 70mm f2,8 - 4 te öneririm. Başlangıç için bunlar kesinlikle fiyatına göre iyi lenslerdir. Zum ihtiyacın içinde pentax 55 - 300 DA L olan fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor.
  • quote:

quote:

Lens öneriniz var mı ?

-----
    Bir de piyasada canon lens çeşidi fazladır diyorlar,bundan kasıt nedir ? Çeşitlilik ne gibi bir faryda sağlar ki ?

Canon lens çeşidi hakkında düşüncem şudur. Bir dönem canon kullandım. Lens çeşitleri çoktu ama aralıkları saçma geldi bana. Aralığı ve diyaframı iyi olanlarında fiyatları çok çok uçuk geldi. Bence çeşit çok ama alınacak lensleri çok az çeşitlikte. Pentaxın ise nerdeyse tüm lenslerinin aralıkları ve fiyatları iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gary_2550

fotoğrafta bir netlik sorunu var sanki ? yanlış görmüyorsam.
  • İçini netlemeye çalıştım ama içi de biraz flu çıkmış.

K10D ve 55-300 sonuçta.Iso açamıyorsun pek.Ve diyaframda 5.8 gibi bir değerdi sanırım.Karda vardı titriyordum biraz deniz kıyısında çektiğim için üşümüştüm.

Başka bahane gelmedi aklıma
  • k-7 bakınan varsa;

k-7 ile ilgilendiğim zamanlar bu ilanı favorilerime almıştım. o zamanlar 1800 idi, bugün 1600'e indirmiş fiyatı.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-full-cantali-k-7-ve-18-55-orj-lens-garantili-65093275/detay/

-------------
    not: ilanla ilgim yoktur.
  • Üzerine biraz daha konup 0 K-5 alınabilir getirenler var.2.100 civarı satıyorlar
  • quote:

quote:

quote:

Lens öneriniz var mı ?

Bana fotoğraf çekmeyi zevkli hale getiren lens F yada FA olan 50 mm f1,4 yada 1,7 tavsiye ederim.
    Kit lensin yerine kaliteli olan bir şey istersen Tamron 17 - 50 f2,8 çok iyidir. Yada daha geniş aralıkta Sigma 17 - 70mm f2,8 - 4 te öneririm. Başlangıç için bunlar kesinlikle fiyatına göre iyi lenslerdir. Zum ihtiyacın içinde pentax 55 - 300 DA L olan fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor.

Peki Raynox dcr 250 nasıl bir şeydir ? Ne işe yarar ? Tüm lens ve makinalara uyar mı ? Ekstra makro çekim imkanı mı sağlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taka99 -- 30 Ocak 2012; 17:04:47 >
  •  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

K7 + Rokinon 85mm
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Lens öneriniz var mı ?

Peki Raynox dcr 250 nasıl bir şeydir ? Ne işe yarar ? Tüm lens ve makinalara uyar mı ? Ekstra makro çekim imkanı mı sağlar ?

Raynoxu ben baya bir araştırdım iyi güzel hoş ama kullanımı çok zahmetli.
    Net alan çok sınırlı. Kullanımda tripod şart gibi. Eğer börtü böcek çekeceksinizde tripod kullanmak sizi 1 0 geride başlatır.
    Çiçek falansa makro anlayışısınız o zaman kullanabilirsiniz.
    Şahsi önerim raynox yerine 3 4 dolara ebaydan bir ters bağlama aparatı alın. 18-55 kit lensinizi ters bağlayarak yaklaşım 3:1lik bir makro oran elde edin ki bugün piyasadaki makro lensler genelde (Canon mp 65mm hariç) 1:1 makro oranı sunuyorlar.

Ne çekeceğinize karar vermeniz çok önemli bence lens alıp kenarda durma ihtimalide var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

K7 + Rokinon 85mm

Oha artık demek istiyorum. Murat her defa aynı şeyleri yazıyorum ama çok iyi be
    Ellerine falan sağlık çok iyi
  • @jimi1984

Harbiden bu bambaşka olmuş eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: reclakebrix

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

K7 + Rokinon 85mm

Oha artık demek istiyorum. Murat her defa aynı şeyleri yazıyorum ama çok iyi be
    Ellerine falan sağlık çok iyi

Teşekkür ederim efem :)

@SharKs_PoWeR

Hacı şimdi 500px'lik diyorsun O zaman oraya da ekleyeyim :)
    Oraya cillop fotoları sadece koymak istiyorum :) Az olsun öz olsun hesabı :)
  •  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

Shooting Star by Hasan Naci, on Flickr

Untitled by Hasan Naci, on Flickr

Untitled by Hasan Naci, on Flickr
  • @reclakebrix

3. fotoğrafı beğendim.
  • 
Sayfa: önceki 10891090109110921093
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.