Şimdi Ara

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@ (1089. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.163
Cevap
58
Favori
1.363.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bergun76

quote:

Orijinalden alıntı: previlla

Sigma genıs acı bambaska bı keyıf gercekten elınıze saglık.
    Uzun zamandır ND filtre almayı dusunuyorum B+W yı tercıh edıcem sanırım herkesın onerısı o yonde.
    Sızın fotografı gorunce ND fıltre ıhtıyacım aklıma geldı yıne ama az para da degıl. 200 Tl yı gectı Turkıye fıyatları

Kullandığım ND filtre Tianya marka ve fiyatı 5 Dolar. Ebay'dan almıştım.
    B+W çok kalitelidir eminim ama arada 20 kat fiyat farkı var. Değer mi acaba diye düşünüyor insan.

Pekı gunduz ısıgında en kısık dıyaframla maksımum kac sanıye pozlama yapabılıyorsunuz bahsettıgınız fıltreyle ? Yanı goze hos gelen bı kare yaratmak ıstesenız ?
  • @ kizilok renkli portre ve yol kareleriniz çok iyi çiçekler biraz kontrastlı ve renkleri aşırı geldi bana.
    @ previlla son 2 gemi kareleriniz harika tebrikler
    @ kocyigitosman paşlaştığınız kareler çok güzel bizim burda hiç kar yok ne yazıkki:(
    @ jimi1984 paşlatığınız kareleriniz bu başlıktaki en kalitelilerden başarılarınızın devamını dilerim.
    @ bergun76 tebrik ederim keşke biraz daha uzun pozlasaydınız ama şartları biliyorum denemeye devam
    Baya sigma 10-20 mm kullanan var herhalde benim en sevdiğim lens yanınada 10 dolardan polarize ve nd8 filtre aldım green-l diye bi marka şimdilik iş görüyor.(5 dolara bulsam onu alırdım
     @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@
  • Teşekkürler isa
    Sigma benım en buyuk keyfım.Genıs acı da fıyat performans canavarı bana gore sigma.Gercı cogu kısıye gore oyle zaten
    Heralde satmayacagım tek lens odur genel anlamda. ND fıltre pesındeyım sımdı.Onu da aldım mı gelsın gece saatlerı dısında uzun pozlama fotografları.
    Zaten su sıralar genıs acı ve ardından ılgı duydugum 2 teknık var. Genıs acı HDR ve gece saatlerı harıcı Genıs acı uzun pozlama fotografları.Bakalım onlar ustune yogunlasıcam eksık ekıpmanları halledınce
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bergun76

quote:

Sigma genıs acı bambaska bı keyıf gercekten elınıze saglık.
    Uzun zamandır ND filtre almayı dusunuyorum B+W yı tercıh edıcem sanırım herkesın onerısı o yonde.
    Sızın fotografı gorunce ND fıltre ıhtıyacım aklıma geldı yıne ama az para da degıl. 200 Tl yı gectı Turkıye fıyatları

Kullandığım ND filtre Tianya marka ve fiyatı 5 Dolar. Ebay'dan almıştım.
    B+W çok kalitelidir eminim ama arada 20 kat fiyat farkı var. Değer mi acaba diye düşünüyor insan.

Pekı gunduz ısıgında en kısık dıyaframla maksımum kac sanıye pozlama yapabılıyorsunuz bahsettıgınız fıltreyle ? Yanı goze hos gelen bı kare yaratmak ıstesenız ?

Alıntıları Göster

Kapalı bir havada 30 sn pozlayabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

k7+85mm rokinon
    heder

bura neresi hocam?
  • jimi

heder fotoğrafını ben göremiyorum websense den dolayı. şunu flickr veya fotokritik gibi bir yere yükleme şansın var mı? merak ettim de
  • @İSA , teşekkür ederim de ben o kadar iyi görmüyorum kendimi :( 500px , 1X'e baktıkça sinirim bozuluyor daha iyi olmalı diyorum sürekli

@Pier de

Fazla birşey kaçırmıyon merak etme :) Ataşehirde 27 katlı bir binanın 7.katından dışarıyı çektim.. Kocaman bir bina var onun yanında da yine kocaman bir Cami :) Arkada da dev vinç var :D
    Boş foto yani geyik :)
  • Yahu arkadaş merak ettik ne olurdu flickr veya facebook linki verseydin
  • 50mm SCM A F1,7

• Satılık Sıfır kutusunda Pentax K-r body 1.250 TL.
  • Merhaba,
    Aşağıdaki sitede Pentax Q modeliyle ilgili ayrıntılı yeni bir inceleme yayınlanmış.Pek ilgilendiğim bir model değil ama yine de paylaşmak istedim...

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/pentax/q/pentax-q-review.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 25 Ocak 2012; 4:21:26 >
  • bunuda ben çektim arkadaşlar
    http://500px.com/photo/4582055
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

bunuda ben çektim arkadaşlar
    http://500px.com/photo/4582055

sağ alttaki minare ve sol alttaki bina yüzeyi hariç güzel fotoğraf.
  • 3 minareyi özellikle kadraja sokmak için çabaaldım. sizce sadece evlermi olmalı idi ?
    açıkcası 100m2 alanda 3 adet cami var imajı olsuın istedim
    pek iyi olmasada renkleri hoşuma gitti. eleştiri için teşekkürler.
  • yeniden bakınca dediğiniz gibi çekmiş olsam çok güzel bir kare çıkarmış. bir dahki sefere o şekilde çekeyim.
  • birde bu varhttp://500px.com/photo/4581706
    bunda cami yok
  • Murat çok güzeller gene ellerine sağlık.

Arkadaşlar K20D de uzaktan kumanda ile Bulb modu çalışmıyor mu. Yani çalışıyor ama perde hemen kapanıyor.
    Uzaktan kumanda ile bulb modunu kullanmak için özel bir ayar falan mı var acaba ?
  • merhaba arkadaşlar fotoğraflar gercekten cok güzel. K20d makinem var fotoğrafları genelde raw cekiyorum jpeg dönüşümü içinde photoshop kullanıyorum ama jpeg e dönüştürdüğüm fotoğraflar 14 mp 3-4 mb oluyor. Direk jpeg fotoğraflar ise 7-8 mb . Neden bukadar boyut farkı var yalnış birşey mi yapıyorum. Sizin raw fotoğrafların raw-jpeg dönüşümünden sonra kaç mb oluyor.bende kendimce bir fotoğraf ekleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aylakadam81

merhaba arkadaşlar fotoğraflar gercekten cok güzel. K20d makinem var fotoğrafları genelde raw cekiyorum jpeg dönüşümü içinde photoshop kullanıyorum ama jpeg e dönüştürdüğüm fotoğraflar 14 mp 3-4 mb oluyor. Direk jpeg fotoğraflar ise 7-8 mb . Neden bukadar boyut farkı var yalnış birşey mi yapıyorum. Sizin raw fotoğrafların raw-jpeg dönüşümünden sonra kaç mb oluyor.bende kendimce bir fotoğraf ekleyeyim.

Hocam öncelikle ilk fotoğrafınız oldukça hoş olmuş elinize sağlık. Ben fotoğrafın çekildiği yeri Çayeli olarak tahmin ettim ama doğrumudur acaba ? Sorunuza gelince Ps de işleme yaptıktan sonra kaydederken Maximum kalitede kaydeydetmeye dikkat ederseniz fotoğraflarınızın boyutunun daha fazla olduğunu görüceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocyigitosman

quote:

Orijinalden alıntı: aylakadam81

merhaba arkadaşlar fotoğraflar gercekten cok güzel. K20d makinem var fotoğrafları genelde raw cekiyorum jpeg dönüşümü içinde photoshop kullanıyorum ama jpeg e dönüştürdüğüm fotoğraflar 14 mp 3-4 mb oluyor. Direk jpeg fotoğraflar ise 7-8 mb . Neden bukadar boyut farkı var yalnış birşey mi yapıyorum. Sizin raw fotoğrafların raw-jpeg dönüşümünden sonra kaç mb oluyor.bende kendimce bir fotoğraf ekleyeyim.

Hocam öncelikle ilk fotoğrafınız oldukça hoş olmuş elinize sağlık. Ben fotoğrafın çekildiği yeri Çayeli olarak tahmin ettim ama doğrumudur acaba ? Sorunuza gelince Ps de işleme yaptıktan sonra kaydederken Maximum kalitede kaydeydetmeye dikkat ederseniz fotoğraflarınızın boyutunun daha fazla olduğunu görüceksiniz.

Alıntıları Göster

beğenileriniz için tesekkurler fotoğraf giresun merkez de çekildi. dediğiniz gibi yüksek kalitede kaydediyorum belkide yalnıs bir şey yapıyorum. Sanırım başka raw işleme editörleri ile deneyeceğim sonucu yine paylaşırım.
    mesajım fotoğrafsız kalmasın.

• 
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.